Skocz do zawartości

Co wiecie na temat Aligato?

Polecane posty

Dobry wieczór.

 

Bardzo cenne uwagi. Wszystko będziemy brali pod uwagę. Bo chcemy słuchać naszych klientów.

Nasz produkt ma być przyjazny dla Was. My na nim sprzedawać nie będziemy :D

 

Skąd nazwa? Jednemu z nas przyśniła się w nocy. Serio.

Może dodamy literkę R na końcu, jak już zaczniemy podgryzać polski rynek ;)

 

API postawiliśmy sobie za główną wartość i postaramy się do tego podejść jak najszybciej.

 

Na handlowców przyjdzie czas :) Ale takowi na pewno będą potrzebni.

Link to postu

Przykro mi to mówić, ale nie wróżę szans na powodzenie projektu, więc zastanówcie się przed kolejnymi wydatkami, gdyż stracicie mnóstwo pieniędzy. Świstak nie dał rady, eBay - światowy gigant nie dał rady, a Wy chcecie ich pokonać? Zobaczcie sobie na to: http://aukcjostat.pl/ ile serwisów aukcyjnych próbowało coś zdziałać i co? W tej chwili czekamy na wejście kolejnego ogromnego gracza, który podgryza już eBaya i którego to boi się Allegro (przez to te wszystkie zmiany).

Lepiej przekierujcie swój zapał, umiejętności i pieniądze w jakimś innym kierunku.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Link to postu

Jest jedna zasadnicza różnica.

Każdy duży gracz generuje wysokie koszty. A my mamy troszkę inne podejście do biznesu.

Biznes powinno robić się "z kimś" a nie "na kimś".

Powiem krótko, nie poddamy się ! Będziemy walczyć :)

 

Pewne rzeczy wymagają wysokich kosztów, bo inaczej nie działa.

 

Np. u Was potrzebne są lepsze serwery, więcej programistów, zaraz będą potrzebni prawnicy, księgowi, windykatorzy, obsługa administracyjna, bo przecież pracownicy będą potrzebowali drukarek, papieru, długopisów, pieczątek, odśnieżonego chodnika w zimie i wymienionej żarówki gdy się przepali.

 

Teraz macie małe koszty, bo niewiele się dzieje. Ale gdy się zacznie dziać, szybko koszty wzrosną i nie będą się różnić od innych firm, nawet gorzej, bo np. gdy ma się 30 prawników, to oni są mniej więcej obciążeni optymalnie, zarabiają na siebie.

Ale gdy ma się jednego prawnika, który ma mało spraw, to trzeba go utrzymywać, a on na siebie jeszcze nie zarabia. A potrzebny jest.

 

Stosunek zysków do kosztów w firmie rozkręcającej się jest o wiele gorszy niż w firmie już rozkręconej.

 

Zobaczcie na czym budujecie firmę.

Budujecie na negatywnych emocjach.

 

Jedyne co może do Was przyciągnąć sprzedawców jest niechęć do Allegro.

 

Ok, sprzedawcy może się pojawią.

Ale co możecie dać pozytywnego kupującym ?

Bo wydaje mi się, że nie oferujecie niczego, czego nie ma na Allegro. :P

Link to postu

 

 

Płatności naszych klientów przechodzą bezpośrednio przez Tpay. Żadne pieniądze nie przechodzą przez nasze konto i przechodzić nie będą.

Chcemy ograniczyć ryzyko do minimum albo nawet do zera.

 

 

Mógłbyś opisać bardziej ten mechanizm ?

Pieniądze wpłacone przez klienta za pomocą TPay wpłacane są od razu na rachunek sprzedającego ? Czy jednak na Wasz jak to ma miejsce w PayU?

Link to postu

 

 

Płatności naszych klientów przechodzą bezpośrednio przez Tpay. Żadne pieniądze nie przechodzą przez nasze konto i przechodzić nie będą.

Chcemy ograniczyć ryzyko do minimum albo nawet do zera.

 

 

Mógłbyś opisać bardziej ten mechanizm ?

Pieniądze wpłacone przez klienta za pomocą TPay wpłacane są od razu na rachunek sprzedającego ? Czy jednak na Wasz jak to ma miejsce w PayU?

 

No właśnie... Kto wypłaca należność Sprzedającemu? TPay nie może, bo nie zna rachunku Sprzedającego... / nie powinien znać... Hmm...

 

PS

Jak tam Wasze forum?

Link to postu

Projekt jest bardzo dobrym pomysłem, rzeczywiście obecna niechęć sprzedawców do Allegro jest tak wielka jak nigdy wcześniej. Sam chętnie spróbował bym sprzedaży na innym portalu, oczywiście warunek to automatyzacja, nie zainwestuje swojego czasu aby tam wystawić towar a w przypadku sprzedaży klepać ręcznie zamówienie.

 

Tak więc, macie kolejną opinię, że bez współpracy z zewnętrznymi podmiotami takimi jak Sello, zapomnijcie o sprzedających.

 

Jeżeli chodzi o samych kupujących to również uważam, że najważniejsza dla nich jest cena, nie mówię tak bo tylko mi się wydaje tylko z doświadczenia. W związku z tym przechodzę na Aligato i mogę zaoferować 10% - czy to dużo czy mało, myślę, że kupujący by to zweryfikowali.

 

A teraz Tobie Bartku II się oberwie ;) Pracujecie nad platformą od 3 lat, wspominasz, że kasy Wam nie brakuje i przez te 3 lata udało Wam się zatrudnić 4 programistów? Gdzieś tu jest ściema, albo nie macie tej kasy tak dużo jak nam opowiadacie albo proponujecie programistom jakieś śmieszne pieniądze i zgłaszają się do Was studenci.. Coś tu nie gra.

 

Ktoś wspominał już o dofinansowaniu, osobiście chętnie bym na takie coś poszedł. Na tą chwilę mógłbym bez problemu wydać 1000zł na taki projekt. Myślę, że 1000 innych sprzedawców również, wtedy jakieś pieniądze na DOBREGO programistę by się znalazły i taki też pewnie by się znalazł.

Samo dofinansowanie mogło by być na zasadach kickstartera, zbieracie określoną kwotę, wpłacający mają u Was później przykładowo kredyt na prowizję.

Link to postu

Witam.

 

Nie ma tu żadnej ściemy.  Aligato wystartowało jako sklep internetowy. Biorąc pod uwagę, że takich sklepów otwierało się coraz więcej, stwierdziliśmy, że trzeba rozbić jednak coś innego.

Decyzja o stworzeniu serwisu aukcyjnego nie była łatwa. Wiązała się z dużym ryzykiem. Zaryzykowaliśmy.

Zakup nowego oprogramowania, tłumaczenie na j.polski, mega duża ilość zmian (oprogramowanie kupiliśmy ze Stanów), rozmowy z portalami płatnościowymi i wiele innych, zajęły dość sporo czasu.

 

Głupotą byłoby włożenie na tą chwilę kilkuset tysięcy złotych w promowanie serwisu, podczas gdy w dalszym ciągu mamy na karku mamy ryzyko.

Ale dzięki temu, jeśli z jakieś przyczyny, musielibyśmy się poddać i zakończyć temat, nie będziemy płakać, że popłynęliśmy na grubą kasę i zajmiemy się czymś innym.

 

W dalszym ciągu będę podkreślał, że sensowne koszty utrzymania serwisu będą miały przełożenie na ceny. I tego się będziemy trzymać.

Nie jesteśmy Naspers'em i nie mamy zamiaru zarobić szybko i odsprzedać temat.

Nie jest sztuką też nazbierać klientów i przyłożyć 25 zł za wystawienie oferty z motocyklem. Chyba wiemy o czym mówię ;)

 

Dofinansowanie - ciekawy pomysł. Nie myśleliśmy o tym. Ale obiecuję, że pomyślimy.

Najpierw musimy dobrze przemyśleć co możemy zaoferować "inwestorom" za wsparcie.

W tym wypadku musielibyśmy trochę zmienić naszą strategię. Ale temat jak najbardziej pozytywny.

 

 

I jeszcze taka mała sentencja dla kilku osób.

Wytykacie nam, że można lepiej, szybciej, efektywniej, że nic nie potrafimy, że się nie znamy itp.

To dlaczego nie stworzyliście takiego serwisu sami? Skoro to takie proste i macie doskonałą wiedzę na temat serwisów, serwerów, oprogramowania i programistów.

Skoro na dzień dobry jesteście w stanie sprawdzić czy korzystamy z load balancera a nasza siedziba jest w szopie po świniach... ?

 

Pozdrawiam. I bez obrazy ;)

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

 

 

Płatności naszych klientów przechodzą bezpośrednio przez Tpay. Żadne pieniądze nie przechodzą przez nasze konto i przechodzić nie będą.

Chcemy ograniczyć ryzyko do minimum albo nawet do zera.

 

 

Mógłbyś opisać bardziej ten mechanizm ?

Pieniądze wpłacone przez klienta za pomocą TPay wpłacane są od razu na rachunek sprzedającego ? Czy jednak na Wasz jak to ma miejsce w PayU?

 

No właśnie... Kto wypłaca należność Sprzedającemu? TPay nie może, bo nie zna rachunku Sprzedającego... / nie powinien znać... Hmm...

 

PS

Jak tam Wasze forum?

 

Forum niedługo będzie aktywne. Póki co zapraszam na FB, do naszej grupy .

 

Płatności wyglądają podobnie jak w PayU.

Klient wybiera tpay -> przenosi do bramki płatności .-> Tpay realizuje płatność -> środki trafiają na konto użytkownika.

Z poziomu Aligato, użytkownik wybiera "Wypłać Środki" i te  trafiają na prywatne konto. Pod warunkiem, że zostało ono u nas zweryfikowane.

 

Link to postu

To teraz trochę realiów.

 

Znowu kręcenie, miało być bez przechodzenia pieniędzy przez Wasze konto, bez ryzyka, okazało się jednak, że z ryzykiem.

 

Co do prowizji:

Większość moich przedmiotów to przedmioty w cenie do 100 zł, a więc w cenie, w którą targetujecie prowizję, bo im większa cena, tym mniejsza różnica, a w końcu u Was jest już drożej niż na Allegro. Nie chce mi się liczyć dokładnego punktu zerowego, ale na oko wychodzi kilka tysięcy, więc poza moim zainteresowaniem.

 

Zatem można przyjąć, że dla moich aukcji, u Was będzie taniej.

 

Wystawiam głównie w kategorii Sport i Turystyka.

Allegro kosztuje do 100 zł 7%

a Wy 4,5%

zatem tylko 2,5% mniej.

 

2,5 % to jest cena, dla której mógłbym się zastanowić czy warto u Was sprzedawać (2,50 zł zarobku na każdych 100zł, przy ryzyku 100 zł).

 

Ale z pewnością nie obniżę ceny sprzedaży o te 2,5%, bo wtedy nie zyskałbym nic, ponosząc jednak ryzyko utraty tego co zarobiłem.

 

Tak więc moje ceny będą u Was, jeżeli w ogóle będą, takie same jak na Allegro i podejrzewam, że u większości sprzedawców tak będzie.

 

Stąd jeżeli nie przeciągniecie na swoją stronę sprzedawców z Allegro, tak aby na Allegro ich nie było, a u Was byli, to kupujący nie przyjdą do Was, czyli do nas u Was, bo niby dlaczego ? Ceny takie same, a konto trzeba otwierać, a portal nie znany, a nie chce mi się.....

 

Tak więc obniżka prowizji powinna być większa, np. powinna wynosić 3% do 100 zł.

Wtedy i ja zarobię i obniżę trochę cenę.

 

Bez tego wpadniecie w syndrom pracy na etacie i prowadzenia działalności gospodarczej jednocześnie:

-etatu nie rzucę, bo z działalności mam mało zysków

-z działalności mam mało zysków, bo mi dużo czasu zajmuje praca na etacie.

Link to postu

Dobry wieczór.

 

Być może źle to opisałem.

W dużym skrócie : środki pieniężne, od momentu wpłaty przez kupującego aż do momentu wypłaty na konto sprzedającego, pozostają w Tpay. Takie zapisy mamy w umowie.

Klikając "Wypłać środki", Tpay dostaje informację o konieczności wypłaty środków na konto sprzedającego.

Pośredniczymy TYLKO i WYŁĄCZNIE w przekazaniu informacji.

Prościej nie umiem tego wytłumaczyć.

A jeszcze prościej, proszę poczytać regulamin usługi Tpay: https://www.aligato.pl/main-z7

 

Jeśli chodzi o płatności. Dyskutujemy na temat prowizji. Tylko prowizji. Proszę doliczyć jaki opłaty dodatkowe Ponosi Pan przy wystawianiu aukcji w Allegro.

 

 

Miło jest jednak podyskutować z doświadczonym sprzedawcą, ponieważ w dalszym ciągu z tych rozmów wyciągamy wnioski.

 

Już komuś to napisałem ale z chęcią powtórzę : " Ryzykujecie Państwo tylko swoim czasem " a i to staramy się ograniczyć, rozszerzając import z Allegro o dodatkowe funkcje.

Ale zyskujecie dodatkowe źródło sprzedaży.

 

Pozdrawiam i miłego weekendu.

 

 

 

 

Link to postu

 

A jeszcze prościej, proszę poczytać regulamin usługi Tpay: https://www.aligato.pl/main-z7

 

 

Ok, widzę regulamin, pytanie tylko co to za regulamin.

Kogo on dotyczy ?

Kto jest stroną tego regulaminu ?

Bo jest na Waszej stronie, a czy Wy jesteście TPay ?

Nie bardzo rozumiem dlaczego ten regulamin jest na Waszej stronie, skoro nie pośredniczycie w transakcji z TPay w inny sposób niż przez przekazanie informacji do nich.

 

Czy to jest regulamin wiążący Was z TPay ? Czy Waszych Sprzedawców z TPay ?

Bo jeżeli Was z TPay, to zgodnie z regulaminem to Wy jesteście Odbiorcą Płatności. A jeżeli ten regulamin wiąże Waszych Sprzedawców z TPay, to czy jesteście uprawnieni do zawierania umów w imieniu TPay ?

Z regulaminu to nie wynika.

 

Poza tym są tam niedoróbki, jak w całym serwisie, np.

"2. Korzystanie przez Odbiorcę płatności z metody płatności, o której mowa w ust. 2 b niniejszego punktu wymaga zawarcia odrębnej umowy, której warunki regulowane są przez operatora kart płatniczych."

 

Nie ma ustępu 2b, do którego jest odwołanie. Tak więc ten punkt jest nieważny, a z treści wynikałoby, że powinien być dość istotny, wręcz kluczowy.

 

 

Jeśli chodzi o płatności. Dyskutujemy na temat prowizji. Tylko prowizji. Proszę doliczyć jaki opłaty dodatkowe Ponosi Pan przy wystawianiu aukcji w Allegro.

 

 

Tak, obecnie jest to 10 gr miesięcznie (góra 20 gr), za kilka dni będzie to 30 gr miesięcznie, a więc przy 100 zł daje to prowizję 0,3%, którą należałoby doliczyć, ale ciężko to zrobić, bo ta prowizja obowiązuje tylko gdy sprzedamy 1 przedmiot w miesiącu. Gdy sprzedamy więcej, to jest ona dzielona na wszystkie sprzedane sztuki.

 

 

 

 

Link to postu

Głupotą byłoby włożenie na tą chwilę kilkuset tysięcy złotych w promowanie serwisu, podczas gdy w dalszym ciągu mamy na karku mamy ryzyko.

 

:o

 

To napisz kiedy te ryzyko minie i kiedy można liczyć na klientów bo:

 

- Dom i zdrowie 434 stron ofert ale sprzedaż praktycznie 0

- Serwis działa jakby chciał a nie mógł (Jak klienci mają z tego korzystać, kiedy to nie działa ?)

 

Link to postu

Głupotą byłoby włożenie na tą chwilę kilkuset tysięcy złotych w promowanie serwisu, podczas gdy w dalszym ciągu mamy na karku mamy ryzyko.

 

:o

 

To napisz kiedy te ryzyko minie i kiedy można liczyć na klientów bo:

 

- Dom i zdrowie 434 stron ofert ale sprzedaż praktycznie 0

- Serwis działa jakby chciał a nie mógł (Jak klienci mają z tego korzystać, kiedy to nie działa ?)

 

 

 

Tak, ofert dużo, ale ile jest takich....?

 

https://www.aligato.pl/item/aukcja-beta-nie-kupowac-a81330260

 

Link to postu

Aukcje beta są naszych beta testerów. Wszystkie inne są już zweryfikowanych użytkowników.

Każdy startujący serwis ma od razu dużą sprzedaż i obiecującą liczbę klientów ?

Proponuję zakupić coś z działu "Dom i zdrowie". Dzięki temu zacznie się sprzedaż ;)

Nie rozumiem stwierdzenia "nie działa".

 

I ogólnie jednej rzeczy nie rozumiem w ogóle. Stworzyliśmy dodatkowy kanał sprzedaży. Zamiast wykorzystać możliwości jakie oferujemy, potraficie tylko narzekać.

Przecież nikt Wam na siłę nie wciska Aligato.

 

Może to "zadziała" : beta.aligato.pl

Link to postu

Proponuję zakupić coś z działu "Dom i zdrowie". Dzięki temu zacznie się sprzedaż

 

To jest forum sprzedawców, poza tym boję się robić zakupy w nieznanym miejscu  :D

 

Nie rozumiem stwierdzenia "nie działa".

 

Naciskam Dom i zdrowie i .......czekam ............czekam...........czekam...itd.

Naciskam Popularność: najwyższa: .....czekam.....czekam i ostatecznie wskakuje czas do końca: najmniej  ???

 

Wpisuje idź do strony 300.........czekam..........czekam.......czekam itd

 

 

No i jak tu robić zakupy ?

 

 

Link to postu

I ogólnie jednej rzeczy nie rozumiem w ogóle. Stworzyliśmy dodatkowy kanał sprzedaży. Zamiast wykorzystać możliwości jakie oferujemy, potraficie tylko narzekać.

Może to "zadziała" : beta.aligato.pl

 

Beta działa szybciej.

 

Ja też jednego nie rozumiem: staramy się podpowiedzieć co warto było by zmienić w serwisie, żeby był przyjazny dla kupujących i sprzedających a Wy nazywacie to narzekaniem...

 

PS

Na tym forum są sami 'narzekacze' ;)  Dzięki temu Sello jest tym czym jest.

Link to postu

Jak tak to sobie czytam, to nasuwa mi się tylko jeden komentarz: walka Dawida z Goliatem. Znacie inne przypadki w historii, gdy coś tak małego dało radę czemuś tak wielkiemu? Bo ja nie.

 

Podstawą jest REKLAMA. Najpierw, muszą dowiedzieć się o portalu kupujący, dopiero wówczas znajdą się sprzedający. Tak więc nie ma innej możliwości niż startowanie jako gratka.pl, gumtree.pl czy olx.pl, czyli targ z używanymi rzeczami, a później wprowadzanie zmian w stronę allegro lub amazon, z jednoczesnym zachowaniem pełnego profesjonalizmu w kontaktach z kupującymi i SPRZEDAJĄCYMI. Inaczej mówiąc POMOC, a nie ruganie. Marchewka, a nie kij. To jedyna, choć żmudna i wymagająca poświęcenia czasu i środków droga do tego, aby stać się przynajmniej w 10% tak wpływowym na rynku jak Allegro i następnie dalej się rozwijać.

 

Bez tego z całym szacunkiem, możecie już teraz zamknąć interes i zająć się czymś innym.

Link to postu

Zamiast wykorzystać możliwości jakie oferujemy, potraficie tylko narzekać.

 

Co do tego mam dwa komentarze.

Pierwszy, do pierwszej części zdania, przypomina mi się myślenie pewnej części drabiny społecznej, a mianowicie:

Zięć: chodźcie na obiad do restauracji, ja stawiam.

Teściowa: Nie, zostańmy w domu, będzie parówka.

Zięć po obiedzie: fatalne jedzenie.

Teściowa: Dostał parówkę za darmo i jeszcze narzeka!

 

Drugi do drugiej części zdania:

Cieszę się, że zauważyłeś, ile jest do narzekania w Waszym serwisie.

Dlatego gdy następnym razem zastanowisz się, dlaczego to nie idzie, tak jak byście chcieli, wróć do tego wątku.

 

Link to postu

"Licytacja i / lub zakup zakończył dla tej pozycji"

 

"Darmowa dostawa do Polska"

 

"Bezpłatne - Odbiór osobisty do Polska"

 

"Przewidywane doręczenie 2.08.2017, środa – 14.08.2017, poniedziałek by 8:00pm"

 

Miodek przymyka oczy z rozpaczy  ;D

 

A ostatni cytat - to niby kiedy będzie doręczone ? W środę czy w poniedziałek ?

 

I jeszcze jedno, przeglądam sobie aukcje, nie mam nawet konta u Was, a tu informacja

"Sprzedający dodany do ulubionych"

przy każdym sprzedającym.

Link to postu

Moim zdaniem aligato brakuje funduszy, dobre pensje to i programiści sie znajdą. może finansowania poszukać na GPW przez rynek NC, tylko znaleźć jakiegoś brokera który przygotuje ofertę, uważam że teraz jest najlepszy moment na wprowadzenie alternatywy dla allegro. Zagrożenie dla was, to podział allegro na mniejsze spółki przez UOKiK.

 

co musicie zrobić aby funkcjonować?

-analiza SWAT - sytuacja jest dynamiczna, więc trzeba ją aktualizować(pod literą S i O właśnie pojawiło się wam pare punktów)

- szybkie serwery.

-podobne rozwiązania do allegro jeśli chodzi o wygląd aukcji bo ludzie się przyzwyczaili.

- narzędzie dla sprzedających do obsługi sprzedaży do aligato.

- i cały czas reklama, znajdźcie sposób aby wasza reklama sama się finansowała.

- poszukajcie do pracy ludzi wśród byłych pracowników allegro, jeżeli będziecie pracować w kilka osób rady nie dacie.

 

może jakiś fundusz na startup lub na innowacje. ( można dostać 1-2 mln. zł bezzwrotnych pieniędzy)

 

 

ja wiem ,że łatwo się pisze ale życzę wam powodzenia.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...