Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Piotr B

Użytkownik
 • Ilość treści

  12
 • Rejestracja

Reputacja

0 Neutral
 1. Witajcie, Czy jest taka możliwość lub jeśli nie ma to czy jest możliwy do napisania program/skryt który będzie powiadamiał mailowo o następujących zdarzeniach: 1. Wystawiona FS powyżej 15 tyś brutto. 2. Wystawiony dokument ze stawką VAT inną niż 23%
 2. Witajcie, Mamy w firmie wewnętrzną sieć do 15 użytkowników w domenie, pracujemy na bazie SQL na programach Subiekt -baza 2,6 GB, Sello - 2GB, darmowy SQL serwer, do tego wymiana plików na dysku serwera w folderze udostępnionym w domenie. Backup robiony do chmury i na dysk USB wpięty do serwera. Mamy ok 10 letni Serwer Dell PowerEdge 2900, 6GB RAM, Xeon E5320 4x 1,86 GHz 8Mb Cache L2, 1066 MHz FSB, Windows serwer 2008 R2. Do niego jest zamontowanych 4 dyski SATA ok 7 letnich w RAID 10. Aktualnie padł nam jeden dysk. Moja propozycja była taka, żeby wymienić wszystkie 4 dyski na nowe po kolei odbudowując RAID za każdym wymienianym dyskiem. Jednak po oględzinach informatyków z firmy zewnętrznej, dostałem info, że serwer jest bardzo stary i należy go wymienić. Powiedzieli, że jest duże prawdopodobieństwo, że po włożeniu nowego dysku 1TB kontroler z racji na swój wiek, może go nie widzieć, a jeżeli nawet będzie go widział to zamiast odbudować RAID może go całego rozsypać i stracimy wszystkie dane z tego RAID. Ja jestem zwolennikiem wkładania tylko nowych dysków, ale już sam nie wiem, może kupić jakiś starszy używany? Czy rzeczywiście serwer już jest za stary do naszych potrzeb? Jeśli chodzi o opóźnienia to są bardzo małe 1-2 sek. Czasami zdarza się, że przy instynkcie zwiesi się na np 15 sek, ale to raz na kilka dni, tak to działa płynnie. Pytanie czy tak jest rzeczywiście jak mówią informatycy, czy po prostu chcą mi sprzedać nowy serwer?
 3. Dostałem instrukcje w PDF (data wydania 20-09-2018) od Poczty Polskiej dla użytkowników wprowadzających usługi Allegro Poczta Polska, a w niej takie info: Kiedy zostanie udostępnione nadawanie poprzez API EN?? Z uwagi na konieczność współpracy z integratorami typu Baselinker, Sello, EasyUploader i zmiany w dokumentacji WebAPI Elektronicznego Nadawcy, umożliwienie nadawania poprzez API planowane jest na Początek 2019 r.
 4. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu usuwałem nie używane przez nas sposoby wysyłek i dostawców i chyba zmieniałem niektóre ich nazwy. Może to w czymś pomoże skoro problem dotyczy tych funkcji.
 5. Witam, U mnie te skrypty nie zadziałały. Wyskoczył błąd: Wystąpił błąd podczas wykonywania zapytania. Szczegóły: Column name or number of supplied values does not match table definition. Stos wywołań: w System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection, Action`1 wrapCloseInAction) w System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj, Boolean callerHasConnectionLock, Boolean asyncClose) w System.Data.SqlClient.TdsParser.TryRun(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj, Boolean& dataReady) w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.TryConsumeMetaData() w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.get_MetaData() w System.Data.SqlClient.SqlCommand.FinishExecuteReader(SqlDataReader ds, RunBehavior runBehavior, String resetOptionsString, Boolean isInternal, Boolean forDescribeParameterEncryption, Boolean shouldCacheForAlwaysEncrypted) w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async, Int32 timeout, Task& task, Boolean asyncWrite, Boolean inRetry, SqlDataReader ds, Boolean describeParameterEncryptionRequest) w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, TaskCompletionSource`1 completion, Int32 timeout, Task& task, Boolean& usedCache, Boolean asyncWrite, Boolean inRetry) w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method) w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader(CommandBehavior behavior, String method) w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader() w Serwisant.SelloDatabase.ExecuteQuery(String query, Int32& affectedRows) w Serwisant.CustomCommandWindow.backgroundWorkerExecutingCommand_DoWork(Object sender, DoWorkEventArgs e) w System.ComponentModel.BackgroundWorker.OnDoWork(DoWorkEventArgs e) w System.ComponentModel.BackgroundWorker.WorkerThreadStart(Object argument)
 6. Mam pomysł na szybką poprawkę! U mnie by sprawdziła się taka opcja, że gdy dany klient kupił na danej aukcji więcej niż 1 raz, to przy kolejnych transakcjach nie księguje się żadna wpłata automatyczna tylko w sello jest jej brak. Wtedy taką transakcję będzie trzeba zrobić ręcznie i każdy poszuka po mailu czy nowa płatność jest czy nie. Lepiej mieć 10 transakcji widniejących w sello jako nieopłacone (mimo iż są opłacone) , niż 1 transakcje wysłaną za darmo bez naszej wiedzy. Dla mnie to by wystarczyło jako tymczasowe rozwiązanie do czasu nowego API.
 7. Podbijam temat, czy coś się zmieniło lub lada dzień zmieni w tej kwestii? napisałem w innym miejscu forum problem, który dziś udało nam się wyłapać.
 8. Witam, Temat bardzo pilny i potrzebny. Dziś mamy taką sytuację, że klient na jednej aukcji kupił 2 przedmioty, uzupełnił formularz i rozpoczął płatność, ale jej nie dokończył i wisi jako "rozpoczęta" ma swoje ID przyjmijmy nr 1. Za 20 minut na tej samej aukcji kupuje znowu te same 2 przedmioty, uzupełnia formularz i rozpoczyna kolejną płatność, która również jak poprzednio ma status jako "rozpoczęta", ale dostaje kolejne ID - przyjmijmy nr 2. Kupił 30 minut później kolejny raz te same 2 przedmioty i znowu uzupełnił formularz i zrobił płatność, ale tym razem płatność jest "zakończona" i dostała numer ID 3. W sello mamy 3 transakcje, które widnieją jako opłacone i wszystkie mają podpięte jako płatność ID 3. Gdyby klient nie kupował w małym odstępie czasu tylko co 1-2 dni to nie ma szans, żeby to wyłapać nie korzystając z przeglądania skrzynki mailowej. Dlaczego sello nie przypisuje prawidłowo ID płatności do danej transakcji? Wołałbym, żeby sello nie nadpisywało płatności, gdy klient się pomylił i zrobił płatność od nowa, lepiej takie przypadki "ręcznie" w mailach sprawdzać niż wszystkie transakcje. Przynajmniej niech będzie jakaś opcja do wyboru w ustawieniach programu czy chcemy, żeby sello zapisywało pierwsze ID czy ostatnie do danej transakcji.
 9. Mam identyczny problem przy próbie grupowego wystawienia dokumentów końcowych. Pojedyncze dokumenty mogę wygenerować, ale przy grupowych mam ten błąd. wersja sello 1.26.1.2585 InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży: Nieudane łączenie: Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne: Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x8004132B)
 10. Czy po 9 latach udało się rozwiązać ten problem i wdrożyć do sello rozliczanie pobrań w subiekcie?
 11. Witam, Czy wiadomo kiedy Allegro Paczkomaty Inpost będą wspierane przez Sello? Czy w ogóle jest to w planach?
×