Skocz do zawartości

Numeracja faktur

Polecane posty

Bardziej chodzi o ten obszar. Jest to coś w rodzaju konfiguracji licznika autonumeracji. Jak jest tam miesiąc i rok, to dla każdego miesiąca, każdego roku, będzie się licznik zaczynał o początku. Jeśli byłby tylko rok, to licznik byłbym dla dokumentów z całego roku. Brak czegokolwiek, skutkowało by jedną ciągłą numeracją w systemie, bez względu na rok czy miesiąc.

 

numeracja.PNG

 

Ze względu na to, że Ma pan już wystawione dokumenty w tym roku, ewentualna zmiana musiała by za sobą pewnie pociągnąć modyfikację pola "Ogólny numer początkowy", ale tutaj moja wiedza się kończy - musiałby się wypowiedzieć wdrożeniowiec, lub ktoś z Insertu, aby ewentualne modyfikacje numeracji, nie spowodowały błędów w systemie!

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

Jest tak jak pan podaje .

Zgodzi się pan, że brak ciągłości numeracji uzależnione od atrybutów  bez możliwości wyboru w tego typu programie to mocne nieporozumienie, jeżeli jest to w pan kompetencjach prosiłbym o drążenie tematu i o info. być może jest.inne rozwiązanie.

Tymczasem muszę pamiętać o ręcznym wprowadzaniu numer początkowego na kolejny miesiąc co jak się wydaje nie powoduję błędów, ale jest bardzo kłopotliwe. 

  

Link to postu
1 minutę temu, Wojciech Wójtowicz napisał:

Zgodzi się pan, że brak ciągłości numeracji uzależnione od atrybutów  bez możliwości wyboru w tego typu programie to mocne nieporozumienie, jeżeli jest to w pan kompetencjach prosiłbym o drążenie tematu i o info. być może jest.inne rozwiązanie.

 

Ale może pan wybrać metodę ustalania kolejnych numerów, właśnie w zaznaczonym rejonie, więc troszeczkę nie rozumiem - można tam dowolnie dodawać lub usuwać atrybuty, od których będzie potem zależna autonumeracja, więc jest to jak najbardziej prawidłowe rozwiązanie. Zwróciłem tylko uwagę, że te elementy ustawia się podczas inicjowania bazy (chyba są nawet w kreatorze) i ewentualne zmiany na już działającym systemie, mogę mieć ewentualne skutki - albo i nie, dlatego fajnie by było, jakby wypowiedział się Insert w temacie :)

 

A ręczne zmienianie numeru początkowego, to faktycznie, nie jest prawidłowe działanie.

 

Może warto skontaktować się z jakąś firmą wdrożeniową - firma, która przygotowała bazę u nas, także skonfigurowała rejestry numeracyjne, dokładnie tak jak chcieliśmy :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...