Skocz do zawartości

NOTATKI czyli sprawniejsza praca z Sello

Polecane posty

Nasze API to struktura bazy danych SQL Sello, na jej podstawie zrobisz wszystko, więc jak nie chcesz kupować możesz sobie napisać własny program.

 

Import to nic innego jak taka "integracja", więc wątpię aby powstało jakiekolwiek uniwersalne narzędzie pozwalające na import od różnych przewoźników.

Link to postu

Import to nic innego jak taka "integracja", więc wątpię aby powstało jakiekolwiek uniwersalne narzędzie pozwalające na import od różnych przewoźników.

Miałem na myśli możliwość ustawienia najprostszego importu z pliku csv i to wydaje mi się proste w zrobieniu. Sello podaje ogólny schemat pliku importu i wystarczyłoby tylko przerobić go i odpowiednio powiązać nagłówki dla każdego przewoźnika osobno (chociaż i to też dałoby się pewnie powiązać).

 

Zresztą poradziliśmy sobie z EN'em na podstawie ogólnych schematów to i poradzilibyśmy sobie w drugą stronę ;)

Link to postu

Sam import numerów do Sello to nie problem, można to wpisać bezpośrednio do bazy, wiele programów już tak robi, chociażby SmartPaczka.

 

Dla mnie istotne są rzeczy, które ciężko zrealizować za pomocą poleceń SQL bo po porostu mają zbyt wiele powiązań między tabelami.

 

Chociażby dodawanie nowych transakcji czy tworzenie nowych paczek.

Link to postu
  • 4 lata później...
Dnia 10.04.2016 o 15:53, Alwin Kolano napisał:

W wolnej chwili pobawiłem się programem AutoHotkey i tymczasowe "szybsze" dodawanie notatki można uzyskać tworząc sobie skrót CTRL+Q m.in. takim skryptem (w przypadku dużych Grup Transakcji np. kilkadziesiąt pozycji konieczne może być wydłużenie przerw "sleep")

 

 


#IfWinActive ahk_exe Sello.exe
^Q::
IfWinNotActive, Transakcja
{
Send, {Enter}
Sleep 500
Send, ^q
}
else
SendMessage, 0x1330, 0,, SysTabControl322, Transakcja
Sleep 1000
SendMessage, 0x1330, 3,, SysTabControl322, Transakcja
Send, {Tab}
Send, {Space}
if ErrorLevel
{
SendMessage, 0x1330, 0,, SysTabControl321, Transakcja
Sleep 1000
SendMessage, 0x1330, 2,, SysTabControl321, Transakcja
Send, {Tab}
Send, {Space}
}
 

 

Czy dalej korzystasz z tego skryptu? U mnie mając zaznaczoną transakcję po kliknięciu skróty CTRL+Q odpala mi okno transakcji tak jakbym ja otworzył enterem, "focus" jest na nazwie klienta, rozwija się menu z wyborem klienta, a finalnie pole to staje się puste:
image.png.d5f249e210d334c0c5c34af74dc47726.png

Jakieś pomysły? 

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...