Skocz do zawartości

Jak dodać wiele serwerów do listy wyboru serwera na stałe?

Polecane posty

Normalną pracę mam skonfigurowaną w plikach xml na stałe i nie o to tutaj pytam. Chodzi mi o to, że robię dużo prób i testów na kilku komputerach co wymaga ciągłego podłączania Sello i SGT do różnych serwerów (różne nazwy i na różnych komputerach).

 

Na tej liście wybierania serwera:

serwer.jpg.b44ce4a10080993ab18410c2391a8da8.jpg

czasem mi się zapisze serwer do którego się wcześniej łączyłem, a czasem nie. Od czego to zależy? Gdzie jest przechowywana ta lista wszystkich serwerów do wyboru? Bo już mam dość ręcznego pisania ich za każdym razem. Wolałbym je sobie wybierać za pomocą tej strzałki.

 

Lub inaczej czy można w pliku xml jakoś zapisać kilka ścieżek, żeby były zawsze dostępne spod tej strzałki (jak włączam Sello z Ctrl), a tylko jedną ścieżkę wybrać jako domyślną (jak włączam Sello normalnie)?

 

Strasznie by mi to ułatwiło pracę, zwłaszcza że po jakimś czasie i tak zapominam jak się nazywał serwer na danym komputerze, a stosuję różne nazwy żeby przypadkiem nie narobić sobie głupot we właściwych bazach i serwerach.

Link to postu

Ostatni serwer jest przechowywany w rejestrze Windows.

W pliku XML nie można zapisać kilku ścieżek, ale można zrobić osobne skróty do aplikacji, które będą się łączyć do różnych baz/użytkowników itp. Można również zrobić skróty wczytujące osobne pliki konfiguracyjne XML.

 

Poniżej przełączniki linii poleceń:

 

/start sciezka_pliku_xml - ścieżka do pliku konfiguracyjnego Sello.xml

/srw nazwa_serwera\instancja_serwera - nazwa serwera, np. /srw moj_komputer\insertgt

/pdm nazwa_bazy_danych - nazwa bazy, np. /pdm baza_sello

/uts login_sql - login użytkownika SQL, np. /uts sa

/hss haslo_sql - hasło dla użytkownika SQL, np. /hss admin1

/utp uzytkownik - nazwa użytkownika programu, np. /utp marian

/hsp haslo_uzytkownika - hasło użytkownika programu, np. /hsp marian1

/ta win|sql - uwierzytelnianie windows lub sql, np. /ta sql

/svc progid_serwisu - serwis jaki ma być uruchomiony po włączeniu aplikacji, np. /svc Sello.TransakcjeOuterSvc spowoduje otwarcie modułu transakcji, zakładka "wszystkie". Lista serwisów jest dostępna w pliku Sello.xml

/daoe - nie pytaj o archiwizację przy zamykaniu programu

 

Przykładowe użycie:

 

Sello.exe /ta win /srw mojkomputer\insertgt /pdm baza_sello 

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...