Skocz do zawartości

Kasa wydała jako zaliczkę (KW) a faktura gotówkowa

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie odnośnie gotówki w firmie:

Przykład:

Pracownik pobiera zaliczkę (np 1000zł) na zakupy firmowe (materiały, paliwo i inne).

1) wystawiamy dokumeny KW na danego pracownika z zaznaczeniem go jako zaliczka.

2) po pewnym czasie pracownik oddaje faktury na kwotę 700zł zapłacone gotówką i resztą 300zł.

3) faktury wprowadzamy do Subiekta jako zakup gotówkowy i one generuja z automatu KW.

4) Zaliczka na pracownika nadal nam "wisi", jej usunięcie spowoduje brak ciągłości w numeracji.

 

Jak Wy to robiicie?

Zawsze zostaje zapisywanie zaliczek w "zeszycie" lub excellu ale chyba nie po to mamy taki fajny program.

Link to postu

Można wykorzystać formę płatności o typie "Cesja na pracownika" (Konfiguracja->Formy płatności). Taka forma będzie dostępna na dokumentach zakupu. Po zapisaniu FZ zobowiązanie wobec firmy będzie rozliczone i powstanie zobowiązanie względem pracownika. Pozostaje skojarzyć wcześniej dodane na pracownika KW z tym zobowiązaniem. 

Link to postu
  • 2 lata później...

dzień dobry

fakturę kosztową  (zakup paliwa papieru do drukarki itp) przyjmuje bezpośrednio w rachmistrzu nexo (zwykły) czy jest możliwość dodać rozrachunek (rodzaje rozrachunków cesja na pracownika / współwłaściciela) bym mógł rozliczyć kw wystawione na pracownika/ wspólnika czy konieczna jest wersja pro ewentualnie  jak inaczej rozliczy kw 

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Cesyjne formy płatności są dostępne na dokumentach handlowych. Jeśli istnieje KW na pracownika/współwłaściciela, a zakup dodajemy w KPiR/ewidencji VAT i taki zakup tworzy zobowiązanie, to od razu przy dodawaniu takiego rozrachunku można go rozliczyć ze spłatą zobowiązania (KW).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

dzień dobry

nadal nie mogę rozliczyć zaliczek tworzonych na pracownika/właściciela wydanie gotówki na zakup paliwa i innych art. kosztowych (przyjmowane tylko w KPiR/ewidencji VAT)

jeśli to nie problem proszę o podanie gdzie robię błąd (rachmistrz zwykły subiekt pro)

schemat działania:

tworze kw jako zaliczka na pracownika zakup paliwa plus materiały biurowe 300 zł

pracownik przywozi mi fakturę wprowadzam do rachmistrza tworze zobowiązanie na 199,95 zł podmiot Orlen

188942161_Beztytuu.jpg.6a2ea68d38c13d43c57a1f6436ca324b.jpg

nie wiem w jaki sposób KW wystawione na np Kowalski Jan podpiąć pod Orlen i rozliczyć część zaliczki. (Opcja tworzenia  KP na 199,95 dla Jana kowalskiego potem rozliczenia przez skojarzenia a następnie  kw na Orlen jest długa rozwiązanie w subiekcje  cesja na pracownika działa szybciej )

 

 

 

 

Link to postu

Cały problem sprowadza się do tego, że póki co w nexo nie są dostępne cesje rozrachunków jako oddzielne dokumenty. Jedyna możliwość  utworzenia cesji, to wybór odpowiedniej formy płatności podczas tworzenia dokumentu w Subiekcie. W Pana sytuacji należy ręcznie rozliczyć zobowiązanie na Orlen za pomocą spłaty, a następnie dodać zobowiązanie na pracownika i rozliczyć je tym wiszącym KW. Z tego co mi wiadomo, to dokumenty cesji mają się pojawić, ale nie wiem niestety kiedy.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...