Skocz do zawartości

Windows 10

Polecane posty

Już od dawna dostępny jest Windows 10 w oficjalnej wersji, więc rodzi się pytanie, czy na tej wersji można instalować Sello bez problemów ?

 

Czy ktoś to zdążył przetestować ?

 

W końcu dzisiaj mija już 3 dzień ;D

 

Po sprawdzeniu mojego windowsa pod kontem kompatybilności

http://www.zdnet.com/article/will-your-pc-run-windows-10-use-this-well-hidden-compatibility-checker-to-find-out/

 

nie pokazuje, aby coś było niekompatybilnego :P

Link to postu

My testujemy Sello na Windows 10 od ponad 3 tygodni. Wcześniejsze wersje Windows 10 faktycznie powodowały różne problemy z działaniem Sello ale kolejne poprawki eliminowały te problemy. Nie zagwarantuję w tej chwili, że wszystko zadziała poprawnie ale póki co, nie znaleźliśmy żadnych krytycznych problemów.

 

Mamy pewne doniesienia, że aplikacja potrafi się zamknąć, ale jest to wiązane z nieprawidłowymi wersjami bibliotek Microsoft C++ Runtime Redistributable Package. Teoretycznie instalacja ponowna Sello powinna pobrać właściwe komponenty, ale ten problem jeszcze diagnozujemy.

 

Jeśli chodzi o moje prywatne zdanie, to na komputerach wykorzystywanych do pracy wstrzymałbym się jeszcze z instalowaniem najnowszego systemu, odczekał aż pojawi się kilka poprawek. Ryzyko, że coś nie zadziała jest w takim przypadku większe niż profity z nowego menu Start ;).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przy okazji wątku o Windows 10. Właśnie jestem po formacie. Windows 7 działał u mnie od 4-5 lat nainstalowałem Windows 10 i po 3 dniach był już w takiej rozsypce, że jedyne co mi już pozostało to format C: i powrót na Windows 7.

Uważajcie na tą nowość, ja nie zainstaluję ponownie dopóki nie wyjdzie SP1.

 

 

Pozdr.

 

U mnie na 8 były bardzo duże problemy ze stabilnością wynikające z opcji quick boot.

Po wyłączeniu - jak ręką odjął.

 

W win 10 ta opcja też jest domyślnie włączona, a nawet gdy się upgraduje z 8 to przestawia na włączone.

 

Nie wiem czy w 10 też by były problemy z tym związane, gdyż z przezorności od razu wyłączyłem, ale może to był ten problem u Ciebie.

Link to postu

Sello testujemy na Win10 między innymi i póki co nie znaleźliśmy żadnych problemów. Jeśli się Sello zamyka podeślijcie pliki DMP (szczegóły w mojej sygnaturce w linku FAQ).


 

Spoiler

 

Moja ocena tego jest taka: w wielu miejscach widać jeszcze błędy, okna ustawień potrafią się same zamknąć, karta muzyczna Sound Blaster X-Fi nie działa zbyt dobrze ;) i ostatnio podczas grzebania w ustawieniach dostałem Blue screena :).

 

 

 

Link to postu

Przy okazji pierwszego postu - witam Wszystkich!

 

Przechodząc do rzeczy - zauważyłem złe działanie na przykładzie dwóch aplikacji Insert (Sello i Subiekt) pod Windows 10 od ostatniego tygodnia sierpnia 2015. Wcześniej nie było żadnych problemów, zatem problem może być związany z którąś z ostatnich aktualizacji do systemu Win 10.

 

Problem powstaje podczas zapisywania kolejnych pozycji zarówno w Sello jak i np. Subiekt i związany jest z polami reprezentowanymi przez obiekt liczbowy z charakterystycznym kalkulatorkiem np. pole "cena" w Sello.

 

Po zatwierdzeniu wpisu przyciskiem "OK" cena mnożona jest razy 10 000. Np. podając cenę 500 zł po zapisaniu wpisu cena finalna wynosi 5 000 000 zł. Podobnie sprawa wygląda w Subiekcie np. w sekcji "Towary i usługi" w zakładka "miary". Podając wagę towaru 5 kg po zatwierdzeniu pozycji mamy wagę 50 000 kg. W subiekcie problem jest o tyle poważniejszy, iż na opisanym przykładzie, błąd widać dopiero w trybie edycji pozycji lub już w trakcie niezgodności podczas realizacji transakcji w oparciu o konkretną pozycję. W Sello można zauważyć to już w głównej tabeli w zakładce "Aukcje", że np. cena jest absurdalna.

 

Ponieważ problem pojawił się stosunkowo niedawno trudno jest mi wskazać, że wina na 100% leży jednoznacznie po stronie systemu Win 10 (na komputerze z Win 7 wszystko jest ok). Fakt, że błąd pojawił się zarówno w Sello jak i Subiekt świadczy, że źródłem może być np. .NET Framework lub inna biblioteka systemowa.

 

Nie mogę też na 100% stwierdzić, że wina nie leży np. po stronie jakiejś doinstalowanej, innej zewnętrznej aplikacji, która wpłynęła na takie zachowanie modyfikując środowisko. Jednoznaczne stwierdzenie tego faktu wymagałoby stworzenia systemu testowego i analizowanie, w którym momencie problem zaczyna się pojawiać. Niestety nie mam obecnie takiej możliwości. Fakt jest taki, że pod Windows 10 problem się pojawił nagle a pod Windows 7 póki co nie występuje.

 

W załącznikach zrzuty ekranu pokazujące na czym polega problem.

 

Pozdrawiam.

 

sello1.thumb.jpg.ab4b05f1880c024e416567d8959196af.jpg

sello2.jpg.5e290c91c97be089142830242ce9c759.jpg

Link to postu

Niestety nie jest to takie proste... W ustawieniach Windowsa wszystko jest ok. Z resztą jak wspomniałem poprzednio - cały czas było wszystko w porządku, problem pojawił się około ostatniego tygodnia sierpnia w zasadzie bez wyraźnego powodu, dlatego właśnie winą obarczyłem aktualizacje sytemu, chociaż ręczyć za to nie mogę.

 

Generalnie problem nie polega na błędach podczas wprowadzania danych, tylko podczas zapisu pozycji.

 

Przykład.

 

Mogę otworzyć istniejącą pozycję i nawet nie wprowadzając żadnych zmian kliknąć przycisk "OK", to pola wspomnianego typu, które mają wartość różną od zera zostają zmodyfikowane.

 

Czyli, gdybym tylko otwierał (bez wprowadzania zmian) daną pozycję i klikał "ok" kilka razy z rzędu, to za każdym razem pola różne od zera zostają zmodyfikowane.

 

Wygląda to tak, jakby problem istniał z jakąś z funkcji powiązanej z przyciskiem "ok".

Fakt, że dzieje się to tylko dla pól różnych od zera, świadczy prawdopodobnie o charakterze iloczynowym defektu, ale nie chcę tutaj nic sugerować...

Link to postu

Problem rozwiązany!!! Po sugestii, żeby sprawdzić ustawienia regionalne postanowiłem sprawdzić wszystko krok po kroku i przeanalizować całą konfigurację.

 

Okazuje się, że pomimo, iż wszystko ustawione jest jako profil "Polska (PL)", to z jakiegoś powodu zmienił się separator dziesiętny. Jednostki metryczne itp. się zgadzają, ale czy zmiana nastąpiła tylko w stosunku do tego parametru trudno mi powiedzieć, bo aktualnie nie mam możliwości czasowych, ani technicznych, żeby wszystkie parametry porównać.

 

Pytanie zatem, czy zmiana została dokonana przez którąś z aktualizacji, a jeśli tak, to która?

 

Bez względu na wszystko, jeżeli u kogoś wystąpi taki problem, to proponuję w pierwszej kolejności sprawdzić w ustawieniach regionalnych (klasyczny panel sterowania) ustawienia dodatkowe. Proponuję się nie sugerować faktem, że wszystko jest ustawione jako "Polska", bo widać, że nie ma to znaczenia - trzeba sprawdzić każdy parametr.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

Hmm... U mnie zmieniło się wyświetlanie daty w tray'u (teraz 02.09.2015) oraz sposób wpisywania daty do excela - do tej pory dla uzyskania 2 września wpisywałem (od wieków...) 9-2 a teraz muszę 2-9, wówczas wstawia się data w formacie '02.wrz' (komórki excela pod względem reguł nie modyfikowałem).

 

Zmiana ta nie wpłynęła na sello, ale wiem, kiedy wynikła - w momencie gdy zacząłem logować się do windowsa kontem microsoftu, zamiast kontem użytkownika windowsa. Może taka zmiana jest tym spowodowana? Może ustawieniami na koncie microsoftu?

Link to postu

Zmiana ta nie wpłynęła na sello, ale wiem, kiedy wynikła - w momencie gdy zacząłem logować się do windowsa kontem microsoftu, zamiast kontem użytkownika windowsa. Może taka zmiana jest tym spowodowana? Może ustawieniami na koncie microsoftu?

A czy konto Microsoftu masz ANG czy PL?

Link to postu

Zmiana ta nie wpłynęła na sello, ale wiem, kiedy wynikła - w momencie gdy zacząłem logować się do windowsa kontem microsoftu, zamiast kontem użytkownika windowsa. Może taka zmiana jest tym spowodowana? Może ustawieniami na koncie microsoftu?

A czy konto Microsoftu masz ANG czy PL?

Hmm... Jak go zakładałem, żeby pobrać 10-kę tech preview to maile przychodziły po angielsku. Teraz przychodzą po polsku lub angielsku - polskie, to z kodami np. a angielskie z reklamami lub o 10-ce na telefony.

Link to postu

Hmm... Jak go zakładałem, żeby pobrać 10-kę tech preview to maile przychodziły po angielsku. Teraz przychodzą po polsku lub angielsku - polskie, to z kodami np. a angielskie z reklamami lub o 10-ce na telefony.

Czyli prawdopodobnie zmieniły Ci się ustawienia o których wyżej mowa bo wykrywa Cię jako anglika. Sprawdź je sobie i ustaw wg własnego uznania.

 

Ja mam podobne problemy z kontem Google - specjalnie założyłem angielskie, a że wykrywa mnie w Polsce to część treści mam po angielsku a część tłumaczonych automatycznie na polski.

Link to postu

Hmm... Jak go zakładałem, żeby pobrać 10-kę tech preview to maile przychodziły po angielsku. Teraz przychodzą po polsku lub angielsku - polskie, to z kodami np. a angielskie z reklamami lub o 10-ce na telefony.

Czyli prawdopodobnie zmieniły Ci się ustawienia o których wyżej mowa bo wykrywa Cię jako anglika. Sprawdź je sobie i ustaw wg własnego uznania.

 

Ja mam podobne problemy z kontem Google - specjalnie założyłem angielskie, a że wykrywa mnie w Polsce to część treści mam po angielsku a część tłumaczonych automatycznie na polski.

 

Pewnie jest tak jak piszesz. W zasadzie nie przeszkadza mi, że się zmieniło, już się przyzwyczaiłem. Sello-wi też nie przeszkadza na razie ;)

Link to postu
Wygląda to tak, jakby problem istniał z jakąś z funkcji powiązanej z przyciskiem "ok".

Dokładniej to problemem są funkcje systemowe (uwzględniające ustawienia regionalne) przeliczające wartości dziesiętne, które niepoprawnie interpretują znak przecinka i kropki jeśli jest wpisane po Polsku 2,50(00), po "Angielsku" separatorem jest kropka, zatem wychodzi 25000. Rozdzielczość po przecinku sięga 4 miejsc, stąd wszystko było mnożone x1000.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Jeżeli ktoś się waha co do instalacji, to podpowiem, że Windows 10 Threshold 2 jest już na tyle stabilny, że można pracować na Sello i GT.

 

Jedyny mankament jaki widzę, to, że po wznowieniu komputera z uśpienia niekiedy serwer SQL jest niedostępny.

 

Trzeba odczekać z 30 sek. zanim się uruchomi cokolwiek, bo inaczej nie znajdzie bazy.

 

Na win 8 tego nie było.

 

Poza tym system jest już dość stabilny.

 

Jeżeli aktualizujecie ze wcześniejszej wersji Windowsa, to trzeba uważać, bo instalacja dużo zmienia ustawień na defaultowe.

I np. przestają działać zaplanowane zadania.

Powodem tego jest opcja w ustawieniach zasilania "Wymagaj hasła po wznowieniu".

Trzeba to wyłączyć, bo inaczej komputer nie wznowi się, aby uruchomić Sello w nocy, czy backup.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...