Skocz do zawartości

Windows 10

Polecane posty

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problemy zarówno z Sello jaki i Subiektem

Sello 1.20.0 po dłuższym przestoju "białe, puste" gridy. Pomaga ponowne uruchomienie.

Subiekt 1.42 (aktywny 1.37) po kilkunastu minutach pracy wyskakuje komunikat o awarii, ale można dalej używać.

Po dłuższej przerwie wyskakuje błąd: "nie można nadać identyfikatora" przy zapisywaniu wprowadzonej faktury. Oczywiście ponowne uruchomienie pomaga.

 

Windows 10 pro.

 

Mieliście coś takiego ?

Link to postu

Te białe gridy powstają w otwartym już module, czy w nowym otwieranym?

Sello jest zminimalizowane czy leży w tle na pulpicie?

 

Jaki komunikat o awarii pojawia się w Subiekcie?

 

Podejrzewam, że może to mieć związek z przerywaniem połączenia z serwerem SQL, jakimiś problemami z siecią. Nawet jeśli serwer SQL jest na tej samej maszynie co Sello, domyślnie komunikacja odbywa się przez protokoły sieciowe, więc wadliwie działająca karta sieciowa w komputerze może również powodować takie problemy.

Link to postu

Jeśli ma to związek ze zrywaniem połączenia to u mnie okazjonalnie występuje problem zrywania połączenia na Windows 7.

 

Z obserwacji wnioskuję, że ma to związek z aktualizacjami Windowsa 7, np. gdy na serwerze aktualizacja została już zainstalowana, a na komputerze klienckim jeszcze nie bo np. chodził całymi dniami bez restartu. Generalnie wystarczy zrestartować wtedy komputer kliencki i wszystko się naprawia... do kolejnej aktualizacji Windowsa ;)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Te białe gridy powstają w otwartym już module, czy w nowym otwieranym?

Sello jest zminimalizowane czy leży w tle na pulpicie?

Białe gridy są zarówno w otwartym, jak i w nowo otwieranych oknach.

Pojawiają się po ok 6 godz nieaktywności, bez znaczenia czy sello jest na pulpicie czy zminimalizowane. Ale w tym czasie pobiera w tle transakcje.

Jaki komunikat o awarii pojawia się w Subiekcie?

Standardowy komunikat o wystąpieniu błędu z prośbą o wysłanie zgłoszenia do Insertu. Mimo to Subiekta można normalnie używać do momentu zamknięcia tego okienka.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

U mnie po wczorajszej aktualizacji Windows 10 Anniversary Update (1607), system przywitał mnie komunikatem odnoszącym się do SQL'a:

 

Ta aplikacja nie jest już dostępna

Program Microsoft SQL Server 2008 R2 (64-bit) został usunięty z komputera, ponieważ nie działa w tej wersji systemu Windows. Dowiedz się więcej

 

Również do wglądu na screenie..

 

1DsPLYql.jpg

(http://i.imgur.com/1DsPLYq.jpg)

 

Same bazy danych SQL zarówno Subiekta jak i Sello działają prawidłowo (również połączenie pomiędzy programami)

Link to postu

A co było pod linkiem Dowiedz się więcej?

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10581/windows-10-app-not-work

 

Ta aplikacja nie obsługuje systemu Windows 10

 

Możliwość otwarcia aplikacji, której próbujesz użyć, została zablokowana, ponieważ może ona uszkodzić ten komputer lub spowodować utratę danych. Jest to spowodowane tym, że niektóre aplikacje, które działały w poprzedniej wersji systemu Windows, mogą nie działać w ten sam sposób w systemie Windows 10.

 

Przejdź do witryny pomocy technicznej dewelopera aplikacji i sprawdź, czy jest dostępna nowa lub zaktualizowana wersja tej aplikacji dla systemu Windows 10.

 

Właściwości

Identyfikator artykułu: 10581 — ostatni przegląd: 22.06.2016 — zmiana: 2

 

U mnie się ten update jeszcze nie pojawił na żadnym komputerze .. :-X

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/12387/windows-10-update-history

 

Tu znajduje się link do asystenta uaktualnienia do najnowszego build'u, aczkolwiek można czekać aż system sam wrzuci nas w kolejkę aktualizacji i udostępni możliwość pobrania przez systemowy update.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Od zarania dziejów używam Sello jak sprzedaje swoje śmieci na Allegro :D Najlepszy z najlepszych programów ogarniający kilkanaście aukcji na raz. :) Co do Winka 10 to zawiodłem się na nim. Coraz nowe update, które rozwalają mi system nie są mile widziane :P

 

Ja używam Sello do sprzedaży 1 produktu i 1 transakcji tygodniowo.

Ledwo nadaużam klikać. ;D ;D

Link to postu
  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...