Skocz do zawartości

Amazon Marketplace

Polecane posty

Czy ktoś z Was rozwiązał problem opłacalnego dostosowania do reguł Amazona?

 

"Meet customer expectations: provide customer service in English during local business hours, state the ‘shipping from’ country, allow longer lead times when you ship remotely, list your product sales price in British Pounds and include all applicable taxes such as VAT and any customs duties, ability to provide VAT invoices in English, provide a UK address for customer returns or offer free return shipments."

Link to postu

W Sello o obsłudze Amazona można zapomnieć :(

 

Zresztą Amazon to nie Allegro i na Amazonie to co wyprawiają niektórzy sprzedawcy Allegro najzwyczajniej nie przejdzie więc nie wszyscy którzy handlują na Allegro będą mieć szanse sprzedawać na Amazonie ;)

 

Tak czy siak zapowiada się ciekawa sytuacja :)

Link to postu

Abstrahując od wprowadzenia obsługi w/w usługi, zauważyłem, że Sello coraz wolniej się rozwija :(. Doszło do tego, że Allegro wprowadza nowości, a Sello tylko je nadgania. Z Bartka stopki zniknęła już informacja kiedy spodziewana jest kolejna wersja. Czyżby projekt Sello umierał? W poprzednich latach rocznie wychodziło ok. 7 nowych wersji, a w tym w takim tempie zapowiada się 2-3 aktualizacji...

Link to postu

Abstrahując od wprowadzenia obsługi w/w usługi, zauważyłem, że Sello coraz wolniej się rozwija :(. Doszło do tego, że Allegro wprowadza nowości, a Sello tylko je nadgania. Z Bartka stopki zniknęła już informacja kiedy spodziewana jest kolejna wersja. Czyżby projekt Sello umierał? W poprzednich latach rocznie wychodziło ok. 7 nowych wersji, a w tym w takim tempie zapowiada się 2-3 aktualizacji...

Albo nawet po 1 rocznie ;)

 

Masz rację ale Allegro sprzed kilku lat, a teraz dzieli przepaść. Do tego ebay, paczkomaty, paczkomaty_allegro, k-ex, nexo, itd. To całe tysiące pracowników, którzy cały czas coś zmieniają, a biedne ST (z zapewne paroma osobami) musi za tą armią ludzi nadążyć :( Nie mają łatwiej pracy :( Dlatego co niektórzy na forum krzyczą o niedoinwestowaniu, niedowartościowaniu Sello, konieczności zatrudnienia dodatkowych ludzi, marnowaniu ludzi w innych działach, itp ;) Ale ekonomia jest tutaj bardziej brutalna niż jakiekolwiek potrzeby użytkowników :'( Sello ma po prostu zły model biznesowy i nikt nie chce tego zmienić bo wymagałoby to właśnie doinwestowania, zatrudnienia dodatkowych ludzi, itd. Błędne koło... ;) A najgorsze w tym wszystkim jest, że doskonale to rozumiem :-\

Link to postu
Z Bartka stopki zniknęła już informacja kiedy spodziewana jest kolejna wersja.

A wczoraj pomyślałem, czy ktoś to zauważy ;).

Po prostu mamy obecnie kilka ciężkich orzechów do zgryzienia i zaplanowanie dokładnego terminu kolejnej wersji było raczej trudne, więc dopóki nie wiem, to nie podaję terminu z księżyca.

 

Czyżby projekt Sello umierał? W poprzednich latach rocznie wychodziło ok. 7 nowych wersji, a w tym w takim tempie zapowiada się 2-3 aktualizacji...

Dużych wersji rocznie wypuszczaliśmy do tej pory około 3-4. Było kilka mniejszych wersji i hotfixów, ale i zakres zmian w nich był mniejszy. Zależy jak się układały akurat zmiany wymuszone na nas przez serwisy zewnętrzne.

Póki co, nie umiera, powiedzmy, że przechodzi kryzys ;)

 

Ja zaczynam podejrzewać, że Bartek tam sam pracuje przy Sello a datę nowej wersji usunął co by nam zrobić niespodziankę pod choinkę  Duży uśmiech

:)

 

Nie do mnie należy ustalanie ceny produktów, ale przeprowadzając proste wyliczenia, aby stworzyć nowy etat na programistę+testera (bo więcej zmian to więcej testów) potrzeba przykładowo 10 tys. zł. Przy powiedzmy 1000 użytkowników podwyżka musiałaby wynosić 10zł miesięcznie na abonamencie za 19 zł - czyli 50%, aby pokryć sam tylko koszt nowego etatu. Dane są oczywiście orientacyjne, na potrzeby przykładu. Możliwe, że jest to jedyna droga, ale jak pisałem wcześniej, pewne decyzje jeszcze nie zostały podjęte więc nie bardzo mogę coś więcej powiedzieć.

 

Wersja 1.21 się robi, niestety nie będzie w niej poprawek eBayowych również z powodu problemów jakie napotkaliśmy po drodze i musieliśmy odłożyć na razie te poprawki. Wersja pojawi się prawdopodobnie w czerwcu.

Link to postu

Konkurencja się nie certoli tylko robi podwyżki. Np. Baselinker własnie z 19 na 29 najniższy abo podnieśli niedawno. Poza tym mają opłaty zależne od ruchu. Mało sprzedaży - płacisz mało - dużo sprzedaży płacisz więcej. Najwyższa opłata u nich to 199/mies. Netto oczywiście! Więcej niż rok w Sello!!! Wydaje mi się, że to "trochę" mniejsza firma jest, a nowości co chwilę jakieś mają.

 

Kurcze, no. Są firmy, które niemal stoją na Sello i potrafią zostawiać na samym Allegro po kilka/kilkananaście tysięcy, do tego tradewatch-e i inne wynalazki też swoje kosztują, a za Sello 19... brutto ;)

 

Nie wiem czego insert się boi? Sello nie ma bezposredniej konkurecji. Nikt za 10 zł (a nawet i 100) więcej miesięcznie nie będzie się bawił z zmianę systemu. A na pewno wszyscy z radością przyjmą szybszy rozwój aplikacji.

 

To może jakiś abo progresywny, od ilości towarów, transakcji, aukcji, komentarzy... czegokolwiek... Żeby i owca była syta i wilka cały :)

Link to postu

Dobrze gadacie ale jakby to było takie proste to dawno temu już by coś wymyślili, temat powraca co jakiś czas ;)

 

Sello zostało inaczej zbudowane i podzielić go wg ilości transakcji, basic/pro, itp. łatwo nie da się.

 

Z Sello korzysta też wiele małych firm, którym np. w zupełności wystarczą rozwiązania konkurencji lub nawet sam MS. A i przy wyższym abonamencie też są inne rozwiązania, wystarczy poszukać ;)

 

Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to co Bartek już wiele razy pisał - brak programistów. A nawet jak jakiegoś kumatego znajdują to go biorą do innych działów Inserta :( Z takim podejściem to skończymy z wyższym abonamentem i tym samym tempem rozwoju Sello, a na takie coś większość użytkowników raczej się nie zgodzi ;) I do tego, to nie tylko samo ST podejmuje takie decyzje...

 

Spokojnie poczekajmy, aż sytuacja jakoś się sama rozwiąże bo musi...

Link to postu
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...