Skocz do zawartości

Sello NX i dzisiejsza aktualizacja zmienia rozmiar wydruku etykiet

Polecane posty

Panie Piotrze, to ten temat od samego początku jest znany w Insert o wspaniałej poprawki. To nie tylko skalowanie ale i nie drukowanie polskich liter itd. Jeżeli chodzi o skalowanie to my sobie poradziliśmy jak opisałem (poprawiłem wymiar papieru na 155x105 mm). Natomiast wracając że drukuje Panu z formatu A6P na A4 to były już też te przypadki opisywane w tym wątku i wiem że sobie poradzili. Ja nie miałem na Xprinter takiej sytuacji, żeby mi zmieniało rozmiar z A6 na A4. 

Link to postu

Panie Marku, chyba nie wyraziłem się wystarczająco precyzyjnie. Odłóżmy ma bok kwestię drukowania na drukarce etykiet - nie to jest problemem, bo wcześniej zostało opisane, jak to obejść.

 

Problemem jest właśnie konieczność obchodzenia. Obrazowo: mamy piłę mechaniczną, która nie działa, ale można to obejść i piłować nią ręcznie.
Sello NX jako program, przy nadawaniu etykiet, robi je zawsze w formacie A4. Nie ważne, czy ustawimy A6P, czy A4, Sello zawsze robi wydruk o wielkości A4.

To jest cała istota problemu i jak widać niezależna od drukarki.

Dlaczego to problem, skoro można to obejść? Jakość wydruku jest znacznie gorsza, bo jest to przeskalowanie z innego formatu, które zawsze skutkuje utratą jakości.
 

Link to postu

Panie Piotrze, ale ja się z Panem w 100% zgadzam i jak zobaczy Pan moje pierwsze wpisy to zobaczy Pan, że pisałem jaki to "syf" zrobiło i że Insert powinien wrócić do wcześniejszej wersji która działała a poprawkę naprawić. Minęło już kilka miesięcy i tak się z tym nic nie zrobiło - ale Insert może wykazać zyski bo zarobiło kupę pieniędzy za INSPUNKTY i to był chyba ich cel. W różnych miejscach tylko odpowiedzi się pojawiają że coś zrobią w przyszłości i nic się nie dzieje, bo przecież było wdrożenie KSeF i. A KSeF już działa a reszta leży jak m.in. te wydruki o których Pan pisze i wiele innych spraw, które leżą - jak np. wdrożenie IpostBuy, bo są inne ważniejsze wdrożenia. Ach, brak słów. I co najgorsze znów odpowie moderator na te tematy a nie ktoś kto ma bezpośredni wpływ na te sprawy, bo już wielokrotnie było to napisane że Ci co mają na to wpływ nie mają ochoty udzielać się na forum. 

 

Link to postu

Można by tak powiedzieć, że podsycanie ognia na pewno jest jakimś środkiem przymusu :), który jakiś wpływ na priorytety wywiera. Przynajmniej wiemy, że problem nie ustąpił i ciągle sprawia problemy.

 

Co do czytelności wydruków, to czy nie ma to związku z włączonym trybem oszczędnym na drukarce? Bo u nas te wydruki, choć pomniejszone wyglądają normalnie i są czytelne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...