Skocz do zawartości

nowe miniatury = lepsza trafność - ktoś ma jakieś własne opinie?

Polecane posty

Czy ktoś ma przetestowane jak najlepiej robić białe tło/biała ramka aby trafność najlepiej wychodziła ?

 

 

Wycinasz w programie graficznym i dajesz tło idealnie białe. Ja tak zrobiłem, oferty poszły w górę na liście ofert Allegro, ale bez szału, rozsądnie w górę. Te oferty z dodawanymi elementami graficznymi i z innym tłem, są raczej bardzo nisko plasowane na liście.

Link to postu

A czy jak klient posortuje listę po cenie to też to ma znaczenie?

 

I mimo iż tańsze oferty to lista będzie się pokazywała bez ładu i składu? A może do już istniejących - oferty promowane i pozostałe oferty, dojdzie trzecia kategoria posortowanych wyników - kolorowe oferty?

Link to postu

A czy jak klient posortuje listę po cenie to też to ma znaczenie?

 

I mimo iż tańsze oferty to lista będzie się pokazywała bez ładu i składu? A może do już istniejących - oferty promowane i pozostałe oferty, dojdzie trzecia kategoria posortowanych wyników - kolorowe oferty?

 

;D ;D ;D

 

Pytanie tylko ilu klientów sortuje .... umie sortować ... wyniki z wyszukiwania na Allegro  :D

Link to postu

Pytanie tylko ilu klientów sortuje .... umie sortować ... wyniki z wyszukiwania na Allegro  :D

Słuszna uwaga :)

 

Przecież gdyby umieli sortować to nie byłbym w stanie sprzedawać dokładnie tego samego towaru 2x drożej niż w ofertach wystawionych przez jego producentów ;) Nawet dziś mieliśmy już taką dyskusję w firmie, że jak to możliwe że klienci kupują u nas coś po 20zł gdy sam producent ma to wystawione po 10zł, a nasze wyniki wyszukiwania są na tej samej stronie?

 

A z drugiej strony my sprzedajemy innego przedmiotu raptem 2-3sztuki na miesiąc za 7zł gdy nasza konkurencja sprzedaje miesięcznie po 70-150 sztuk tego samego przedmiotu za 14zł.

 

O co chodzi? Czy to trafność ::)???

Link to postu

sam producent ma to wystawione po

 

Generalnie teraz na Allegro to jest taka faza nazwałbym ją czasem producenta.

Generalizując: 10 lat temu sprzedawali detaliści, 5 lat temu wygryźli ich hurtownicy, dziś hurtownicy odpadają w starciu z producentami. Oczywiście "lata" podaję w sposób przybliżony, pokazując taką ewolucję na Allegro. Ja już sam czasem nie nadążam w naszej branży co pół roku w mojej branży wszystko się przewala i jest inaczej. 3 lata temu to Allegro wyglądało całkiem inaczej...

Link to postu

Jedynie wydawcy książek się postawili Amazonowi.

 

Na czym to polega?

Amazon na pewno pokazuje trendy, które dotrą u nas za ładnych parę lat. Tak przypuszczam.

Ja próbowałem rozgryźć cennik Amazona dla sprzedawców i znalazłem tam 15% od sprzedaży, ale nie sprzedaję tam, więc nie wiem jak to faktycznie wychodzi w realu, może ktoś uściśli.

Link to postu

Jedynie wydawcy książek się postawili Amazonowi.

 

Na czym to polega?

 

 

 

Założyli konsorcjum sprzedające książki do Amazona tak aby Amazon nie dusił minimalnych marż, a przede wszystkim aby między nimi samymi nie było "bardziej wyrywnych".

 

Ale doszli do tego pomysłu dopiero gdy w zasadzie wszystkie liczące się wydawnictwa stanęły na skraju bankructwa przez zasady Amazona.

 

W przypadku wydawców było prościej, bo jest ich stosunkowo niewielu.

W przypadku pojedynczych producentów sprawa zapewne nie jest taka łatwa.

 

 

Link to postu

 

 

Reklama Allegro:

Teraz zakupy w aplikacji mobilnej Allegro są jeszcze korzystniejsze. Za zakup przedmiotu o wartości min. 60 zł w ofercie ze Standardem Allegro () otrzymasz 6 monet. Po uzbieraniu 20 monet zamienisz je na kupon o wartości 20 zł. Kupon możesz wykorzystać na zakupy za min. 50 zł.

 

Czyżby w ten sposób zamierzali wykurzyć wszystkich nie stosujących się do miniaturek ?

 

Najpierw promocja, a potem dla nie-SA pojawianie się ich ofert w wynikach wyszukiwania do max 5x na dobę... ;D ;D

 

A potem wyświetlanie miniaturek nie-SA o wielkości 25x25px bez powiększania po najechaniu myszką...

;D ;D

Link to postu

 

 

Reklama Allegro:

Za zakup przedmiotu o wartości min. 60 zł w ofercie ze Standardem Allegro ()

Najpierw promocja, a potem dla nie-SA pojawianie się ich ofert w wynikach wyszukiwania do max 5x na dobę... ;D ;D

A potem wyświetlanie miniaturek nie-SA o wielkości 25x25px bez powiększania po najechaniu myszką...

;D ;D

 

 

O kurcze nie zauważyłem tego wymogu (SA). No może zaczną podnosić jego rangę. Tutaj sklepy będą się więc starać bardziej o SA i po czasie znów większość z nich będzie miała SA i za rok usłyszymy, że Allegro znów zwiększa standardy obsługi (czyt. SA od 99,9999%).

Link to postu
  • 2 lata później...

Słuchajcie, jedną z prawideł trafności jest odpowiadanie na zapytania na 24 godziny. Jeśli się spóźnisz klops.

Zatem miałem kiedyś pomysł aby zrobić dodatek do MS Outlooka, który automatycznie odpowie na pytanie klienta (choćby uniwersalnym szablonem). Dodatek dlatego ze nie da się takiej akcji wykonać regułą, ponieważ tak jest mail skonstruowany ze tylko ręczna odpowiedź trafia do adresata. Zatem jeśli cie nie ma przy kompie (np przez weekend) no to....
Jeśli ktoś jest zainteresowany aby przynajmniej w tym stopniu nie dać plamy to zapraszam do kontaktu.

 

Autoresponder_allegro_konfigurator2.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...