Skocz do zawartości

Pakować czy nie pakować, streczować czy nie streczować?

Polecane posty

Odnośnie gazet, z miesiąc temu widziałem w jednym z supermarketów taką scenę:

 

- K (klientka), biorąc do ręki promocyjną gazetkę ze stosu leżącego przy wyjściu: Mogę tę gazetkę?

- S (sprzedawczyni): Oczywiście, nawet więcej można zabrać.

- K: O to super! (w tym momencie zabiera wszystkie)

- K: Będę miała czym rozpalać!

 

Odnośnie pakowania to moim zdaniem wszystko zależy od tego co wysyłamy, jak dostaję poowijane w gazety wtryski do samochodu to jak najbardziej OK (w dodatku, jeśli to części używane), jeśli dotarłyby tak zapakowane talerze obiadowe, w dodatku w kartonie po odkurzaczu - miałbym mieszane odczucia o sklepie i raczej nie zamówił tam nic 2-gi raz.

 

 

Link to postu

Odnośnie pakowania to moim zdaniem wszystko zależy od tego co wysyłamy, jak dostaję poowijane w gazety wtryski do samochodu to jak najbardziej OK (w dodatku, jeśli to części używane), jeśli dotarłyby tak zapakowane talerze obiadowe, w dodatku w kartonie po odkurzaczu - miałbym mieszane odczucia o sklepie i raczej nie zamówił tam nic 2-gi raz.

Z tym też masz rację, tyle że ciężko to ocenić bo każdy klient inaczej postrzega inne przedmioty.

 

Np. kupując jakieś tanie nowe plastikowe przedmioty do domu - półkę, lustro, przybornik na biurko, to jeden klient (zazwyczaj facet) nie zwróci nawet uwagi na opakowanie ale drugi (zazwyczaj kobieta) już tak ;) Zresztą temu drugiemu to nawet nie spodobają się używane wtryski do samochodu zapakowane w stare gazety i jeszcze miałaby pretensje, że są brudne ;) Obsługuję klientów codziennie na sklepie tradycyjnym i widziałem już nie jedną taką sytuację ;)

Link to postu

Ja np. ostatnio otrzymałem paczkę w brązowym pudełku, oklejonym skąpo taśmą udającą brązowy papier, w środku wypełnieniem były... chrupki wykonane ze skrobi ziemniaczanej czy kukurydzianej. Do jedzenia średnie, ale dzieci miały ubaw bo topiły się w wodzie ;).

Link to postu

Ja tak sobie podliczyłem, że koszt pakowania zabiera mi 5-10% zysku.

 

Oczywiście ja to widzę, że koszt pakowania zostawia mi 90-95% zysku !

;D ;D ;D

Czyli tyle warto by doliczyć do kosztów wysyłek, żeby wyszło na zero? Żeby zysku nie zabierało...

Link to postu

Ja tak sobie podliczyłem, że koszt pakowania zabiera mi 5-10% zysku.

 

Oczywiście ja to widzę, że koszt pakowania zostawia mi 90-95% zysku !

;D ;D ;D

Czyli tyle warto by doliczyć do kosztów wysyłek, żeby wyszło na zero? Żeby zysku nie zabierało...

 

 

Tak, a najlepiej - i chyba tak zrobię - policzyć koszt kartonu, koszt taśmy, koszt stretcha, koperty, folii bąbelkowej, kangurka (bo ja nie mam za darmo), naklejek "ostrożnie", rolki do kasy fiskalnej i to dodawać.

W zasadzie dla każdego towaru można to wyliczyć.

 

Najdrożej z tego wychodzi karton.

Tyle, że jak dodam np. 2zł do mojej ceny na Allegro, to nikt nie kupi u mnie tylko u konkurencji.....

 

 

Link to postu

Ja tak sobie podliczyłem, że koszt pakowania zabiera mi 5-10% zysku.

 

Oczywiście ja to widzę, że koszt pakowania zostawia mi 90-95% zysku !

;D ;D ;D

Czyli tyle warto by doliczyć do kosztów wysyłek, żeby wyszło na zero? Żeby zysku nie zabierało...

 

 

Tak, a najlepiej - i chyba tak zrobię - policzyć koszt kartonu, koszt taśmy, koszt stretcha, koperty, folii bąbelkowej, kangurka (bo ja nie mam za darmo), naklejek "ostrożnie", rolki do kasy fiskalnej i to dodawać.

W zasadzie dla każdego towaru można to wyliczyć.

 

Najdrożej z tego wychodzi karton.

Tyle, że jak dodam np. 2zł do mojej ceny na Allegro, to nikt nie kupi u mnie tylko u konkurencji.....

 

 

Chyba, że nie do ceny towaru...

Link to postu

Ja tak sobie podliczyłem, że koszt pakowania zabiera mi 5-10% zysku.

 

Oczywiście ja to widzę, że koszt pakowania zostawia mi 90-95% zysku !

;D ;D ;D

Ty sprzedajesz drobne przedmioty ;)

 

U mnie szklane przedmioty muszę pakować w podwójne pudełko bo inaczej się rozbiją. A 2x pudełko po 3zł, ze 2 lub 3 metry folii bąbelkowej po 1zł i robi się 8-10zł za samo opakowanie ;)

 

 

PS

Kiedyś zamówiłem coś szklanego z Allegro za 30zł, a sprzedawca przysłał mi przedmiot w nowym szarym pudełku i owinięty folią bąbelkową. Folii było tak dużo, że aż z ciekawości ją przemierzyłem i okazało się, że było jej jakieś 45 metrów bieżących o wysokości 30cm. Na Allegro rolka h=30cm na 80m długości kosztuje jakieś 8zł. Czyli sprzedawca wywalił na mój towar:

-folii bąbelkowej za jakieś 4zł

-do tego nowe pudełko, niech będzie 2zł

czyli razem 6zł.

A z prowizją Allegro zaokrąglając ją do 3zł to wychodzą koszty razem 9zł.

 

Zastanawiałem się czy coś mu zostało zarobku na tym przedmiocie, zwłaszcza że była to najtańsza oferta na Allegro ;)

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Kiedyś się nad tym zastanawiałem.

Muszę spróbować.

 

Ale powiedz jak jest z kryciem ?

Trzeba wiele razy okręcać aby przykryło ?

Czy wystarczy mniej więcej tyle samo co zwykłym stretchem ?

 

Wystarczą dwie warstwy.

 

 

Wiedziony informacjami z tego wątku kupiłem na początek paczkę pre-stretchu i uważam to za zbędny lub nawet bezsensowny wydatek.

Dlaczego?

Pre-Stretch bardzo słabo się klei, więc i tak każdą paczkę muszę objechać taśmą.

Bardzo słabo kryje zawartość opakowania i nie usztywnia go tak jak zwykły stretch, więc i tak pozostaje czarna folia jako maskowanie. Teoretycznie na rolce jest go więcej, bo jest cieńszy ale zużycie (rolka/ilość paczek) wyszło podobnie a i koszt zakupu był nieco wyższy niż w przypadku zwykłego.

Reasumując dla mnie ten pre-stretch jest totalnie nieopłacalny oraz generuje niepotrzebne wk...nie przy pakowaniu ;)

Link to postu
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...