Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Paweł Antoszczak

Użytkownik
 • Ilość treści

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Miałem tak: Już rozumiem na czym polegał u mnie problem. Paczki które generowały wspomniany wyżej błąd zostały utworzone, gdy w konfiguracji dostaw nie miałem zaznaczonego pstryczka "Ubezpieczenie" i "Kopiuj z kwoty pobrania / wartości transakcji". Dlatego paczki te, nie były oznaczone jako wartościowe (screen powyżej). W błędnych paczkach wystarczyło tylko zaznaczyć "Paczka wartościowa" i wpisać wartość równą kwocie pobrania. Po wykonaniu korekty paczkę można już było wysłać do API InPosta - sprawdziłem, dane poprawnie zaczytały się do WebTruckera. W nowych paczkach mam już automatycznie zaznaczonego pstryczka "Paczka wartościowa" i wpisaną wartość. Paczki nie generują już błędów. Dziękuję za naprowadzenie
 2. Tak mam ustawione, a mimo to pojawia się powyższy błąd.
 3. Witam, Konfiguruję Kuriera InPost i mam problem z tworzeniem paczki pobraniowej, pojawia się błąd: Tworzenie paczki 3101/2020: {"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"insurance":["should_be_greater_than_cod"]}} Podpowiedzcie proszę, gdzie jest ta konfiguracja dostaw, bo zaczynam błądzić po ustawieniach Sello i nie mogę tego namierzyć: Czy to jest w: Słownik > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki ?
 4. Witam Wszystkich! Czy istnieje możliwość ustawienia Sello tak, aby na wydrukowanej etykiecie do Paczkomatu InPost był nr dokumentu końcowego z Subiekta (paragon lub faktura)?
 5. W aukcjach zamkniętych dalej pojawiają mi się błędy w postaci: "TYTUŁ_AUKCJI" (NR_AUKCJI) z konta NAZWA_KONTA w serwisie Allegro.pl (Polska): Brak pobranej kategorii. Czy jest szansa na usunięcie tego błędu w najbliższej aktualizacji? EDIT: Pracujemy na wersji: 1.32.1
 6. Czy dałoby radę ustawić Sello tak, aby nie sprawdzało kategorii aukcji zamkniętych? Jeżeli aukcja była wystawiona na Allegro, to musiała mieć wtedy poprawnie przypisaną kategorię. Następnie po zamknięciu aukcji nastąpiła zmiana kategorii i w takiej sytuacji chyba nie należałoby rozpatrywać tego w kategoriach błędu...(?) Na początku czyściłem błędy takich aukcji zamkniętych, ale one na nowo pojawiają się ... Wydaje mi się, że te błędy aukcji zamkniętych nic nie wnoszą i są niepotrzebne.
 7. Witam, W niektórych aukcjach Zakończonych pojawiają mi się oznaczone na czerwono błędy o poniższym schemacie: Zapisywanie pobranej oferty "TYTUŁ_AUKCJI" (NR_AUKCJI) z konta NAZWA_KONTA w serwisie Allegro.pl (Polska): Brak pobranej kategorii. Zauważyłem, że data zamknięcia aukcji widoczna na Allegro nie jest zgodna z datą widoczną w Sello w kolumnie "Data zakończenia/wznowienia". Przykładowo: Data zamknięcia aukcji widoczna na Allegro to: 10.03.2018r. Natomiast w Sello w Aukcjach Zamkniętych mam przy tej aukcji powyższy błąd i Datę zakończenia/wznowienia aukcji taką: 2019-06-24, a data wystawienia: 2019-06-19. Nie analizowałem wcześniej aukcji Zamkniętych, nie miałem takiej potrzeby, dopiero teraz, gdy zaczęły pojawiać się w nim błędy. Jak pozbyć się opisanych powyżej błędów?
 8. Mam pytanie dot. wystawiania jednego produktu do dwóch różnych kont Allegro. Gdy mam kilka szablonów aukcji przypisanych do jednego produktu (w zakładce SERWISY) i wszystkie szablony dotyczą jednego konta Allegro - to bez problemu wystawiam aukcje z użyciem wszystkich szablonów. Powstałe w Przygotowanych aukcje dotyczą jednego konta Allegro. Problem pojawia się, gdy w Towarach mam produkt, do którego przypisałem dwa szablony aukcji: jeden szablon dla jednego konta Allegro, drugi szablon dla drugiego konta Allegro. W momencie wystawiania towaru z szablonu pojawia mi się opcja wyboru konta Allegro i zostają utworzone dwie aukcje w Przygotowanych - ale obie ustawione tylko na jedno wybrane wcześniej konto Allegro Czy jest możliwość wystawiania aukcji z wszystkich podpiętych szablonów tak, aby powstawały aukcje dla kont zgodnych z informacją w szablonach?
 9. Dziękuję za podpowiedzi. Znalazłem generujące problem transakcje. Na początku szukałem wśród transakcji bez utworzonych dokumentów i produktami niepowiązanymi, czyli z symbolem [1], ale niestety nie znajdowałem wśród tych produktów nazwy produktów podane w ostrzeżeniach. Aukcje znalazłem po odfiltrowaniu transakcji po stanie dokumentu: "wstępny - do utworzenia". W moim przypadku były to stare transakcje, więc po prostu usunąłem je. Co ciekawe, wszystkie produkty w tych transakcjach były powiązane z Subiektem, dlatego nie mogłem namierzyć tych produktów, bo szukałem produktów niepowiązanych. Opisuję sytuację, bo może komuś się przyda
 10. MARCIN e-kupowanie.pl, Odkąd wprowadziłem wystawianie aukcji z szablonu, nie mamy problemów z niepowiązanymi towarami. Mamy kilka różnych kanałów sprzedaży opartych na danych z Subiekta, więc synchronizacja stanów jest dla nas bardzo ważna dlatego staramy się pilnować powiązań. Niestety nie zawsze tak było. Podejrzewam, że są to jakieś stare transakcje, lub nawet grypy transakcji, w których są niepowiązane z Subiektem towary. Myślałem, żeby szukać błędu na poziomie transakcji, stąd moje powyższe pytania.
 11. Witam, Mam w Sello (1.31.1) kilkanaście ostrzeżeń typu: 1) Towar "Schuller taśma niebieska 19mm" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży 2) Brak informacji o towarze (SEA-LINE zestaw do naprawy żelkotu biały) w programie sprzedaży i tyle samo błędów: 3) nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT) Próbowałem w transakcjach wyszukać niepowiązane towary, szukałem po nazwie towaru (pełnej i częściowej). Wszystkich transakcji mam ponad 16 tys i niestety nie udało mi się wśród tych transakcji znaleźć niepowiązanych towarów generujących powyższe błędy i ostrzeżenia. Podejrzewam, że te towary niepowiązane mogą być w zgrupowanych transakcjach, których mam ok. 2 tys. Aby znaleźć niepowiązane produkty w transakcjach zgrupowanych, trzeba każdą otworzyć i przejść do zakładki "Podstawowe" i sprawdzić produkty - sporo klikania Czy jest jakaś możliwość odfiltrowania transakcji z produktami niepowiązanymi? A może jest inny sposób na znalezienie transakcji które generują powyższe trzy rodzaje ostrzeżeń i błędów? W jaki sposób mógłbym zawęzić obszar poszukiwań, to będą transakcje bez dokumentu końcowego, czy może bez dokumentu wstępnego? Będę wdzięczny za podpowiedź. Przy okazji zmiany wersji Sello, chciałbym trochę rzeczy uporządkować w programie po poprzednich użytkownikach
 12. Dla mnie nie czyszczenie bazy nie jest obecnie krytyczne, bez problemu mogę poczekać do końca tygodnia.
×