Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Jakub Z

Użytkownik
 • Ilość treści

  101
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Super! kurczę, jest jakiś blog w którym opisywane są takie "główne zmiany" dodatki przy wydaniu nowych wersji?
 2. Ja się podłączę. Mam aktywne licencje... a z jakiegoś powodu Nexo PRO nie pobiera mi kursów. Muszę wejść w kursy, kliknąć pobierz i wtedy działa, ale mam wrażenie, że swego czasu to działo się automatycznie... W ustawieniach mam zaznaczone checkboxy Pobierz ostatnikurs waluty jeżeli nie istnieje kurs na dany dzień + pobieraj automatycznie... a mimo to, nie działa.
 3. Panie Igorze a jak wygląda temat drag&drop? Zrobiłem aktualizację, ale nadal nie umiem przerzeucać dokumentów myszką. Czy to jakoś trzeba włączyć? lewy przycisk jedynie zaznacza mi wiadomości. PS Kiedyś też czytałem, że ma być wprowadzona możliwość pracy na kilku oknach? jeden program ale z możliwością otworzenia kilku okien równolegle do siebie. Czy to weszło w życie?
 4. Ha! Pomogło. (nie było domyślnej drukarki w systemie - chyba się skasowała) a w parametrach wydruku była ustawiona jako "domyślna windows". Super dziękuję! Edit: Ach i przepraszam za inne nr zgłoszeń jestem w trybie uczenia się
 5. Nie mam możliwości zrobić tego. Zresztą na pozostałych komputerach działa poprawnie (nie ma tego błędu). Aktualnie problem występuje na jednym komputerze z WIN10. I zastanawiam się co może być przyczyną.
 6. W sumie dodałem temat w subiekt nexo, a to chyba bardziej temat techniczny. wczoraj zaktualizowaliśmy Nexo Pro do wersji 30.0.2 i niby wszystko działało, ale jak zaczęliśmy pracować to zamówienia / operacje / paragony pokazują poniższy komunikat. Mamy Jeszcze Gestora Nexo PRO w starej wersji z licencją do 06-10-2018. Podobne tematy znalazłem dotyczące sello, ale my nie korzystamy jakiś pomysł o co może chodzić? Pojawia się to przy prawie każdej czynności (paragon / oferty / zamowienia / drukuj) Znalazłem poniższy wątek, ale przejrzałem parametry i nie znalazłem czegoś co po przełączeniu by naprawiło działanie subiekta. Mam starego gestora nexo PRO (tylko do wersji z 2018 roku) zastanawiam się czy to nie on może powodować jakieś problemy... Jakieś podpowiedzi o co może chodzić? Nie było żadnych błędów przy aktualizacjach EDIT: Okazuje się że inny user (mniejsze uprawnienia) może drukować paragony/na drukarce itd. a ja jako Admin takich uprawnień nie mam... Tamten User używa WIN 7, ja WIN10... w sumie to nie wiem Ktoś coś podpowie/pomoże? bo błąd jest na tyle ogólny że nie mam pojęcia gdzie i czego szukać...
 7. Witam, wczoraj zaktualizowaliśmy Nexo Pro do wersji 30.0.2 i niby wszystko działało (nie przetestowałem niestety drukowania / dodawania dokumentów), ale jak zaczęliśmy pracować to zamówienia / operacje / paragony pokazują poniższy komunikat. Mamy Jeszcze Gestora Nexo PRO w starej wersji z licencją do 06-10-2018. Podobne tematy znalazłem dotyczące sello, ale my nie korzystamy jakiś pomysł o co może chodzić? Pojawia się to przy próbie wydrukowania / ysłania maila / wystawienia paragonu... Znalazłem taki wątek. Przeglądam wszystkie parametry, ale póki co wszystko ma jakąś wartość i nigdzie nie ma oznaczenia, że coś jest wymagane/nie działa... 😕
 8. Witam, na wstępie, wiem, że nic nie wiem! Właśnie zrobiłem update nexo do najnowszej wersji i pomyślałem, że zapytam, bo w w kilku rozmowach na forum odniosłem wrażenie, że w Nexo można : 1. rozliczać zamówienia bieżące /(import przelewów?) 2. Ustawiać przelewy do banków / testując przy tym czy w dniu wychodzenia przelewu odbiorca przelewu jest na białej księdze. Co chciałbym uzyskać? Prowadzę konto allegro + sklep internetowy (mało popularny system w Polsce) z którego przesyłam zamówienia do Nexo i lądują w Zamówienia Bieżące gdzie czekają na "obsługę". Na tym etapie nie wiem które są opłacone/do realizacji. W "Oryginał" wpisujemy numer zamówienia, który znajduje się w przelewach Klientów (poza systemem płatności online). Tutaj oznaczamy opłacone zamówienia "ręcznie" lub korzystając z Emszmal który łączy się z bankiem i "matchuje" ale jakoś nie potrafię się polubić i i tak jakoś sprawdzamy konto (iPKO / może mbank). No i realizujemy + generujemy etykiety nadawcze DHL24 / paczkomaty / pocztexy itd. z naszego systemu. Chciałbym to robić wszystko w nexo... Podsumowując: 1. Czy da się zrobić aby w Nexo "matchować" jakoś płatności z banku? czyli importuje przelewy i oznacza mi zamówienia? 2. Czy Nexo posiada integracje z przewoźnikami tak abym mógł z poziomu nexo generować etykiety? Teraz "z nexo" z zamówienia bieżącego klikamy w "link" przy numer przesyłki i wracamy do naszego systemu i tam generują się etykiety. 3. Czy da się Nexo zintegrować z allegro (chodzi o gotową wtyczkę)? tak aby w "zamówienia bieżące" pojawiały się zamówienia z allegro? 4. I czy da się zrobić, aby podgląd zamówienia (na dole gdzie mamy zakłądki wizytówka / podstawowe / asortyment) pokazywał komplet danych? Np. dane zamawiającego / asortyment bez konieczności przeklikiwania się? (co to jest wizytówka swoją drogą... bo mam tam 0 informacji a jest jako pierwsze) 5. Widzę, że jest jakaś kolumna "gotowe do realizacji"... więc może jednak nexo by to umiał? Może są jakieś zewnętrzne rozwiązania? ale raczej w Nexo a nie że otwieram kolejnych X aplikacji... ewentualnie jedna komunikująca się z nexo aplikacja, która robi to wszystko.
 9. Witam, mam takie pytanie. Mamy integrację z Nexo Pro i importujemy do Nexo zamówienia ze sklepu... Tutaj jednak pojawiają się pewne problemy. Np. darmowa wysyłka - którą nasz system generuje jako 0 zł, w nexo nie może się dodać za 0 zł, musi być za 1 grosz. Podobnie niektóre rabaty naliczają się inaczej. Moje pytanie brzmi. Czy jest sposób, aby zamówienia dodawały się 1 do 1 w nexo, a błędy pojawiały dopiero przy próbie zrealizowania zamówienia?
 10. Witam, mam pytanie czy jest możliwość ustawienia, aby paragon generowany z zrealizuj "Zamówienia bieżące" miał inną kategorię niż paragon, który dodajemy ręcznie? Jaki cel? Odróżnić sprzedaż stacjonarną (paragon dodawany ręcznie) od internetowej (zamówienia bieżące)?
 11. A mam jeszcze pytanie o paragony. Według księgowej tam też powinno się umieszczać ten numer. Czy jest jakiś sposób na dodanie tej infomracji? próbowałem w "urządzeniach" wstawić w "dodatkowe linie" ale niestety nie drukuje się. Serwis chce za to 80 zł... Używamy Novitus Bono E EDIT: robimy to w wikingu.
 12. Tak. I kurczę jak sprawdzałem to wcześniej to były złe dane, a teraz faktycznie są dobre ;]
 13. Sprawdziłem, ale nic nie mam. W danych mam też wpisany poprawny adres, a skądś jest stary adres... kiedyś gdzieś to zmieniłem... i inni użytkownicy mają normalne dane na fakturach sprzedaży / detalicznych... ale moje są błędne...
 14. Przepraszam a gdzie znajdę tę sekcję? Mógłbym poprosić o bliższe naprowadzenie? W konfiguracji > Moja Firma > nie ma opcji "podatki" i tak trochę przeglądam i nie mogę znaleźć. Nexo 21.0.0.
×