Skocz do zawartości
Forum użytkowników

marbie B

Użytkownik
 • Ilość treści

  100
 • Rejestracja

Reputacja

2 Neutral

Ostatnio na profilu byli

101 wyświetleń profilu
 1. Czy jest szansa aby wgrać nr EAN zbiorczo do ofert Allegro przez Sello/Subiekta?
 2. Tak jak napisał @MARCIN e-kupowanie.pl adres w jednym miejscu jest bez +. Być może to generuje jakiś błąd przy eksporcie adesu. Czy Sello wysyła go jako całość z jednego pola czy jest łączony z 2 pól? Dane w PP2 oraz Manager InPost są poprawne z plusem. Mimo tego adres nie jest poprawnie rozpoznawany. Czy to wystarczy aby stwierdzić, że problem jest przy imporcie danych z Sello?
 3. W Sello jest poprawny z + w danych do wysyłki. Jedynie w danych dokumentowych nie jest pełny. Może problem jest na poziomie przekazywania/kodowania adresu?
 4. Jestem po konsultacjach z helpem PP2. W Sello adres mailowy wyświetla się w transakcji poprawnie ze znakiem +. Najnowsze Sello, najnowsza PP2, wysyłka na ShipX i adres wciąż nie jest poprawnie rozpoznawany.
 5. @Bartosz Rosa czy w najbliższej wersji możecie dodać poprawkę, która poprawnie przekaże adresy?
 6. Allegro wraz z InPost planują zmienię rozliczeń za przesyłki Smart (koniec Januszy Smart 5 paczek w 1). InPost prawdopodobnie nie wystawi faktury kosztowej i będzie się rozliczać bezgotówkowo wg limitów przekazywany z Allegro. Czy Sello będzie miało możliwość wykrycia transakcji z przesyłką opłaconą ze Smart i nie wliczanie jej w paragon/fakturę?
 7. Ale ja mam cennik podpinany do aukcji przez Allegro. Następnie pobieram pełne dane i powinien się załadować. W części ofert jest poprawnie i innej części się nie pobiera, nie pokazuje też błędów.
 8. Tak, nazwy cenników pobierają się z Allegro bez błędów. Cenniki dodawane są przez Allegro. Pobieram pełne dane i cenniki nie pobierają się do transakcji (w Allegro są). Sello nie pokazuje błędu.
 9. Fajnie, że znalazłeś nowy błąd który będzie naprawiony. Jednak to nie jest ten problem. Cennik ma krótką nazwę (10 znaków). Niektóre oferty załadowały się poprawnie, inne nie. Sello nie pokazuje żadnego błędu.
 10. @Bartosz Rosa mam problem z pobraniem Cenników z Allegro do Sello. W ofercie są przypisane poprawne nazwy, jednak nie pobierają się do Sello. Odpowiedź z ticketa poniżej. Pytanie: Mamy problem z pobraniem Cenników dostaw/pobraniem pełnych danych do części ofert Allegro. Do pozostałych bez problemu Cenniki oraz inne dane zaciągane są do programu Sello, przy 375 aukcjach nie ma możliwości pobrania pełnych danych/opisów/cenników. Proszę o pomoc i weryfikację gdzie leży błąd. Jedną z błędnych aukcji jest między innymi numer...... Odp Allegro: W przypadku występujących błędu w narzędziu zewnętrznym w celu weryfikacji potrzebowalibyśmy paczek request i response w formacie xml. Na ich podstawie będziemy mogli zbadać sprawę.
 11. U nas już po sprawie więc lepiej niech inni się wypowiedzą. Sello nam ładnie wyczyściło cenniki. Na szczęści na jednym kompie nie robiliśmy aktualizacji i skopiowaliśmy listę ofert z cennikami do xls. Około 10 cenników, ponad 1000 ofert. Każdą trzeba zmieniać z ręki ponieważ nie ma jak wyfiltrować ich w Allegro zbiorczo. Szacuję cały dzień pracy jednego pracownika.
 12. Dlatego jeśli ktoś miał wiele różnych cenników to może poczekać do aktualizacji zawierającej możliwość ustawiania w Allegro cenników. Jeśli ktoś ma ich mniej i jest w stanie wyfiltrować w panelu Allegro aukcje to można do nich zbiorczo podłączyć cennik Allegro. Sam wczoraj pisałeś, że aktualizacja jest konieczna. Po weekendzie Sello przestanie pobierać dane. Lament użytkowników Sello dopiero się rozpocznie. Większość nie jest pewnie świadoma, że Sello im wytnie wszystkie cenniki w dostawach.
×