Skocz do zawartości

Co wiecie na temat Aligato?

Polecane posty

Macie już całkiem sporo ofert.

 

Strona jednak chodzi bardzo wolno.

W tej chwili (godzina 21:40) przejście ze strony na stronę zajmuje 8-10 sek.

 

Wyszukiwanie trwa 18-20 sek.

 

Nikt z kupujących tyle nie będzie tracił.

 

Poza tym znowu lipa - przejście na forum zgłasza ostrzeżenie o źle skonfigurowanym certyfikacie. Wygasł wiele miesięcy temu.

 

Kibicuję Wam jednak z prostego powodu - konkurencja dla Allegro zmieni podejście do klientów (sprzedawców) przez samo Allegro.

 

Jeżeli chcecie przyciągnąć sprzedających, to w pierwszej kolejności musicie zrobić API, aby programy takie jak Sello mogły z niego korzystać.

 

Inaczej nie da się obsługiwać sprzedaży innej niż książek po babci.

Link to postu

Załóżcie taki portal sami.

Nikt nie ma pojęcia ile kosztuje to pracy, nakładu pieniędzy i problemów.

 

Gratuluję ale nikt o zdrowych zmysłach nie pakuje kapitału w coś, co z góry jest na przegranej pozycji.

 

 

;D ;D ;D

 

Nikt o zdrowych zmysłach nie myśli, że uda się oszukać użytkowników na ilości ofert.

Po co to robicie ?

 

Tabelka Elektronika:

Fotografia (1796)

 

Wchodzę w Fotografię.

 

Tabelka Fotografia: (143)

Aparaty analogowe (143)

 

Wchodzę w aparaty analogowe.

Zero ofert....

 

Wszyscy oszukani, a my siedzimy zadowoleni, że się udało.

 

 

Siedziba całkiem przyjemna

https://www.google.pl/maps/@52.655611,15.3693778,3a,75y,46.27h,86.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1slGZMId9cZGRIadxx7jFVdQ!2e0!7i13312!8i6656

Link to postu

Panowie Błagam!

 

Liczby przy kategoriach to błąd w systemie. Pracujemy nad tym.

Link z Google Maps jest z 2014 roku a mamy 2017 ;)

I nie ta strona :D

 

Nie znęcajcie się nad nami. Wiem, że jesteśmy narodem nieufnym.

Dajcie nam chwilę. To co widzicie on-line jest już w trakcie dużej moderacji.

Brak programistów nie pozwala nam się skupić na wszystkim na raz.

 

W nowej wersji tych błędów już nie będzie.

 

 

Czy jesteśmy na przegranej pozycji?  Mam nadzieję, że nie. Za dużo pracy już w to włożyliśmy.

 

 

Jeśli chodzi o API, tak, będziemy mieli. Jak znajdziemy dobrego programistę :(

Znacie kogoś kto to ogarnia- dajcie znać. Będę dozgonnie wdzięczny !

 

@Ks.Robak - dziękuję za te informacje. 99% czasu pracujemy "od zaplecza". Nie wyłapujemy wszystkiego.

Forum jest chwilowo wyłączone. Było dziurawe.

Certyfikat już działa prawidłowo.

 

Link to postu

Nie znęcamy się, tylko wyłapujemy to co się rzuca w oczy.

 

Jeżeli produkt nie jest gotowy, to się nad nim pracuje i wypuszcza, gdy jest gotowy.

 

Na jednej z konferencji dla programistów Javy lektor pokazał plakat jakiegoś filmu, który został okrzyknięty najgorszym filmem stulecia, nie pamiętam tytułu, powiedzmy "Najgorszy Film"

A następnie zadał pytanie, kto z obecnych wybrałby się na "Najgorszy Film 2".

 

A Wy staracie się przekonać nas, żebyśmy na tą drugą część jednak poszli.

 

Myślisz, że gdyby Steve Jobs pokazał ludziom niedziałający, sypiący błędami, niedopracowany Iphone 1, i od razu zapewnił, że Iphone 2 będzie super, to odniósł by sukces ?

Link to postu

Mądre słowa.

 

Nie myślałem o tym w ten sposób. Ale już nie możemy się wycofać.

Więc nie pozostaje nic innego jak stworzyć produkt lepszy i przekonać wszystkich do niego.

 

Tak czy inaczej to co tu piszecie daje nam większego kopa do działania i udowodnienia wszystkim, że jednak można :D

 

 

Co do iPhone -  każdy kolejny model jest ulepszeniem poprzedniego ;)

 

Link to postu

No, tylko mam nadzieję, że nie macie w planach zawładnięcia naszego forum na potrzeby Waszego serwisu :). Jeden Bartek na forum w zupełności wystarczy ;D.

 

Nie. Nie mamy takiego zamiaru :D  

Wpisując frazę Aligato w Google, znalazłem Wasze forum i pomyślałem, że należą się wyjaśnienia.

 

Nasze forum wróci. Było dziurawe. Dla bezpieczeństwa musieliśmy ja na razie wyłączyć.

 

API- tak, wiemy, że to konieczność. Sello dowie się o tym pierwsze, jak tylko go uruchomimy.

 

A dla większego smaku, wrzucam Wam, jako pierwszym , wygląd nowej wersji :D

 

http://images.tinypic.pl/i/00918/dyh0mgqfq1xj.png

 

dyh0mgqfq1xj_t.jpg

 

Link to postu

Jak pisali poprzednicy API to warunek, dla mnie warunek 2 to żeby owo API współpracowało z Sello, a dlaczego?

 

Bo jeśli jednym kliknięciem będę w stanie wystawić aukcje Allegro w Waszym serwisie a owo wystawienie będzie tanie (pamiętajmy, że to eksperyment) to co mi będzie szkodziło zaryzykować. Mało tego - zróbcie prowizję o kilka procent niższą a we wszystkich aukcjach o te procenty obniżymy ceny. Zatem zadbajcie o funkcjonalność a testujący się pojawią.

Link to postu

ciekawe czy dojdzie do często obserwowanego zjawiska polegającego na tym, że sprzedawcy w Allegro mają ZAWSZE niższe ceny niż gdziekolwiek indziej. Szczególnie teraz, gdy staram się omijać zakupy w allegro to się okazuje, że ten sam sprzedawca, tą samą rzecz ma drożej u siebie w sklepie.... dziwna polityka.

 

ja trzymam kciuki bo jeśli bedziecie portalem, który nie będzie mieć tego co wytykamy allegro to Wasze szanse są duże.

Zadbajcie o to, aby przeszli sprzedawcy, a potem róbcie kampanię. Bo co z tego, że zobaczę piękną reklamę w TV a na portalu, gdy wejdę, nie znajdę rzeczy której szukam?

 

Podrzucając pomysły - wytypowałbym największych sprzedawców z allegro i to z nimi nawiązałbym pierwszy kontakt, aby wpadli na Aligato.

Link to postu

gdy staram się omijać zakupy w allegro to się okazuje, że ten sam sprzedawca, tą samą rzecz ma drożej u siebie w sklepie.... dziwna polityka.

Działa to często tak, najpierw psioczenie na All..: "duża prowizja!" "własny sklep lepszy!", wtedy okazuje się, że odpalenie sklepu kilka/kilkanaście tysi, hosting nie mało, integracje, itd. a zamówień brak, dochodzi reklama w najróżniejszej formie, wtedy wobec nadal efektów gorszych niż oczekiwane pakuje się 2-3 tysie w adwords. To wszystko powoduje, że 8-10% oddawane Allegro to było relatywnie mało i tam da się zarobić będąc konkurencyjnym. Przy rzeczywistych kosztach sklepu i promowania produktu marża po prostu musi być wyższa lub też ma się Klientów za idiotów.
Link to postu

błędne koło tuczące zarząd allegro.

 

Ale Twoja wypowiedź to sedno.

 

Potrzebujemy łatwej i przyjaznej, relatywnie taniej platformy do ehandlu. I jeśli w Aligato swojej roboty nie spieprzą, to mają szanse stać się tym czym było allegro powiedzmy w 2010 roku. Tym lepiej dla Aligato jeśli allegro dalej będzie zapatrzone w swój cel.

 

Czuje, że mógłym się zatrudnić do Aligato i to by było moja druga praca, którą bym robił z pasją, bo miałbym wpływ na zmianę rynku ecommerce w Polsce ;-)

Link to postu

w momencie debiutu świstaka gniew społeczny w kierunku allegro był duuuuużo mniejszy.

 

W mojej opinii nie było tego bodźca, który spowodowałby chęć próby handlu czy przejścia całkiem na inny portal.

 

Kiedyś jedynie sprzedawcy narzekali na prowizję,wiadomo - to się nigdy nie zmieni:) a teraz narzeka się na wszystko, na blokowanie kont, na trefną wyszukiwarkę, na nieuczciwe zasady przyznawania zwrotów prowizji. Jest tego dużo - zresztą jest wątek oszustwa allegro,  którym zebraną ich występki.

 

I tu z tego miejsca mówię, że jeśli będę miał zarwać parę nocy na rzecz tego portalu to to zrobię bo jak się w końcu nie odseparujemy od allegro to nas zniszczą, a jak to chyba już wszyscy widzą bo przemiany dawno się zaczęły.

 

Moim zdaniem niezbędna jest współpraca największych sklepów i Aligato - no jakiś produkt X w super cenie tylko w Aligato ;-) W zamian, że sprzedawca nie ma tego artykułu na allegro/lub ma go drożej to całkowite zwolnienie z opłat.

 

Martw mnie tylko jedno, trochę chałturnicze podejście do tematu. Jak można chcieć robić konkurencję dla allegro bez programisty/stów? A z wypowiedzi Bartka tak wynika. Aby to ruszyć to niestety będzie potrzebna spora sakiewka srebrników czego autorzy nie biorą chyba pod uwagę. A może zbiórka kasy na ten projekt? Zrabatują nam to w prowizjach.

 

ALbo założmy związek sprzedawców ecommerce i sami zróbmy sobie taki portal ; -)

 

Ponadto Pytanie powinno brzmieć co dać sprzedawcom, i tu odpowiem - AUTOMATYZACJĘ.

najpierw portfel ofert i sprzedawców, potem reklama i wojna z allegro ;-)

Link to postu

Cieszą mnie takie komentarze :)

 

Mało prawdopodobne, żeby darmowe portale przetrwały. Koszty utrzymania serwerów, programistów itp. są relatywnie wysokie.

 

Od początku naszym celem było stworzenie przyjaznego klientowi i stosunkowo taniego portalu handlowego.

Sami od wielu lat korzystaliśmy z All i widzimy na bieżąco co się dzieje.

 

Żeby kupujący chętnie do nas zaglądali, musimy iść w kierunku obniżenia kosztów utrzymania portalu co przełoży się na niższe prowizje. Reszta zależy od sprzedających.

Jeśli niskie opłaty przełożą się na niższą cenę detaliczną, to jesteśmy w domu.

 

Cieszę się, że trafiłem na to forum i na ludzi mających dużo pojęcia na temat e-handlu.

 

Z Waszą pomocą, jestem pewien, że zbudujemy coś mocnego.

Postaram się, żeby nasze forum wróciło w przyszłym tygodniu. Nie chcę wykorzystywać tego forum do naszych spraw. To nie w porządku.

 

Ale każda informacja od Was będzie dla nas bardzo cenna. Tym bardziej, że mamy jeszcze troszkę czasu przed uruchomieniem nowej wersji.

 

Co do prowizji :

 

Najwyższa prowizja  przy wartości produktu sprzedanego do 100 zł wynosi 4,5%.

100,01 do 1000,00 - 2,7%

1000,01 do 5000,00  2,2%

powyżej 5000,00 - 2%

 

Reszta w opracowaniu.

Link to postu

w momencie debiutu świstaka gniew społeczny w kierunku allegro był duuuuużo mniejszy.

 

W mojej opinii nie było tego bodźca, który spowodowałby chęć próby handlu czy przejścia całkiem na inny portal.

 

Kiedyś jedynie sprzedawcy narzekali na prowizję,wiadomo - to się nigdy nie zmieni:) a teraz narzeka się na wszystko, na blokowanie kont, na trefną wyszukiwarkę, na nieuczciwe zasady przyznawania zwrotów prowizji. Jest tego dużo - zresztą jest wątek oszustwa allegro,  którym zebraną ich występki.

 

I tu z tego miejsca mówię, że jeśli będę miał zarwać parę nocy na rzecz tego portalu to to zrobię bo jak się w końcu nie odseparujemy od allegro to nas zniszczą, a jak to chyba już wszyscy widzą bo przemiany dawno się zaczęły.

 

Moim zdaniem niezbędna jest współpraca największych sklepów i Aligato - no jakiś produkt X w super cenie tylko w Aligato ;-) W zamian, że sprzedawca nie ma tego artykułu na allegro/lub ma go drożej to całkowite zwolnienie z opłat.

 

Martw mnie tylko jedno, trochę chałturnicze podejście do tematu. Jak można chcieć robić konkurencję dla allegro bez programisty/stów? A z wypowiedzi Bartka tak wynika. Aby to ruszyć to niestety będzie potrzebna spora sakiewka srebrników czego autorzy nie biorą chyba pod uwagę. A może zbiórka kasy na ten projekt? Zrabatują nam to w prowizjach.

 

ALbo założmy związek sprzedawców ecommerce i sami zróbmy sobie taki portal ; -)

 

Ponadto Pytanie powinno brzmieć co dać sprzedawcom, i tu odpowiem - AUTOMATYZACJĘ.

najpierw portfel ofert i sprzedawców, potem reklama i wojna z allegro ;-)

 

 

Z zasobem "srebrników" problemu nie mamy.

Z programistami owszem. Każdy potencjalny pracownik dostaje na próbę "zestaw startowy" do rozwiązania. Niestety 99% chcących, nie radzi sobie z tym :(

W chwili obecnej mamy czterech, mega dobrych gości, którzy spędzają dnie i noce,  żeby wszystko hulało.

Ale czterech to za mało :( Szukamy dalej.

 

Pisałem już, że mamy opcję importu aukcji z Allegro.

 

Link to postu

w momencie debiutu świstaka gniew społeczny w kierunku allegro był duuuuużo mniejszy.

 

O jakim gniewie piszesz ?

 

Gniew kupujących czy sprzedających ?

 

Zdajesz sobie sprawę, że obecnie kupujący już z przyzwyczajenia szukają towarów na allegro lub ceneo ?

 

Świstaki, ebay'e, skąpce, nokauty to obecnie margines, więc czym Aligato chce przyciągnąć klientów ?

 

Bunt sprzedawców ? w stylu uciekamy z Allegro do Aligato ?.... sorry ale nikt normalny prowadzący biznes tego nie zrobi.

 

Powielenie ofert z Allegro na Aligato ma to sens ale kupujących będzie tak niewielki procent, że nie będzie się to opłacało samemu serwisowi lub sprzedawcy.

Link to postu

społecznych, chodzi i o jednych i o drugich zatem.

 

Zobacz jak się kotłuje na ich fejsie. w 99% jeśli jest ktoś sprzedającym to również jest kupującym. W drugą stronę działa to pewnie rzadziej.

 

Zgodzę się z Tobą, że niestety polski konsument to konsument przyzwyczajony do Allegro, bo to stare Allegro, pchli targ na dobre zakorzeniło się w naszej świadomości jako tanie miejsce do zakupów. Nadal tak jest, póki sprzedawcy nie zmienią swojego podejścia w polityce cenowej w swoich sklepach. Gdzieś oglądałem zestawienie potentatów sprzedaży on line w PL, 1-Allegro, 2-Ceneo, 3 ALiexpress, wniosek? Polski konsument dla dobrej ceny jest w stanie zrobić dużo, i długo czekać. Jakiś czas temu zrobiłem eksperyment. Mój asortyment[wybrane towary]wystawiłem sobie z innego konta z czasem realizacji 4-5 dni, ale z niższą ceną o średnio ponad 10%, jak myślisz, które konto sprzedawało ten wytypowany asortyment lepiej?

Przyzwyczajenia kupujących można zmienić, Polskich ceną. Dlaczego dałbym Aligato szansę? Bo jeśli zapewnią nam łatwy dostęp do czytelnego kanału sprzedaży za niezbyt wygórowaną cenę to jest szansa odgryźć trochę z tortu allegro, a być może doprowadzenie do tego, że allegro zostanie tylko e-sklepem jako allegro. Ponadto irytuje mnie przyjmowanie zamówień na telefon, bo nie mam na to czasu, więc wolałbym skierować do Aligato gdzie konsument kupi to samo ale np 6-7% taniej niż w Allegro, Sello zaciągnie zamówienie i temat załatwiony. Podaję przypadek gdy ktoś nie ma sklepu WWW. Aligato ma przyciągnąć ceną i ofertą i automatyzacją sprzedawców i wyklarować im, że mają mieć niższe ceny niż w ALlegro, a to daje Aligato mocną kartę przetargową w materiałach prasowych, reklamach.

 

Skąd pomysł na nazwę Aligato?

 

 

 

Gdybym nie był zaangażowany w swoją firmę to chętnie bym się zgłosił na handlowca do nich ;- ))))

Link to postu

Dlaczego dałbym Aligato szansę? Bo jeśli zapewnią nam łatwy dostęp do czytelnego kanału sprzedaży za niezbyt wygórowaną cenę to jest szansa odgryźć trochę z tortu allegro

 

No widzisz a ja to widzę inaczej, trzeba zainwestować kapitał w API następnie zachęcić firmy aby na jej podstawie napisało oprogramowanie. Czas i kasa.

 

Zobacz jak wygląda Ebay w Sello niby jest a jednak go nie ma. Dlaczego ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...