Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Mariusz Kownacki

Użytkownik
 • Ilość treści

  423
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

Mariusz Kownacki wygrał w ostatnim dniu 20 stycznia

Mariusz Kownacki ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

41 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak, problem został rozwiązany. Okazało się, że na komputerze zostało włączone synchronizacja z subiektem, gdzie użytkownik nie miał uprawnień z tym związane.
 2. W raporcie pojawiło się dużo błędów dotyczących wiadomości. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić jakich wiadomości to dotyczy. Parsowanie wiadomości.: Odmowa dostępu. (0x80070005) Co to oznacza? Błąd zaczął się pojawiać od godziny 14:40 i cały czas jest generowany błąd. Błąd w raporcie pojawia się również w tym czasie kiedy Sello jest wyłączone. Uruchamiałem serwer ponownie, naprawiałem net.frameworka 4.8 i nic to nie dało. Używamy Sello 1.33 Windows 7 Pro 64 bit.
 3. Witam, Dziś sprawdzam aukcje zakończone będąc na urlopie i brakuje mi w Sello pewnych funkcji w aukcjach: Pokazanie w raportach (zmianach aukcji), który użytkownik zaplanował zakończenie aukcji i je wysłał czy ogólnie co robił w aukcjach przez zmiany zbiorcze. Tak samo przydatne by było kto wysłał te aukcje. Pewnie to z przyzwyczajenia, ale brakuje mi również w raportach informacji, o pobieranych zamówieniach. Czy jest możliwość aby takie dane w raporcie dodać z możliwością filtrowania? Pozdrawiam
 4. Ok, dziękuję za informację. P.S. W sprawie porannego maila, udało mi się rozwiązać problem
 5. Otrzymałem wiadomość od Poczty. Przy odbiorze paczki wymagane jest imię i nazwisko klienta. Czyli jak zamierzacie tymczasowo rozwiązać ten problem? Adres punktu będzie w notatce, a adres odbiorcy w danych transakcji?
 6. Przy pierwszym pobieraniu w nowej wersji, Sello tworzy sobie nowy dziennik zdarzeń, w którym sobie zapisuje jakie zamówienia były już pobrane, aby podczas następnego pobierania ich nie pobierać. Niestety kiedy jest dużo zamówień, może to trochę potrwać.
 7. Taki problem był również we wcześniejszych wersjach Sello i u nas weszło w krew, że to co się robi na serwerze robi się tylko na serwerze. Jaki ma sens grupowanie na wielu stanowiskach jednego konta? Przyśpiesza to? Rozumiem, grupowanie według kont Allegrowych, ale na jednym koncie?
 8. To i ja się dołączę do dyskusji z innego tematu, który przed chwilą założyłem W dniu dzisiejszym kontaktował się z nami opiekun Poczty, który dostał informację o problemie z Urzędu pocztowego, że nasze przesyłki odbiory w punkcie nie posiadają imię i nazwiska klienta. Czy Państwo spotkali się z taką sytuacją? Podobno kod odbioru jest wymagany przy sklepie żabka oraz stacji paliw, a w urzędach pocztowych bazują na imię i nazwisku oraz nr telefonu. Do tworzenia etykiet PP w EN używamy transformaty, która pobiera sobie numer PniUP z imienia i nazwiska, a tak gdzie jest imię i nazwisko, wczytuje się cała nazwa z tego pola. We wcześniejszych wersjach, w polu odbiorca, było imię i nazwisko. W załączniku przesyłam jak teraz wygląda etykieta. Do tworzenia etykiet używam transformaty. Tam gdzie jest odbiorca, nie ma skąd pobrać aktualnych danych odbiorcy, ponieważ Sello ich nie zapisuje nigdzie w bazie, a pobierać dane z danych do dokumentu też nie da rady. Przeglądając zamówienia Allegro, kilka razy się zdarzyło, że adres odbiorcy był inny niż adres domyślny (dokumentowy) klienta. Czekam jeszcze na potwierdzenie opiekuna z Poczty, czy jest wymaganie imię i nazwisko odbiorcy na etykiecie (co i tak dla mnie jest bez sensu, bo po co są kody odbioru w takim razie). Jeżeli będą wymagane, to trzeba będzie pobierać imię i nazwisko z adresu dokumentowego, ale jak będzie sytuacja jaką opisywał Dominik: " Zamawiający Jan Kowalski, może wprowadzić, że paczkę w Poczcie odbierze córka, która z męża ma Grażyna Kochanowska. Poczta może nie wydać paczki. " to będzie problem.
 9. Hmmm.... w tabeli adr__Address w kolumnie adr_Name jest informacja "Nazwa: Imię i nazwisko lub nazwa punktu odbioru (np. Paczkomat WRO202)" Bartku, czy mógłbyś pomóc w tej kwestii, w jakiej tabeli są dane odbiorcy przy odbiorach w punkcie?
 10. A w jakiej tabeli są przechowywane imię i nazwisko klienta przy odbiorze w punkcie? Sello imię i nazwisko sobie zapisuje?
 11. Skąd pobierasz adres do wysyłki? Z Sello czy przez EN importując zamówienia z Allegro? My bazujemy na tym co jest w Sello. Po stworzeniu paczki, transformatą wyciągamy dane potrzebne do zrobienia etykiety, wczytujemy plik wygenerowany w Sello do EN, a w adresie dostawy w Sello nie ma imienia i nazwiska zamawiającego.
 12. I w tym polu teraz jest wczytywany punkt odbioru jaki klient wybrał, ponieważ punkt odbioru znajduje się w polu imię i nazwisko w Sello w adresie dostawy. Adres dostawy nie zawiera teraz imię i nazwiska klienta. W regulaminie Poczty nie doczytałem, że imię i nazwisko jest wymagane, tylko potrzebny jest kod odbioru, a tu taka sytuacja. Opiekun ma jeszcze to potwierdzić ze swojej strony, ale oznajmił nam również, że takie przesyłki mogą do nas wracać. Ehh cała Poczta....
 13. Witam, W dniu dzisiejszym kontaktował się z nami opiekun Poczty, który dostał informację o problemie z Urzędu pocztowego, że nasze przesyłki odbiory w punkcie nie posiadają imię i nazwiska klienta. Czy Państwo spotkali się z taką sytuacją? Podobno kod odbioru jest wymagany przy sklepie żabka oraz stacji paliw, a w urzędach pocztowych bazują na imię i nazwisku oraz nr telefonu. Do tworzenia etykiet PP w EN używamy transformaty, która pobiera sobie numer PniUP z imienia i nazwiska, a tak gdzie jest imię i nazwisko, wczytuje się cała nazwa z tego pola. We wcześniejszych wersjach, w polu odbiorca, było imię i nazwisko. W załączniku przesyłam jak teraz wygląda etykieta. Czy macie Państwo ten sam problem? Czy jest to wymagane przez PP aby podać imię i nazwisko? Czy Allegro zwraca te dane oraz czy da radę zrobić ewentualnie poprawkę jak się okaże, że imię i nazwisko przy punkcie odbioru jest wymagane? Pozdrawiam
 14. Według mnie, możecie ten dopisek Państwo usunąć na stałe, ponieważ podczas wydruku etykiety tego dopisku i tak nie ma. Klient widzi dopisek w zamówieniu Allegro, a dla sprzedawcy nie sądzę aby on był potrzebny.
 15. Niestety nie, ponieważ Allegro nie ma podziału na Ruch Mini i Ruch Standard. Na Allegro mamy to rozbite według cen. Jeżeli w Sello pojawi się transakcja z droższą przesyłką, wtedy taką paczkę przerzucamy na dostawę standard. Podczas exportu paczek mini na stronie RUCH zaznaczamy, że to są paczki mini, a gdy exportujemy z dostawy standard, nie zaznaczmy tego. Co do Allegro Ruch jest taka sama sytuacja. Dostawy z Allegro jako Paczka w Ruchu oraz Allegro paczka w Ruchu mamy powiązane w Sello pod jedną dostawę RUCH.
×