Skocz do zawartości

Portfel InsERT w programach objętych obsługą KSeF

Polecane posty

12 godzin temu, Kuba Fornalski napisał:

Jest ważniejsze pytanie kiedy będzie tworzenie portfeli dla klientów BR?

Tworzenie portfeli dodatkowy zostanie udostępnione w drugiej połowie marca. 

12 godzin temu, Kuba Fornalski napisał:

Jak można uruchomić rozliczanie operacji KSeF bez wydzielania porfeli dla klientów?

Portfele dodatkowe są tylko opcją, w ramach której można limitować wykorzystanie InsPunktów przez poszczególnych klientów. Od 1 kwietnia wszystkie operacje dotyczące klientów będą domyślnie rozliczane w portfelu głównym biura rachunkowego. 

Link to postu
8 godzin temu, Marcin Kasprzycki napisał:

Od 1 kwietnia wszystkie operacje dotyczące klientów będą domyślnie rozliczane w portfelu głównym biura rachunkowego. 

W tej chwili mogę sobie wyfiltrować klienta biura i widzę ile punktów na OCR zużył.

Czy w momencie uruchomienia Subiekta 123 dla klientów biura zużycie punktów przez Subiekta 123 przez konkretnego klienta będzie sumowane z tym co ten klient zużył w OCR/portalu dokumentów?

Link to postu
W dniu 20.02.2026 o 14:43, Krzysztof Szpilarski napisał:

W tej chwili mogę sobie wyfiltrować klienta biura i widzę ile punktów na OCR zużył.

Czy w momencie uruchomienia Subiekta 123 dla klientów biura zużycie punktów przez Subiekta 123 przez konkretnego klienta będzie sumowane z tym co ten klient zużył w OCR/portalu dokumentów?

Tak, operacje związane z KSeF i OCRowaniem dokumentów będą zgrupowane pod klienta biura i zaprezentowane zostanie całościowe wykorzystanie InsPunktów przez tego klienta.

Link to postu
3 godziny temu, Marcin Kasprzycki napisał:

Tak, operacje związane z KSeF i OCRowaniem dokumentów będą zgrupowane pod klienta biura i zaprezentowane zostanie całościowe wykorzystanie InsPunktów przez tego klienta.

Mam bardzo dociekliwe BR. Napisał Pan " Tak, operacje związane z KSeF i OCRowaniem..." Od strony Portalu Dokumentów jest to jasne. Ale biuro chce udostępnić Subiekta 123 swoim klientom do fakturowania.

Z dotychczasowych informacji zrozumiałem, że Subiekty 123 wykupione przez BR i udostępnione klientom BR podczas pracy z KSeF będą pobierały inspunkty z portfela biura. I to jest sednem pytania - czy inspunkty pobrane przez Sub123 dla danego NIP klienta będą sumowane z inspunktami z Portalu Biura dla tego NIP'u klienta i czy takie sumaryczne zestawienie będzie można na danym NIP'ie zobaczyć?

Link to postu
W dniu 23.02.2026 o 10:57, Krzysztof Szpilarski napisał:

I to jest sednem pytania - czy inspunkty pobrane przez Sub123 dla danego NIP klienta będą sumowane z inspunktami z Portalu Biura dla tego NIP'u klienta i czy takie sumaryczne zestawienie będzie można na danym NIP'ie zobaczyć?

Tak, operacje wykonane przez klienta w udostępnionym Subiekcie 123 oraz w udostępnionym Portalu Dokumentów będą widoczne w historii wykorzystania InsPunktów w Portfelu należącym do biura rachunkowego. Dostępne będzie również zestawienie prezentujące sumaryczne wykorzystanie InsPunktów przez poszczególnych klientów w wybranym okresie. 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.02.2026 o 13:35, Marcin Kasprzycki napisał:

W okresie od 2 do 10 marca 2026 roku planowane jest uruchomienie usługi Portfela InsERT w firmach korzystających z programów objętych obsługą KSeF. Sprawdź, ile InsPunktów otrzymasz na start oraz od kiedy będą one wykorzystywane do rozliczania operacji związanych z KSeF. Czytaj więcej.

Zakończyliśmy proces generowania Portfeli InsERT dla firm korzystających z programów objętych obsługą KSeF. Portfele są już dostępne w programach oraz w serwisie Konto InsERT. Sprawdź, jakie doładowania zostały przyznane oraz od kiedy można korzystać z Portfela InsERT. Czytaj więcej.

Link to postu
W dniu 20.02.2026 o 06:22, Marcin Kasprzycki napisał:

Tworzenie portfeli dodatkowy zostanie udostępnione w drugiej połowie marca. 

Moja magiczna kula razem z wcześniejszymi doświadczeniami mówi mi że ten termin to 31 marca, żeby nie było czasu na ustawienie tego po stronie biura :D 
Dodatkowo w tej magicznej kuli nie widzę zbiorczego zarządzania porfelami...

Link to postu

czy ktoś może wyjaśnić za co będzie się płacić tymi inspunktami? Za pobieranie faktur z KSeF? Jaki będzie koszt pobrania 1 faktury? Ok już doczytałem jest temat poniżej. Zwykłe złodziejstwo i skok na kasę przy moich 6000 faktur miesięcznie od dostawców ktore idą do innego programu (jednak insert je widzi i będzie pobierał bo są one w ksef). Właśnie straciliście klienta wieloletniego klienta z pełnym pakietem waszych programów w wersji nexo pro i abonamentem.

Edytowane przez Zbigniew Walkiewicz
Link to postu

brak istotnej informacji na temat mechaniki ważności tych "punktów"  bo obecnie te co są "darmowe" mają napisaną ważność do końca abonamentu. To co jak kupię tydzień przed koncem abonamentu to one się wyzerują, czy można je przedłużać w nieskonczoność (jesli są niewykorzystane) w ramach odnowienia abonamentu? 
Czy będzie jakiś inny sposób płacenia za obsługę KSEF? Np. jakiś nowy "plus"? Przecież ta zabawa "żetonami" trochę niepoważnie wygląda IMO, to czysta zachęta do uzywania zewnętrznych rozwiązań, co jak przemyśleć w sumie jest praktyczniejszym rozwiązaniem.

Link to postu
7 minut temu, Krzysztof C napisał:

brak istotnej informacji na temat mechaniki ważności tych "punktów"  bo obecnie te co są "darmowe" mają napisaną ważność do końca abonamentu. To co jak kupię tydzień przed koncem abonamentu to one się wyzerują, czy można je przedłużać w nieskonczoność (jesli są niewykorzystane) w ramach odnowienia abonamentu? 

Zasady dotyczące ważności Portfela i InsPunktów zostały opisane na stronie:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/portfel_insert/portfel_insert_i_inspunkty_system_platnosci.html

Link to postu
29 minut temu, Krzysztof C napisał:

Proszę o jasną odpowiedz, czy mając ciąglość abonamentu "punkty" nigdy nie przepadają?

Potwierdzam, portfel jest tak długo ważny jak ważne są abonamenty. Strata InsPunktów może nastąpić dopiero po wygaśnięciu portfela i po miesięcznym okresie karencji. 

Link to postu

1. Miała być możliwość tworzenia grup klientów - NIE MA, można podłączyć do portfela tylko jednego klienta
2. Transferuj zbiorczo
image.png.3e8f8a2bf69507712465163618e0b435.png
+ funkcja cykliczna uzupełniaj do wartości początkowej w każdy pierwszy dzień miesiąca

3. Dodawanie opisu do porfela oraz wartości podstawowej
image.thumb.png.943cda61ce18691095583ca139d94cf6.png

4. Export listy Porfeli do excela. 

 

 

Edytowane przez Kuba Fornalski
Link to postu
13 godzin temu, Kuba Fornalski napisał:

Miała być możliwość tworzenia grup klientów - NIE MA, można podłączyć do portfela tylko jednego klienta

W pierwszej odsłonie zabrakło możliwości wskazania kilku klientów w jednym portfelu. Pracujemy nad tym aby taka opcja pojawiła się w niedalekiej przyszłości. 

13 godzin temu, Kuba Fornalski napisał:

Transferuj zbiorczo + funkcja cykliczna

Automatyzacje nie były planowane w pierwszej odsłonie, ale oczywiście obsługa wielu portfeli będzie rozwijana w tym kierunku.

14 godzin temu, Kuba Fornalski napisał:

Brak wyszukiwarki w tym miejscu całkowicie wyklucza stosowanie tego rozwiązania.
Dodatkowo na etapie dokonywania transferu powinniśmy widzieć stan porfela do którego będzie przelew.

Dodamy możliwie szybko. 

14 godzin temu, Kuba Fornalski napisał:

Export listy Porfeli do excela. 

Zestawienie zbiorcze dla wszystkich portfeli nie jest obecnie dostępne. Planujemy je udostępnić w przyszłości.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.03.2026 o 17:33, Kuba Fornalski napisał:

Brak wyszukiwarki w tym miejscu całkowicie wyklucza stosowanie tego rozwiązania.
Dodatkowo na etapie dokonywania transferu powinniśmy widzieć stan porfela do którego będzie przelew. Obecnie widoczny jest stan tylko głównego porfela.

Zmiany w oknie transferu zostały opublikowane. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...