Skocz do zawartości

Lokalizacja plikow do zapisu faktur po zapisaniu

Polecane posty

C:\\Sello_dokumenty_PDF\\[Transakcja::DokumKoncowy|strip=`_`|replace=`/==_`].pdf

Proszę się upewnić, że jest utworzony na dysku C:\ folder Sello_dokumenty_PDF lub inny wedle uznania.

 

Jeśli chodzi o magię, która tutaj ma miejsce to już wyjaśniam. Nazwa pliku tworzona jest z numeru dokumentu, o czym świadczy obecność tagu [Transakcja::DokumKoncowy].

Wartość jaką zwraca ten tag jest np taka: FS 1/ROZ/2016, ale jest to nieprawidłowa nazwa pliku. Konieczne jest zatem użycie modyfikatorów tagu oddzielonych znakiem |, które usuwają nieprawidłowe znaki z tej nazwy.

 

Modyfikator strip=`_` oznacza zastąpienie wszystkich spacji wewnątrz nazwy znakiem podkreślnika, czyli powstanie nazwa 1_FS/ROZ/2016. Kolejny modyfikator replace=`/==_` oznacza zastąpienie znaku / znakiem _, czyli ostatecznie tag zostanie przetworzony na 1_FS_ROZ_2016, do którego na koniec dodane jest rozszerzenie .pdf.

 

Warto też zwrócić uwagę na znaki ` (grawis, pod klawiszem escape) a nie apostrof '.

 

Wyjaśnienia jeszcze wymaga zastosowanie podwójnego \\, jest on konieczny przez nawiasem otwierającym tag, bo napisanie ścieżka\[Transakcja..] spowoduje, że pierwszy nawias zostanie zignorowany. Trzeba zatem napisać \\, który oznacza utworzenie znaku \ bez interpretowania go.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Można, ale skoro Sello dysponuje już mechanizmem tagów i modyfikatorów to dlaczego z tego nie skorzystać i pisać to samo jeszcze raz inaczej. Tu masz w zasadzie gotowy przykład, wystarczy wkleić i nie trzeba kombinować. Zresztą ta ścieżka powinna być domyślnie wpisana w konfiguracji. U was to pole jest puste domyślnie?

Link to postu

Oczywiście jest domyślnie wpisane.

Staram się uzyskać efekt wygenerowania PDF , a potem zamieszczenia go w wiadomości na podstawie szablonu. Bezskutecznie  >:(

Zastanawia mnie czemu raz piszesz, że ścieżka powinna być w formacie:

C:\\Sello_dokumenty_PDF\\....

a w innym miejscu C:\Sello_dokumenty_PDF\\.... ?

Ile w końcu tych beackslashy?

 

Druga sprawa to szablon. Czy wystarczy wybrać z dostępnych pól zmienną [Transakcja::DokumKoncowy] ?

A może szablon wiadomości nie czyta gdzie lokalizujemy PDF-y i należałoby podać pełną ścieżkę: C:\Sello_dokumenty_PDF\\[Transakcja::DokumKoncowy] (i znów jeden czy dwa "\" )?

 

I trzecia kwestia: Gdy wybieram transakcję i wydaję polecenie (z dolnego okna podglądu) Utwórz Dokument Końcowy, to ten się zapisuje w SGT, ale PDF-a nie ma.

W liście zmian do ver. 1.19 przed chwilą doczytałem, ze mechanizm zapisywania automatycznego plików PDF, uda się jedynie poprzez zbiorcze generowanie dokumentów końcowych. Czy tak to jest ?

 

I na koniec: Jeśli zaznaczę wiele transakcji i z menu kontekstowego wybieram Utwórz Dokumenty Końcowe (bodajże skrót Ctrl+Shift+S) to nic się nie dzieje.  Do czego jest to polecenie? 

Link to postu
C:\\Sello_dokumenty_PDF\\....

a w innym miejscu C:\Sello_dokumenty_PDF\\.... ?

Ile w końcu tych beackslashy?

To wynik niedopatrzenia. Jeśli wstawisz \\ to zostanie zamienione na \, więc nic złego się nie stanie. Natomiast jeśli zapiszesz \[Transakcja... to taki tag nie zostanie przetworzony (\ przed znakiem oznacza, że ma być on wstawiony literalnie, a nie potraktowany jako część tagu). Zatem przed nawiasem otwierającym tag trzeba użyć podwójnego backslasha \\[Transakcja...

 

W szablonie wiadomości trzeba podać pełną ścieżkę do pliku, który ma być załączony. Ścieżka ta powinna być wpisana identycznie jak w eksporcie do PDF.

 

Co do generowania PDFa, to obecnie funkcja zapisuje dokument do pliku tylko przy generowaniu dokumentów zbiorczo. Przy ręcznym generowaniu z podglądem tworzonego dokumentu plik nie jest eksportowany. Realizację eksportu przy ręcznym wystawianiu planujemy na kolejną wersję.

 

Ctrl+Shift+S powoduje wywołanie funkcji zbiorczego tworzenia dokumentów (w tle). Jeśli nic się nie dzieje, to sprawdź czy kliknięcie w funkcję Dokumenty końcowe powoduje uruchomienie tworzenia dokumentów (zakładając, że obecnie nie trwa synchronizacja np towarów, bo wtedy tworzenie dokumentów będzie zakolejkowane).

Inna możliwość to taka, że transakcje mają na zakładce cechy ustawiony Sposób tworzenia dokumetu końcowego ustawiony na ręcznie, z możliwością edycji. Takie transakcje nie biorą udziału w operacji zbiorczej.

 

A ja mam jeszcze takie pytanko jak i gdzie w subiekcie ustawić by m.in zapisywał fv do pdf-a

Jeśli chodzi o to o czym rozmawiamy w wątku to tego się nie ustawia w Subiekcie, tylko w Sello.

 

Link to postu

Dzięki. Trochę to już mi poukładałeś.

 

To wynik niedopatrzenia. Jeśli wstawisz \\ to zostanie zamienione na \, więc nic

 

Obecnie w Sello w domyślnej ścieżce Parametrów ustawiliście dwa backslashe

 

Co do generowania PDFa, to obecnie funkcja zapisuje dokument do pliku tylko przy generowaniu dokumentów zbiorczo.

 

tak dla jasności: jak to wywołać? zaznaczyć wiele transakcji i wybrać tworzenie dokumentu końcowego?

 

Ctrl+Shift+S powoduje wywołanie funkcji zbiorczego tworzenia dokumentów (w tle). Jeśli nic się nie dzieje, to sprawdź czy kliknięcie w funkcję Dokumenty końcowe powoduje uruchomienie tworzenia dokumentów (zakładając, że obecnie nie trwa

Tak, rozpoczyna się tworzenie dokumentów, jednak takowe się nie tworzą. W logu widać informację typu: prawdopodobnie towar nie jest powiązany z Subiektem, co nie jest prawdą, bo pojedyncze tworzenie dokumentów normalnie otwiera okno Subiekta

 

 

A ja mam jeszcze takie pytanko jak i gdzie w subiekcie ustawić by m.in zapisywał fv do pdf-a

Jeśli chodzi o to o czym rozmawiamy w wątku to tego się nie ustawia w Subiekcie, tylko w Sello.

Subiekt takiej opcji nie ma. Można jedynie z poziomu drukowania wybrać Export lub Wyślij e-mail, wówczas uzyska się dokument w PDF-ie

Link to postu
tak dla jasności: jak to wywołać? zaznaczyć wiele transakcji i wybrać tworzenie dokumentu końcowego?

Chodzi o funkcje Dokumenty końcowe. Wszystko jedno czy zaznaczysz wiele transakcji czy jedną - ta funkcja działa w tle i nie wyświetla okna dokumentu i wtedy zapisywany jest PDF.

 

W logu widać informację typu: prawdopodobnie towar nie jest powiązany z Subiektem, co nie jest prawdą, bo pojedyncze tworzenie dokumentów normalnie otwiera okno Subiekta

Trochę mnie to dziwi, bo jeśli taki błąd się pojawia to oznacza, że w danej transakcji nie ma dokumentów powiązanych. Czy na pewno dotyczy to jednej i tej samej transakcji? Czy próba utworzenia dokumentu dla jednej transakcji przez Ctrl+Shift+S kończy się niepowodzeniem a następnie to samo wywołane z Ctrl+S tworzy dokument bez problemu dla tej transakcji?

 

Wywołanie zbiorczego tworzenia dokumentów powoduje też próbę utworzenia transakcji dla tych już wcześniej zakolejkowanych do utworzenia, więc prawdopodobnie te błędy dotyczą innych transakcji.

 

@bela22 doprecyzuj w czym jest problem bo nie za bardzo rozumiem.

Link to postu
  • 3 lata później...

Czy jest możliwość eksportu dokumentu do folderu udostępnionego w sieci lub na serwer FTP ? Chodzi mi o to żeby niezależnie od stanowiska przy wysyłaniu maila z potwierdzeniem wysyłki zamówienia był dołączany dokument zakupu. W tym momencie mamy to ustawione tak że dokuemnty żeby się załączyły do wiadomości muszą być na tym samym komputerze z którego wysyłamy powiadomienia. Czy da się to zrobić globalnie ? Aby dokument załączał się niezależnie od stanowiska/pobierał dokument z foleru na serwerze ?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

A jak powinna wyglądać ścieżka aby przy wiadomościach automatycznych do załącznika poszedł PDF ? Dokumenty końcowe zapisuje mi do pliku pdf w katalogu ale przy oznaczeniu paczki jako wysłana gdzie generowana jest wiadomość nie załącza dokumentu, czy wystarczy wkleić tą samą ścieżkę jaka widnienie w parametrach połączenia, dokumenty?

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Tak coś kojarzyłem, że tutaj może być problem. Mamy zgłoszony i przewidziany do poprawy problem z generowaniem nazw dla dokumentów zapisywanych (zapisują się pod innym numerem). Będzie on poprawniony niebawem, miał być w 1.33 ale przez opóźnienia musieliśmy go przełożyć. Z tego co pamiętam występuje on przy zbiorczym generowaniu dokumentów.

  • Lubię to 1
Link to postu

Tyle że mi chodziło o wysyłanie do klienta maila z informacją że paczka została wysłana i w tym momencie powinno załączyć PDF z fakturą bądź paragonem i jeśli pojedynczo oznaczam paczki że została wysłana to dokument podpina ale jak zaznaczę kilka paczek i kliknę opcję "oznacz jako wysłane" to wiadomości generuje i wysyła ale nie załącza PDF z dokumentem.

Link to postu
  • 5 tygodni później...
Dnia 8.01.2020 o 13:34, Tomasz Urbaniak napisał:

Tyle że mi chodziło o wysyłanie do klienta maila z informacją że paczka została wysłana i w tym momencie powinno załączyć PDF z fakturą bądź paragonem i jeśli pojedynczo oznaczam paczki że została wysłana to dokument podpina ale jak zaznaczę kilka paczek i kliknę opcję "oznacz jako wysłane" to wiadomości generuje i wysyła ale nie załącza PDF z dokumentem.

 

Dnia 8.01.2020 o 15:26, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdzimy też taki przypadek.

Bartek, czy coś wiadomo odnośnie tej poprawki? Czy jest szansa, że w najbliższym czasie będzie możliwość zbiorczej wysyłki faktur pdf do klientów po oznaczeniu przesyłek jako wysłane? :)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 4.09.2020 o 15:31, Tomek - massur napisał:

W 95% przypadków eksport się udaje, czasem jednak wyrzuca taki błąd:

Czym może być to spowodowane? Zapis na zmapowany folder sieciowy.

Mam ten sam problem. Też wskazałem folder sieciowy (bo chcę, żeby automatyczna wysyłka faktur w załącznikach mailów była możliwa na każdym komputerze w sieci) jak rekomendował @Bartosz Rosa w podobnym temacie. Ma on postać: "\\nazwa-komputera\Users\Public\FAKTURY_PDF\\[Transakcja::DokumKoncowy|strip=`_`|replace=`/==_`].pdf" Faktura w Subiekcie Gt pojawiła się, a w folderze brak. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...