Skocz do zawartości

Dwa konta, ten sam asortyment.

Polecane posty

Cześć,

 

zastanawiam się jak rozwiązać temat jednego asortymentu przy sprzedaży na dwóch kontach ale w różnych cenach.

 

Jeżeli macie takie sytuacje jak to rozegraliście? Ewentualnie jak byście to zrobili?

 

Ja póki co wymyśliłem dwie opcje:

 

1. Główne konto pobiera ceny z Subiekta i wystawiam aukcje jak w przypadku jednego konta.

Konto dodatkowe ma swoje szablony, w których nie ma tagu z ceną tylko cena jest przypisana na sztywno.

Minusem tego rozwiązania jest to, że nie znamy cen w przypadku zamówień ręcznych ponieważ cena zawsze będzie kartotekowa i musiałbym ją sprawdzać w szablonie dla konta dodatkowego, mało praktyczne.

 

2. Stworzenie nowej grupy towarowej dla konta dodatkowego. Czyli jakby dublowanie towaru. Wprowadzałbym towar na stan jak zazwyczaj czyli na główne konto następnie w zależności od potrzeby rozchód wewnętrzny a następnie przychód wewnętrzny na nową grupę towarową. Minusem jest pilnowanie stanów.

 

Co sądzicie?

Link to postu

Mam podobny problem ;) Zresztą dla mnie problemem jest już sama konieczność ręcznego tworzenia i wypełniania szablonów dla tych dodatkowych kont. No i szkoda, że Sello nie ma obsługi więcej niż 1 ceny ale raczej nieprędko się tego doczekamy.

 

Opcja 2 odpada bo już zaraz będzie automatyczne pilnowanie ilości w Sello i odpadnie część roboty więc po co dodawać jej sobie jeszcze więcej ręcznymi PW-RW ;)

 

Zostaje tylko opcja 1, a zamówieniami telefonicznymi bym się nie przejmował aż tak bardzo bo zawsze jest ich mniej niż tych z Allegro. Dodatkowo jak będziesz mówił klientowi cenę przez telefon to i tak musisz zerknąć na aukcję na dodatkowym koncie bo tylko tam z poziomu Sello będziesz mógł sprawdzić tą inną cenę tego towaru (ewentualnie z poziomu SGT).

 

Link to postu

Tego chciałbym uniknąć, Sello jest po to aby prace zautomatyzować. Wszystko musiałbym robić dwa razy.

 

Ale wydaje mi się, że w proponowanych przez Ciebie rozwiązaniach będziesz wszystko robił 5x :)

 

Nie analizowałem tego zbyt dogłębnie, ale ja bym szedł w stronę wielu baz.

 

Jest przynajmniej szansa na jakąś automatyzację, w Subiekcie za jednym kliknięciem aktualizują się wszystkie poziomy cen, więc nie trzeba wielu towarów, nie trzeba wpisywać cen na sztywno do szablonów....

Link to postu
Ale wydaje mi się, że w proponowanych przez Ciebie rozwiązaniach będziesz wszystko robił 5x

 

Dlaczego? W przypadku opcji pierwszej, ceny ustalone na sztywno w szablonach nie będą zmieniane często, tym bardziej, że są aukcje do wyczerpania zapasów.

 

W przypadku wielu baz powielać muszę:

-tworzenie dokumentów

-tworzenie paczek

-eksport transformaty

-import do EN

 

Wszystkie te rzeczy trzeba by było robić codziennie. Nie rozwiązuje to również stanów magazynowych, w końcu będą to te same towary tak więc kłania się druga z moich opcji tylko zamiast RW i PW robił bym MM..

Link to postu

Aby nie mieć problemów

Problemy będą tylko inne ;)

 

to nowy magazyn w Subiekt, osobna baza w Sello. Co do cen to można spróbować dodając nowy poziom cen w subiekcie i analogicznie wybrać go w Sello w module Administracja -> Parametry -> Zewnętrzny system sprzedaży -> Towary.

To można podpiąć wiele baz Sello do jednej bazy Subiekta? Bo chyba tylko jedną bazę Sello do jednej bazy Subiekta?

 

 

Jakby na to nie patrzeć to Sello powinno gwarantować możliwość sprawnej obsługi wielu cen, magazynów i kont aukcyjnych (każde konto ze swoimi własnymi ustawieniami, mailami, itd.) ;) Pytanie które rozwiązanie z obecnie dostępnych zagwarantuje największą automatyzację lub na co można liczyć w najbliższej przyszłości (czyli jednego roku) w Sello, np. czy będzie dorabiana kontrola ceny towaru na aukcji i jak tak to czy wcześniej będzie dorobiona obsługa wielu cen w Sello, przy okazji dorabiania przenoszenia pól własnych z Subiekta do Sello? Wtedy łatwiej byłoby się zdecydować, które rozwiązanie wybrać i do czasu wprowadzenia nowości w Sello radzić sobie ręcznie.

 

Link to postu

Chyba najlepszym rozwiązaniem by była możliwość wybrania ceny w Sello dla konkretnego konta Allegro. Odpadł by problem z nieznajomością ceny towaru podczas tworzenia zamówień ręcznych ponieważ w takiej sytuacji Sello wymaga wybrania kontekstu konta więc znało by powiązaną cenę. W trakcie wystawiania też jest wymagany kontekst konta tak więc również cena była by znana.

 

Co sądzicie o takiej funkcjonalności?

Link to postu

Problem cen dla transakcji dodawanych ręcznie o którym pisze gawcio:

Chyba najlepszym rozwiązaniem by była możliwość wybrania ceny w Sello dla konkretnego konta Allegro. Odpadł by problem z nieznajomością ceny towaru podczas tworzenia zamówień ręcznych ponieważ w takiej sytuacji Sello wymaga wybrania kontekstu konta więc znało by powiązaną cenę. W trakcie wystawiania też jest wymagany kontekst konta tak więc również cena była by znana.

 

Co sądzicie o takiej funkcjonalności?

 

I to co pisze Alwin:

Temat jest trudny bo np.dla jednego wystarczy:

- konto X magazyn X

- konto Y magazyn Y

 

natomiast drugi chciałby:

- konto Z sumaryczne stany magazynów X i Y

 

Można rozwiązać dokładnie tak samo jak jest to zrobione w Subiekcie czyli w dowolnym dokumencie po kliknięciu na pozycji towarowej w liście F3 (podglądnąć cały towar), a nawet F4 edytować go z dowolnego dokumentu (ale to akurat w Selo nie jest potrzebne). Czyli po kliknięciu F3 na danym towarze wyświetlałaby się lista wszystkich jego cen oraz stany na poszczególnych magazynach w Subiekcie. Wystarczy dorobić takie nowe okienku podglądu do Sello. Podgląd mógłby zaciągać informacje bezpośrednio z SGT lub można je najpierw zaczytać do Sello, a potem podglądać je już z kartoteki towarowej Sello. Można też w kartotece towarowej Sello dorobić nową zakładkę z wszystkimi poziomami cen i ilościami na poszczególnych magazynach (ale po kliknięciu F3 w transakcji to ona powinna się domyślnie otwierać jako pierwsza).

Ceny wstawiać do transakcji można też dokładnie tak samo jak w Subiekcie czyli jest link - "domyślna cena" i każda nowo wstawiana pozycja towarowa liczona byłaby wg tej konkretnej wybranej ceny. W Subiekcie można też cały dokument przeliczyć wg wybranej ceny. Zresztą już dawno temu pisałem, że okno transakcji powinno jak najbardziej przypominać w swojej funkcjonalności okna z Subiekta GT, np. okno paragonu.

 

 

 

Pozostaje jednak większy problem - czyli jak wystawiać takie aukcje z różnymi ilościami i cenami? Wydaje mi się, że problem polega na konieczności zmian w sztywnych kartotekach towarowych Sello, a Bartek już wiele razy pisał, że jedne zmiany pociągają za sobą kolejne. W ogóle tworząc Sello chyba nikt nie przewidział (bo nie był w stanie) że program powinien być na maxa elastyczny bo zmiany wymuszane przez serwisy aukcyjne są zbyt częste. A sztywny program ze sztywnymi okienkami, kontrolkami, itp. nie daje takich możliwości. Plus wszystko jest w Sello strasznie powiązane, a nie powinno.

 

Nie byłoby tego problemu gdyby dało się stworzyć nowe rozwiązanie od zera i w sumie nie widzę powodu dlaczego nie. Nie chodzi mi o nowe Sello ;) ale wprowadzenie do Sello nowych rozwiązań obok obecnych.

 

W polach własnych w Sello już można umieścić co się chce - triggery do wielu magazynów, wielu poziomów cen, pól własnych z SGT oraz wpisać oddzielne dane do każdego konta Allegro. Ale pól własnych towarów nie można umieścić wszędzie w szablonach aukcji bo te są w Sello sztywne. Nawet nie ma gdzie dorobić kontrolki do kontroli ilości na aukcjach bo brakuje miejsca ;) Czyli wąskim gardłem są tak naprawdę szablony aukcji. Gdyby się dało zastosować w każdym polu w szablonie aukcji dowolne pole własne towaru lub globalne to problem by zniknął.

 

Wszystkie dane byłyby trzymane w Sello w polach własnych, np te ilości czy ceny, więc nie byłoby potrzeby przebudowywać kartoteki towarowej Sello. A nowe szablony umożliwiłyby wykorzystanie tych pól własnych w dowolnym miejscu. Dlatego proponowałbym budowę nowych szablonów aukcji obok istniejących już szablonów i rozróżnienie ich w module aukcji filtrami -pokaż szablony nowe/stare. I pokaż aukcje trwające wg szablonów nowych/starych.

 

A nowe szablony zrobiłbym:

-proste do bólu,

-powiązane z szablonem opisu żeby nie trzeba byłoby wbudowywać w nie edytora HTML (lub z nowym edytorem ;) )

-z jednym typem kontrolki (ewentualnie plus listy rozwijane dla tych pól co trzeba)

-i w całości oparte na tagach, np grid z każdym polem z góry na dół:

5aa37f9852628_przykadowy_szablon.jpg.947fb43567059aa5700dc8aac6220318.jpg

 

Jeśli wynikłaby konieczność zmiany czegoś w szablonach to wystarczyłoby dodać kolejny wiersz i problem z głowy. Umożliwiłoby to również stworzenie oddzielnych szablonów do Allegro i Ebaya, a nawet do poszczególnych serwisów zagranicznych (w ogóle to kto wymyślił wspólne szablony do dwóch różnych serwisów?). Zmiany w jednym serwisie nie wymuszałby grzebania w jednym szablonie i uważania, żeby nie zepsuć czegoś dla innego serwisu. Wystarczyłoby tylko dodać przycisk - dodaj nowy szablon aukcji dla serwisu... i do wyboru: Allegro PL, Ebay UK, itd. I każdy z tych szablonów ST mogłoby aktualizować oddzielnie w zależności od zmian wymuszanych przez dany serwis.

 

Stare szablony by sobie funkcjonowały jeszcze przez jakiś czas ale ponieważ ciężko w nich robić zmiany to można by już ich nie aktualizować bo nowe szablony byłyby łatwiejsze w aktualizacji i zarządzaniu. Do nowych szablonów aukcji można by też dorobić nowe oddzielne zmiany zbiorcze, które umożliwiłyby zmianę każdego pola. A także oddzielny moduł aktualizacji każdego pola na aukcji trwającej. Wtedy faktycznie można by mieć jeden szablon aukcji na każde konto aukcyjne, a potrzebne dane trzymać w polach własnych towarów i globalnych.

 

Wady:

-na początku trochę czasu na ich budowę

-funkcjonowanie dwóch rodzajów szablonów (ale większość użytkowników i tak by szybko zrezygnowała ze starych i przeszła na nowe szablony)

 

Zalety:

-wiele kont w jednym Sello nie byłoby problemem

-wiele serwisów w jednym Sello (czytać: w pełni działający Ebay)

-pełna automatyzacja

-nowy edytor HTML lub można go sobie odpuścić

-łatwiejsza aktualizacja wymuszanych zmian dla KAŻDEGO serwisu (czytać: szybsze wprowadzanie zmian przez ST)

-załatwiałoby to potrzeby gawcia, Alwina i moje ;) w ogóle potrzeby wszystkich bo każdy by sobie umieszczał w polach szablonu aukcji jakiekolwiek tagi by chciał i gdzie by je chciał.

 

 

PS 1

Założę się, że szybciej byłoby zbudować taki nowy wzór szablonu aukcji niż próbować zmieniać istniejący ;)

 

PS 2

I tak wiem że nic z tego nie będzie ;) Ale podpowiadam tylko, że mając obecne doświadczenia to prościej stworzyć nowe proste rozwiązanie, które zagwarantuje na przyszłość możliwość łatwiejszej implementacji zmian narzucanych przez poszczególne serwisy niż tak jak jest teraz - na siłę próbować nadążyć z narzucanymi zmianami ;)

 

 

 

Link to postu

Na pierwszy rzut oka wygląda obiecująco, ale trzeba uwzględnić zależności pomiędzy kontrolkami, które istnieją w szablonach. Np wybór innej kategorii powoduje wczytanie nowych atrybutów specyficznych. W przypadku prostego szablonu a w zasadzie mapowania pola własnego na pole serwisu aukcyjnego, musiałbyś pilnować tego wszystkiego ręcznie. Musiałbyś także zapewnić dane dla każdego pola wymaganego przez aukcję. Oznacza to bardzo uporządkowaną organizację każdego towaru, wszędzie musiały by być pola, które są użyte w szablonie - inaczej nie wystawisz aukcji. W deweloperskich kościach czuję :), że problemów będzie sporo przy takim podejściu od zera.

Link to postu

Na pierwszy rzut oka wygląda obiecująco, ale trzeba uwzględnić zależności pomiędzy kontrolkami, które istnieją w szablonach. Np wybór innej kategorii powoduje wczytanie nowych atrybutów specyficznych. W przypadku prostego szablonu a w zasadzie mapowania pola własnego na pole serwisu aukcyjnego, musiałbyś pilnować tego wszystkiego ręcznie. Musiałbyś także zapewnić dane dla każdego pola wymaganego przez aukcję. Oznacza to bardzo uporządkowaną organizację każdego towaru, wszędzie musiały by być pola, które są użyte w szablonie - inaczej nie wystawisz aukcji. W deweloperskich kościach czuję :), że problemów będzie sporo przy takim podejściu od zera.

 

Zwłaszcza, że niestety trzeba zrobić także coś dla tych, co nie umieją obsługiwać komputera, a najnowszy internet mają zainstalowany przez informatyka.

 

Powinno być drugie Sello - Can't touch this - dla użytkowników tego forum. ;D ;D

 

 

Link to postu

 

 

A nowe szablony zrobiłbym:

-proste do bólu,

-powiązane z szablonem opisu żeby nie trzeba byłoby wbudowywać w nie edytora HTML (lub z nowym edytorem ;) )

 

 

ooo, po moim trupie !  ;D ;D ;D

 

To jak by się kopiowało HTML gotowej aukcji do sprawdzenia ?

Widok HTML musi być old-025.gif

Szablon aukcji nie musi posiadać ani widoku HTML ani wbudowanego edytora HTML.

 

Widok HTML masz przecież w szablonie opisu więc po co komplikować sprawę :)

 

Link to postu

A poprawiony wzór nowego szablonu mógłby wyglądać np tak :)

5aa37f9879c9a_przykadowy_szablon_2.jpg.f0ec1c9cb67643ef1c6aa0826f081946.jpg

 

Czyli:

-obsługa modyfikatorów w każdym polu,

-na zielono pola opcjonalne – dla nowych użytkowników i dla czytelności,

-przy każdym polu informacja z dokładnym wytłumaczeniem, a może nawet linkiem do pomocy Allegro na temat danego pola – dla nowych użytkowników,

 

Link to postu

A poprawiony wzór nowego szablonu mógłby wyglądać np tak :)

 

 

 

To by dobre było.

Oczywiście cennik dostaw musiałby być gdzieś widoczny, bo nawet ustawiając go z PW trzeba podejrzeć co się ma powpisywane, bo przecież nie pamięta się wszystkich cenników ze szczegółami.

A ja mam ich ze 20, a inni mają do każdego towaru inny.

Link to postu
  • 3 lata później...

Mam pytanie dot. wystawiania jednego produktu do dwóch różnych kont Allegro.

Gdy mam kilka szablonów aukcji przypisanych do jednego produktu (w zakładce SERWISY) i wszystkie szablony dotyczą jednego konta Allegro - to bez problemu wystawiam aukcje z użyciem wszystkich szablonów. Powstałe w Przygotowanych aukcje dotyczą jednego konta Allegro.

Problem pojawia się, gdy w Towarach mam produkt, do którego przypisałem dwa szablony aukcji: jeden szablon dla jednego konta Allegro, drugi szablon dla drugiego konta Allegro. W momencie wystawiania towaru z szablonu pojawia mi się opcja wyboru konta Allegro i zostają utworzone dwie aukcje w Przygotowanych - ale obie ustawione tylko na jedno wybrane wcześniej konto Allegro :(

Czy jest możliwość wystawiania aukcji z wszystkich podpiętych szablonów tak, aby powstawały aukcje dla kont zgodnych z informacją w szablonach?

Link to postu

Kwestia kont i szablonów jest trochę problematyczna, bo w ostatnim czasie wiele danych w aukcji zależy od konta Allegro - chociażby cenniki. Z tych i podobnych względów, przy wystawianiu z szablonu trzeba wskazać konto na którym będzie wystawiana aukcja.

Aby obecnie wystawić towary na dwóch kontach, można skorzystać ze zmian zbiorczych, którymi można później, po utworzeniu aukcji przygotowanych, zmienić konto, cennik, warunki zwrotów, reklamacji i gwarancji.

Sam proces wystawiania aukcji z szablonów wymaga zmian ale obecnie nie zajmiemy się tym niestety - najpierw doprowadzimy integrację z nowym API Allegro do końca.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...