Skocz do zawartości

Integracja Sello z wszystkimi kurierami

Polecane posty

Każdy z Was kto ma e-sklep może za darmo (do 5 przesylek dziennie) przetestować aplikację Y.Shipping:

 

http://shipping.yosi.pl

 

Obecnie apliakcja integruje się z następującymi firmami spedycyjnymi DHL24, DHL Parcels, DHL Express, DPD, GLS, UPS, Fedex, Inpost Paczkomaty, Inpost Kurier, Inpost Polecony, Inpost Allegro, Poczta Polska (integracja z eNadawca),

K-Ex, Schenker, JAS-FGB, TBA Express, Paczka w Ruchu, TNT, PEKAES

 

Aplikacja jest w pełni zintegrowana z  Sello i subiektem GT.

 

Mega skraca czas "obróbki pocztowej" wysyłanych towarów.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 3/21/2018 o 08:36, Kaczor . napisał:

@HotKey .Też zacząłem korzystać z Smartpaczka. Wydawało mi się, że można tam też pocztę ogarnąć, ale chyba się mylę. Możesz coś w tej sprawie?

Nie poczty ten programik nie ogarnia niestety. Ale podstawowa fukncjonalność tnz 80% sklepików pewnie będzie z niego zadowolona.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 3/24/2018 o 08:50, Kaczor . napisał:

Dzięki za info. Testowałem ProstąPaczkę, ale podpisaliśmy w międzyczasie umowę z DPD i zaczęliśmy korzystać ze Smartpaczki. Jednak chyba z niej zrezygnujemy na rzecz PP bo zwraca numery nadania.

Ale PP zwraca numery nadania do czego?

SmartPaczka też zwraca do Sello i mailing dalej leci z Sello z numerami paczek, popatrz tam w ustawieniach.

Link to postu

A OK, smartPaczka też obsługuje innych, tylko że nie za darmo już :D kurierów. Za free tylko DPD z umową.

Mam też problem z DPD, bo zauważam, że doliczają mi kurna jakieś dziwne opłaty których nie chcę, typu 3.5zł netto za płatność pobraniową w terminalu płatniczym, oraz jakieś koszty za każde nieudane doręczenie, czyli jak Klient odbierze za 3cim razem to kurna jest masakra strasznie drogo wychodzi i nie zarabiam na takiej przesyłkce, czy inni Użytkownicy forum mają podobne problemy z DPD? Jakie rozwiązania?

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

W temacie aplikacji Y.Shipping, mam kilka pytań:

1. Czy da się skonfigurować pole Zawartość lub Uwagi wg jakiegoś schematu? Przykładowo, w aplikacji SmartPaczka jest to mocno rozbudowane:

smart_paczka_dpd_pole_zawartosc.thumb.png.1fc23b6bb966290fffcb04bddd03a139.png

Można zmieniać ustawienia danego pola na "Dynamiczne/Statyczne/Złożone" co daje wiele opcji konfiguracji. W moim przykładzie korzystam z Dynamicznego pola "Towar.Ilość x Towar.Symbol" a przydało by mi się jeszcze "Towar.Ilość x Towar.PoleGlobalne(nazwa)"

2. Gdzie zapisywane są dane samej aplikacji? W tej samej bazie danych SQL co Sello czy Subiekt?

3. Czy aplikacja pobiera z Sello informacje do wysyłki z transakcji czy z paczek?

4. Czy można wysłać zbiór przesyłek z Sello do Eelektronicznego Nadawcy Poczty Polskiej z pominięciem pobierania etykiet oraz numerów nadawczych, bo to będę nadal robić po stronie Sello?

Link to postu

W odpowiedzi na Pańskie pytania:

1. Czy da się skonfigurować pole Zawartość lub Uwagi wg jakiegoś schematu? Przykładowo, w aplikacji SmartPaczka jest to mocno rozbudowane:

Można zmieniać ustawienia danego pola na "Dynamiczne/Statyczne/Złożone" co daje wiele opcji konfiguracji. W moim przykładzie korzystam z Dynamicznego pola "Towar.Ilość x Towar.Symbol" a przydało by mi się jeszcze "Towar.Ilość x Towar.PoleGlobalne(nazwa)"

ODP: Pole zawartość i uwagi uzupełniane jest na podstawie wyniku procedury bazodanowej. Modyfikacja takiej procedury z reguły wykonywana jest podczas wdrożenia aplikacji zgodnie z wymaganiami klienta. Niektórzy klienci dokonują takiej operacji samodzielnie wymaga to jednak znajomości języka SQL. Niestety operacja taka nie jest wprost dostępna z poziomu konfiguracji aplikacji. Należy również pamiętać że zarówno pole zawartość jak i uwagi mają ograniczenia ilości znaków (w zależności od Firmy spedycyjnej). Przy podanym schemacie Towar.Ilość x Towar.PoleGlobalne(nazwa) dla dokumentu posiadającego wiele pozycji możemy tą wartość przekroczyć co spowoduje odrzucenie przesyłki po stronie API firmy spedycyjnej.

2. Gdzie zapisywane są dane samej aplikacji? W tej samej bazie danych SQL co Sello czy Subiekt?

ODP: W przypadku systemów Sello i Subjekt aplikacja tworzy swoją strukturę wewnątrz bazy danych systemu źródłowego. Są to obiekty w oddzielnej schemie i nie wpływają w żaden sposób na obiekty systemu ERP.

3. Czy aplikacja pobiera z Sello informacje do wysyłki z transakcji czy z paczek?

ODP: Dane do wysyłki pobierane są z transakcji.

4. Czy można wysłać zbiór przesyłek z Sello do Eelektronicznego Nadawcy Poczty Polskiej z pominięciem pobierania etykiet oraz numerów nadawczych, bo to będę nadal robić po stronie Sello?

ODP: Zbiór przesyłek w eNadawcy zakładany jest automatycznie przez aplikację. Nie do końca chyba rozumiem pytanie. Każde nadanie dokumentu z poziomu aplikacji kończy się wygenerowaniem etykiety nadawczej. To czy chcemy etykietę wydrukować natychmiastowo po nadaniu czy tylko zapisać ją do pliku na dysku jest opcją konfiguracyjną aplikacji.

Link to postu
3 godziny temu, Ciupak Łukasz napisał:

Niektórzy klienci dokonują takiej operacji samodzielnie wymaga to jednak znajomości języka SQL

Gdzie się modyfikuje to zapytanie SQL?

 

3 godziny temu, Ciupak Łukasz napisał:

Są to obiekty w oddzielnej schemie

Pod jaką nazwą tworzony jest tabela?

 

3 godziny temu, Ciupak Łukasz napisał:

Dane do wysyłki pobierane są z transakcji.

Dlaczego nie z paczek?

 

3 godziny temu, Ciupak Łukasz napisał:

Nie do końca chyba rozumiem pytanie.

Sello potrafi samo wygenerować etykietę listową dla Poczty Polskiej. Ba! Nawet potrafi samo wygenerować numer nadawczy z uzyskanej od opiekuna handlowego puli numerów nadania. Do tego momentu nie trzeba w ogóle nic przesyłać do EN. Ja na końcu eksportuje paczki do pliku xml i importuje to w EN i chodzi mi o to, żeby aplikacja zrobiła to za mnie (przez API)

Link to postu

Witam,

12 godzin temu, • maniootek • napisał:

Gdzie się modyfikuje to zapytanie SQL?

ODP: Bezpośrednio w bazie danych Sello/Subject korzystając z narzędzia management studio. Udostępniamy klientom listę procedur odpowiedzialnych za uzupełnianie okna wysyłki w aplikacji wraz z opisem jakie kolumny powinny zostać zwrócone z aplikacji aby zautomatyzować pobieranie wskazanych wartości. Aplikacja posiada również mały edytor zapytań SQL gdzie można wprowadzać zmiany w procedurach aplikacji.

 

Pod jaką nazwą tworzony jest tabela?

ODP: Wszystkie tabele i procedury aplikacji rozpoczynają się od schemy "YShipping" (Przykład: YShipping.WysyklaDaneKontrahenci)

 

Dlaczego nie z paczek?

ODP: Podczas pierwszej integracji aplikacji z systemem klient chciał aby wysyłki zostały tworzone z transakcji i tak zostało to zaprojektowane. Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy od klientów korzystających z oprogramowania firmy Insert zapotrzebowania na wysyłki z obiektu paczki. Jesteśmy jednak otwarci i w przyszłych wersjach aplikacji możemy rozważyć rozszerzenie funkcjonalności aplikacji.

 

Sello potrafi samo wygenerować etykietę listową dla Poczty Polskiej. Ba! Nawet potrafi samo wygenerować numer nadawczy z uzyskanej od opiekuna handlowego puli numerów nadania. Do tego momentu nie trzeba w ogóle nic przesyłać do EN. Ja na końcu eksportuje paczki do pliku xml i importuje to w EN i chodzi mi o to, żeby aplikacja zrobiła to za mnie (przez API)

ODP: Aplikacja nie korzysta z puli numerów przewozowych. Numer ten jest automatycznie nadawany przez API Poczty Polskiej. Korzystanie z aplikacji nie wymaga korzystania z eNadawcy w celu wykonania jakichkolwiek operacji po tamtej stronie. Każda przesyłka w aplikacji trafia do systemu poczty tuż po jej potwierdzeniu i nie wymaga tworzenia plików XML i importu go w systemie poczty. 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam , mam pytanie do Roberta Mazurka , ewentualnie do wszystkich którzy znają odpowiedz.

W sello mam problem z pełną integracją GLS , Pan Robert napisał , że działa bez problemu.

Bardzo proszę o pomoc , inpos na api działa genialnie , jedno kliknięcie mam dokument sprzedaży i etykietę na paczkę.

Pozdrawaim. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...