Skocz do zawartości

Radosław Kostrzewa

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5 267
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    54

Ostatnia wygrana Radosław Kostrzewa w dniu 13 Września 2023

Użytkownicy przyznają Radosław Kostrzewa punkty reputacji!

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Tytuł własny
    inSolutions / 3RP

Ostatnie wizyty

3 566 wyświetleń profilu

Radosław Kostrzewa's Achievements

808

Reputacja

1

Community Answers

  1. Czy nexo radzi sobie z pobraniem kursu do przeliczenia rejestru VAT OSS - bo nie znajduję właściwego parametru: Zgodnie z ustawą o VAT, dla sprzedaży wg procedury OSS, jeśli nie występuje kurs na ostatni dzień kwartału, należy przyjąć kurs z dnia kolejnego. Tu jest szkopuł nieścisłości ustawy, bo literalnie należałoby wziąć kurs z dnia 2024-04-01 - no cóż, prima aprilis i tu kursu też nie ma, mamy dopiero z 2 kwietnia - i de facto ten kurs powinien się podpowiadać. Nie udaje mi się uzyskać konfiguracji, by to się zadziało w sposób automatyczny.
  2. Zdaje sobie sprawę, że sytuacja nie jest typowa, ale występuje. Z końcem stycznia br. nastąpiło przekształcenie JDG do spółki z o.o., gdzie spółka jest spadkobiercą podatkowym. Nie mniej z uwagi na przekształcenie z JDG do spółki, nastąpiła dla nowego NIP-y odrębna rejestracja do VAT i procedury OSS (od samego początku, nie czekając na przekroczenie limitu). W bazie Rewizora GT został skrócony rok podatkowy dla JDG i występuje w okresie 2024-01-01 do 2024-01-31. Od dnia 2024-02-01 występuje już nowy rok podatkowy dla spółki z o.o., ale kończy się on z datą 2024-02-29 - i zaczyna się dla tej spółki trzeci rok podatkowy od 2024-03-01 do 2024-12-31. (zmiana formy opodatkowania od 2024-03-01 na CIT-E). Na ten moment należy przygotować oddzielną deklarację VIU-DO dla JDG za I kw. 2024 za okres 2024-01 oraz drugą deklarację VIU-DO dla spółki za okres 2024-02 i 2024-03. Jak widać, kryterium, żeby deklaracja była sporządzona za okres zgodny z rokiem obrotowym też nie jest szczęśliwy. Nie mniej przydałby się parametr wskazania w sposób ręczny okresu w danym kwartale, za który ma być naliczona deklaracja VIU-DO. Kolejnym problemem jest kontekst. System widzi deklarację globalnie, nie w kontekście roku obrotowego. A chyba powinien. Na ten moment nie ma możliwości naliczenia więcej niż jednej deklaracji (nie korygującej) dla danego kwartału. Swoją drogą, ciekawe czy ten scenariusz ogarnął by Rewizor nexo @Roman Budzisz ?
  3. Uzupełniając Jak na tej samej bazie, zrobię dekret w PLN ręcznie (te same daty) a następnie zrobię taką samą zamianę waluty z PLN -> CZK, to aktualizując walutę na pozycji dekretu, ustawia mi kurs taki, jak oczekuję - czyli z 28 lutego (już samo wybranie waluty w nagłówku dekretu ustawia mi kurs na 28.02 - a nie tak, jak przy edycji dekretu tworzonego z DF - domyślnie na 29.02 - i pomimo zmiany na 28, na pozycjach wbija kurs z 29).
  4. Tak, waluty w DF dla GT nie są jeszcze wspieranie... ale... Po opisaniu dokumentu w GT w DF wprowadzam do rejestru księgowego i VAT (wykonanie schematu). Tworzy mi się dekret w walucie PLN, ale z kwotami z OCR w PLN (choć faktura jest w CZK). Zmieniam w nagłówku walutę na CZK i od razu wskazuję datę kursu: Oczywiście zmiana nagłówka nie aktualizuje waluty pozycji. Mam włączone bilansowanie w grupach. Na pierwszej pozycji zmieniam walutę z PLN na CZK i... Ustawia mi kurs z dnia 2024-02-29 (któraś z dat z nagłówka dokumentu, zasadniczo miej istotne która, nie chciało mi się tego sprawdzać) zamiast z kursu z parametrów waluty wskazanej dla tego dekretu (pobranej wg NBP z 2024-02-28). Rozumiem doskonale, że zmiana waluty dla nagłówka dekretu nie powinna aktualizować pozycji. Ale jeśli już aktualizuję pozycję, to jeśli wybiorę walutę wg waluty nagłówka, oczekuję jednak kursu na pozycji wg kursu nagłówka. Dla jasność, w parametrach rejestru księgowego jest ustawione:
  5. GT w wersji 1.78 HF4 Mam 3 schematy FZ na ten moment. Czemu, jak kliknę w opcję listy lookup istniejących schematów, to ten lookup przycina mi proces na 3-4 minuty, zanim pojawi się okienko?
  6. Nie ma takiej funkcjonalności. System standardowo liczy tylko odsetki wg wspomnianej ustawy dla transakcji handlowych podmiotów niepublicznych. Trzeba je wyliczyć poza systemem.
  7. Dzień dobry Mamy zrobioną integrację z Amodit, który posiada potrzebą funkcjonalność z wykorzystaniem sfery, nie mniej dokumenty importujemy jako FZ do modułu Subiekta GT. To było zrobione pod klienta. Dodam tylko, żeby oprzeć to na koszcie na poziomie analityki pozycji w księgowości, to tutaj potrzebne by było od razu tworzenie sferycznego dekretu, ewentualnie migracja klienta do Navireo, gdzie pozycje na dokumentach mogą być odróżnione kategoriami i tym samym dekretować się wg kosztów na pozycjach.
  8. Pole własne zdefiniowane dla pojazdów - wyświetlenie wartości na liście modułu Pojazdów. Nie mniej jakoś nie widzę obsługi tego gdzie indziej, chyba, że źle patrzę...
  9. Również potwierdzam, że w dana sekcja rozpoczyna się 86:020~00U13
  10. Czy będzie możliwość, by na gridzie móc wyświetlić dla wartości zmiennoprzecinkowej (liczby rzeczywistej) wartość większą, niż o precyzji do 2 miejsc po przecinku?
  11. W wersji 49 (przed nie zauważyłem takiego zachowania) niektóre operacje bankowe z importu z MT940 (parser PKO BP), wchodzą z typem operacji Gotówka, zamiast Przelew. W danych MT940 jest nr rachunku kontrahenta a operacje (wpływy) są poprawne rozpoznane i wiązane rozrachunki.
  12. Nie do końca zgodzę się z opcją, że można to zostawić bez okresu realizacji. Bez tej kwoty nie można w sposób poprawny rozdekretować tak wyekspotowanej listy płac. Wartość świadczeń wypłaconych w naturze, które są potrzebne do właściwego ozusowania i opodatkowania wynagrodzeń, wchodzi w wartość brutto kosztów wynagrodzeń, tym samym zawyża koszty w firmie. Jeśli wynagrodzenia są księgowane tylko zbiorczo, to bardzo dokuczliwe to nie jest, natomiast przy szczegółowym dekertowaniu analitycznym pracowników, jest to już mocno dokuczliwe.
  13. Przepraszam, ale do czego chce Pan dekretować przy opodatkowaniu ryczałtowym wpis w ewidencji VAT zakupu...?
  14. W wynagrodzeniach bardzo istotnym elementem są składniki wypłacone w naturze. One po wyeksportowaniu znajdują się w pliku XML (Gratyfikant nexo), ale nie ma kompletnie jak pobrać ich w schemacie importu w Rewizorze GT. Kilkudziesięciu pracowników gdzie mamy księgowania ręczne... A o możliwości odwoływania się chociażby do samego składnika płacowego po nazwie to już nie wspomnę, bo wielokrotnie wspominałem... @Małgorzata Sapała
×
×
  • Dodaj nową pozycję...