Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Olga H

Użytkownik
 • Ilość treści

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Olga H

  1.31.2 - błąd uruchamiania

  Jakoś mi się wydawało ,ze to to samo 😉
 2. Olga H

  1.31.2 - błąd uruchamiania

  Bartosz wydawało mi się, że za każdym razem jak robiłam archiwizację nadpisywała się baza danych w miejscu gdzie można wybrać bazę na której chce się pracować. U mnie chyba wszystko ok po aktualizacji .... tzn nie wszystko - Sello zamyka się przy próbie wydruku etykiety adresowej jak w poprzedniej wersji a reszta jeszcze nie wiem.
 3. Olga H

  1.31.2 - błąd uruchamiania

  Zrobiłam archiwizację przed instalacją nowszej wersji i .... nie zapisało się to w ,,Sello" czyli przy odpalaniu nie widzę tej zarchiwizowanej bazy na nowym pasku, w programie serwisowym tez nie widzę.... a w folderze docelowym ( u mnie to zewnętrzny dysk twardy ) zapisała się ta baza. Hmmm...
 4. Olga H

  1.31.2 - błąd uruchamiania

  A jak uruchomić ,,jako administrator" ? 😚 Nie widzę tu czegoś takiego jak ,,uruchom jako"...
 5. Olga H

  Czyszczenie bazy danych

  Dzięki. Bartosz pozwoliłam sobie pożyczyć Twoje teksty i zamieścić w moim poście
 6. Olga H

  Czyszczenie bazy danych

  Reasumując.....Bazę danych zmniejszamy: 1. Usuwając stare wiadomości. WIADOMOŚCI / ODEBRANE ctrA+Delete WIADOMOŚCI / WYSŁANE ctrA+Delete 2. Usuwamy niepotrzebne zdjęcia z zakończonych aukcji. AUKCJE / ZAKOŃCZONE / ustawiamy na górze w ,,zakończone" zakres dat np. ,,dowolny okres" i wybieramy dokłade daty od - do / ctlB / INNE / zaznaczamy kwadracik ,,USUŃ ZDJĘCIA " / OK 3. Czyścimy bazę danych ,,Programem serwisowym", który znajduje się gdzieś głęboko zakopany w naszym kompie. Nie więcej niż godzinę przed czyszczeniem bazy robimy archiwizację jeśli jej nie zrobimy czyszczenie bazy się nie uda. W czeluści naszego kompa odnajdujemy ,,Program serwisowy - aplikacja" najprościej za pomocą szukacza ( lupki ) . Odpali się nam okienko ,, Sello program serwisowy " Zaznaczamy jedną z opcji tzn miejsce gdzie znajduje się baza np: DESKTOP-J0V5DF8\INSERTGT / Odznaczamy czyli zostawiamy puste okienko ,, Włącz uwierzytelnianie Vindows" / użytkownik - sa / hasło zostaw puste (chyba, że je dodawałeś kiedyś) Menu po lewej stronie uaktywni się. Można odczytać na pasku wielkość naszej bazy. Wyświetlają się nam aktualna i poprzednie kopie bazy. Te poprzednie, znajdujące się poniżej można za pomocą przycisku ,,Odłącz" odłączyć po to by je w późniejszym etapie usunąć. Przycisk ,,Kompaktuj" służy do porządkowania pliku bazy danych. W trakcie normalnej pracy a zwłaszcza usuwania danych, plik w którym znajdują się dane nie zmniejsza swojego rozmiaru, lecz w danych robią się puste strony. Kompaktowanie pozbywa się tych pustych stron zmniejszając rozmiar pliku bazy. Nie wpływa to jednak na ilość wolnego miejsca w bazie. Kompaktowanie robi się podczas każdej aktualizacji bazy do nowej wersji. Przycisk ,,Odczytaj hasło" służy do do rozszyfrowania hasła Szefa, w razie gdyby zostało zapomniane. Po kliknięciu na ,,Zaawansowanie" rozwiną się nam dodatkowe opcje. ,,Zapytanie SQL " - ? ,,Czyść bazę danych " - nas to najbardziej interesuje i ,,Wyślij bazę" ? Klikamy na ,,Czyść bazę danych" Pojawia się nowe okienko - można tam wybrać datę od - do i pozaznaczać w okienkach rzeczy do usunięcia tzn, ,,zdjęcia niepowiązane", ,,Aukcje zakończone" , ,,Wiadomości" 4. Usuwamy też przeczytane ,,Raporty" / ,,wyczyść raport" PS. UWAGA : Baza pomieści tylko 10 GB. Więcej ciekawych rzeczy na ten temat można dowiedzieć się tu:
 7. Olga H

  Czyszczenie bazy danych

  Udało mi się 🤗 Dzięki za podpowiedź naprowadzającą Marcin. W sumie nie było to trudne tylko jakoś się nie natknęłam wcześniej na ten,, program serwisowy". Co prawda zakończyło się u mnie interwencją informatyka ale to z innej przyczyny. Nie wiadomo dlaczego ta moja baza urosła do gigantycznych rozmiarów przez 1 rok - choć nie mam za dużo transakcji dziennie...hmmm.. może przez dużej rozdzielczości zdjęcia. Jutro będę wiedzieć więcej na ten temat. Będę regularnie tą bazę czyścić bo już wiem jak.
 8. Olga H

  Czyszczenie bazy danych

  Dzięki za reakcję Panowie Próbuję właśnie odpalić ten program serwisowy ale znowu się zawiesiłam. Wygląda to tak. Najpierw pierwsze okienko - zaznaczyłam tam tylko OK A drugie okienko wygląda tak : Czy mam nową wersję ? Nie wiem... Czy ona sama się wgrywa przy aktualizacji czy co ?
 9. Olga H

  Czyszczenie bazy danych

  🤗 Tia... a wydawało się to takie proste. ctrA i delete 😀😀 Szczerze mówiąc ręce mi opadły. Po prostu się nie znam na komputerach a nie zatrudniamy informatyka i sama się borykam z problemami technicznymi. Wydawało mi się, że wystarczy wejść w tą czy tamtą zakładkę coś tam zaznaczyć i przyciskiem delete usunąć. Nawet nie wiem gdzie mam szukać miejsc żeby użyć te ,,komendy" Poddaję się 🤨 Ale dzięki 4S Market za oświecenie
 10. Myślałam, że mi się upiecze ,,czyszczenie bazy danych" a jednak nie.... Przy odpalaniu Sello pojawia się komunikat ,,Mało miejsca w bazie danych" Najprościej było usunąć stare wiadomości - Ctr A i Delete hmmm... a co dalej ? Pan Bartek podpowiedział co prawda jak można usunać zdjęcia tzn. tu cytuję: ,,Teraz w programie serwisowym jest do tego dedykowane narzędzie. Co do zdjęć, to w Sello na poprzedniej wersji najlepiej uruchomić sobie zmiany zbiorcze (Ctrl+B) na aukcjach zakończonych, tych które na pewno nie będą do niczego już potrzebne i na zakładce INNE wybrać opcję Usuń zdjęcia. Spowoduje to odwiązanie zdjęć od aukcji, które następnie będzie można usunąć za pomocą programu serwisowego, korzystając z funkcji Usuń nieużywane zdjęcia. W samym Sello jest też taki mechanizm usuwający te nieużywane zdjęcia, ale możliwe, że w niektórych przypadkach zbyt rzadko usuwa te zdjęcia. " i teraz tak... z poprzednią wersją boję się szaleć bo żeby to zrobić trzeba ,,zaktualizować bazę danych" do jak przypuszczam jakiejś poprzedniej wersji a jeśli coś pójdzie nie tak ? Czy można to zrobić na obecnej wersji ? Bardzo proszę o wytłumaczenie jak to zrobić....
 11. Olga H

  Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

  Dzięki Panie Bartku 😊 Jak przewali się temat nowej aktualizacji wrócę do czyszczenia bazy.
 12. Olga H

  Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

  Pobrałam tą wersję, która się wyświetliła przy odpaleniu Sello. Więc chyba prawidłową.
 13. Olga H

  Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

  Dzień dobry. U mnie jak zwykle coś się nie udało. Myślał, myślał program i najpierw wyskoczyło okienko pierwsze a po długim czasie to drugie. Co mam zrobic ?
 14. Olga H

  Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

  Dzięki. Dopiero teraz zauważyłam pasek na górze strony z info.
 15. Olga H

  Aktualizacja podmiotu nie powiodła się [1.31]

  Dzień dobry. Nie wychodzi mi z tą aktualizacją. Robię to tak : Po odpaleniu Sello zaznaczam ,Allegro" i klikam OK Pojawia się drugie okienko i tam zaznaczam ,,Przeprowadź aktualizację bazy" i klikam OK Potem wyskakuje trzecie okienko, trochę sobie program myśli A czwarte okienko informuje, że aktualizacja nie powiodła się..... Co mam zrobić żeby mi się udało ?
×