Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Radosław Kostrzewa

Partner
 • Ilość treści

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

239 wyświetleń profilu
 1. Mogłaby Pani dodać jeszcze screena, co jest dla tej osoby ustawione w umowie ZUS i Dodatkow oraz w kartotece pracownika w zakładce Rozliczeniowe?
 2. Radosław Kostrzewa

  e-Sprawozdania

  Pani Elżbieto Słowo 'korekta' w kontekście sprawozdań finansowych jest używane potocznie, ponieważ w przeciwieństwie np. do korekt faktur nie jest to zdefiniowane w UoR. Dlatego też w przypadku kiedy trzeba poprawić, przygotowuje się nową wersję tego sprawozdania z nową datą.
 3. Radosław Kostrzewa

  podpis e-sprawozdanie

  Nie
 4. Radosław Kostrzewa

  Stowarzyszenie w Rewizor GT

  Proszę wybrać typ jak dla Spółek. Stowarzyszenie cechuje się sprofilowanym pod ich potrzeby planem kont i odpowiednią formą raportowości. Dużo rzeczy można uzyskać przez rozszerzenie Sprawozdań o funkcjonalność Zielonego Plusa dla InsERT GT i własne definicje struktur sprawozdań. Samo e-sprawozdanie to typ Inne. Dodatkowo jest też wyjaśnienie MF: Pytanie nr 6 W jakiej formie po 1 października 2018 r. sporządza sprawozdanie finansowe jednostka niewpisana do rejestru przedsiębiorców KRS np. stowarzyszenie, fundacja, związek zawodowy, ochotnicza straż pożarna, koło gospodyń wiejskich, klub sportowy? Jednostka niewpisana do rejestru przedsiębiorców KRS sporządza sprawozdanie finansowe w postaci elektronicznej, nieustrukturyzowanej, oraz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, zgodnie z zapisami ustawy o rachunkowości.
 5. Radosław Kostrzewa

  E-sprawozdanie do KRS

  Z dokumentu instrukcji użytkownika systemu KRS online - strona 21. Uwaga! Wszystkie dokumenty oprócz uchwał muszą zostać załączone do systemu podpisane podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym e-PUAP (tylko w przypadku plików w formacie xml podpisanych profilem zaufanym e-PUAP poza systemem RDF). Jedynie dokumenty uchwał mogą być dołączone do Systemu jako podpisane lub niepodpisane. Jeżeli dokumenty zostały dołączone jako niepodpisane, Użytkownik ma możliwość podpisania zgłoszenia (wraz z niepodpisanymi załącznikami) tylko i wyłącznie z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP Czy instrukcja jest sprzeczna sama z sobą? Nie mniej ja pisałem i tak o podpisaniu dokumentów składanych przez osobę widniejącą w KRS - tożsame każdego dokumentu w tym i tej uchwały z protokołem.
 6. Radosław Kostrzewa

  Brak możliwości wydruku e-sprawozdania i jego elementów po wyliczeniu

  Tak, wiem, że w tej aplikacji można też uzyskać wydruk, nie mniej MF ma planach jeszcze coś innego - co też sprawnie poradzi sobie z załączonymi dokumentami. Przynajmniej takie są komunikaty prasowe w tym kontekście od strony przedstawicieli MF.
 7. Radosław Kostrzewa

  BŁĄD W STRUKTURZE XML - CIT-8 ZA 2017-2018

  W ciemno odpiszę, bo Pani @Magdalena Ciesielska nie odpisała mi na moje pytanie. Proszę użyć wersji deklaracji CIT zgodnej w dacie jej obowiązywania w okresie, w którym zaczął się dany rok księgowy.
 8. Radosław Kostrzewa

  CIT-8/0 ZA 2018 - odliczenie straty z 2013 r.

  Są to błędy w definicjach wyliczających. Producent o tym wie i ma to poprawić. Jeśli z tego tytułu nie zrobiły się gdzieś kwoty ujemne (proszę wtedy wyzerować), to wysyłka takiego CIT-u na bramkę e-deklaracji przejdzie prawidłowo.
 9. Radosław Kostrzewa

  Rachunek zysków i strat

  Proszę skorzystać z opcji 'Przywróć domyśle definicje' - jednak może to wymagać ponownego odpięcia kont, jeśli Pani to konfigurowała. Można też ręcznie poprzez wyświetlenie wszystkich struktur definicji poukrywać nadmiarowe gałęzie i też dla bezpieczeństwa poodczepiać od nich funkcje kwot z kont wynikowych.
 10. Radosław Kostrzewa

  Brak możliwości wydruku e-sprawozdania i jego elementów po wyliczeniu

  Włączę się do dyskusji. Zwrócę uwagę, że producenci oprogramowania są zasypywanie dużą ilością zmian prawnych, które muszą implementować na czas - nie mając tak naprawdę tego czasu. Bo to nie tylko e-sprawozdania. Naturalną rzeczą jest wtedy ograniczenie realizowanych niezbędnych funkcjonalności do określonego minimum - a rozszerzenia tych funkcjonalności w przyszłości. Producent - InsERT - wie o tych potrzebach i mają one wysokie priorytety. Może można było by zrobić ten wydruk, do którego Pan się tak 'uczepił' kosztem integracji podpisywania w programie i wysyłki na bramkę KAS - bo to też przecież nie było niezbędne, bo można to zrobić. W planach jest jeszcze dołożenie odpowiednich definicji sprawozdań, które pozwolą zaczytywać z automatu rozliczenie podatków, miejsca na stałe dane podmiotu w systemie do automatycznego przenoszenia tych wartości do wprowadzenia (kody PKD, polityka rachunkowości), kopiowanie całych sprawozdań, kopiowanie danych z XLS-a do e-sprawozdania bilansu czy RZS-u - a pewnie też i automatyczne przeliczanie wyższych gałęzi bilansu i RZSu. Jak i jeszcze są klienci, którzy domagają się też kolejnych definicji struktur sprawozdań. Na tle wielu producentów, InsERT naprawdę zaimplementował w dość zaawansowany sposób obsługę e-sprawozdań. Znam producentów większych systemów, gdzie jakby zobaczył Pan jak to funkcjonuje, to od razu by Pan kupił tego popularnego XLS-a do generowania xml-i e-sprawozdań za ponad 1000 zł... Kończąc dyskusję, MF przekazało, że planuje wypuścić aplikację do odczytywania e-sprawozdań z opcją wydruku kopii zawartych w e-sprawozdaniu treści.
 11. Radosław Kostrzewa

  BŁĄD W STRUKTURZE XML - CIT-8 ZA 2017-2018

  Jaki jest dokładny zakres datowy roku obrotowego?
 12. Radosław Kostrzewa

  E-sprawozdanie do KRS

  Co innego podpisanie samych dokumentów, a co innego podpisanie złożenia sprawozdania w KRS on-line. Należy to rozróżnić. 1. Sprawozdanie finansowe podpisuje w pierwszej kolejności osoba sporządzająca - następnie cała reprezentacja zgodnie z KRS (elektronicznie) 2. Sprawozdanie z działalności podpisuje tylko reprezentacja w KRS (pdf elektronicznie). 3. Protokół z uchwały podpisują wspólnicy/udziałowcy/akcjonariusze - składając fizyczne podpisy na papierze - następnie jest to skanowane. Przekazanie dokumentów do KRS potwierdza się złożeniem podpisu do składanych dokumentów. Tutaj wydaje mi się, że powinna to być osoba która widnieje w KRS, choć słyszałem, że podpisywała księgowa i było ok... Jednak polecam to pierwsze.
 13. Radosław Kostrzewa

  E-sprawozdanie do KRS

  Tylko to pierwsze. Proszę jeszcze raz przeczytać moje punkty powyżej.
 14. Radosław Kostrzewa

  Korekta danych na fakturze sprzedaży

  @Donata Ciesielska Jeśli posiada Pani jakiekolwiek rozszerzenie Plus dla InsERT GT to moglibyśmy zaimplementować funkcjonalność zmiany kontrahenta na KFS + wykonanie cesji rozrachunku w tle (pod warunkiem, że FS jest w całości nierozliczona), + wydruki które to odpowiednio obsługują. Nie będę ukrywał, że takie rozszerzenie jest dość kosztowne. Muszę jednak ostrzec, że będzie to miało konsekwencje (sam bym dla pewności musiał jeszcze zbadać jakie dokładnie) przy wystawianiu kolejnych korekt do FS źródłowej. W GT nie można wystawiać korekt do korekt (co w rzeczywistości jest jak najbardziej prawidłowe) - tylko zawsze do dokumentu źródłowego.
 15. Radosław Kostrzewa

  E-sprawozdanie do KRS

  Jeśli chodzi o przekazywanie sprawozdań do KRS, to: 1. Sprawozdanie finansowe z postaci xml podpisane elektronicznie podpina się jako odpowiedni rodzaj załącznika. 2. Sprawozdanie z działalności - typowo PDF - podpisany tylko elektronicznie - załącza się jako odpowiedni rodzaj załącznika. 3. Uchwałę/protokół walnego - jako skan z fizycznie złożonymi podpisami - załącza się jako odpowiedni rodzaj załącznika.
×