Skocz do zawartości

Maurycy Skowroński

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Maurycy Skowroński's Achievements

0

Reputacja

  1. Czy ktoś ma wdrożenie pozwalające na tworzenie dokumentów zamówień w prostym interfejsie graficznym (coś przypominającego Subiekt123)? Będę wdzięczny za ewentualny kontakt do osoby/firmy potrafiącej coś takiego zrobić.
  2. Poszukuję kontaktu z osobami które przygotowywały aplikacje na tablety na bazie subiekta. Chciałbym poprzez uproszczony interfejs przygotowywać dokumenty WZ - coś na zasadzie: ekran z klawiszami asortymentu, po naciśnięciu którego wybiera się ilość Może ktoś coś kiedyś dłubał w tym kierunku .... o ile w ogóle jest to możliwe.
  3. Czy w road mapie zmian ktoś już uwzględnił postulat przeliczania ilości przy zmianie j.m.? :(
  4. Czy możliwym jest aby pole własne na dokumencie magazynowym wypełniane było automatycznie, np. datą systemową?
  5. Celem jest poprawa ergonomii pracy osoby tworzącej dokument w sposób ręczny wybierając asortyment z długiej listy. Wiemy które pozycje są "przypisane" odbiorcy więc chcieliśmy aby lista się zawężała według "automatycznie generowanego" kryterium. Schowek chyba nie wiele tu poradzi
  6. To co Pan polecił jest mega pomocne i wydaje się że pozwala na zrealizowanie 80% usprawnienia. Uzupełnieniem - brakujących 20% - byłaby możliwość zafiltrowania listy "wg. odbiorcy z dokumentu". W chwili obecnej oznaczając w zaproponowany przez Pana sposób indeksy asortymentów, gdy pracujemy z dokumentem musimy ręcznie zafiltrować listę asortymentów, co jest krokiem możliwym do wyeliminowania gdyby tam było pole wyboru "Odbiorca z dokumentu" a system w tle podmieniałby obecne pole filtra "Odbiorca" danymi z dokumentu. Na dziś oznaczam indeksy asortymentów używając "Grupa". Pana pomysł jest jednak bardziej rozwojowy - dziękuję za cenną radę.
  7. Czy w Subiekcie istnieje możliwość "zawężenia" asortymentu dla określonego Odbiorcy/Nabywcy w dokumentach magazynowych? Chodzi o sytuację w której dodając kolejne pozycje asortymentów do dokumentu magazynowego na liście wyboru pojawia się tylko część towarów możliwych do sprzedaży dla określonego klienta.
  8. Ale czy wykorzystanie uprawnienia Zmiana ilości asortymentu [...] nie zablokuje jedynej możliwości zamiany jednostek która leży u podstaw tej modyfikacji? Mieliśmy jeszcze nadzieję że uda się najpierw zmienić ilość szt. na wagę (bo te info mamy w jednej z kolumn) a dopiero później jednostkę co ograniczyłoby ilość błędów, ale niestety ... sztuki mamy jako liczby całkowite więc nie da się wpisać 19,9 jak długo w j.m. wyświetla się [szt.] a nie [kg]. Pozostaje chyba pozostać w Pana pamięci i poczekać na zmianę. P.S.: właśnie miałem kolejny telefon "jak to robią inni" i okazuje się że najpierw wybiera się jednostkę a potem wpisuje ilość wydaną w danej jednostce (magazynowania) ale także wykorzystują to jako kalkulator przeliczeniowy jeśli chcą mieć na WZ inną j.m (szczególnie w eksporcie). Wówczas robią tak jak Pan napisał w powyższym poście: wpisują 6 (domyślnie szt.) i zamieniają na "sześciopak" otrzymując w ilości 1 (podobnie mając magazyn w kg a sprzedaż realizując w funtach)
  9. Skoro już opanowaliśmy case od strony systemowej to jeszcze na moment zatrzymajmy się na idei biznesowej tej funkcjonalności. Zaskoczyła mnie Pana wypowiedź dotycząca oczywistości faktu, że system nie dokonuje przeliczenia ilości po zmianie j.m. więc podrzuciłem ten przypadek do oceny zaprzyjaźnionym wdrożeniowcom i key userom pracujących w innych środowiskach ERP. Żaden z nich nie uznał tej funkcjonalności jako pożądanej, a kilku wręcz zaczęło od ręki pokazywać jakie to generuje fuck up'y. Dość prosto - błąd w logice / założeniach biznesowych - wskazano mi w sytuacji procesowego rozdzielenia funkcji magazyniera wydającego towary i fakturzystki wystawiającej faktury na podstawie zrealizowanych WZ .... jej błąd powodowałby "w tle" wydanie towaru z magazynu za który ktoś inny odpowiada Próbowałem stać się adwokatem Pana wyjaśnienia .... koleżankę przekonywałem że użytkownik może "na boku" przeliczyć ilości i jej ręcznie zmienić .... poddałem się jednak gdy opisała mi jak sprzedają te same towary do Polski i na eksport, i przeliczanie na funty, galony i parę innych dziwnych j.m. w sposób ręczny byłoby źródłem błędów i nie zostałoby zaakceptowane już na poziomie wdrożeniowym. Na chwilę obecną nie znalazłem osoby która chciałaby uznać obecną funkcjonalność za pożądaną, może zatem Pan przekona nas że biznes działa zgodnie z zaimplementowaną zasadą, albo też zastanówmy się jaką łatkę należy przygotować na ten element. Miłego dnia
  10. Poszedłem zaproponowanym tropem - utworzyłem dwa identyczne dokumenty wydań które spiąłem jednym dokumentem FS: FS przed zmianą.bmp Następnie zmieniłem j.m. ... więc zmieniła się ilość wykonanych usług i ich wartość: FS po zmianie.bmp Liczyłem że powstanie tajemne ZWZ ale na liście dokumentów wydań go nie ma. Lista dokumentów WZ.bmp Google i pomoc ... też jakoś w tym zakresie milczą ;( Gdzie szukać tego dokumentu?
  11. Panie Jacku, Dla nas jednostką podstawową w tym przykładzie jest opakowanie, gdyż na dokumentach WZ musimy pracować na opakowaniach, zatem opcja przeliczenia do jednostki podstawowej nie wchodzi tu w rachubę. Konsolidacja z tą samą jednostką miary ... da ten sam efekt. Może inny pomysł. Po zmianie j.m. na FS Subiekt zmienia cenę jednostkową .... więc jak ... ilości nie zmienia a cenę tak? W efekcie wartość dokumentu FS staje się z księżyca. Przykład z płynem sprzedawanym w opakowaniach i litrach wymyśliłem na potrzeby tego case study i opisania mechanizmu działania Subiekta. W rzeczywistości w moim przypadku dokumentami WZ ewidencjonuję wykonane usługi prania. Codzienne raportowanie (wykonywane dokumentami WZ) muszę wykonywać w sztukach, zaś miesięczne rozliczenie muszę wykonać w kilogramach. Jak to zrobić poprawnie?
  12. Forumowicze, W prowadzonej przeze mnie działalności ewidencjonuję codzienne wydania dokumentami WZ, które okresowo przekształcamy na FS. Każdy asortyment na dokumencie WZ posiada dwie jednostki miary. Przykładowo: - Płyn nr 1 (op. 25l); j.m. (1) szt; j.m. (2) litry; ustawiona zależność że 1op.=25l - Płyn nr 2 (op. 10l); j.m. (1) szt; j.m. (2) litry; ustawiona zależność że 1op.=10l - Płyn nr 3 (op. 5l); j.m. (1) szt; j.m. (2) litry; ustawiona zależność że 1op.=5l Operacje magazynowe realizujemy w jednostkach opakowań, zaś na koniec okresu rozliczeniowego chcemy wygenerować FS na podstawie WZ. Subiekt oczywiście generuje FS na którym mam poszczególne pozycje z dokumentów WZ w jednostkach opakowań. Przykładowo: - Płyn nr 1 (op. 25l) 10 op. I tu rodzi się wątpliwość, gdyż w momencie ręcznej zmiany j.m. z "op." na "litry" na dokumencie FS pozostaje niezmiennie ilość "10" zamiast "250". System przelicza jednak zeny sprzedaży według zależności wagowej więc finalnie kompletnie nie zgadza się wartość dokumentu FS określona pierwotnie w "opakowaniach" z tą przeliczoną na "wagi". Czy jaj robię coś źle czy jest to jakiś masakryczny błąd programu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...