Skocz do zawartości

Sello 1.21.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Z tym usuwaniem podpięć starych formularzy jest niestety problem. W zasadzie to tak było i wcześniej, ale dopiero usunięcie podpinania pod zakończone transakcje spowodowało, że problem ten się ukazał. Niestety sandbox obecnie leży a do jakichkolwiek poprawek musimy mieć działające środowisko do testów. Do tego wersja musi wyjść w przyszłym tygodniu. Obawiam się, że w grę mogą zatem wchodzić dwa scenariusze: pozostawienie tego do najbliższej poprawki jak jest w becie, lub wycofanie zmian. Który scenariusz będzie przez Was bardziej akceptowalny?

Link to postu

Obawiam się, że w grę mogą zatem wchodzić dwa scenariusze: pozostawienie tego do najbliższej poprawki jak jest w becie, lub wycofanie zmian. Który scenariusz będzie przez Was bardziej akceptowalny?

 

Jeżeli problem ma być rozwiązany poprawką to może tak zostać, w innym wypadku wolałbym po staremu.

Link to postu

Z tym usuwaniem podpięć starych formularzy jest niestety problem. W zasadzie to tak było i wcześniej, ale dopiero usunięcie podpinania pod zakończone transakcje spowodowało, że problem ten się ukazał. Niestety sandbox obecnie leży a do jakichkolwiek poprawek musimy mieć działające środowisko do testów. Do tego wersja musi wyjść w przyszłym tygodniu. Obawiam się, że w grę mogą zatem wchodzić dwa scenariusze: pozostawienie tego do najbliższej poprawki jak jest w becie, lub wycofanie zmian. Który scenariusz będzie przez Was bardziej akceptowalny?

Jeśli poprawka się ukaże jak ożyje sandbox to OK, ale jak by się miało przeciągnąć do następnej wersji, to może lepiej cofnąć, bo znajdą się i tacy, którym to będzie przeszkadzać (w pozytywnym wydźwięku - może akurat z tych formularzy korzystają).

Link to postu

Obawiam się, że w grę mogą zatem wchodzić dwa scenariusze: pozostawienie tego do najbliższej poprawki jak jest w becie, lub wycofanie zmian. Który scenariusz będzie przez Was bardziej akceptowalny?

 

Jeżeli problem ma być rozwiązany poprawką to może tak zostać, w innym wypadku wolałbym po staremu.

 

Czy tak często korzystacie z tych starych formularzy ?

Moim zdaniem ważniejsze jest zablokowanie podpinania pod zamknięte transakcje.

 

I przy okazji kontynuowanie prac nad brakiem podpinania pod inne transakcje, także jeżeli nie są zamknięte.

 

PS. Do czego Wam te stare formularze, bo w chwili przypływu zamulenia mózgowego nie umiem znaleźć żadnego dla nich zastosowania. Chyba nigdy nie cofałem się do zamkniętej transakcji aby zobaczyć formularz.

Link to postu

Czy tak często korzystacie z tych starych formularzy ?

Moim zdaniem ważniejsze jest zablokowanie podpinania pod zamknięte transakcje.

 

I przy okazji kontynuowanie prac nad brakiem podpinania pod inne transakcje, także jeżeli nie są zamknięte.

 

PS. Do czego Wam te stare formularze, bo w chwili przypływu zamulenia mózgowego nie umiem znaleźć żadnego dla nich zastosowania. Chyba nigdy nie cofałem się do zamkniętej transakcji aby zobaczyć formularz.

 

W sumie to nie wiem o czym piszes, jeżeli chodzi Ci o brak zakładki Formularz w zamówieniach np. z dnia wczorajszego, z tego tygodnia lub poprzedniego.

 

To jak najbardziej z tego korzystam.

 

Klienci dość często wypytują o przesyłki, więc szybki podglad do formularza w celu sprawdzenia jaką to formę dostawy klient wybrał lub jaki adres do wysyłki wpisał, bardzo ułatwia i przyspiesza.

Poza tym formularza nie da się usunąć tak jak wiadomość.

Link to postu

Sposoby dostawy - czy to przyczyna dzisiejszej awarii allegro czy nowego sello (pełne parametry pobrane ponownie)? Paczkomaty w FOD pojawiają się jako "inny sposób dostawy". Prawidłowe połączenie z paczkomatami nie znikło, bo zatwierdzają się we właściwy sposób.

 

form-1.thumb.jpg.d733477c466ab46b82e9aa73102a4e9c.jpg

 

form-2.thumb.jpg.b2003afe2480a30a8c3d90ef1e2cc233.jpg

 

Jak jest u Was?

 

 

Link to postu

Wg mnie wycofanie zmian jest lepsze, wszyscy wiedzą jak działa Sello po staremu więc nie będzie zdziwienia.

 

A znając życie to z 3 tygodni zrobi się 6. Dojdą nieprzewidziane zmiany, piaskownica nie będzie działać, diabełek Sello pogubi foremki... no i będzie 9 tygodni ;)

 

I przez cały ten czas ludzie będą się zastanawiać co się dzieje, a brak fodów to jeden z bardziej drażliwych tematów więc na forum codziennie będą nowe pytania - miałem fody ale ich nie mam, znikające fody, itd. No i jeszcze nie będzie nikogo z ST żeby uspokoić tłumy ;)

Link to postu

diabełek Sello pogubi foremki...

 

 

;D ;D ;D ;D

 

I przez cały ten czas ludzie będą się zastanawiać co się dzieje, a brak fodów to jeden z bardziej drażliwych tematów więc na forum codziennie będą nowe pytania - miałem fody ale ich nie mam, znikające fody, itd. No i jeszcze nie będzie nikogo z ST żeby uspokoić tłumy ;)

 

Spokojnie, najwięksi krzykacze nie umieją instalować Sello, więc zanim im to zrobi Informatyk, to już poprawka dawno będzie.

 

Wydaje mi się, że lepiej nie cofać zmian, bo coś raz wycofane cofa się potem samo ;D

 

Tzn. będzie ciągle odłożone na później, bo przecież nic nie goni, oficjalnie nie istnieje.

 

A tak, jeżeli pozostanie, to jest większa szansa, że się uda to wszystko do końca doprowadzić i będzie fajnie. :D

Link to postu

Spokojnie, najwięksi krzykacze nie umieją instalować Sello, więc zanim im to zrobi Informatyk, to już poprawka dawno będzie.

Tyle już siedzisz na forum i wciąż wierzysz w takie rzeczy ;) ;) ;)

Długo nie było nowej wersji więc ludzie będą ją instalować, zwłaszcza ze względu na możliwość aktualizacji cen na aukcjach.

 

Wydaje mi się, że lepiej nie cofać zmian, bo coś raz wycofane cofa się potem samo ;D

 

Tzn. będzie ciągle odłożone na później, bo przecież nic nie goni, oficjalnie nie istnieje.

 

A tak, jeżeli pozostanie, to jest większa szansa, że się uda to wszystko do końca doprowadzić i będzie fajnie. :D

Bartek już wiele razy pisał, że wypuszczanie patchy to dodatkowa robota dla nich, co z kolei opóźnia kolejną wersję ;)

 

Nie jest to jakaś mega pilna funkcjonalność, ten błąd istnieje chyba od początków Sello ;) więc śmiało można cofnąć zmiany i odpuścić aż do następnej wersji. Natomiast brak formularzy to zbyt poważna sprawa żeby ją tak zostawiać na kilka tygodni.

 

A może się też okazać, że w następnej wersji już będzie przerobiony mechanizm pobierania i takie rzeczy nie będą miały w nim w ogóle miejsca ;)

 

 

Link to postu

Sposoby dostawy - czy to przyczyna dzisiejszej awarii allegro czy nowego sello (pełne parametry pobrane ponownie)? Paczkomaty w FOD pojawiają się jako "inny sposób dostawy". Prawidłowe połączenie z paczkomatami nie znikło, bo zatwierdzają się we właściwy sposób.

Jak jest u Was?

 

Potwierdzam, coś pozmieniali na allegro i zamiast Paczkomatów jest Inny sposób dostawy

 

Dziś przyjrzałem się dokładniej tej sprawie, i problem nie jest z samym Sello, lecz z Allegro lub samym klientem, gdyż w mailu (formularz i nowa wpłata) także widnieje:

 

Sposób i koszt dostawy  Koszt wpisany przez Kupującego

Inny sposób dostawy

 

 

więc póki co odwołuje problem

Link to postu

Nie wiedzieć czemu awarie na Allegro często zbiegają się z wypuszczeniem nowej wersji Sello ;).

 

Zgodziłbym się z argumentacją PBB, że lepiej te zmiany wycofać. Zwłaszcza w kontekście użytkowników, którzy na co dzień nie zaglądają na forum, będzie to rodzić wiele pytań.

Link to postu
Zgodziłbym się z argumentacją PBB, że lepiej te zmiany wycofać. Zwłaszcza w kontekście użytkowników, którzy na co dzień nie zaglądają na forum, będzie to rodzić wiele pytań.

 

Jesteście w stanie wycofać zmiany na tą chwilę i wprowadzić patch po urlopach, który je wprowadzi już z poprawkami?

To chyba by było najlepsze rozwiązanie :D

Link to postu

Nie wiedzieć czemu awarie na Allegro często zbiegają się z wypuszczeniem nowej wersji Sello ;).

 

Zgodziłbym się z argumentacją PBB, że lepiej te zmiany wycofać. Zwłaszcza w kontekście użytkowników, którzy na co dzień nie zaglądają na forum, będzie to rodzić wiele pytań.

Też jestem za tym, żeby nie wypuszczać na rynek półwyrobów...  :P Tylko napiszcie co będzie dokładnie wycofane, bo przecież nie wszystko z bety (bo trzeba było by wycofać betę)?

Link to postu

Też jestem za tym, żeby nie wypuszczać na rynek półwyrobów...  :P Tylko napiszcie co będzie dokładnie wycofane, bo przecież nie wszystko z bety (bo trzeba było by wycofać betę)?

Wycofają tylko niepodpinanie fodów pod zakończone transakcje (znikająca zakładka formularze). Jak już pisałem nie jest to jakaś ważna funkcjonalność i spokojnie może poczekać do następnej wersji. Będzie mniej problemów bo wszystko zostaje po staremu. No i szkoda czasu na patch na takie coś. Patche zostawmy tylko na ważne rzeczy uniemożliwiające pracę z programem ;)

 

A dokładniej to chodzi o to:

 

Z tym usuwaniem podpięć starych formularzy jest niestety problem. W zasadzie to tak było i wcześniej, ale dopiero usunięcie podpinania pod zakończone transakcje spowodowało, że problem ten się ukazał. Niestety sandbox obecnie leży a do jakichkolwiek poprawek musimy mieć działające środowisko do testów. Do tego wersja musi wyjść w przyszłym tygodniu. Obawiam się, że w grę mogą zatem wchodzić dwa scenariusze: pozostawienie tego do najbliższej poprawki jak jest w becie, lub wycofanie zmian. Który scenariusz będzie przez Was bardziej akceptowalny?

Link to postu
Jest naukowo udowodnione, że osoby wracające z urlopu mają wyższą produktywność Mrugnięcie NA to liczę Chichot

Tak, ale po zakończeniu okresu aklimatyzacji w pracy ;)

 

Wycofamy (tak jak napisał PBB) tylko niepodpinanie pod transakcje zakończone.

 

W zasadzie to już wycofane 3 minuty temu ;).

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...