Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Radosław Kostrzewa

Partner
 • Ilość treści

  50
 • Rejestracja

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

291 wyświetleń profilu
 1. Pani Moniko Obecnie w Polsce mamy możliwość zastosowania czterech algorytmów wyliczających wartość VAT na dokumentach. Rozwiązanie o którym Pani pisze w InsERT, stosuje tylko jeden model wyliczenia wartości VAT - a mamy tylko informację o kwocie VAT w danej stawce. Z natury rzeczy to nie zawsze będzie się zgadzać z rzeczywistością. Zatem odpowiadając na Pani pytanie. Nie ma takiej możliwości ustawienia tego w programie, bo nawet mając do wyboru więcej niż jeden algorytm, program nie wie jaki został zastosowany do dokumentu, który Pani wprowadza. Generalnie lepszą metodologią jest wprowadzanie dokumentów poprzez zapis w rejestrze VAT z opisaniem odpowiednią kategorią. W oparciu o to stworzenie schematów, które utworzą do takich wpisów odpowiednie dekrety. Będzie to wtedy dobrze działać za wyjątkiem dokumentów walutowych.
 2. Mamy gotowe rozwiązanie uzależniające wydruk nr rachunku od waluty dokumentu, czy też przypisania rachunku kontrahentowi W skrócie: 1. Jeśli nie ma dla rachunków bankowych przypisanych domyślnych dla waluty, to do dokumentu wstawi rachunek domyślny podmiotu. 2. Jeśli jest dla danej waluty oznakowany domyślny rachunek bankowy – zostanie on użyty na dokumencie. 3. Jeśli kontrahent ma zdefiniowany domyślny rachunek bankowy – zostanie on użyty na dokumencie. Jeśli waluta tego rachunku nie będzie się zgadzać z walutą dokumentu, zostanie użyty domyślny rachunek dla waluty. 4. Jeśli na dokumencie wskażemy konkretny rachunek, to zostanie on użyty. Rozwiązanie działa w oparciu o rozszerzone pola własne, ale wydaje mi się, że jestem w stanie je przerobić, żeby działało bez żadnego plusa. Koszt rozwiązania to 500 PLN netto. W cenie znajduje się kilka przerobionych standardowych wzorców CR, które po zaimportowaniu (pojawiają się jako standardowe) podlegają dalszym modyfikacjom w parametryzacji wydruków i nie ulegają uszkodzeniu. Jeśli użytkownik ma już przerabiane wzorce, to albo przerobi je od nowa, albo możemy my je przerobić, wtedy cena jest do negocjacji. Dostarczane wzorce to: Faktura sprzedaży (pol, ang, niem) Zamówienie od klienta (standardowe i zaliczkowe) Korekta sprzedaży Paragon Rozwiązanie będzie można zamówić w naszym sklepie, na razie jedynie przez kontakt email.
 3. Mogłaby Pani dodać jeszcze screena, co jest dla tej osoby ustawione w umowie ZUS i Dodatkow oraz w kartotece pracownika w zakładce Rozliczeniowe?
 4. Pani Elżbieto Słowo 'korekta' w kontekście sprawozdań finansowych jest używane potocznie, ponieważ w przeciwieństwie np. do korekt faktur nie jest to zdefiniowane w UoR. Dlatego też w przypadku kiedy trzeba poprawić, przygotowuje się nową wersję tego sprawozdania z nową datą.
 5. Proszę wybrać typ jak dla Spółek. Stowarzyszenie cechuje się sprofilowanym pod ich potrzeby planem kont i odpowiednią formą raportowości. Dużo rzeczy można uzyskać przez rozszerzenie Sprawozdań o funkcjonalność Zielonego Plusa dla InsERT GT i własne definicje struktur sprawozdań. Samo e-sprawozdanie to typ Inne. Dodatkowo jest też wyjaśnienie MF: Pytanie nr 6 W jakiej formie po 1 października 2018 r. sporządza sprawozdanie finansowe jednostka niewpisana do rejestru przedsiębiorców KRS np. stowarzyszenie, fundacja, związek zawodowy, ochotnicza straż pożarna, koło gospodyń wiejskich, klub sportowy? Jednostka niewpisana do rejestru przedsiębiorców KRS sporządza sprawozdanie finansowe w postaci elektronicznej, nieustrukturyzowanej, oraz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, zgodnie z zapisami ustawy o rachunkowości.
 6. Z dokumentu instrukcji użytkownika systemu KRS online - strona 21. Uwaga! Wszystkie dokumenty oprócz uchwał muszą zostać załączone do systemu podpisane podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym e-PUAP (tylko w przypadku plików w formacie xml podpisanych profilem zaufanym e-PUAP poza systemem RDF). Jedynie dokumenty uchwał mogą być dołączone do Systemu jako podpisane lub niepodpisane. Jeżeli dokumenty zostały dołączone jako niepodpisane, Użytkownik ma możliwość podpisania zgłoszenia (wraz z niepodpisanymi załącznikami) tylko i wyłącznie z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP Czy instrukcja jest sprzeczna sama z sobą? Nie mniej ja pisałem i tak o podpisaniu dokumentów składanych przez osobę widniejącą w KRS - tożsame każdego dokumentu w tym i tej uchwały z protokołem.
 7. Tak, wiem, że w tej aplikacji można też uzyskać wydruk, nie mniej MF ma planach jeszcze coś innego - co też sprawnie poradzi sobie z załączonymi dokumentami. Przynajmniej takie są komunikaty prasowe w tym kontekście od strony przedstawicieli MF.
 8. W ciemno odpiszę, bo Pani @Magdalena Ciesielska nie odpisała mi na moje pytanie. Proszę użyć wersji deklaracji CIT zgodnej w dacie jej obowiązywania w okresie, w którym zaczął się dany rok księgowy.
 9. Są to błędy w definicjach wyliczających. Producent o tym wie i ma to poprawić. Jeśli z tego tytułu nie zrobiły się gdzieś kwoty ujemne (proszę wtedy wyzerować), to wysyłka takiego CIT-u na bramkę e-deklaracji przejdzie prawidłowo.
 10. Proszę skorzystać z opcji 'Przywróć domyśle definicje' - jednak może to wymagać ponownego odpięcia kont, jeśli Pani to konfigurowała. Można też ręcznie poprzez wyświetlenie wszystkich struktur definicji poukrywać nadmiarowe gałęzie i też dla bezpieczeństwa poodczepiać od nich funkcje kwot z kont wynikowych.
 11. Włączę się do dyskusji. Zwrócę uwagę, że producenci oprogramowania są zasypywanie dużą ilością zmian prawnych, które muszą implementować na czas - nie mając tak naprawdę tego czasu. Bo to nie tylko e-sprawozdania. Naturalną rzeczą jest wtedy ograniczenie realizowanych niezbędnych funkcjonalności do określonego minimum - a rozszerzenia tych funkcjonalności w przyszłości. Producent - InsERT - wie o tych potrzebach i mają one wysokie priorytety. Może można było by zrobić ten wydruk, do którego Pan się tak 'uczepił' kosztem integracji podpisywania w programie i wysyłki na bramkę KAS - bo to też przecież nie było niezbędne, bo można to zrobić. W planach jest jeszcze dołożenie odpowiednich definicji sprawozdań, które pozwolą zaczytywać z automatu rozliczenie podatków, miejsca na stałe dane podmiotu w systemie do automatycznego przenoszenia tych wartości do wprowadzenia (kody PKD, polityka rachunkowości), kopiowanie całych sprawozdań, kopiowanie danych z XLS-a do e-sprawozdania bilansu czy RZS-u - a pewnie też i automatyczne przeliczanie wyższych gałęzi bilansu i RZSu. Jak i jeszcze są klienci, którzy domagają się też kolejnych definicji struktur sprawozdań. Na tle wielu producentów, InsERT naprawdę zaimplementował w dość zaawansowany sposób obsługę e-sprawozdań. Znam producentów większych systemów, gdzie jakby zobaczył Pan jak to funkcjonuje, to od razu by Pan kupił tego popularnego XLS-a do generowania xml-i e-sprawozdań za ponad 1000 zł... Kończąc dyskusję, MF przekazało, że planuje wypuścić aplikację do odczytywania e-sprawozdań z opcją wydruku kopii zawartych w e-sprawozdaniu treści.
 12. Co innego podpisanie samych dokumentów, a co innego podpisanie złożenia sprawozdania w KRS on-line. Należy to rozróżnić. 1. Sprawozdanie finansowe podpisuje w pierwszej kolejności osoba sporządzająca - następnie cała reprezentacja zgodnie z KRS (elektronicznie) 2. Sprawozdanie z działalności podpisuje tylko reprezentacja w KRS (pdf elektronicznie). 3. Protokół z uchwały podpisują wspólnicy/udziałowcy/akcjonariusze - składając fizyczne podpisy na papierze - następnie jest to skanowane. Przekazanie dokumentów do KRS potwierdza się złożeniem podpisu do składanych dokumentów. Tutaj wydaje mi się, że powinna to być osoba która widnieje w KRS, choć słyszałem, że podpisywała księgowa i było ok... Jednak polecam to pierwsze.
 13. Tylko to pierwsze. Proszę jeszcze raz przeczytać moje punkty powyżej.
×