Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Arkadiusz Wypych

InsERT
 • Ilość treści

  29
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  1

Arkadiusz Wypych wygrał w ostatnim dniu 25 sierpnia

Arkadiusz Wypych ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutral

O Arkadiusz Wypych

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Szanowni Państwo, Opublikowaliśmy wersję 1.58 SP1 HF1 systemu InsERT GT. Przystosowaliśmy w niej program do zmian w strukturze odpowiedzi, jaka jest zwracana przez system Wykaz podatników VAT na zapytanie o status podatnika. Zmiany te zostały bez zapowiedzi wprowadzone we wtorek (10.09.2019 r.) przez Ministerstwo Finansów, co spowodowało problemy z zapisywaniem danych o statusie VAT w programie. Wersja jest dostępna w naszej witrynie WWW: pobierz ulepszenie.
 2. Szanowni Państwo, Opublikowaliśmy wersję 1.58 SP1 systemu InsERT GT. Zawiera ona pakiet nowości związanych z wchodzącymi w życie zmianami prawnymi. Najważniejsze z nich to: Sprawdzanie statusu aktywności podatnika w systemie Wykaz podatników VAT (tzw. biała lista), który w ostatnich dniach został udostępniony przez Ministerstwo Finansów. Nowy wzór świadectwa pracy. Obsługa nowych wersji elektronicznych sprawozdań finansowych obowiązujących od 1 września 2019 r. Obsługa obniżonej od 1 października 2019 r. skali podatkowej. W wersji 1.58 SP1 zawarliśmy też poprawki kilku błędów, z których najważniejsze to: Poprawa błędu braku podstawy ubezpieczenia zdrowotnego w deklaracjach ZUS. Poprawa błędu braku odliczania składki chorobowej niepodlegającej ograniczeniu w rachunkach do umów cywilnoprawnych. Rozwiązanie problemu z edycją składki zdrowotnej odliczanej. Rozwiązanie problemu z wysyłką ZUS Z-3 do PUE. Poprawa błędu powodującego zapis zmian w korekcie dokumentu mimo wybrania opcji "Anuluj". Poprawa błędu związanego z brakiem rejestracji biblioteki GTA64.dll (biblioteka jest wykorzystywana w interfejsie programistycznym Sfera). Wersja jest dostępna w naszej witrynie WWW: pobierz ulepszenie.
 3. Jeśli ma pani zainstalowaną wersję 1.58 HF4 to wystarczy wersja poprawkowa. Wersja pełna służy do aktualizacji wersji niższych.
 4. Szanowni państwo, opublikowaliśmy właśnie wersje 1.58 HF5. Wersja zawiera jedną poprawkę: Poprawiono błąd związany z opublikowaniem nowego certyfikatu udostępnionego przez Ministerstwo Finansów dla środowiska produkcyjnego wysyłki plików JPK. Pełną instalkę można pobrać stąd, natomiast wersję poprawkową stąd
 5. Szanowni państwo, opublikowaliśmy właśnie wersje 1.58 HF5. Wersja zawiera jedną poprawkę: Poprawiono błąd związany z opublikowaniem nowego certyfikatu udostępnionego przez Ministerstwo Finansów dla środowiska produkcyjnego wysyłki plików JPK. Pełną instalkę można pobrać stąd, natomiast wersję poprawkową stąd.
 6. Szanowni państwo, opublikowaliśmy właśnie wersje 1.58 HF5. Wersja zawiera jedną poprawkę: Poprawiono błąd związany z opublikowaniem nowego certyfikatu udostępnionego przez Ministerstwo Finansów dla środowiska produkcyjnego wysyłki plików JPK. Pełną instalkę można pobrać stąd, natomiast wersję poprawkową stąd
 7. Pracujemy nad tym, aby opublikować poprawkę jeszcze dzisiaj. Nie będzie jej jednak wcześniej niż w okolicach godziny 20.00.
 8. Pracujemy nad tym, aby opublikować poprawkę jeszcze dzisiaj. Nie będzie jej jednak wcześniej niż w okolicach godziny 20.00.
 9. Skąd taka informacja? Nie wiemy nic o ograniczeniach związanych z wysyłką plików za pomocą aplikacji:
 10. Rozumiem, że ma pani na myśli aplikację "e-mikrofirma"? W linku jest także możliwość pobrania aplikacji "Klient JPK 2.0", która cytuję:
 11. Szanowni Państwo Niestety opublikowana w dniu 23.08.2019, w reakcji na zmianę certyfikatu przez Ministerstwo Finansów, poprawka 1.58 HF4 zawiera błąd i pliki JPK_VAT wysłane za pośrednictwem tej wersji nie zostaną poprawnie zweryfikowane przez środowiska produkcyjne JPK. Wysłane za pomocą tej wersji pliki otrzymają początkowo status "120 - Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu." Następnie otrzymają status "412 - Dokument nieprawidłowo zaszyfrowany". Pobranie dla nich UPO nie będzie możliwe. W związku z tym przygotowujemy poprawkę 1.58 HF5. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyeksportowania z systemu InsERT GT pliku JPK_VAT i wysłania go z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Aplikację można pobrać stąd.
 12. Szanowni Państwo. W dniu 23.08.2019 Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. (https://www.podatki.gov.pl/komunikaty-techniczne/zmiana-certyfikatu-klucza-publicznego-do-srodowiska-produkcyjnego-jpk/) Nowy certyfikat obowiązuje od dnia opublikowania. Firmy korzystające z podpisu kwalifikowanego nie będą w stanie wysłać pliku JPK_VAT. Wysyłka z wykorzystaniem danych autoryzujących przechodzi bez problemu. Jeżeli plik JPK_VAT nie został jeszcze wysłany: Należy uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd) Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Jeżeli plik został już wysłany Należy sprawdzić status pobrania UPO; Jeżeli UPO zostało pobrane, to wszystko jest OK. Jeżeli pojawił się błąd szyfrowania, to należy zastosować poniższe kroki. Uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd) Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Pragniemy również przypomnieć, iż plik JPK_VAT można także wyeksportować z systemu InsERT i wysłać z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. EDIT: Szanowni Państwo Niestety opublikowana w dniu 23.08.2019, w reakcji na zmianę certyfikatu przez Ministerstwo Finansów, poprawka 1.58 HF4 zawiera błąd i pliki JPK_VAT wysłane za pośrednictwem tej wersji nie zostaną poprawnie zweryfikowane przez środowiska produkcyjne JPK. Wysłane za pomocą tej wersji pliki mają status "120 - Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu." Pobranie dla nich UPO nie będzie możliwe. W związku z tym przygotowujemy poprawkę 1.58 HF5. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyeksportowania z systemu InsERT GT pliku JPK_VAT i wysłania go z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Aplikację można pobrać stąd.
 13. Szanowni Państwo. W dniu 23.08.2019 Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. (https://www.podatki.gov.pl/komunikaty-techniczne/zmiana-certyfikatu-klucza-publicznego-do-srodowiska-produkcyjnego-jpk/) Nowy certyfikat obowiązuje od dnia opublikowania. Firmy korzystające z podpisu kwalifikowanego nie będą w stanie wysłać pliku JPK_VAT. Wysyłka z wykorzystaniem danych autoryzujących przechodzi bez problemu. Jeżeli plik JPK_VAT nie został jeszcze wysłany: Należy uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd) Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Jeżeli plik został już wysłany Należy sprawdzić status pobrania UPO; Jeżeli UPO zostało pobrane, to wszystko jest OK. Jeżeli pojawił się błąd szyfrowania, to należy zastosować poniższe kroki. Uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd) Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Pragniemy również przypomnieć, iż plik JPK_VAT można także wyeksportować z systemu InsERT i wysłać z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. EDIT: Szanowni Państwo Niestety opublikowana w dniu 23.08.2019, w reakcji na zmianę certyfikatu przez Ministerstwo Finansów, poprawka 1.58 HF4 zawiera błąd i pliki JPK_VAT wysłane za pośrednictwem tej wersji nie zostaną poprawnie zweryfikowane przez środowiska produkcyjne JPK. Wysłane za pomocą tej wersji pliki mają status "120 - Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu." Pobranie dla nich UPO nie będzie możliwe. W związku z tym przygotowujemy poprawkę 1.58 HF5. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyeksportowania z systemu InsERT GT pliku JPK_VAT i wysłania go z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Aplikację można pobrać stąd.
 14. Szanowni Państwo. W dniu 23.08.2019 Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. (https://www.podatki.gov.pl/komunikaty-techniczne/zmiana-certyfikatu-klucza-publicznego-do-srodowiska-produkcyjnego-jpk/) Nowy certyfikat obowiązuje od dnia opublikowania. Firmy korzystające z podpisu kwalifikowanego nie będą w stanie wysłać pliku JPK_VAT. Wysyłka z wykorzystaniem danych autoryzujących przechodzi bez problemu. Jeżeli plik JPK_VAT nie został jeszcze wysłany: Należy uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd) Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Jeżeli plik został już wysłany Należy sprawdzić status pobrania UPO; Jeżeli UPO zostało pobrane, to wszystko jest OK. Jeżeli pojawił się błąd szyfrowania, to należy zastosować poniższe kroki. Uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd) Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Pragniemy również przypomnieć, iż plik JPK_VAT można także wyeksportować z systemu InsERT i wysłać z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Dodatkowo w wersji 1.58 HF4 rozwiązano problem zbiorczego podpisywania plików JPK_VAT oraz deklaracji skarbowych z poziomu aplikacji Biuro GT. EDIT: Szanowni Państwo Niestety opublikowana w dniu 23.08.2019, w reakcji na zmianę certyfikatu przez Ministerstwo Finansów, poprawka 1.58 HF4 zawiera błąd i pliki JPK_VAT wysłane za pośrednictwem tej wersji nie zostaną poprawnie zweryfikowane przez środowiska produkcyjne JPK. Wysłane za pomocą tej wersji pliki mają status "120 - Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu." Pobranie dla nich UPO nie będzie możliwe. W związku z tym przygotowujemy poprawkę 1.58 HF5. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyeksportowania z systemu InsERT GT pliku JPK_VAT i wysłania go z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Aplikację można pobrać stąd.
×