Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Mariusz Kownacki

Użytkownik
 • Ilość treści

  360
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  2

Mariusz Kownacki wygrał w ostatnim dniu 25 października

Mariusz Kownacki ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

28 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W okresie przedświątecznym Allegro API łapie zadyszki i może być tymczasowy problem ze wznowieniem aukcji lub z jej edycją. Jeżeli później problem się powtórzy, można wysłać komunikat do Allegro z tym problemem, ponieważ był wcześniej problem objawiający się takim komunikatem (Allegro ponoć to naprawiło) i tylko support Allegro, mógł to naprawić.
 2. Spróbuj oryginalny plik otworzyć przez notatnik i tam dokonać zmiany, a następnie zapisać. WordPad mógł użyć formatowania i dlatego wywala program przy jego uruchamianiu.
 3. Prawdopodobnie trzeba będzie odinstalować Sello i zainstalować jeszcze raz. Ewentualnie można naprawić biblioteki NET.Framework. PS. Radzę zamazywać na screenach nazwy kont, serwerów, nazwy instancji baz serwera, ponieważ forum jest ogólne dostępne i takie dane mogą wpaść w niepowołane ręce np. hakerów czy innym osobom, które wykorzystają to w złym celu. Czy nowy plik ze ścieżką jest zapisany jako Sello.xml?
 4. My posiadamy takie dane na etykiecie. Np. na etykiecie na paczkomatach co z tego, że adres e-mail jest zamaskowany jak jest nr telefonu na etykiecie. Jeżeli ja sobie tego nie życzę powołując się na RODO to co w tedy?
 5. Też się dziwie, że tak mało osób głosuje i się wypowiada. A gdy ST wypuści aktualizacje, to będzie "czemu tak jest zrobione, a nie inaczej, bo ja chce tak bo dla mnie będzie lepiej" ehh...
 6. Cóż, wtedy będzie ewidentny błąd człowieka. Chociaż jakby wyskoczył alert taki jak zna zdjęciu to raczej błędów i pomyłek nie będzie
 7. "Dokumenty końcowe" znajduję się nad "Nowa wiadomość". Człowiek jest tylko człowiekiem i w pośpiechu zamiast kliknąć "Nowa wiadomość" kliknie "Dokumenty końcowe".
 8. Jestem za, też mieliśmy kiedyś podobną sytuację. Nawet jestem za tym aby tę opcję usunąć z tej zakładki.
 9. Wybrałem inne. Najlepiej będzie jak by była lewa kolumna z tym że bym zmienił nazwę "Wpłacona kwota" na właśnie "Wpłata online" lub "Wpłata przez Allegro" z możliwością dopłaty. W tedy będzie wiadomo, że to jest płatność online, która jest nieedycyjna oraz że była dokonana jakaś dopłata przez klienta i pracownik musiał ją ręcznie wpisać. Reszte Sello już sobie samo podliczy czy się zgadza czy nie.
 10. GUID przesyłki nie jest unikalny oznacza to, że numer nadania jest już w systemie EN i następuje dubel. Z racji tego, że EN nie pozwala usuwać zbiorów z paczkami lub samych paczek po wydrukowaniu etykiety, taki błąd może być. Jeżeli w Sello mamy wpisane numery nadać, skąd bierze sobie Sello podczas tworzenia paczki, wyexportujemy to do EN, wydrukujemy etykietę i zdarzy się że np. klient zrezygnował z zakupu, lub zabrakło towaru na magazynie, to podczas usuwania paczki w Sello numer nadania wraca do puli, gdzie jest przypisywany do kolejnej tworzonej paczki lecz w EN ten numer już istnieje. Aby przeskoczyć ten numer, należy utworzyć testową paczkę w Sello z tym numerem nadania, który nie jest unikalny i ją wysłać.
 11. Aby NIP był drukowany na paragonie, należy zaznaczyć odpowiednią opcję w sterowniku drukarki w Kasiarzu. Subiekt nie ma takiej opcji.
 12. Kiedyś był taki temat i Bartek się pytał, czy chcemy integracji z PP. Oczywiście dużo osób było na tak, ale temat ucichł.
 13. Dodatkowo sterownik drukarki fiskalnej musi obsługiwać również drukowanie uwag na dokumencie.
 14. Odznacz "Wymuś pobieranie wszystkich dostępnym danych" , a transakcje będą się pobierać szybko. Gdy podczas pobierania jest to zaznaczone, to w tedy Sello analizuje cały dziennik w celu pobrania zaległych lub zagubionych transakcji. Tej funkcji używa się sporadycznie - 1 raz na tydzień lub w tedy kiedy transakcje się nie wszystkie pobierają (rzadko się to zdarza)
×