Skocz do zawartości

Nie pobieranie transakcji skrypt

Polecane posty

Witam.

 

Po przerwie technicznej WepApi Allegro, nie pobierają się wszystkie transakcje, ponieważ występuje problem z odświeżaniem aukcji. W programie serwisowym używam skryptu podanego niżej, ale nie pokazuje on ile transakcji się nie pobrało (choć w rzeczywistości są transakcje nie pobrane).

 

SELECT au__auction.au_number,
         au__auction.au_title,
         au__auction.au_bidcount,
         COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid) as "ilosc transakcji"
    FROM {oj tr__transaction RIGHT OUTER JOIN au__auction ON tr__transaction.tr_auctionid = au__auction.au_id}
   WHERE au__auction.au_enddate > CURRENT_TIMESTAMP
GROUP BY au__auction.au_number,
         au__auction.au_bidcount,
         au__auction.au_title
  HAVING ( au__auction.au_bidcount <> COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid) )

 

Czy posiada ktoś podobny skrypt do sprawdzenia, ile transakcji się nie pobrało i w jakich aukcjach lub czy mógłby ktoś zmodyfikować ten skrypt? Bym był bardzo wdzięczny za pomoc.

 

We wcześniejszych wersjach Sello, ten skrypt działał i nie ukrywam, że był bardzo pomocny (szczególne w okresie świątecznym).

 

Pozdrawiam.

 

Link to postu

Poniżej poprawione aktualne zapytanie:


Zapytanie ma na celu porównanie:

ilość kupujących na allegro "au_bidcount" z ilością transakcji "COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid)" oraz porównanie ilości sprzedanych przedmiotów na allegro "au_Sold" z ilością sprzedanych przedmiotów w Sello "SUM(ISNULL(tr_OrigQuantity,0))"

Sprawdzanie odbywa się na aukcjach trwających "au_State = 3" oraz aukcjach zakończonych w ciągu trzech miesięcy licząc od dnia bieżącego (au__auction.au_enddate between DATEADD(month,-3,CURRENT_TIMESTAMP) and CURRENT_TIMESTAMP).

 

SELECT au__auction.au_number,
        au__auction.au_title,
        au__auction.au_bidcount,
        au__auction.au_Sold,
        COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid) as "ilosc transakcji",
        SUM(ISNULL(tr_OrigQuantity,0)) as "ilosc produktow"
   FROM {oj tr__transaction RIGHT OUTER JOIN au__auction ON tr__transaction.tr_auctionid = au__auction.au_id}
  WHERE au__auction.au_State = 3 or au__auction.au_enddate between DATEADD(month,-3,CURRENT_TIMESTAMP) and CURRENT_TIMESTAMP
GROUP BY au__auction.au_number,
        au__auction.au_bidcount,
        au__auction.au_Sold,
        au__auction.au_title
 HAVING ( au__auction.au_bidcount <> COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid) ) or ( au__auction.au_Sold <> SUM(tr_OrigQuantity) );

 

Jeżeli będą jakieś różnice (tj. aukcje do odświeżenia, transakcje do pobrania) to zapytanie wyświetli wyniki, a dokładniej:

 

- Jeżeli liczba w "au_bidcount" będzie większa od liczby "ilosc_transackji" to powinno pomóc pobranie transakcji z zaznaczoną opcją "Pobierz pełne dane"

 

- Jeżeli liczba w "au_Sold" bedzie większa od liczby "ilosc_produktow" to na 99% jest to problem związany z allegro. Problematyczną /e aukcję za pomocą formularza kontaktowego należy zgłosić do Allegro w celu jej odświeżenia.

 

Link to postu

Proszę przetestować poniższe zapytanie u mnie wykrywa więc.

 

SELECT au__auction.au_number,
         au__auction.au_title,
         au__auction.au_bidcount,
         au__auction.au_Sold,
         COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid) as "ilosc transakcji",
         SUM(tr_OrigQuantity) as "ilosc produktow"
    FROM {oj tr__transaction RIGHT OUTER JOIN au__auction ON tr__transaction.tr_auctionid = au__auction.au_id}
   WHERE au__auction.au_State = 3
GROUP BY au__auction.au_number,
         au__auction.au_bidcount,
         au__auction.au_Sold,
         au__auction.au_title
  HAVING ( au__auction.au_Sold <> SUM(tr_OrigQuantity) )

 

 

Bardzo dziękuję za te zapytanie. Działa idealnie. Teraz można zobaczyć w których aukcjach występuje błąd w odświeżaniu.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Jeżeli ilość produktów jest NULL to oznacza, że liczba transakcji jest 0. Zgadza się ?

 

 

 

 

Hmmm....

To co ta ilość produktów ma oznaczać ?

Bo u mnie pokazało prawidłowy produkt bez transakcji....no ale ilość NULL, więc jak mam to interpretować ?

Że nie ma transakcji do niego ? Chyba właśnie samo pokazanie się produktu na liście to oznacza ?

Czy należy wynik inaczej interpretować ?

Link to postu

Że nie ma transakcji do niego ? Chyba właśnie samo pokazanie się produktu na liście to oznacza ?

0 w transakcjach oznacza brak transakcji  ;) pokazywało NULL przy ilość produktów, ponieważ ciężko jest coś zsumować kiedy to nie istnieje.

 

W twoim wypadku są to pojedyncze aukcje z jednym kupującym w innym przypadku jeżeli kupujących będziesz miał kilku to i inne wyniki będą (nie zerowe).

 

Poza tym jak pisałem wyżej, są dwie metody sprawdzania:

bidcount (ilość kupujących) z ilością transakcji

oraz

au_sold (ilość sprzedanych przedmiotów na aukcji) z ilością sprzedanych przedmiotów w sello

 

 

 

Link to postu

Dobrze, że umieściłeś to zapytanie akurat teraz :) bo u mnie zapytanie działa i znalazło dwie aukcje/transakcje z wczoraj :)

1. Na każdej z nich jest to ponowny zakup tego samego kupującego na tej samej aukcji.

 

 

2. Co do zapytań - pierwsze (to stare) zapytanie nie wykryło tego, a wszystkie trzy powyższe (te nowe) działają i wykrywają to samo - super sprawa, wielkie dzięki Alwin :)

 

 

3. Na aukcjach brakuje informacji o zakupie tych kupujących. Prośba o odświeżenie wysłana do Allegro - pierwsza od chyba jakiś dwóch lat ;) więc muszą się niezłe jaja dziać na Allegro w tym momencie jak problemy z brakiem transakcji dotykają nawet mnie ;)

 

 

Poniższe punkty dla ST:

4. Filtr w aukcjach trwających w Sello "liczba ofert różna od liczby transakcji" nie wykrywa tych aukcji, co więcej pokazuje mi jakieś cztery aukcje gdzie są to ponowne zakupy tego samego kupującego na tej samej aukcji. Wszystkie działają na tej samej zasadzie - dla przykładu na jednej aukcji kupujący kupił najpierw 3 towary, a po kilku dniach dokupił 7. Na Allegro widnieje informacja, że jeden kupujący kupił w sumie 10sztuk (Allegro to sumuje i umieszcza z datą ostatniego zakupu tego kupującego). Liczba ofert w Sello = 1, bo widocznie taką zwraca Allegro więc faktycznie liczba ofert jest różna od liczby transakcji bo te są dwie w przeciągu kilku dni. Czyli ten filtr działa prawidłowo matematycznie ale ma błędne dane wejściowe (które dodatkowo zmieniają się z każdym ponownym zakupem) więc nie da się nim nic kontrolować :(

 

 

5. W Sello brak transakcji bo nie ma ich na aukcji więc zrozumiałe :)

 

 

6. W Sello maile podpięły się oczywiście pod wcześniejsze transakcje, mimo iż wcześniejsze transakcje są zakończone i wysłane - obie jakieś 3 miesiące temu :( Alwin zgłaszał to już tyle razy, że nie nie jestem w stanie zliczyć ;) Dlaczego nie można w Sello dorobić żeby z automatu nie podpinało maili (i oczywiście fodów ;) ) pod zakończone transakcje? Przecież nie ma fizycznej możliwości żeby maile o tytułach: sprzedałeś, wybrał i zapłacił dotyczyły zakończonej i wysyłanej transakcji. Takie coś w przyrodzie nie istnieje. Jeśli przychodzą takie maile to transakcja musi mieć status rozpoczęta. Innej możliwości nie ma. A nawet gdybym jakimś przypadkiem sobie oznaczył status transakcji jako zakończona to też wolę żeby maile, które później otrzymam, same mi się nie podpięły żebym wiedział, że coś jest nie tak.

 

To samo tyczy się formularzy, które również nie powinny się podpinać do zakończonych i wysłanych transakcji. Również tutaj nie ma fizycznej możliwości aby kupujący wypełnił foda do transakcji, która jest już wysłana. Nawet jeśli nie wypełnił foda za pierwszym razem i posłaliśmy mu paczkę zgodnie z ustaleniami telefonicznymi/mailowymi to przecież klient nie wypełni sobie nagle foda po otrzymaniu paczki. To jest niemożliwe, bo jak nie umiał tego zrobić za pierwszym razem to tym bardziej tego nie zrobi gdy już otrzymał paczkę. Czyli jeśli transakcja jest zakończona i wysłana to nic, ale to nic, nie powinno się do niej podpinać.

 

 

7. Dodatkowo w nawiązaniu do punktu 6 bardzo uprzejmie proszę aby przy ustawieniu statusu transakcji na "zakończona" automatycznie zaznaczał się ptaszek na zakładce formularze: "nie przenoś danych automatycznie". My mamy włączoną pełną automatyzację, czyli również opcję: "automatycznie aktualizuj dane w transakcji po pobraniu formularza" i przypadki opisane w punkcie 6 powodują to, że transakcje które mamy zakończone (kilka miesięcy temu) nagle zmieniają kolory ikon (płatność i fod) z zielonej na czerwoną i dzieją się przez to głupoty. Wszystko jest na czerwono i wygląda na to że mamy same błędne transakcje. A ile potem trzeba myśleć żeby rozgryźć i zrozumieć co klient miał na myśli, co Sello z tego narobiło oraz czy i za co faktycznie klient zapłacił. To są pieniądze więc pasuje żeby wszystko było jednak na zielono.

 

Wiedząc o tym musimy w każdej jednej transakcji, którą obrabiamy zaznaczać tego ptaszka ręcznie co jest mega denerwujące ale szybsze niż ręczne kopiowanie danych z fodów (liczy się automatyzacja). W każdym razie zaznaczenie tego ptaszka podczas ustawiania statusu transakcji na zakończona jest logiczne bo jeśli status transakcji jest zakończona to nic w niej nie powinno się samo (automatycznie) zmieniać. Jeśli z powrotem zmienimy status transakcji z zakończona na każdy inny to raz zaznaczony ptaszek, również nie powinien sam się już przestawiać. Na Wielkiego The Buggera dlaczego Sello nie rozumie statusu transakcji "zakończona" i wciąż coś do nich podpina (fody i maile), i w nich zmienia? Zakończona = the end = finito = closed = don't touch that ;)

 

 

8. Nie wiem jak powyższe problemy wyglądają gdy status transakcji jest "anulowana" bo nie mam takiego przypadku ale podejrzewam, że tak samo bo Sello nie rozumie i nie rozróżnia statusów transakcji :( Niech Sello w końcu zrozumie co to jest status transakcji bo wydaje się, że statusy transakcji służą tylko filtrowaniu transakcji na gridach, a przecież oznaczają coś więcej.

 

 

9. Rozumiem, że Allegro miesza, sumuje sobie zakupy kupujących do jednej oferty, gubi sprzedaż i trzeba ich łaskawie prosić o odświeżenie ale już chyba dogłębnie rozgryźliśmy te problemy więc można by w końcu definitywnie naprawić/uczulić na to Sello? Wiemy, że na samych informacjach pobieranych z Allegro nie ma się co opierać i Sello musi uwzględniać statusy transakcji. Po tylu latach, błędne podpinanie maili jak i błędne podpinanie formularzy - nie powinno już mieć miejsca ;)

 

Co więcej nie wydaje mi się aby miało to jakikolwiek związek z obecnymi metodami pobierania: pełne i na podstawie dziennika - przecież wystarczy do obu metod podpinania dorobić warunek: podepnij maila/foda tylko jeśli status transakcji jest różny od "zakończona" i "anulowana". I nawet jeśli jakimś cudem znajdzie się jeden na milion fodów, którego nie będzie się dało nigdzie podpiąć to lepiej tak, niż gdy teraz źle się podpinają. Bo wtedy i tak otrzymamy maila od Allegro, który będzie prawidłowo widoczny w wiadomościach "niepodpiętych do transakcji" więc będziemy mogli sobie wyszukać taką transakcję, zmienić jej status na "rozpoczęta" i ponownie pobrać dane z Allegro. Wtedy taki formularz podepnie się pod prawidłową transakcję. Będziemy mogli ją sprawdzić i ewentualnie z powrotem ustawić jej status na zakończona.

 

Również w raporcie można umieścić informację, że: nie udało się podpiąć X formularzy bo statusy transakcji są "zakończona" lub "anulowana". Informacja w raporcie o niepodpiętych fodach powinna również uwzględniać te fody z ratami PayU, bo o tych nie ma żadnej informacji, a taki błąd w raporcie dałby znać użytkownikowi, że trzeba szukać bo coś jest nie tak.

 

I może przy okazji uda się poprawić ten filtr - "liczba ofert różna od liczby transakcji" lub dorobić drugi, zbliżony do super działającego zapytania Alwina :) Można też wyliczać w tym filtrze liczbę ofert dokładnie tak samo jak Allegro, czyli najpierw sumować transakcje kupujących o tych samych nickach i dopiero potem porównywać je do liczby ofert zwracanej przez Allegro - co oczywiście nie zmieni faktu, że ten filtr i tak nie wychwytuje aukcji wymagających odświeżenia. Skrypt Alwina jednak rządzi ;)

 

Również kolumna w Sello "oferty" straciła na znaczeniu i przydałaby się kolumna z "faktyczną liczbą transakcji" - byłoby do czego porównywać błędy i pokazywałaby się faktyczna liczba zakupów na aukcji, nie musimy się przecież opierać na głupio sumowanych przez Allegro liczbach ofert.

 

 

10. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że konieczność odświeżania aukcji jest znana od wielu lat to wychodzi na to, że Allegro nie potrafi sobie z tym błędem poradzić i będzie on cały czas występował. Gdyby uwzględnić wszystko powyższe to przy sprawdzeniu wszystkich powyższych warunków można by od razu dorobić do Sello funkcjonalność, która automatycznie generowałaby (i nawet wysyłała) do Allegro wiadomość o treści: proszę odświeżyć aukcję nr X bo brakuje na niej zakupu kupującego o nicku Y z dnia Z - dane do tej wiadomości byłyby brane z niepodpiętych maili, jeśli są jakieś niepodpięte maile o tytule sprzedałeś, wybrał, zapłacił, a podany w nich numer aukcji zgadza się z informacjami zwracanymi przez zapytanie Alwina. Ach, co to byłby za program. Wtedy to na pewno żadna mysz by się nie prześlizgnęła ;)

 

 

11. Brakujące transakcje to poważny błąd (tak, wiem że to z winy Allegro, ale jak wyżej udowodniłem dałoby się go już teraz wychwycić w Sello) więc wynik np. zapytania Alwina powinien pokazywać się na czerwono na stronie startowej Sello jako "aukcje Allegro do odświeżenia", a samo zapytanie wykonywać przy każdym odświeżaniu tej strony. Takie coś użytkownik musi widzieć od razu, a nie tak jak teraz posiłkować się zapytaniami z forum i samodzielnie rozgryzać o co chodzi. Ci, co siedzą na forum to wiedzą, a Ci co tutaj nie siedzą to płacą i płaczą za niesprawiedliwie otrzymane negatywy :( Oni nawet nie wiedzą, że metoda opierania się na mailach "niepodpiętych do transakcji" nie działa bo te się źle podpinają :(

 

 

12. Powyższe to zbiorcze podsumowanie wszystkich błędów, które pasowałoby definitywnie załatwić przy okazji całościowego przerabiania synchronizacji Sello-Allegro. A problem będzie narastał bo są aukcje do wyczerpania i święta na horyzoncie więc spodziewajmy się najgorszego ;)

 

 

EDIT:

Jeszcze jeden pomysł - poniżej dopisałem punkt 13

 

 

PS

Jako ciekawostka - w jednej z aukcji, którą wyszukało mi zapytanie Alwina, to już zdążyłem wystąpić o zwrot prowizji bo klient dzisiaj zrezygnował z zakupu. I występując o zwrot prowizji miałem prawidłowo pokazane 2 zakupy tego klienta. Czyli jedynie ilość na aukcji się źle pokazuje i WebAPI Allegro również ma te same błędne dane. Ale informacje w prowizjach były prawidłowe - wyraźnie widoczne dwa zakupy tego samego kupującego. Jakby WebAPI Allegro i informacje na aukcjach działały zupełnie oddzielnie od systemu naliczania opłat/zwrotów prowizji :)

Link to postu

I jeszcze jedna dziwna transakcja ;)

 

Czy w historii transakcji - pierwsza data co występuje na liście to czy jest to data utworzenia transakcji w Sello?

 

Np. tutaj, czy data utworzenia tej "normalnej" transakcji (pobrania jej do Sello) to ta co zaznaczyłem, czyli 24-10-2015 g21:43?

historia_transakcji_n1.jpg.8d32befc3baf04bf16adbaacc1dd1461.jpg

 

Bo pojawiła mi się jeszcze jedna "nienormalna" transakcja z zeszłego tygodnia i w historii mam dziwne rzeczy:

 

historia_transakcji_n2.jpg.133c4c5e775aa59a25e0237ba4394a2a.jpg

 

Pisze u góry, że transakcja jest z 18-10-2015r i tak jest w mailach. Ale pierwsza data w historii transakcji to 24-10-2015 g09:35 - czyli jakby dopiero wtedy pobrała się do Sello. Trochę mam teraz zamieszanie z tymi transakcjami i nie jestem na 100% pewien ale raczej jej nie było wcześniej w Sello (zwłaszcza, że jest opłacona więc już dawno byśmy ją wysłali). Dodatkowo, następnie dopiero o godzinie 14:09 pobrał się fod i Sello automatycznie na podstawie foda zaktualizowało w niej wszystkie informacje. Czy dobrze to rozumiem, że ta transakcja została utworzona w Sello 24-10-2015 g09:35 ?

 

Co ciekawe ta transakcja nie wyskoczyła mi wcześniej w zapytaniu Alwina, ani nie pisałem do Allegro o odświeżenie tej aukcji. Pojawiła się raczej sama :) Maile faktycznie były już wcześniej w Sello ale oczywiście podpięły się pod wcześniejszą transakcję tego samego kupującego na tej samej aukcji sprzed miesiąca. Nie wiem skąd się wzięła ta transakcja :) Podejrzewam, że może jak zacząłem wymuszać ręczne pobrania celem pobrania tych innych aukcji to wtedy jakoś się udało ją pobrać? Ale z drugiej strony nie pracowałem z Sello o g14:09 gdy pobrał się fod. A automatyczne pobieranie mam ustawione co 30 minut? Chyba, że Allegro samo znowu coś porobiło?

 

 

PS

Przy okazji okazało się, że "dział odświeżania aukcji w Allegro" pracuje również w niedziele :)

Link to postu

Ten skrypt działa jeśli dane o sprzedaży na aukcji są poprawne, a z informacji jakie ostatnio na forum się pojawiły, to Allegro ma problem z listą kupujących na aukcji - co za tym idzie nie ma odpowiednich danych aby się do nich odnieść.

 

W odróżnieniu od tego co prezentowane jest na stronie www danej aukcji to dane zwracane przez webAPI Allegro dot. aukcji były i są prawidłowe.

 

Pisze u góry, że transakcja jest z 18-10-2015r i tak jest w mailach. Ale pierwsza data w historii transakcji to 24-10-2015 g09:35 - czyli jakby dopiero wtedy pobrała się do Sello.

 

Data górna to na 100% data kupna, a data utworzenia dokumentu wstępnego to data utworzenia transakcji.

 

Co ciekawe ta transakcja nie wyskoczyła mi wcześniej w zapytaniu Alwina, ani nie pisałem do Allegro o odświeżenie tej aukcji. Pojawiła się raczej sama

 

Odświeżenie aukcji następuje również w sposób automatyczny, wtedy gdy ktoś nowy złoży ofertę kupna.

Przeanalizuj czy czasem ktoś dnia 24-10-2015 w odpowiadających godzinach nie odświeżył aukcji dokonując zakupu.

 

P.S. Polecam tak czy inaczej analizę maili "Nowa wpłata" bez względu na stan podpięcia. U mnie mail Nowa wpłata jest ręcznie oznaczana jako przeczytana podczas księgowania (nie używam automatycznych księgowań)

Link to postu

Co ciekawe ta transakcja nie wyskoczyła mi wcześniej w zapytaniu Alwina, ani nie pisałem do Allegro o odświeżenie tej aukcji. Pojawiła się raczej sama

Odświeżenie aukcji następuje również w sposób automatyczny, wtedy gdy ktoś nowy złoży ofertę kupna.

Przeanalizuj czy czasem ktoś dnia 24-10-2015 w odpowiadających godzinach nie odświeżył aukcji dokonując zakupu.

Faktycznie - inny kupujący dokonał zakupu o godzinie 9:31. Aukcja się sama odświeżyła i brakująca transakcja wskoczyła do Sello :)

 

P.S. Polecam tak czy inaczej analizę maili "Nowa wpłata" bez względu na stan podpięcia. U mnie mail Nowa wpłata jest ręcznie oznaczana jako przeczytana podczas księgowania (nie używam automatycznych księgowań)

Masz rację. Dopóki definitywnie nie rozwiążą tego w Sello, to będę częściej zapuszczał Twoje nowe zapytanie i zwrócę większą uwagę na maile i transakcje. Dzięki :)

Link to postu

ale co mi to daje tylko tyle ze wiem ze czegos nie ma w sello

ale co zrobic zeby sie to w sello pokazalo

 

Daje to, że masz wiedzę czego w sello brakuje

co zrobić ?

w pierwszej kolejności to pobranie transakcji z pełnymi danymi lub odwrotnie, jeżeli to nie przyniesie skutku to takie aukcje należy zgłosić allegro w celu odświeżenia.

Link to postu

13. Jeszcze jeden pomysł - uprzejmie proszę, żeby w module wiadomości w linku dotyczy dorobić dla dotyczy transakcji - datę, z której ta transakcja pochodzi, czyli coś takiego:

dotyczy.jpg.8d9e92623a24144a7c59b8e86ebca258.jpg

 

Wtedy przeglądając maile od razu będzie widać jak na dłoni do której transakcji zostały one podpięte.

 

Nikt nie klika w każde jedne dotyczy, celem otworzenia transakcji i sprawdzenia jej daty ale jeśli data będzie na wierzchu to dużo to ułatwi i da się ją łatwo porównać z datą otrzymania maila. Byłoby to takie kolejne zabezpieczenie celem wychwytywania źle podpiętych maili. Nikomu nie zaszkodzi, a na pewno pomoże :)

Link to postu

a c0 jeśli tych aukcji mam ponad 20

a kilka z nich jest w sello tylko ze nie pokazuje ich jako nowe transakcje a podpinana je pod stare transakcje klientów

 

w skrócie i w formie obrazkowej zapytanie sprawdza czy są następujące różnice pomiędzy tymi liczbami:

stany.png.acf0fc9091a6d44ef5d8d5d59558d5a8.png

 

Jeżeli zapytanie wyświetla Ci ponad 20 to właśnie oznacza te nieścisłości o których powyżej na obrazku, czyli nie może być tych kilku w Sello.

 

Porównaj sobie te 20 aukcji z liczbami w sello z liczbami na aukcji.

 

 

 

Link to postu

A w jaki sposob mam uruchomić ten skrypt , aby dowiedzieć się jakie transakcje mam niepobrane do Sello ?

 

SELECT au__auction.au_number,

        au__auction.au_title,

        au__auction.au_bidcount,

        au__auction.au_Sold,

        COUNT(DISTINCT tr__transaction.tr_customerid) as "ilosc transakcji",

        SUM(tr_OrigQuantity) as "ilosc produktow"

    FROM {oj tr__transaction RIGHT OUTER JOIN au__auction ON tr__transaction.tr_auctionid = au__auction.au_id}

  WHERE au__auction.au_State = 3

GROUP BY au__auction.au_number,

        au__auction.au_bidcount,

        au__auction.au_Sold,

        au__auction.au_title

  HAVING ( au__auction.au_Sold <> SUM(tr_OrigQuantity) )

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Dnia 23.10.2015 o 12:14, Alwin Kolano napisał:

Jeżeli będą jakieś różnice (tj. aukcje do odświeżenia, transakcje do pobrania) to zapytanie wyświetli wyniki, a dokładniej:

- Jeżeli liczba w "au_bidcount" będzie większa od liczby "ilosc_transackji" to powinno pomóc pobranie transakcji z zaznaczoną opcją "Pobierz pełne dane"

- Jeżeli liczba w "au_Sold" bedzie większa od liczby "ilosc_produktow" to na 99% jest to problem związany z allegro. Problematyczną /e aukcję za pomocą formularza kontaktowego należy zgłosić do Allegro w celu jej odświeżenia.

 

 

 

A jak interpretować wynik zapytania  jeśli mam odwrotnie niż wyżej czyli: 

"au_bidcount"  < "ilosc_transackji"  oraz 

"au_Sold" <  "ilosc_produktow"

sello.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...