Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Olga H

Użytkownik
 • Ilość treści

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Marcin rzeczywiście cos chyba nie jest tak. Tu gdzie mój czerwony znak zapytania powinno być ,,Tak" . Ale nie wiem jak to zmienić. Dzięki Panowie za pomoc
 2. Ale ja tak właśnie ustawiłam. Po kolei : Słowniki / Wysyłka Towarów - Dostawcy Poczta Polska już była zaznaczona. Wybrałam dodatkowo z listy DPD, wstawiłam link do statusu... i zatwierdziłam OK A tak na marginesie ,,Pobieranie Aukcji" trwa, trwa i trwa, kółeczko sie kręci
 3. Witam. U mnie niestety nie zadziałało. Ustawiłam zgodnie z powyższymi wskazówkami kuriera DPD - bo taka opcję wybrał Kupujący, potem kilkukrotnie ,,wyślij odbierz" ,,synchronizuj parametry"ale nadal pojawia się raport : Ponowne pobieranie zamówienia "a023c5b1-3c84-11ea-953f-3394180a29cf" użytkownika "s........" z konta ....... na Allegro.pl (Polska): Brak powiązania dostawy Allegro: "Kurier DPD" Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję. Klient wylicytował dwie aukcje, w Sello w ogóle nie pojawiły się te transakcje ani w ,,oczekujące na płatność" ani w ,,do paczek" Co mogę jeszcze zrobić?
 4. Nie, nie we wszystkie dni te zdjęcia są pobierane . Oczywiście próbowałam kilkukrotnie je pobrać poprzez ,,wyślij - odbierz" - ,,serwisy aukcyjne " jak w załączniku ale nic z tego. ,,Narzedzia" ,,Wymuś Synchronizację parametrów" tez przerobiłam. 22.27, 30 wrzesień - 1 październik nie ma zdjęć natomiast 29 wrzesień, 2 październik są.
 5. Szczerze mówiąc nie wiem czy są powiązane - nie wystawiam aukcji z poziomu Sello, wystawiam je przez serwis Allegro. Sello pomocne mi jest tylko przy robieniu przesyłek. Jakiś czas temu było tak, że wszystkie zdjęcia mi się ,,ściągały" a od pewnego czasu jak wspomniałam w pierwszym poście jednego dnia tak a innego nie.
 6. Witam Trochę pogrzebałam na forum ale nie mogę nic znaleźć na ten temat. Sama trochę pokombinowałam używając funkcji ,,Wyślij odbierz" w różnych konfiguracjach i nic. Zastanawiam się czemu jest tak, że jednego dnia Sello pobiera aukcje wraz ze zdjęciami a innego dnia tych zdjęć nie pobiera. Chodzi mi o wyświetlanie zdjęć w zakładce ,,Transakcje" przy ,,Szczegóły transakcji" ( czasem pomocne mi jest zerkanie na nie gdy szykuję przesyłki.). Hmmm...
 7. Jakoś mi się wydawało ,ze to to samo 😉
 8. Bartosz wydawało mi się, że za każdym razem jak robiłam archiwizację nadpisywała się baza danych w miejscu gdzie można wybrać bazę na której chce się pracować. U mnie chyba wszystko ok po aktualizacji .... tzn nie wszystko - Sello zamyka się przy próbie wydruku etykiety adresowej jak w poprzedniej wersji a reszta jeszcze nie wiem.
 9. Zrobiłam archiwizację przed instalacją nowszej wersji i .... nie zapisało się to w ,,Sello" czyli przy odpalaniu nie widzę tej zarchiwizowanej bazy na nowym pasku, w programie serwisowym tez nie widzę.... a w folderze docelowym ( u mnie to zewnętrzny dysk twardy ) zapisała się ta baza. Hmmm...
 10. A jak uruchomić ,,jako administrator" ? 😚 Nie widzę tu czegoś takiego jak ,,uruchom jako"...
 11. Dzięki. Bartosz pozwoliłam sobie pożyczyć Twoje teksty i zamieścić w moim poście
 12. Reasumując.....Bazę danych zmniejszamy: 1. Usuwając stare wiadomości. WIADOMOŚCI / ODEBRANE ctrA+Delete WIADOMOŚCI / WYSŁANE ctrA+Delete 2. Usuwamy niepotrzebne zdjęcia z zakończonych aukcji. AUKCJE / ZAKOŃCZONE / ustawiamy na górze w ,,zakończone" zakres dat np. ,,dowolny okres" i wybieramy dokłade daty od - do / ctlB / INNE / zaznaczamy kwadracik ,,USUŃ ZDJĘCIA " / OK 3. Czyścimy bazę danych ,,Programem serwisowym", który znajduje się gdzieś głęboko zakopany w naszym kompie. Nie więcej niż godzinę przed czyszczeniem bazy robimy archiwizację jeśli jej nie zrobimy czyszczenie bazy się nie uda. W czeluści naszego kompa odnajdujemy ,,Program serwisowy - aplikacja" najprościej za pomocą szukacza ( lupki ) . Odpali się nam okienko ,, Sello program serwisowy " Zaznaczamy jedną z opcji tzn miejsce gdzie znajduje się baza np: DESKTOP-J0V5DF8\INSERTGT / Odznaczamy czyli zostawiamy puste okienko ,, Włącz uwierzytelnianie Vindows" / użytkownik - sa / hasło zostaw puste (chyba, że je dodawałeś kiedyś) Menu po lewej stronie uaktywni się. Można odczytać na pasku wielkość naszej bazy. Wyświetlają się nam aktualna i poprzednie kopie bazy. Te poprzednie, znajdujące się poniżej można za pomocą przycisku ,,Odłącz" odłączyć po to by je w późniejszym etapie usunąć. Przycisk ,,Kompaktuj" służy do porządkowania pliku bazy danych. W trakcie normalnej pracy a zwłaszcza usuwania danych, plik w którym znajdują się dane nie zmniejsza swojego rozmiaru, lecz w danych robią się puste strony. Kompaktowanie pozbywa się tych pustych stron zmniejszając rozmiar pliku bazy. Nie wpływa to jednak na ilość wolnego miejsca w bazie. Kompaktowanie robi się podczas każdej aktualizacji bazy do nowej wersji. Przycisk ,,Odczytaj hasło" służy do do rozszyfrowania hasła Szefa, w razie gdyby zostało zapomniane. Po kliknięciu na ,,Zaawansowanie" rozwiną się nam dodatkowe opcje. ,,Zapytanie SQL " - ? ,,Czyść bazę danych " - nas to najbardziej interesuje i ,,Wyślij bazę" ? Klikamy na ,,Czyść bazę danych" Pojawia się nowe okienko - można tam wybrać datę od - do i pozaznaczać w okienkach rzeczy do usunięcia tzn, ,,zdjęcia niepowiązane", ,,Aukcje zakończone" , ,,Wiadomości" 4. Usuwamy też przeczytane ,,Raporty" / ,,wyczyść raport" PS. UWAGA : Baza pomieści tylko 10 GB. Więcej ciekawych rzeczy na ten temat można dowiedzieć się tu:
 13. Udało mi się 🤗 Dzięki za podpowiedź naprowadzającą Marcin. W sumie nie było to trudne tylko jakoś się nie natknęłam wcześniej na ten,, program serwisowy". Co prawda zakończyło się u mnie interwencją informatyka ale to z innej przyczyny. Nie wiadomo dlaczego ta moja baza urosła do gigantycznych rozmiarów przez 1 rok - choć nie mam za dużo transakcji dziennie...hmmm.. może przez dużej rozdzielczości zdjęcia. Jutro będę wiedzieć więcej na ten temat. Będę regularnie tą bazę czyścić bo już wiem jak.
×