Skocz do zawartości

Karta zasiłkowa

Polecane posty

Nasz kadrowa potrzebuje taki dokument, do podłączania do L4. Wszystkie dane potrzebne, widzimy w systemie więc pewnie wygenerowanie takiego dokumentu to już drobnostka, tylko pytanie jak go wpiąć we wzorce wydruku - sam wydruk, dotyczyłbym obiektu Absencja. Karta zasiłkowa w nomenklaturze ZUS, ma symbol Z-17, aczkolwiek my mamy trochę zmodyfikowany dokument.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Odkopmy trochę temat.

 

Potrzebowałbym potwierdzić parę odniesień przy edycji wzorca.

 

Zapisy zwykłe mam pewność, że są poprawne, pogrubione nie mam pewności lub nie jestem w stanie namierzyć.

 

2017-04-12_11h10_35.png.a74e7276e25c30c2400b6027490ce9dd.png

 

1. Dokument.Zaswiadczenie.WystepujeOZaOkres.DataPoczatkowa

2. Dokument.Zaswiadczenie.WystepujeOZaOkres.DataKoncowa

3. Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.ZapisWECP.LiczbaDni

4. Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.Typ.Nazwa

5. Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.KodChoroby

6. Nie jestem w stanie nammierzyć odniesienia

7. Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.ProcentNaliczania

 

2017-04-12_11h10_48.thumb.png.7b123af1747e8fc6c9b5fdd568a8a554.png

 

8. Wiem, że Suma składników to Dokument.SkladnikiMiesieczne.StaleWynagrodzenieZUmowy, niestety nie jestem w stanie znaleźć powiązania dla Do podstawy

9. Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.ZasilekDzienny100Procent

10. Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.ZasilekDzienny

11. Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.KwotaZasilku

 

2017-04-12_11h11_55.png.0302b2d1946d111c11d179e3e4d53a5f.png

 

12. Nie jestem w stanie z wzorca ZUS-3 dostać się do informacji z Wynagrodzeń, jak co potrzebuję różnicę Wartości od Wartości nominalnej

 

 

Link to postu

ad.4 zgadza się
ad.5 IFF(Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.IndywidualneParametryNaliczania != null; Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.IndywidualneParametryNaliczania.KodSwiadczeniaPrzerwy.Kod; Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.Typ.NaliczanieDomyslne.KodSwiadczeniaPrzerwy.Kod)
ad.6 ad.5 IFF(Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.IndywidualneParametryNaliczania != null; Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.IndywidualneParametryNaliczania.KodSwiadczeniaPrzerwy.Opis; Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.Typ.NaliczanieDomyslne.KodSwiadczeniaPrzerwy.Opis)
ad.7 zgadza się
ad.8 zgadza się ale pod warunkiem, że wszystkie składnik wchodzą do podstawy w kwocie nominalnej
     w przeciwnym razie:
     sumaSkladnikow = Dokument.SkladnikiMiesieczne.StaleWynagrodzenieZUmowy + Dokument.SkladnikiMiesieczne.ZmienneWynagrodzenieProporcjonalne + Dokument.SkladnikiMiesieczne.ZmienneWynagrodzeniaWyliczone
     do podstawy można wyliczyć jako:
    sumaSkladnikow - (sumaSkladnikow * Dokument.SkladnikiMiesieczne.ProcentSkladki)     

ad.12 - od strony ZUS Z-3 nie ma możliwości pobrania informacji z wynagrodzeń

Edytowane przez Krzysztof W.
Link to postu

Kontekst już przedstawiam.

 

Tak jak napisał @Radomił Ząbik mamy potrzebę stworzenia wzorcu dokumentu podobnego do ZUS-17.

 

Z przyzwyczajenia Kadr do starych formularzy próbuje otrzymać kwotę Potrącenia wynagrodzenia za zasiłek, wyliczanego na zasadzie podanej poniżej.

2017-04-13_11h13_41.png.963b6d67a532d3558bdf8a47ce6949e4.png

Source

 

Więc potrzebuję wyliczyć kwotę na podstawie

PotracenieWynagrodzeniaZaZasilek = (LiczbaDni * WartośBruttoUmowyZPracowniem) / 30

Czyli w przypadku gdy ktoś choruje 2 dni i zarabia 3000 zl brutto wartość potrącenia wyniesie 200 zł, niezależnie czy posiada jakieś premie uznaniowe czy też inne dodatki.

 

 

PS:

Jak co dla potomnych drobna poprawka

 

22 godziny temu, Krzysztof W. napisał:

ad.8 zgadza się ale pod warunkiem, że wszystkie składnik wchodzą do podstawy w kwocie nominalnej
     w przeciwnym razie:
     sumaSkladnikow = Dokument.SkladnikiMiesieczne.StaleWynagrodzenieZUmowy + Dokument.SkladnikiMiesieczne.ZmienneWynagrodzenieProporcjonalne + Dokument.SkladnikiMiesieczne.ZmienneWynagrodzeniaWyliczone
     do podstawy można wyliczyć jako:
    sumaSkladnikow - (sumaSkladnikow * Dokument.SkladnikiMiesieczne.ProcentSkladki) 

 

poprawnie jest

sumaSkladnikow - (sumaSkladnikow * Dokument.SkladnikiMiesieczne.ProcentSkladki / 100)

Dokument.SkladnikiMiesieczne.ProcentSkladki jest wartością większa od 1

Edytowane przez Adam G
Uwaga dla potomnych
Link to postu

Nie przypominam sobie w której rubryce Z-17 było pomniejszenie wynagrodzenia za czas choroby.

 

W Gratyfikancie nie pomniejszamy brutto, tylko każdy składnik (który ma włączony odpowiedni znacznik) z osobna. Ale nawet tych pomniejszeń nigdzie nie zapisujemy (poza analizatorem wynagrodzenia - ale to jest chyba XML wewnątrz wypłaty, a nie zwykła tabela w bazie danych). Same pomniejszenia z kolei nie muszą wynikać tylko z chorób - więc różnica pomiędzy wartością nominalną składnika, a wyliczoną na wypłacie z pewnością nie może być wzięta bezpośrednio jako pomniejszenie za czas choroby.

 

Ponadto Z-17 łączy w sobie dwa konteksty: wynagrodzeń (bo cały wydruk jest listą wypłaconych zasiłków) i absencji - bo w absencjach zapisujemy dane, które znajdują się na przykład w kolumnach 7,12,13,14,15,16.

W mojej pierwszej odpowiedzi udzielonej na pytanie Pana Radomiła zaproponowałem wpięcie się w mechanizm Z-3 przez pomyłkę - myślałem, że chodzi o druk Z-7 (tak samo jak Z-17 już nie obowiązuje), który jest bardziej podobny do Z-3.

Aby uzyskać to co Pan potrzebuje trzeba by pisać całkowicie od nowa swój raport.

Link to postu

Panie Jacku, Panie Krzysztofie.

 

Wiem, że będzie to wymagało stworzenia nowego wzorca wydruku.

 

Wiem praktycznie wszystkie potrzebne informacje znalazłem, potwierdzili mi Panowie lub zostały wskazane przez Panów, za co oczywiście dziękuję.

Pozostał tylko ten nieszczęśliwy punkt 12.

 

Potrzebuje tylko potwierdzenia że odnośnik Dokument.Pracownik.UmowyPracownicze.Wynagrodzenia.Brutto (który jak mniemam jest skojarzony z kolumną Brutto w tablicy ModelDanychContainer.Wynagrodzenia) jest to kwotą wynagrodzenia brutto pracownika(kwotą wynagrodzenia brutto znajdującym się na umowie o pracę).

Edytowane przez Adam G
Link to postu

Zanim Krzysztof odpowie muszę dopytać: co to jest miesięczna podstawa wynagrodzenia brutto?

 

  1. W umowie nie ma czegoś takiego.
    W umowie są składniki. Mogą być wyrażane w wartościach miesięcznych, dziennych i godzinowych. Dla tych dwóch ostatnich z samej umowy (bez kontekstu miesiąca i planu pracy) także nie wyciągnie się wartości miesięcznej.
  2. W wypłacie właściwie także nie.
    Bo choć w wypłacie jest pole "brutto" to w miesiącu może być kilka wypłat.

Proszę o większą precyzję zapytań

Link to postu

Wartość końcowa składników na wypłacie znajduje się w tabeli WartosciSladnikowPlacowychWynagrodzen natomiast wartość nominalna składników na wypłacie i inne pochodne (można je zobaczyć naciskając Shif+F3 na składniku na wypłacie) w tabeli WartosciSladnikowPlacowychWynagrodzen_WartoscSkladnikaPlacowegoWynagrodzeniaGr.

 

Proszę pamiętać, że wartość nominalna składnika na wypłacie nie musi zgadzać się z wartością składnika na umowie - bo wartość nominalną w już wyliczonej wypłacie można edytować.

W ogóle może danego składnika nie być na umowie, a może być w wypłacie (można do wyliczonej wypłaty dodać dowolny składnik) i w dodatku  mieć wartość nominalną.

W miesiącu może być wiele wypłat dla jednego pracownika (jednej umowy) z tymi samymi składnikami.

Różnica między wartością nominalną i finalna na wypłacie nie musi wynikać tylko z absencji chorobowych. Wręcz mogą te wartości być całkiem "rozjechane" jeśli edytując wypłatę najpierw zmienię wartość finalną (wartość nominalna przeliczy się wstecz), a potem zmienię wartość nominalną - wartość finalna wtedy się już nie przeliczy (pojawi się informacja).

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Pytanie jeszcze wracając do karty zasiłkowej będziemy to rozwiązywać jako własny raport.

Mam już praktycznie wszystko za wyjątkiem potrącenia wynagrodzenia za zasiłek.

 

Przeszukuję bazę szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o podstawie brutto.

Znalazłem wartość Kwota w tabeli UmowyPracownicze_UmowaPracowniczaGr, ale przy sprawdzaniu samego siebie nie znalazłem wpisu który pasowałby do mnie:| (uwzględniając podstawę na umowie i datę jej wystawienia) 

Edytowane przez Adam G
Ortografia
Link to postu

Dokładnie to można uzyskać według ścieżki Dokument.Zaswiadczenie.Absencja.ZapisWECP.Umowy.SkladnikiPlacowe.Wartosci.Wartosc

Jednak muszę przypomnieć, że jeśli z tej wartości chce Pan uzyskać pomniejszenie za chorobę to tą metodą uzyska pan dobry wynik tylko w najprostszym przypadku:

- jedna umowa w miesiącu

- wartość składnika określona indywidualnie dla umowy

- wartość składnika określona w cyklu miesięcznym

- brak aneksów do umowy

- brak innych absencji w miesiącu pomniejszających wartość podstawy

- brak korekt

- wypłata wyliczona z umowy i nieedytowana

- i pewnie jeszcze wiele innych

Link to postu
  • 1 rok później...
Dnia 17.02.2017 o 14:04, Radomił Ząbik napisał:

Nasz kadrowa potrzebuje taki dokument, do podłączania do L4. Wszystkie dane potrzebne, widzimy w systemie więc pewnie wygenerowanie takiego dokumentu to już drobnostka, tylko pytanie jak go wpiąć we wzorce wydruku - sam wydruk, dotyczyłbym obiektu Absencja. Karta zasiłkowa w nomenklaturze ZUS, ma symbol Z-17, aczkolwiek my mamy trochę zmodyfikowany dokument.

A może od czasu kiedy pojawił się ten wątek dokument : Karta zasiłkowa można już wygenerować z programu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...