Skocz do zawartości

Krzysztof Dubas

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Krzysztof Dubas's Achievements

1

Reputacja

  1. Tak, jest wyłączony. Robiłem również jak był włączony. Problem jest z jakąś wersją, ale nie wiem co ma być... To zdanie: "Ten zestaw jest konstruowany przez moduł wykonawczy nowszy niż aktualnie załadowany i nie można go załadować" nie daje mi spokoju. Subiekt GT obecnie nadal pracuje na .Net Framework 2.0?? Ale z drugiej strony, robiłem już pod 3.5, 4.0 i 4.8 i nic to nie zmieniło
  2. A czy Pan Partner może pomóc lub ktoś kto miał z tym doczynienia? Mam cały czas problem z rejestracją modułu w systemie Windows11, w MVS mam wybrane .NET Framework 2.0, zaznaczona widoczność dla modelu COM, w folderze wynikowym jest plik Interop.ZestManLib.dll, i rejestracja nie działa (poniżej błędy) ani w folderze projektu ani po przeniesieniu do nowej lokalizacji. Proszę o pomoc. Błąd z ręcznej rejestracji (RegAsm.exe /c ZestDoks.dll) RegAsm : error RA0000 : Nie można załadować pliku lub zestawu 'Interop.ZestManLib, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' lub jednej z jego zależności. Ten zestaw jest konstruowany przez moduł wykonawczy nowszy niż aktualnie załadowany i nie można go załadować. *** Wpis dziennika konsolidatora zestawu (30.06.2023 @ 10:38:12) *** ..... DZIENNIK: Pobranie zestawu powiodło się. Prba instalacji pliku: C:\ProgramData\InsERT\COM\ZestDoks\Interop.ZestManLib.dll DZIENNIK: wejście w fazę instalacji uruchamianie ze źrdła. BŁĄD: błąd podczas wyodrębniania importu manifestu z pliku (hr = 0x8013101b). BŁĄD: Nie można dokończyć instalacji zestawu (hr = 0x8013101b). Sondowanie zakończone.
  3. Witajcie, Czy może ktoś podzielić się jakimś przykładem zestawienia COM, działającego obecnie na WIN10/WIN11. Czy jest gdzieś dostępna dokumentacja dla tych zestawień? tzn. jakie wymagania i jaka konfiguracja aby je uruchomić. Jak na razie utworzyłem form i testuję, chcę go wyświetlić po wejściu w zestawienia w GT, bez sukcesów. Przy kompilcji mam błąd: Cannot register assembly "C:\Users\...\<nazwa_pliku>.dll". Nie można załadować pliku lub zestawu 'Interop.ZestManLib, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' lub jednej z jego zależności. Nie można odnaleźć określonego pliku. Ten plik jest w tej lokalizacji. W projekcie w Odwołaniach jest również. Przy próbie podłączenia zestawienia do GT otrzymuję błąd: Wskazany plik nie zawiera poprawnych komponentów zestawień. Ktoś pomoże?
  4. Num, dotarłem już do tego, była korekta do faktury zakupowej (kwotowa na pozycjach), no i ta nie pojawi się w ruchach magazynowych, bo nie zmienia ilości. Tu już Pana podpowiedź pomogła, w tabeli dok_MagWart jest wart zaktualizowana. Reasumując, wszystko jest ok. Dziękuję Wam.
  5. Podłączę się pod ten temat ze swoim problemem, który próbuję zrozumieć... może ktoś pomoże Mianowicie, mam produkt od jakiegoś czasu sprzedawany i 31 maja sprzedała się ostatnia sztuka (Było 0 na stanie, również w informatorze ruchów magazynowych). 1 czerwca przyjęta jest faktura zakupowa, gdzie zakupiono go 10 sztuk po 4,27netto i na taką kwotę powstał ruch magazynowy. Następnie powstały dwie operacje, sprzedaż na paragon i wydanie zewnętrzne, i w obu tych operacjach w Informatorze produktu Cena magazynowa to 4,09!? Skąd aż taka różnica? Przy tej ilości i cenie zaokrąglanie tego nie robi... Sprawdziłem w bazie te ruchy, są dołączone na PS. To nie od tej ceny jest wyliczany zysk na dokumencie? Ktoś pomoże wytłumaczyć?
  6. Czy jest jakaś możliwość automatycznie wylogować użytkownika z GT po określonym czasie nieaktywności??? Kika lat temu nie było takiej możliwości, nadal jej nie ma? Co jest problemem aby taką funkcjonalność wprowadzić? Zegar nieaktywności jest, odliczy zadany czas i wylogowuje... (Otwarte dokumenty można anulować).
  7. Ok, Dziękuję... Pomogła instalacja w pełnego pakietu. Poszło bez problemu. Problem rozwiązany.
  8. Plik, który uruchomiłem jest wczoraj pobrany. Po za tym, dokładnie tymi samymi błędami sypie instalator wersji 1.60 (wcześniejszy). Instalator offline sprawdzę. Mam nadzieję że da się w nim zainstalować Inserta bez stawiania całego silnika bazy danych... To jest komputer-klient.
  9. Witam, mam problem z instalacją Insert GT na nowym czystym systemie Windows 10. Jest to komputer klient (Baza stoi na innym kompie). Pobranie pełnej paczki instalacyjnej i jej uruchomienie wywala błąd: Nie można znaleźć plików dla elementu instalacyjnego Microsoft SQL Server 2008 R2 Command Line Utilites (x64). Pobrałem to z MS, ale ponowne uruchomienie instalatora ponownie zatrzymuje ten błąd. Wcześniej krzyczał o SQL 2008R2 Native Client (zainstalowałem). Co należy wcześniej zainstalować na komputerze klienckim, aby bez problemu zainstalować Subiekta GT???
  10. To samo. Aż dziw bierze, że księgowa nic nie powiedziała. Wystawiasz fakturę do paragonu na dane, które przyniesie Ci klient, a jego paragon dopinasz do swojej kopii faktury. Sprzedaż masz już zarejestrowaną na kasie, więc zostanie rozliczona z paska fiskalnego, a z punktu widzenia klienta to zwykłą faktura Vat.
  11. Problem skierowany głównie dla InsERT. Kiedy dodaję usługę na dokumencie i następnie kosztorys materiałowy do niej, dlaczego w formularzu tego kosztorysu, w "wyliczaniu ceny netto na podstawie" są tylko dwie możliwości (wg kosztu magazynowego materiałów oraz cen z wybranego cennika)??? A nie ma możliwości wyłączenia tego przeliczania (trzeciego wyboru: "Nie przeliczaj ceny netto usługi")? Scenariusz: Wystawiam WZ na usługę, dodaję kosztorys, a cenę netto usługi ustalam ręcznie na umówioną z klientem (nie korzystając z wyliczeń, bo może mój zarobek na usłudze nie musi mieć nic wspólnego z marżą, bo np doliczam również koszt pracy). Taki dokument zapiszę bez problemu, potem wystawię fakturę... i tu problem, bo wystawiając fakturę poprawię np datę, i pozycje dokumentu już się przeliczają wg ustawień z kosztorysu (tak jest ustawione i tak ma działać) i zmieniają cenę netto usługi (a tej zmiany ceny na tym etapie już nie chcę!). Jak się tego nie przypilnuje, i nie poprawi ręcznie, to pozostaje świecenie oczami przed klientem. Przecież jak wpiszemy kwotę usługi ręcznie, i będzie za niska, to świeci na czerwono (o dziwo, wtedy nie podnosi ceny usługi, pozostaje na czerowno). Do kosztorysu usługi, kosztu wykonanej usługi nie można dodać, jedynie towary. A może robi się to w programie jakoś inaczej? Tak, żeby cena usługi na fakturze końcowej była kontrolowana? Wiem, że do usługi z kartoteki można dodać materiały, ale to nie jest rozwiązanie, bo każdej usługi zazwyczaj użyję innych materiałów. To zaśmieci kartotekę asortymentu. Mam nadzieję, że problem opisałem dość zrozumiale? Na automatycznym przeliczaniu już dwa razy wtopiłem. Czy inni użytkownicy nie mieli z tym problemu??
  12. Panie Jarku, dziękuję. A jak ugryźć ten temat w LINQ do użycia w raportach w nexo? Jak robić join w raportach, czyli np wybrać (chyba) za element główny DokumentMagazynowy, i w nim warunkiem ograniczyć dokumenty, które w pozycjach (PozycjaDokumentu) mają przyjęcie (Przyjecie), które zawiera Partie (ICollection<Partia>) z numerem np "abc". Efekt końcowy np taki: Kod dostawy, Asortyment, DokumentMagazynowyPrzyjecia, Data Chodzi mi o zapytanie, jak pobrać dokument który ma wiele pozycji, a te z kolei przyjęcie i dalej partie. Jak to filtrować w LINQ (dla raportu w nexo).
  13. Witam, Jak napisać zapytanie LINQ, aby pobrać asortyment/produkty, które mają kod dostawy. var przyjecia = sf.PodajObiektTypu<IMagazynierDane>().Przyjecia(); - pobiera przyjecia. Jest tu .Partie które zawierają ten kod dostawy (Partia.Numer) - jak go wyświetlć i po nim filtrować w LINQ Dzięki za podpowiedzi i wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...