Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Roszewski

Użytkownik
 • Ilość treści

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Bartosz Roszewski

 • Urodziny 13.12.1990

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A co z pozostałymi kosztami? Nie tylko fakturami za paliwo? Można ustawić w systemie, żeby księgowały się od razu z uwzględnieniem proporcji?
 2. Witam, Mamy podmioty, które rozliczają VAT proporcją bazową. Niestety błąd pojawia się przy fakturach z częściowy odliczeniem, to jest przy 75 %. W opcjach (parametry ewidencji VAT) jest do wyboru taka możliwość ale jej zaznaczenie nie daje odpowiedniego efektu. Na przykładzie. Mamy firmę z proporcją 90 %. Powinno być tak, że wpisując fakturę za paliwo na kwotę 123 zł brutto, odlicza VAT połowę, natomiast od pozostałej kwoty liczy 75 % i taka kwoty wchodzi do zapisu w KPIR, to jest 83,63 zł. Dopiero na koniec miesiąca poprzez raport Podliczenie VAT, wrzucamy w koszty VAT nieodliczony z proporcji. A jest tak, że program liczy koszt eksploatacji z uwzględnieniem proporcji i kwota wychodzi 84,49 zł. I potem wrzucając w koszty VAT z raportu Podliczenie VAT, ten nieodliczony VAT wrzuca się w koszty dwa razy. Myślałem, że odznaczenie poniższej pierwszej pozycji pomoże ale jednak nie wpływa na wyliczenie. Mogę prosić o pomoc? Teraz musimy ręcznie przeliczać kwotę do KPIR, a byłoby zdecydowanie łatwiej gdyby robił to system.
 3. Witam, Od dwóch dni nie przychodzą do nas powiadomienia o pojawieniu się nowych dokumentów w portalu biura. To dość ważna informacja akurat w czasie kiedy najwięcej klientów przesyła faktury do portalu. Czy coś Państwo wiecie o awarii?
 4. Tak, mamy dokładnie takie ustawienia odnośnie klientów.
 5. Witam, mamy taki problem, że klientka wystawia faktury na daną osobę, która wcześniej nie miała firmy. Jednak w tym roku firmę ta osoba założyła i faktury wystawiane są już na tą samą osobę tylko, że z NIP. Jednak przy przenoszeniu ich z SUBIEKT123 do Rachmistrza, system zapisuje tą firmę bez NIP, mimo tego, że na fakturze jest ten NIP. Jest może jakieś rozwiązanie na ten problem?
 6. Witam, mamy kłopot w jednej z firm ponieważ w portalu biura nie pokazują się drugie strony. Niestety nie jest tak, że przy każdej fakturze z dwiema stronami nie pokazuje się ta druga, a tylko przy kilku.
 7. Zrobiliśmy tak jak Pan zalecił ale nie wiem czy klientka coś namieszała ale teraz ma taką sytuację, że pojawia jej się błąd następujący: Nie pomaga niestety opcja wyślij link aktywacyjny ponownie. Oczywiście w okienku jest nazwa adresu mailowego tylko usunąłem.
 8. Mam pytanie odnośnie usuwania klienta z pozycji Biura NEXO. Założyliśmy bazę klienta, zarejestrowaliśmy licencję na nowy podmiot ale klient nawet się nie zgłosił z pierwszymi dokumentami. Czy możemy usunąć bazę i automatycznie usunie się licencja u Państwa? Czy musimy wystąpić z wnioskiem o wycofanie licencji?
 9. Witam, Mamy problem z pocztą. Pojawia nam się komunikat OPERACJA DESZYFROWANIA NIE POWIODŁA SIĘ. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać? Wiadomości nie pokazują się w folderze Odebrane.
 10. Dzień dobry, Rozwiązanie działa. Troszkę mnie przeraziła odpowiedź Pana Jacka ale znowu widzę, że zachowaliście się wzorowo To czekamy na aktualizację a podmioty z błędem będziemy na razie poprawiać ręcznie. Wielkie DZIĘKI!
 11. Witam, czy jest możliwość zmiany adresu mailowego w portalu biura i SUBIEKT123, żeby linki aktywacyjne nie przychodziły na stary adres mailowy? Niestety klientka nie ma już do niego dostępu.
 12. Witam, Nie wiem co jest przyczyną ale to jest jakaś masakra... W dwóch już naszych firmach wystąpiła następująca sytuacja. Klient wczytując dokumenty w sierpniu za lipiec wgrał je nam do portalu. My księgując teraz te faktury mamy je powiązane z innymi wpisami ze wcześniejszych miesięcy. Na przykład. Klient nam wrzucił fakturę np. z Biedronki, a ona jest powiązana z fakturą z maja z ORLENu. Na podglądzie wgranego dokumentu również jest ORLEN, a nie BIEDRONKA. To jakaś gigantyczna pomyłka dla mnie. Wszystkich klientów przekonywaliśmy, że będą mieć miejsce gdzie faktury będą bezpiecznie przechowywane. A teraz zniknęły i nadpisały się z innymi. A to nie są firmy po parę faktur a po kilka tysięcy.
×