Skocz do zawartości

Jacek Izydorczyk

Partner
  • Liczba zawartości

    8 008
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    201

Ostatnia wygrana Jacek Izydorczyk w dniu 10 Marca

Użytkownicy przyznają Jacek Izydorczyk punkty reputacji!

O Jacek Izydorczyk

Informacje osobiste

  • Tytuł własny
    serwisant, wdrożeniowiec

Ostatnie wizyty

9 067 wyświetleń profilu

Jacek Izydorczyk's Achievements

1,3tys.

Reputacja

17

Community Answers

  1. Nic się nie zmieniło, ale zdaje się, że zmiany, które właśnie procedowane są w PeP spowodują, że od kwietnia Alior nie będzie już wystawiał faktur, tylko sam PeP, zarówno na prowizję jak i wynajem.
  2. InsERT nie ma na celu nikomu niczego utrudniać. Od okolic wersji 1.79 pojawiły się problemy z wielowątkową zbiorczą konwersją baz danych - w niektórych środowiskach etap kompaktowania powodował przerywanie konwersji i pozostawienie użytkownika z wieloma uszkodzonymi bazami. Ponieważ problemu nie udało się na szybko rozwiązać, została podjęta decyzja o wyłączeniu kompaktowania baz danych przy zbiorczej konwersji, dorównując jednocześnie ten proces do konwersji indywidualnej wykonywanej bezpośrednio z Rachmistrza/Rewizora/Subiekta - tam już od dawna kompaktowanie nie jest wykonywane. Zdaję sobie sprawę, że to wylanie dziecka z kąpielą, bo teraz problemy mają Ci, którzy mają mało miejsca na dysku, ale cóż... teraz przynajmniej wiadomo dlaczego nie działa. Pytanie tylko, ilu ma lepiej a ilu ma gorzej. Niebawem w Biurze GT pojawi się osobna operacja zbiorcza do kompaktowania baz danych. Niewiele to jednak zmieni dla całego procesu, ponieważ i tak potrzebny będzie bufor w postaci miejsca na dysku do wykonania konwersji, a dopiero później będzie można to miejsce odzyskać. Z uwagi na to, w jaki sposób odbywa się konwersja baz danych i że ona sama w sobie powoduje, że bazy podczas konwersji puchną, osobiście uważam, że kompaktowanie powinno pozostać jako opcjonalny element konwersji, ale jego ewentualnie niepowodzenie nie powinno być przeszkodą do formalnie prawidłowego zakończenia konwersji. Przyrost wielkości bazy danych przy konwersji z 1.78 -> 1.79 i tak jest niewielki w porównaniu z tym, jakie te przyrosty mogą być - to wszystko zależy od tego, których tabel dotyczy konwersja. Ja na ten moment obchodzę problem w taki sposób, że równolegle do zbiorczej konwersji puszczam w kółko skrypt kompaktujący bazy, które zostały już skonwertowane.
  3. Może w szczegółach pozycji definicji określana jest kategoria dochodu, która nie została przypisana do pozycji zapisu księgowego?
  4. A czy samo wyliczenie definicji (opcja Wylicz) pokazuje jakieś wartości?
  5. Proszę sprawdzić, czy jest dodana definicja w wersji 4, jeśli nie, to proszę dodać i przekopiować składniki z wersji 3.
  6. Mam ten sam problem. Również proszę o poradę, ale koniecznie prywatnie, aby inni się nie dowiedzieli o co chodzi.
  7. W najprostszych przypadkach zapewne to zadziała, ale wystarczy lekko skomplikować i już będzie problem. Jeśli np. KKD wprowadzimy z opóźnieniem, to może okazać się, że część towaru jest jeszcze na magazynie, a część została już wydana i jest na 732 - problematyczne będzie ustalanie, ile z 30x ma zostać przeksięgowane na 330, a ile na 732. Dlatego właśnie sugeruję, aby KKD przeksięgowywało jedynie z rozliczenia cła (np. 305) na np. rozliczenie zakupu (303), a KKM samo zadba o ustalenie na koszty których ruchów magazynowych miało wpływ dodanie KKD. Odpowiedni schemat tego KKM spowoduje, że zmiana kosztu PZ (o wartość KKD) przeksięguje się z 303 na 330, a zmiana kosztu WZ (towary wydane przed dodaniem KKD) przeksięguje się z 330 na 732.
  8. KKD zwiększa koszt magazynu, ale KKM jest konieczne do prawidłowego ujęcia zmiany kosztu na wcześniej wystawionych dokumentach, w tym PZ, do którego tworzone jest KKD. Nie jestem księgowym, ale widziałbym to tak: W Subiekcie: - samo cło jako KKD W Rewizorze dekretem księgowym: - rozrachunek z agencją celną po Ma - po Wn na dedykowane konta cła i VAT - zapis powiązany VAT zakupu w celu odliczenia VAT - jeśli ten dokument jest jednocześnie fakturą za usługę agencji celnej, to dodatkowo dodajemy zapisy dla klasycznej faktury.
  9. Dodam na marginesie, że taką blokadę powinno udać zrealizować się z wykorzystaniem sfery zdarzeniowej dostępnej w laboratorium.
  10. Mam wrażenie, że myli Pan proporcję z preproporcją. Wartość preproporcji ma Pani ustawioną na 0, a jednocześnie stosuje Pani "Cel zakupu: mieszany" - dlatego odliczenie jest zerowe. Proszę ustawić w zapisach VAT "Cel zakupu: gospodarczy" lub ustawić preproporcję na 100.
  11. Ustawiła Pani "Cel zakupu: mieszany", a jaką wartość ma współczynnik preproporcji? Proszę pokazać okno ustawiania proporcji bazowej.
  12. Tak, proszę usunąć zapisy w BO, które utworzyły się automatycznie w trakcie przenoszenia BZ -> BO i dodać je ponownie w tym samym miejscu.
  13. Rozumiem, że chce Pani dokonać przeliczenia magazynu walut i wyliczenia zrealizowanych różnic kursowych już w 2023r.? W takiej sytuacji, po przeniesieniu BO, proszę usunąć zapisy na kontach magazynu walut, a następnie dodać je ręcznie ponownie. To spowoduje, że dla roku 2023 zostaną utworzone nowe zasoby i program pozwoli na ich przeliczenie. Nie ma potrzeby zakładania nowego konta, tylko wprowadzić BO na tym obecnym, pod warunkiem, że jest ono oznaczone jako konto magazynu walut.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...