Skocz do zawartości

Wysyłka faktur cyklicznych w wersji 2026.03 (koniec marca)

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Na koniec marca planujemy wydanie kolejnej wersji Subiekta 123, w której dodamy bardzo wyczekiwaną funkcję opcję wysyłki do KSeF dla faktur cyklicznych.

 

Poniżej instrukcja jak poprawnie skonfigurować wysyłkę.

 

1. W konfiguracji, która dostanie odświężony wygląd, należy przejść do Parametry -> KSeF -> Ustawienia KSEF (parametry wysyłania dokumentów

image.pngW oknie należy wybrać interesującą nas opcję (domyślnie będzie wybrana opcja nie wysyłaj). 

image.png

 

Ustawienie to będzie działać dla wszystkich dokumentów cyklicznych.

 

Na samym szablonie dodaliśmy jeszcze ustawienie, które dotyczy poszczególnego dokumentu. Domyślne ustawienie to "zgodnie z konfiguracją" czyli do danego szablonu zastosujemy ustawienia globalne. Będzie można również włączyć lub wyłączyć wysyłkę danego dokumentu. 

image.png

 

image.png

Dokumenty, które mają być wysyłane, zostaną wystawione i przekazane do KSeF. Po nadaniu numerów KSeF odbiorcy dostaną maile z informacją o wystawionych dokumentach.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Konrad Sikorski
  • Lubię to 2
Link to postu
3 godziny temu, Konrad Sikorski napisał:

Po nadaniu numerów KSeF odbiorcy dostaną maile z informacją o wystawionych dokumentach.

Dzień dobry Panie Konradzie,

to faktycznie bardzo wyczekiwana informacja 😀, po pierwszym przeczytaniu informacji nasuwa mi się pytanie, czy do każdej faktury cyklicznej będzie e'mail czy zbiorczo, np z danego dnia. 

 

Pozdrowienia

 

Zenon Liber

Link to postu
15 godzin temu, Irena Adamkiewicz napisał:

Witam, dla mnie już jest koniec marca?To kiedy konkretnie ma być ta funkcja dostępna?

 

15 godzin temu, Andrzej Kalemba napisał:

Witam wszystkich. Czy dokładna data jest znana? Dzięki za odp.

Celujemy, aby wydać wersję w poniedziałek wieczór, ale dopiero w poniedziałek koło południa będę w stanie to potwierdzić. 

Link to postu

 

17 godzin temu, Irena Adamkiewicz napisał:

Witam,

 

Czym już wiadomo kiedy nastąpi aktualizacja? czy pojawi się jakiś komunikat o konieczności aktualizacji programu?

 

Pozdrawiam 

 

Potwierdzam, że wczoraj opublikowaliśmy nową wersję, która umożliwia wysyłanie faktur cyklicznych bezpośrednio do KSeF

Link to postu

KSeF wymaga precyzyjniejszego określenia daty sprzedaży, szczególnie dla faktur cyklicznych. Insert nie pozwala tego zrobić i tym samym nie pozwala na prawidłowe wystawienie faktury. Temat zgłaszany w innych wątkach, ale ignorowany w bieżących planach. Nie można też w fakturach cyklicznych wystawić faktury 20. z datą sprzedaży na koniec miesiąca - też częsta praktyka.

Link to postu

Widzę, że już pojawiła się nowa wersja Subiekt123, ale nie widzę teraz możliwości wysłania faktury do KSEF. Jeszcze wczoraj na starej wersji programu wystawiałam fakturę i była w opcjach możliwość wybrania "wyślij do KSEF", a dzisiaj już takiej możliwości nie widzę.... czy ja źle coś robię... jak wystawioną fakturę teraz wysłać do KSEF ?

Link to postu
18 godzin temu, Irena Adamkiewicz napisał:

Witam,

 

Czym już wiadomo kiedy nastąpi aktualizacja? czy pojawi się jakiś komunikat o konieczności aktualizacji programu?

 

Pozdrawiam 

 

Potwierdzam, że wczoraj opublikowaliśmy nową wersję, która umożliwia wysyłanie faktur cyklicznych bezpośrednio do KSeF

Link to postu
17 minut temu, Magdalena Jordan napisał:

Widzę, że już pojawiła się nowa wersja Subiekt123, ale nie widzę teraz możliwości wysłania faktury do KSEF. Jeszcze wczoraj na starej wersji programu wystawiałam fakturę i była w opcjach możliwość wybrania "wyślij do KSEF", a dzisiaj już takiej możliwości nie widzę.... czy ja źle coś robię... jak wystawioną fakturę teraz wysłać do KSEF ?

Proszę napisać, której opcji Pani nie widzi:

image.png

 

image.png

 

Profilaktycznie, proszę się wylogować i zalogować jeszcze raz oraz podać na jakiej przeglądarce Pani pracuje.

Link to postu
2 godziny temu, MAŁGORZATA FUDALA napisał:

Dzień dobry,

czy w konfiguracji wysyłki faktur cyklicznych można zaznaczyć faktura tradycyjna czy trzeba faktura KSef i wszystie faktury zrobić na nowo?

Dzień dobry,

 

W konfiguracji może Pani wybrać opcję, że nie chce Pani wysyłać faktur cyklicznych do KSeF, co oznacza, że wystawimy fakturę tradycyjną. Na poszczególnym szablonie, można zmienić, że dokument podlega wysyłce lub nie. Domyślna opcja jest taka, że na szablonie mamy opcję taką jak w konfiguracji. 

Link to postu
W dniu 25.03.2026 o 12:18, Konrad Sikorski napisał:

Dzień dobry :)

 

Jeśli zaznaczy Pan opcję, to dostanie Pan zbiorcze powiadomienie. Jeśli wybierze Pan opcję wyślij kopie, wyślemy każdą fakturę.

Dzień dobry, 

Co w przypadku jeśli zamiast dostać na maila zbiorcze powiadomienie o wysłanych dokumentach raz, dostaje je np. 10 razy. Czy idzie to jakoś wyłączyć by dostawać jedno zbiorcze powiadomienie?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...