Skocz do zawartości

Automatyczne oznaczanie paczek jako wysłane

Polecane posty

Witam,

propozycja polega na zmniejszeniu liczby czynności, które należy ręcznie wykonać dla transakcji. Wiadomym jest, że różne poczty i kurierzy mają swoje systemy, niektóre nawet współpracujące z sello we wpisywaniu numerów paczek do transakcji. Czy jednak istnieje możliwość, aby paczki które zostały wysłane, automatycznie oznaczały się w sello jako wysłane? Być może rozwiązanie takie już istnieje, a jedynie mi o nim nic nie wiadomo, wówczas prosiłbym o wytłumaczenie jak takie coś można uruchomić.

 

Ja ze swojej strony widzę to w nastęujący sposób. Za każdym razem, jak kurier lub poczta wysyła paczkę, wysyła wiadomość do użytkownika na email wraz z numerem tej oto paczki i informacją, że paczka została wysłana.

 

Wystarczy więc w sello dopisać możliwość, pozwalającą kojarzyć teksty we wiadomościach z numerami przesyłek. w Tym przypadku, gdy z adresu spełniającego regułę dotrze wiadomość email również spełniająca regułę znaków identyczną z numerem wpisanym w jednej z paczek, paczka oznaczy się jako wysłana i nie będzie trzeba oznaczać tego ręcznie.

 

W przypadku sprzedających, którzy sprzedają towary z zagranicy, lub tworzą bardzo dużo paczek, rozwiązanie to zwraca czas, potrzebny normalnie na ręczne oznaczanie paczek. Dodatkowo bazując na mailu, nie wymaga instalowania żadnych dodatków.

 

Jeżeli mój tok rozumowania zawiera błąd logiczny, można go śmiało wypomnieć, nie obrażę się :)

Link to postu

Zrozumiałem to tak, że przewoźnik wysyła maila do odbiorcy ale zamiast wysyłać maila do odbiorcy to będzie wysyłać maila do Ciebie, a Sello na podstawie tego maila wpisze do paczki jej numer, oznaczy ją jako wysłaną i jeszcze pośle do odbiorcy maila z numerem jego przesyłki?

 

Jeśli tak to nawet nie wyobrażam sobie jak skomplikowane i czy w ogóle możliwe byłoby dorobienie oznaczania paczek na podstawie maili od różnych przewoźników - obstawiam, że nierealne ;)

 

A tak serio to w Sello działa to w jedyny słuszny sposób - opisany zresztą w poradniku od instalacji Sello do pierwszej paczki - więc sobie tam zerknij.

 

A w skrócie:

-tworzą się paczki i są w zakładce do wysłania,

-wprowadzasz w nich numery przesyłek (ręcznie lub automatycznie z puli numerów poczty polskiej, z systemów doręczycieli, z zewnętrznych rozwiązań, itp.),

-oznaczasz wszystkie paczki Ctrl+A i klikasz ppm - oznacz jako wysłane,

-w tym momencie Sello oznacza paczki jako wysłane i lądują one w zakładce wysłane,

-w tym samym momencie Sello samo tworzy i wysyła do każdego odbiorcy maila z jego numerem przesyłki, linkiem do jej śledzenia i wszystkimi innymi informacjami, które sobie wymyślimy, a nawet dołącza fakturę (chociaż nie można jeszcze wybrać domyślnego wzorca wydruku ale czekamy na taką funkcję) i inne załączniki jakie sobie wymyślimy.

 

I tyle - w zasadzie cała praca sprowadza się do jednego kliknięcia - oznacz paczki jako wysłane - ile mi to zajmuje... pół sekundy? ;)

Link to postu

Zrozumiałem to tak, że przewoźnik wysyła maila do odbiorcy ale zamiast wysyłać maila do odbiorcy to będzie wysyłać maila do Ciebie, a Sello na podstawie tego maila wpisze do paczki jej numer, oznaczy ją jako wysłaną i jeszcze pośle do odbiorcy maila z numerem jego przesyłki?

 

Jeśli tak to nawet nie wyobrażam sobie jak skomplikowane i czy w ogóle możliwe byłoby dorobienie oznaczania paczek na podstawie maili od różnych przewoźników - obstawiam, że nierealne ;)

 

A tak serio to w Sello działa to w jedyny słuszny sposób - opisany zresztą w poradniku od instalacji Sello do pierwszej paczki - więc sobie tam zerknij.

 

A w skrócie:

-tworzą się paczki i są w zakładce do wysłania,

-wprowadzasz w nich numery przesyłek (ręcznie lub automatycznie z puli numerów poczty polskiej, z systemów doręczycieli, z zewnętrznych rozwiązań, itp.),

-oznaczasz wszystkie paczki Ctrl+A i klikasz ppm - oznacz jako wysłane,

-w tym momencie Sello oznacza paczki jako wysłane i lądują one w zakładce wysłane,

-w tym samym momencie Sello samo tworzy i wysyła do każdego odbiorcy maila z jego numerem przesyłki, linkiem do jej śledzenia i wszystkimi innymi informacjami, które sobie wymyślimy, a nawet dołącza fakturę (chociaż nie można jeszcze wybrać domyślnego wzorca wydruku ale czekamy na taką funkcję) i inne załączniki jakie sobie wymyślimy.

 

I tyle - w zasadzie cała praca sprowadza się do jednego kliknięcia - oznacz paczki jako wysłane - ile mi to zajmuje... pół sekundy? ;)

 

Również nie wyobrażam sobie stopnia komplikacji, choć korzystam z zaledwie 4 kurierów (w proporcjach OK 90%, 5%, 3%, 2%).

 

W tej chwili bieżącej rozwiązanie jest dla mnie proste: drukuję protokół zbiorczy dla np. DPD i widzę, że jest XX paczek, tyle samo muszę mieć w zakładce do wysłania. Ponieważ listy przewozowe z paczką wiążę za pomocą nr dokumentu (PA nr, FA nr) to dodatkowo dopisuję długopisem "sellowy" nr ostatniej paczki która jest do wydania w dniu bieżącym, żeby nie mylić jej z paczkami już szykowanymi na dzień następny. DPD podjeżdża, skanuje, pakuje, potwierdza ilość a ja wybrane paczki oznaczam zbiorczo, CTRL+W i resztę każdy już zna.

 

Pomysł autora wątku być może ma sens w przypadku rozdrobnionego dropshippingu z kilku magazynów, ale za cienki jestem na zaplanowanie automatyzacji (u mnie zewnętrzne magazyny to jakieś 0,2% paczek i 2% obrotu i robię to "na piechotę").

Link to postu

Ponieważ listy przewozowe z paczką wiążę za pomocą nr dokumentu (PA nr, FA nr) to dodatkowo dopisuję długopisem "sellowy" nr ostatniej paczki która jest do wydania w dniu bieżącym, żeby nie mylić jej z paczkami już szykowanymi na dzień następny.

 

Jeśli listy wysyłkowe drukujesz tylko do paczek wysłanych dzisiaj to wystarczy posortować ma / nie ma LW (jak mam taki układ > ma LW oznacza, że ma wydrukowaną etykietę; nie ma / wiem, że etykietę trzeba zrobić, akurat paczki "na jutro" u mnie lądują w Transakcje > Do paczek).

 

Może u Ciebie się sprawdzi na zasadzie ma LW > paczka na dziś > ma etykietę, filtruj wg LM i Ci ukryją "dzisiejsze".

Link to postu

...to dodatkowo dopisuję długopisem "sellowy" nr ostatniej paczki która jest do wydania w dniu bieżącym, żeby nie mylić jej z paczkami już szykowanymi na dzień następny.

No właśnie to jest bolączka Sello. W module paczek przed zakładką do wysłania brakuje dwóch zakładek "do spakowania" i "spakowane".

 

Paczki powinny najpierw lądować w zakładce do spakowania. Po ich spakowaniu powinny być oznaczane jako spakowane (oznacz wszystkie jako spakowane) i przeskakują do zakładki "spakowane". Dopiero przed przyjazdem kuriera powinno się je oznaczać w zakładce "spakowane" jako paczki do wysłania (oznacz wszystkie paczki do wysyłki) i dopiero wtedy przeskakują do zakładki "do wysyłki". I dalej już normalnie tak jak teraz.

 

No i w zakładce "do spakowania" powinien być wbudowany moduł pakowania o którym już pisaliśmy na forum.

 

Można by też to załatwić jedną zakładką - "paczki w trakcie pakowania" i dorobić filtr i kolumnę ze statusem paczki i fajnymi kolorowymi ikonkami :)

 

A najszybciej to nawet dało by się to załatwić w obecnej zakładce "do wysłania" dodając w paczkach pole statusu paczki:

-do spakowania

-spakowana

-do wysłania

-odłożona (dla wszystkich dziwnych spraw typu: czeka na dostawę/dopakowanie, skomplikowany klient, itp.)

 

I zmiany zbiorcze na paczkach lub tylko spod ppm oznacz paczki jako jeden z tych statusów.

Link to postu

W takim razie zakładka transakcje/do paczek (gdzie robimy dokumenty końcowe) mogła by zmienić nazwę transakcje/DK (dokumenty końcowe). I 'utwórz paczkę' też musiało by mieć wybór między do spakowania/spakowana/do wysłania, bo 'odłożona' to mogła by zostać w transakcje/DK.

 

Ale zamiast takich zmian wolałbym moduł pakowania, gdzie 'pakowacz' skanerem potwierdza włożenie towaru do pudełka a sello go pochwali na zielono (lub nie pochwali)...

 

PS

dodatkowo wolałbym na dziś 2 funkcje w sello>nexo (okienko i pełne synchro towarów)... no cóż mnie zmiany w allegro też nieco "cofnęły" w iściu w przód, dużo pracy zajmują miniaturki...

Link to postu

Ale zamiast takich zmian wolałbym moduł pakowania, gdzie 'pakowacz' skanerem potwierdza włożenie towaru do pudełka a sello go pochwali na zielono (lub nie pochwali)...

Też chciałem moduł pakowania ale po przemyśleniu wymagałby on zmian na magazynie i tutaj już nie każdy z użytkowników szybko się dostosuje więc wydaje mi się, że ostatecznie z takiej funkcjonalności mało kto skorzysta. Wymaga to nie tylko odpowiedniego oznaczania wszystkich towarów ale przede wszystkim za dużo fizycznych przeróbek na naszych magazynach :(

 

Dodatkowo przez ostatnie kilka miesięcy sam też pakuję paczki, a ponieważ lubię kombinować ;) to sobie przerobiłem magazyn i sposób pakowania tak żeby mi było jak najprościej i najszybciej. I od tego czasu nie mamy żadnej pomyłki. Zniesienie towaru i sprawdzenie na podstawie listy Ks. Robaka. Podzielenie na wielkim stole na paczki wg naszej listy magazynowej. Przygotowanie pudeł i spakowanie zgodnie z nowymi standardami. Idzie tak super szybko, że aż się dziwię czemu wcześniej tak nie pakowałem ;) No i nie ma żadnych pomyłek, uszkodzeń, itp. :)

 

dodatkowo wolałbym na dziś 2 funkcje w sello>nexo (okienko i pełne synchro towarów)... no cóż mnie zmiany w allegro też nieco "cofnęły" w iściu w przód, dużo pracy zajmują miniaturki...

Wiesz, ja też bym wolał obsługę wielu cen z magazynu SGT i kilku usprawnień w szablonach aukcji do obsługi wielu kont, ale no cóż... ;) Pewnie i tak Twoja sugestia zostanie szybciej zrealizowana bo nad nią przynajmniej pracują, a wiele cen to chyba się nie doczekam jeszcze przez kilka lat :(

 

A miniaturkami to się nie przejmuję, chociaż nie mogę się już doczekać środy 1 lutego 2017 godziny 00:01 i maila od Allegro o treści: "ze względu na brak prawidłowych miniaturek wywaliliśmy ciebie z Allegro. Dziękujemy za pieniądze które przez te wszystkie lata nam zostawiłeś ale już sobie poradzimy bez ciebie... wypad..." ;)  ;D

Link to postu

Więc wychodzi jak zawsze - co użytkownik to indywidalne konfiguracje niosące za sobą indywidualne zaporzebowanie i różnorodna w związku z tym lista zgłoszeń u Bartka.

 

Co do miniaturek to zamierzam te z indywidualną miniaturą usunąć w styczniu. Potem regulanie przerabiać codziennie (ponad 60% już zrobione chyba). Możemy potem porównać efekty tych obu podejść. :)

 

Nie sądzę, żeby allegro wykopało tak łatwo pieniądze... Nie ukrywajmy, nas mogą lubić albo nie (jakiś folder na każdego mogą mieć i oceniać np. "kłótliwość" "zasady allegro" etc.), ale zawsze lubią wpływy...

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...