Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Mariusz Kownacki

Użytkownik
 • Ilość treści

  272
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Mariusz Kownacki wygrał w ostatnim dniu 11 kwietnia

Mariusz Kownacki ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

19 Good

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mariusz Kownacki

  Co się stało z Sello?

  Według mnie Sello jest bardzo przyjaznym programem. Ma kilka wad i niedoróbek, ale jest to spowodowane głównie przez zmiany w Allegro, gdzie ST muszą się do tego dostosować. Sello nie ma co porównywać do Baselinkera, ponieważ Sello Team składa się może z około 10 osób (strzelam ), a Baselinker ma zespół większy co sprowadza się do tego, że w nim szybciej znajdują się nowości. Sello dla mnie ma bardzo dobrą, jak nie najlepszą obsługę transakcji i paczek, co w innych sklepach internetowych może stanowić problem. No i patrz też na ceny. Roczny abonament Sello na 1 konto wynosi około 100-200zł netto. Natomiast przy Baselinkerze przy naszej sprzedaży musielibyśmy zakupić abonament miesięczny na 299zł netto co w skali roku daje nam 3588zł netto rocznie. Tak więc coś za coś.
 2. Mariusz Kownacki

  Złe adresy do wysyłki kolejny raz

  Transakcja nie była z czerwonym formularzem?
 3. Mariusz Kownacki

  Pomoc zmiany oczekujące

  W Allegro ceny zmieniają się do 5 minut. Natomiast raczę zobaczyć po 10-15 minutach, ponieważ zdarza się błąd, że Sello zmienia ceny w programie, lecz na Allegro już się nie zmieniają. Bartek pisał o tym, że Allegro ma czasami problemy z synchronizacją.
 4. Mariusz Kownacki

  Pomoc zmiany oczekujące

  Czy do zmian cen nie potrzeba Sello 1.31.3?
 5. Mariusz Kownacki

  Problem ze ściąganiem aukcji zakończonych

  Podobno ma być poprawka w następnej aktualizacji 1.32
 6. Mariusz Kownacki

  Nie łączy się z serwerem

  Czyli tak: Pracuje Pan na tym samym laptopie, na którym jest założony serwer z bazą Sello. Tak naprawdę, powinien się Pan łączyć nawet przy braku internetu. Proszę otworzyć Sello z wciśniętym ctr i powinna się pojawić rozsuwana lista z bazami danych na tym laptopie.
 7. Mariusz Kownacki

  Nie łączy się z serwerem

  Czyli rozumiem łączy się Pan do serwera poza miejscem pracy? Jeżeli tak, to najlepiej użyć do tego Hamachi. U nas się to sprawdza. Jeżeli łączy się Pan do serwera w firmie, to nie powinno być problemu z połączeniem.
 8. Mariusz Kownacki

  Paczka w Ruchu - integracja z Sello.

  Dzień dobry, Czy istnieje dobra integracja Paczka w Ruchu z Sello? Chodzi mi o taką jak przy paczkomatach, że numery nadania się generują na ich stronie, a są zwracane do Sello. Czy ktoś korzysta z tej usługi? Są jakieś problemy?
 9. Mariusz Kownacki

  Nie łączy się z serwerem

  Łączą się Państwo z serwerem poprzez LAN czy WAN? Czy hasło do serwera jest dobrze wpisane?
 10. Mariusz Kownacki

  Allegro paczkomat

  Hmm.... Z tego co widzę w MP Inpostu, to nie mam żadnego powiązanego konta z Allegrowym, a paczki normalnie się generują.
 11. Mariusz Kownacki

  Allegro paczkomat

  U nas jest wszystko OK. Paczkomaty zwykłe jak i Allegrowe wysyłają się oraz numeru nadań są pobierane do Sello bez problemu.
 12. Zamknij Sello i uruchom jako administrator. Jeżeli to nie podziała to być może serwery Alledrogo są przeciążone.
 13. Allegro zapowiada wzrost prowizji od ofert wyróżnionych od 14 sierpnia: Wyrównamy wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w wyróżnionych ofertach. We wszystkich kategoriach będzie ona wynosić 50% wartości prowizji od sprzedaży obowiązującej w danej kategorii. Obecnie stawka dodatkowej prowizji od sprzedaży w zależności od kategorii wynosi od 40% do 50% wartości prowizji od sprzedaży. Zmiana dotyczy ofert z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie. Jak żyć Panie, jak żyć... Do tego zwiększają jeszcze prowizje w kategoriach: W kategorii Akcesoria samochodowe > Elektronika samochodowa wyrównamy wysokość prowizji od sprzedaży. Obecnie wynosi ona 9% (a w kilku podkategoriach Elektroniki samochodowej 5%), ale nie więcej niż 50 zł. Nowa stawka prowizji będzie wynosić w całej kategorii: 9% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 150 zł, 13,5 zł + 6% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Bez względu na koszt przedmiotu, prowizja nie wyniesie więcej niż 50 zł. W kategoriach Dywaniki, Pióra wycieraczek, Pokrowce, Żarówki (w ramach kategorii Akcesoria samochodowe) zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży. Obecnie wynosi ona 8% (ale nie więcej niż 50 zł). Nowa stawka prowizji w tych kategoriach będzie wynosić: 9% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł, 4,5 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Bez względu na koszt przedmiotu, prowizja nie wyniesie więcej niż 50 zł. W kategorii Dziecko > Zabawki (z wyjątkiem podkategorii: Klocki, Gry) zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży z 10% na: 12% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł, 6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Aby kupującym było łatwiej poruszać się po kategorii Tablety, usuniemy podkategorię przeznaczoną na uszkodzone urządzenia, a wystawione w niej oferty przeniesiemy do kategorii Tablety > Urządzenia. Dzięki tej zmianie sprzedający w obecnej kategorii Tablety > Uszkodzone zapłacą niższą prowizję od sprzedaży. W kategorii, którą usuniemy, obowiązuje obecnie stawka 9%, a w kategorii Tablety > Urządzenia - tylko 4%. Link do aktualności, jakby ktoś nie wiedział: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/14-sierpnia-zmienimy-prowizje-od-sprzedazy-w-kilku-kategoriach-oraz-wprowadzimy-inne-zmiany-w-regulaminach-1-pazdziernika-ulatwimy-rozliczenia-z-allegro-sprzedajacym-spoza-eog-gR3oneR14Ud
 14. Też to zauważyłem i się zdziwiłem. Czarny pasek na dole świadczy o uciętym zdjęciu i Allegro uzupełnia je czarnym paskiem (taka moja uwaga). Więc albo Sello podczas wysyłania aukcji, wysyła zdjęcia z błędami, albo serwer Allegro powoduje błędy.
 15. Mariusz Kownacki

  Usługi dla sprzedających - Abonamenty

  Jeżeli chodzi o efektywność teraz to ciężko stwierdzić, ponieważ każda konkurencja to wykorzystuje. Kiedy wprowadziliśmy na początku te banery, to sprzedaż znacznie wzrosła. Tak jak po wprowadzeniu serii produktowych. Jak te banery należy robić? Zależy co Państwo sprzedają. U nas jest tak, że na 1 koncie głównym sprzedajemy różnorodny towar i banery są ustawione według trendów oraz sprzedaży sezonowej jak np. baner z wentylatorami czy produktami na wczasy. Można też zareklamować coś innego. Takie banery ułatwiają klientom szybsze znalezienie towaru no i przyciągają oko. Gorzej z seriami produktowymi, ponieważ one znajdują się na samym dole, a wiemy, że tam klienci zwykle nie zaglądają.
×