Skocz do zawartości

Mariusz Chorzewski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Mariusz Chorzewski's Achievements

1

Reputacja

  1. Wyliczam testowo składki zdrowotne w Rachmistrz Nexo, gdyż nie korzystamy z Rachmistrza do naliczania deklaracji do ZUS więc potrzebujemy jedynie kwotę do przekazania do wpisu do Płatnika. testowo wpisałem do KPiR dochody: w 02/22 przychód 500 000 w 03/22 strata 500 000 w 04/22 przychód 500 000 suma dochodów wynosi więc 500 000. Składka zdrowotna sumarycznie za te miesiące powinna wynieść 24500 zł (plus składka minimalna za 03/22) jednak obliczone składki to: za 02/22 zdrowotna 24500 za 03/22 zdrowotna minimalna 270,90 za 04/22 zdrowotna 24500 składka za 04/22 nie bierze pod uwagę tego, że strata wyzerowała wcześniejszy dochód Przeliczenie zaliczek na podatek nic nie zmienia (dodatkowo niektórzy klienci nie mają przeliczanych zaliczek gdyż są na formie uproszczonej) Czy to błąd programu, przepisów, czy ja coś robię niepoprawnie czy też uwzględnić wcześniej oskładkowane dochody można tylko na deklaracji ZUS i nie można robić tego z poziomu rozliczeń właścicielskich w rachmistrzu?
  2. Zgadzam się Moim błędem było to, że oznaczyłem tylko jako TP w zakładce Podstawowy, nie zaznaczając "korzystaj z ustawień księgowych klienta"
  3. Dlaczego oznaczenie podmiotu na stałe jako podmiot powiązany nie wpływa na oznaczenie tego w ewidencji/JPK? Nie tylko przy imporcie ale też przy samodzielnie wprowadzonym zapisie do ewidencji opcja podmiotu powiązanego nie zostaje zaznaczona i muszę zrobić to ręcznie.
  4. Stworzyłem właśnie JPK i z jakiegoś powodu wszystkie NIPy są w formacie VATIN co powoduje zaimportowanie ich do rachmistrza bez polskiego NIP.
  5. Importując JPK V7M Rachmistrz NEXO wyciąga informację o podmiotach powiązanych z JPK ignorując oznaczenia w samym rachmistrzu. Wolałbym nie polegać na klientach, że dobrze oznaczą wszystkie faktury w swojej sprzedaży (nie widzę możliwości oznaczenia tego np w Subiekt123), jednocześnie przydałaby się automatyzacja tego procesu (skoro raz są powiązane to zawsze będą). Czy jest możliwość, by przy imporcie JPK program sprawdzał to, co jest w bazie klientów NEXO i zmienił odpowiednio zapis?
  6. Czy zgodzi się Pan ze mną, że taką fakturę wewnętrzną powinno się także oznaczyć jako: - transakcja VAT - DK-SVM - procedurą JPK (marża, dostawa towarów używanych) - odpowiednim symbolem GTU?
  7. Sprzedaż marża w większości przypadków jest ewidencjonowana na kasie fiskalnej. Na paragonie siłą rzeczy nie ma rozliczonego VAT. Wprowadzając sprzedaż do ewidencji sprzedaż marża Rachmistrz wylicza marżę i VAT. Przenosi też wszystko poprawnie do nowego JPK. Problem jest w momencie, w którym sprzedaż marża jest zafiskalizowana. Taki wpis powinien być oznaczony jako FP. Oznaczenie FP oznacza, że wpis nie będzie wzięty pod uwagę przy wyliczaniu VAT. Czy znacie jakieś wyjście z tej sytuacji? Rozliczenie tego VATu sumarycznym dokumentem wewnętrznym? Może robienie podwójnego wpisu z FP i bez niego? Jak pisałem wyżej, nie da się tego zrobić z raportu z kasy fiskalnej jak przy zwykłych fakturach do paragonów.
  8. Jeśli nie zostanie wrzucona do ewidencji VAT to nie zostanie też wykazana w JPK - a z tego co mi wiadomo należy obecnie wykazywać wszystkie faktury w JPK. Moim zdaniem zafiskalizowane faktury z oznaczeniem FP należy po prostu oznaczyć jako niepodlegające księgowaniu - wtedy są w JPK, nie są brane pod uwagę przy obliczeniu VAT oraz nie trafiają do KPiR (trafia tam sprzedaż zbiorcza z kasy)
  9. Kiedy Subiekt123 zostanie dostosowany do przepisów podzielonej płatności wchodzących od listopada?
  10. mam problem z wydrukiem KPiR: - pomimo zaznaczenia właściwego miesiąca (styczeń) drukuje się miesiąc luty. By móc wydrukować styczeń muszę albo skorzystać z Biuro nexo albo wybrać wzorzec ustawiony jako domyślny (lub zmienić na domyślny wzorzec ten wzorzec, z którego chcę drukować) - wersja wydruku 15cali ma orientację poziomą, a do wydruku wysyłana zostaje w orientacji pionowej (obciętej po 10 kolumnie) - sprawdzane w każdej konfiguracji z drukarką, pdf creatorem, drukarką sieciową, innym komputerem. - czy jest szansa na wzorzec wydruku jak z GT w wersji "oszczędzam papier" w której zmieściło się około 25 pozycji na stronie?
  11. Czy, wzorem Biuro GT, istnieje możliwość zbiorczego podpisu deklaracji/JPK? Obecnie muszę wstukać PIN przy każdej deklaracji.
  12. 1. Przy wybieraniu wszystkich klientów do operacji zbiorczej Biuro układa je po... NIP rosnąco. Czy można albo to jakoś rozwiązać, by segregowało po nazwie klienta czy symbolu? W kwartale będę miał ponad 100 deklaracji, które trzeba sprawdzić - czyli też ułożyć alfabetycznie po wydrukowaniu? Może istnieje jakiś sposób, ale go nie znalazłem. 2. Czy istniała by możliwość ograniczania naliczania tylko do niezerowych informacji VAT-27 i VAT-UE?
  13. Czy jest szansa, by wasz konwerter dostępny TUTAJ mógł ignorować błąd braku numeru NIP kontrahenta? Mógłby, dla przykładu, wpisywać "BRAK" lub zostawiać pole puste.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...