Skocz do zawartości

Problem - uruchamiający się subiekt - samoczynnie

Polecane posty

Na szybko spróbuj się poratować tym:

 

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9459.0

 

 

Dzięki za odpowiedź. Wezmę to pod uwagę, ale jako ostateczność. Rozwiązanie to nie zlikwiduje problemu, a tylko pozwli na tą chwilę funkcjonować dalej.

 

 

 

Może to jakiś skrypt Wam startuje te procesy? Można w Windowsie takie skrypty pododawać i może być taki właśnie objaw.

 

 

Czy masz wgląd w jakich interwałach czasowych one powstają?

 

Według moich wyliczeń pokrywa się z czasem ustawionym w sello do synchronizacji automatycznej, czyli co około 15 min.

 

 

 

 

 

 

Dziś rano, sello się wysypało. Zostawiłem je włączone na serwerze na weekend. Rano chciałem wyświetlić sb okno z sello i od razu po kliknięciu znikło. Na subiekcie nie dało się pracować. Było kilkaset procesów SGT uruchomionych w tle.

 

Wyczyściłem te procesy i z SGT jest OK, ale po włączeniu Sello nadal uruchamia procesy SGT i ich nie zamyka. Sprawdzałem wszystkie konta jakie mam założone na serwerze oraz wszystkie konta jakie mam założone w Sello. Dzieje się tak tylko dla automatycznej synchronizacji.

 

 

Nie wiem nawet w którą stronę uderzyć. Dzwoniłem już do kilku firm, które teoretycznie pomagają z SGT, ale z Sello..., to nie maja za wiele do powiedzenia.

 

 

Znacie jakiegoś "magika" od Sello? Tylko żeby to była sprawdzona "wróżka" a nie "czarownica" co namiesza w kotle i zawinie się a ja będę miał jeszcze więcej problemów do rozwiązania (takich magików i zdążyłem poznać).

Link to postu

A w Sello w raporcie w pełnym logu są jakieś błędy występujące przy synchronizacji z Subiektem?

 

Sprawdziłbym jeszcze czy problem występuje jeśli ten drugi program korzystający ze Sfery jest wyłączony. Sfera ma taki typ parametrów uruchomieniowych, które pozwalają podłączyć się do uruchomionego procesu. Być może Sello i ten program wzajemnie sobie przeszkadzają i blokują Subiekta przed zamknięciem.

Link to postu

Hej,

 

nie jesteś sam z tym problemem. U mnie od nowego roku też zaczęła sypać błędami. Wykrzacza mi się Subiekt, ale z pewnością ma to podłoże Sello gdyż potrafi uruchomić się kilka procesów z użytkownikiem który jest stworzony tylko do obsługi sello. NIestety nie mam czasu teraz się tym zająć, bo jest początek roku i wiele pilnych spraw czeka. Poniżej wkleję log z serwera

 

Pakiet błędów , typ 0

Nazwa zdarzenia: BEX

Odpowiedź: Niedostępny

Identyfikator pliku Cab: 0

 

Sygnatura problemu:

P1: Subiekt.exe

P2: 1.4902.10.4041

P3: 59f8a994

P4: StackHash_6922

P5: 0.0.0.0

P6: 00000000

P7: PCH_C8_FROM_ntdll+0x0003081C

P8: c0000005

P9: 00000008

P10:

 

Dołączone pliki:

 

Te pliki mogą być dostępne tutaj:

C:\Users\Administrator\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppCrash_Subiekt.exe_1c4ef29b43027c9f8cfac82419e9a5e7025921a_e9537fbd

 

Symbol analizy:

Ponowne sprawdzanie rozwiązania: 0

Identyfikator raportu: 2bcbd29f-f94c-11e7-944d-f8db88fdd2aa

Stan raportu: 2048

Skrócony pakiet:

Link to postu

a jakbyście zrobili upgrade subiekta do 1.50? Chyba już jest taka wersja.

 

 

Najgorsze jest to, że Subiekt / Sello są stworzone na archiwalnych już framewrotkach. Trzeba się liczyć z tym, że kiedyś po kolejnym update systemu wszystko może przestać działać.. bo kompatybilność przestanie być zachowana. (To były czasy XP, a XP już umarło i srogo odradzam pracę w firmie na tym OS)

 

 

W sieci patrząc na ten "PCH_C8_FROM_ntdll" coś z uprawnieniami dostępu na poziomie użytkownika jest nie tak.

 

 

Link to postu

a jakbyście zrobili upgrade subiekta do 1.50? Chyba już jest taka wersja.

 

 

Najgorsze jest to, że Subiekt / Sello są stworzone na archiwalnych już framewrotkach. Trzeba się liczyć z tym, że kiedyś po kolejnym update systemu wszystko może przestać działać.. bo kompatybilność przestanie być zachowana. (To były czasy XP, a XP już umarło i srogo odradzam pracę w firmie na tym OS)

 

 

W sieci patrząc na ten "PCH_C8_FROM_ntdll" coś z uprawnieniami dostępu na poziomie użytkownika jest nie tak.

 

 

 

Wspominałem wcześniej - u mnie jest najnowsza wersja SGT (1.50 z HF3)

 

 

 

 

 

U siebie w raporcie mam wyświetlającą się ikonkę błędu przy "synchronizacja towarów".

 

W szczegółach operacji mam tylko "Rozpoczęto synchronizacja towarów". Sello już nie robi żadnej synchronizacji a mimo to  nie ma w szczegółach inf o zakończeniu. Powinno być?

 

Jeśli tak, to ewidentnie przy synchronizacji nie zakańcza operacji i nie zamyka SGT.

 

W Logach również mam tylko inf o rozpoczęciu synchronizacji.

 

Ale w logach znalazłem kilka inf:

"InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x80070008)"

 

Tj zapis z wczoraj o godzinie 7:28. Z późniejszych godzin oraz z dziś takiej inf nie mam. Zapis o ww błędzie nie pojawia się codziennie.

 

Mam tez zapis "Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne". To pokrywa się z ww błędem, tzn data i godzina sa takie same.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy każdy użytkownik Sello jest powiązany z użytkownikiem Subiekta i czy mają oni ustawione prawidłowe hasła do Subiekta. Nieudane logowanie może o tym świadczyć.

 

 

Z tymi hasłami, to nieźle się wystraszyłem. Zobaczyłem Twój wpis i od razu "eee... nie wiem czy hasła wpisałem" :)

 

Ale, ale... sprawdziłem i jest OK.

 

Na wszelki wypadek ustawiłem w SGT nowe hasło dla konta od automatu Sello i przypisałem to hasło do Sello. Niestety nadal nie zamyka procesów SGT. Kolejno usunąłem hasło w SGT i w Sello i niestety również nie zamyka procesów.

 

Sprawdziłem jeszcze uprawnienia w SGT dla tego konta, choć już kiedyś robiliśmy automat dla konta SZEF i też były błędy.

 

 

Niestety Bartku, nadal nie mam punktu zaczepnego. Dziś rano musiałem zatrzymać firme na 15 min, bo serwer nie wydalał. Miał uruchomione ponad 300 procesów SGT i użycie procesora 100% oraz full pamięci ram. SGT na wszystkich kompach chodził jak stary zetor przed remontem silnika ;)

 

 

Bartek, jakieś jeszcze pomysły?

Link to postu

Na screenie widać, że Sello było uruchamiane przez zdalny pulpit (lub coś podobnego). Czy uruchomienie normalnie na maszynie serwerowej też powoduje problemy z zamknięciem Subiekta?

 

Uruchomienie bezpośrednio na stacji (bez pulpitu zdalnego) nic nie dało.

 

Zrobiłem aktualizację programów. Aktualnie:

Subiekt SG 1.50 SP1 HF1

Sello 1.25.0 BETA1

 

Niestety nadal uruchamia procesy subiekta.

 

Zawiesza się na synchronizacji towarów.

 

Bartek, co Sello zrobi jeśli ma w towarach pozycje powiązaną z kartoteką z SGT, natomiast w SGT wyłączę opcję "do serwisu aukcyjnego"?

Znalazłem takie towary i zastanawiam się, czy przy tym się nie gubi? W sello nadal wyświetlają się jako powiązane, ale w SGT juz nie mają  znacznika "do serwisu aukcyjnego".

 

 

Jutro umówiłem się z serwisem od bazy SGT. Niestety nie za bardzo znają się na Sello, ale może coś wyłapią, co rozwiąże sprawę. Bardzo na to liczę.

Link to postu

Bartek, co Sello zrobi jeśli ma w towarach pozycje powiązaną z kartoteką z SGT, natomiast w SGT wyłączę opcję "do serwisu aukcyjnego"?

Przestaje synchronizować ten towar.

 

To raczej nie jest kwestia Sello. Coś jest nie tak z zamykaniem Subiekta. Po wykonaniu swoich zadań Sello zleca Subiektowi zakończenie działania a ten najwyraźniej z jakichś powodów tego nie chce zrobić.

 

Niech serwisant sprawdzić tę ścieżkę, czy Subiekt zamyka się z jakiegokolwiek rozwiązania sferycznego przy różnych parametrach uruchomieniowych.

Link to postu

W sello nadal wyświetlają się jako powiązane, ale w SGT juz nie mają  znacznika "do serwisu aukcyjnego".

 

W takim wypadku możesz w Sello użyć PPM i "Usuń powiązanie z Subiektem GT", dzieje się tak ponieważ synchro nie działa w obie strony. Jeśli potem u góry ustawisz filtr "powiązane z programem sprzedaży" na "tak", uzyskasz listę towarów równą tym, które są w Subiekcie wystawione do aukcji.

 

Nie wiem, czy to pomoże w Twoim problemie, ale przynajmniej będziesz miał uporządkowane towary w Sello. Osobiście kilka razy w roku to sprawdzam.

Link to postu

Ciekawie się podziało.

 

Pisałem, że na sobotę byłem umówiony z gościem od bazy subiekta oraz sieci i serwerów itd. Niestety wtedy nie zdążył nic konkretnego zrobić. Dziś był u nas, i...

 

Sello działa, tzn problem z tego tematu został rozwiązany. Proces Subiekta zamyka się po synchronizacji towarów. Sama synchronizacja idzie do końca, nie zatrzymuje się w pewnym momencie jak to było od prawie miesiąca.

Włączyłem ponownie automat koło 17:00, żeby synchronizował się co 15 min. Przyszedłem sprawdzić i nie ma ani jednego procesu po 4 godzinach.

 

Zapytacie co zrobił?

Nie wiem i on tez tego nie wie :D

 

Ale napiszę co się zmieniło u nas:

1. drobna przeróbka neta - no ale to nie mogło mieć wpływu, bo synchronizacja towarów idzie lokalnie na serwerze. Sello do automatu uruchomione na serwerze, na którym jest baza SGT.

 

2. dołożona pamięć RAM (8 GB, teraz jest łącznie 16 GB) - razem ze wszystkimi problemami jakie ostatnio się pojawiły, wyszło że serwer w toku pracy jedzie niemal na 100% pamięci. Więc dołożyliśmy, teraz wykorzystuje jakieś 48%. Może to blokowało zamykanie?

 

3. w weekend jeden z programów współpracujących z SGT został odinstalowany. Zainstalowaliśmy go ponownie w poniedziałek. Niestety brakło mi czasu, żeby przetestować Sello wcześniej. Co znaczy, że nie mogę potwierdzić i zaprzeczyć, czy ten program w jakikolwiek sposób mógł być przyczyną.

 

Nic więcej się nie zmieniło. Tak więc obstawiam na pkt 2 lub 3.

 

 

 

Bartek, mam jeszcze jedną sprawę. Co mogę zrobić, że skrócić czas pobierania danych z Allegro, ale bez znacznego ograniczania ich?

 

Chodzi mi przede wszystkim o pobieranie transakcji i formularzy.

 

Aktualnie pełne dane pobierane są co 1 pobranie, czyli za każdym razem. Teraz wieczorem, proces ten trwał 54 minuty.

 

Chciałbym ponownie włączyć automatyczne pobieranie ofert, jednak mam obawy, że gdy się to uruchomi w ciągu dnia, to na pobranie zamówień będzie trzeba czekać nawet kilka godzin.

Chciałbym jakoś skrócić ten czas.

 

 

Parametry wysyłania i odbierania, jakie mam:

 

AUKCJE: wyłączone

Synchronizacja kategorii i parametrów z serwisu aukcyjnego: "Aktualizuj także przy pierwszym połączeniu danego dnia"

 

TRANSAKCJE: (wszystkie opcje włączone)

Pobieraj transakcje i formularze pozakupowe co 15 minut (chyba to muszę wydłużyć)

Pobieraj pełne dane co 1 pobrań

Zapisuj transakcję od dnia 17.02.2017

 

WIADOMOŚCI: wyłączone

 

KOMENTARZE: wyłączone

 

SYSTEM SPRZEDAŻY:

Synchronizuj towar co 15 minut - włączone od dziś. Reszta opcji wyłączona

 

DOSTAWCY PACZEK: wyłączone

 

 

Link to postu

Ciekawe co piszesz w pkt. 2. Na poprzednim laptoKu miałem 4GB (jego max możliwości) i procesy się dublowały. Ale... nie pamiętam, żeby teraz, odkąd mam w nowym sprzęcie 16GB problem się powtórzył... Twoje przypuszczenie może być słuszne.

Link to postu

Na początek wyłączyłbym pobieranie pełnych danych za każdym razem. Skoro sam proces trwa 50 minut, to w tym czasie można kilkanaście razy uruchomić pobieranie szybkie, które nawet jeśli z jakiegoś powodu nie zwróci wszystkich danych, to i tak część transakcji i fodów powinna się pobrać, a te, które napotkały na opóźnienia pobiorą się później przy pełnym pobieraniu.

 

Mam nadzieję, że uda nam się niedługo przepisać pobieranie danych na nowy mechanizm - ale tutaj jeszcze chwilę się z tym wstrzymamy ze względu na potencjalną możliwość pojawienia się zupełnie nowego sposobu pobierania w nowym API Allegro.

Link to postu

Na początek wyłączyłbym pobieranie pełnych danych za każdym razem. Skoro sam proces trwa 50 minut, to w tym czasie można kilkanaście razy uruchomić pobieranie szybkie, które nawet jeśli z jakiegoś powodu nie zwróci wszystkich danych, to i tak część transakcji i fodów powinna się pobrać, a te, które napotkały na opóźnienia pobiorą się później przy pełnym pobieraniu.

 

Mam nadzieję, że uda nam się niedługo przepisać pobieranie danych na nowy mechanizm - ale tutaj jeszcze chwilę się z tym wstrzymamy ze względu na potencjalną możliwość pojawienia się zupełnie nowego sposobu pobierania w nowym API Allegro.

 

włączyłem co 1 pobieranie, bo były duże braki. To było dawno temu, więc może coś się zmieni.

 

 

Nie wiem jakie macie założenia co do zmian ustawień pobierania danych, ale z moja sugestia, to Aukcje można byłoby pobierać o konkretnych godzinach. Wydaje mi się, że praktyczniejsze byłoby ustawienie "Pobieraj pełne dane: codziennie o godzinie 1:00". Nie wiem jak inny to widzą, ale myślę, że pobranie pełnych danych o aukcjach 1x na dzień jest zupełnie wystarczające i gdyby udało się to ustawić w nocy, gdzie net jest najmniej obciążony i po godzinach pracy, żeby nie wydłużać pobierania transakcji, to byłoby super.

Link to postu

Mamy takie sugestie. Ale raczej zakładamy, że wszystko pójdzie w kierunku odświeżania takich danych na "żywo" - czyli występuje zmiana w serwisie, za chwilę jest synchronizowana do Sello tylko ta pojedyncza zmiana. Pobieranie całych danych jest długotrwałe i nieefektywne, bo pobierane są również aukcje, w których nie było żadnej zmiany. Jest to dobre w zasadzie w momencie rozpoczęcia pracy i chęci pobrania wszystkiego co się da z Allegro.

Link to postu

Mamy takie sugestie. Ale raczej zakładamy, że wszystko pójdzie w kierunku odświeżania takich danych na "żywo" - czyli występuje zmiana w serwisie, za chwilę jest synchronizowana do Sello tylko ta pojedyncza zmiana. Pobieranie całych danych jest długotrwałe i nieefektywne, bo pobierane są również aukcje, w których nie było żadnej zmiany. Jest to dobre w zasadzie w momencie rozpoczęcia pracy i chęci pobrania wszystkiego co się da z Allegro.

 

I to pięknie brzmi. W taki sam sposób skróciliśmy pracę innego programu. Z przesyłania wszystkich danych trwających ponad 20 min zeszliśmy do 3 - 7 sekund, poprzez przesyłanie tylko bieżących zmian. Tak więc, jestem za tą zmianą. Ale nie będę pytał o termin ;)

 

 

 

Link to postu

:(:o :'(

 

Zaktualizowałem wczoraj wieczorem Sello do 1.25 i dziś na nowo mam procesy SGT w tle uruchomione. Dodatkowo nie chce mi synchronizować towarów z SGT, nawet jeśli wywwołuje z PPM ręcznie.

 

Bartek ratuj. Poprzednio próbowałem rozwiązać tą sprawę przez kilka tygodni i jak wspominałem nie udało mi się nic konkretnego ustalić choć problem na jakiś czas zniknął.

Link to postu

A była zmiana w towarze? Można wymusić pobranie danych towaru oznaczając je w Subiekcie ponownie "do serwisu aukcyjnego".

 

Co do odpalających się Subiektów, to może ponowna wizyta cudotwórcy? Ponowna instalacja mogła pozmieniać jakieś uprawnienia w systemie itp, które były poprzednio zmodyfikowane. Trudno mi coś więcej podpowiedzieć bo z taką sytuacją się jeszcze nie spotkałem.

Link to postu

A była zmiana w towarze? Można wymusić pobranie danych towaru oznaczając je w Subiekcie ponownie "do serwisu aukcyjnego".

 

Zmieniałem wczoraj trochę w towarach. Czyściłem zbędne pozycje itd. Spróbuję Twojej propozycji, ale chyba dopiero jutro wieczorem.

 

 

Co do odpalających się Subiektów, to może ponowna wizyta cudotwórcy? Ponowna instalacja mogła pozmieniać jakieś uprawnienia w systemie itp, które były poprzednio zmodyfikowane. Trudno mi coś więcej podpowiedzieć bo z taką sytuacją się jeszcze nie spotkałem.

 

Kłopot w tym, że cudotwórca nic nie wymyślił i nie zrobił nic, poza zmianą rutera i ustawień sieci oraz dołożeniem pamięci do serwera. Rozejrzał się po temacie i stwierdził, że nic mu nie przychodzi do głowy :/

 

 

Kurcze, jeśli tego nie rozwiążę, to będę się bujał codziennie z ręcznymi synchronizacjami, pod warunkiem że one chociaż pójdą.

 

Link to postu

Bartek, macie jakiegoś serwisanta swojego, firmowego, płatnego? Może jakąś firmę którą "autoryzujecie" do takich prac/napraw?

 

Niedługo będzie 1,5 miesiąca jak próbuje sobie z tym poradzić i bez efektów. Wczesniej mogłem chociaż ręcznie wywołać synchronizację, teraz nawet to nie idzie co już całkowicie wyklucza zaciąganie jakichkolwiek danych o towarach z SGT.

 

Sam sobie nie poradzę.

 

Wygooglowałem firmę "satisoft", ale zanim skorzystam z czyjejś pomocy i dam im dostęp do całej bazy (serwera), wolałbym skorzystać z kogoś z polecenia. Już parę razy przejechałem się na pseudo informatykach, a w tym przypadku nie chcę ryzykować.

 

 

 

Link to postu

Bartek, mam jeszcze kilka pytań:

 

1. Sello robi synchronizację z SGT - co w sytuacji gdy napotyka towar zablokowany przez innego użytkownika? Pomija? Czeka aż zwolni się?

 

2. Co w sytuacji, gdy dany towar jest zablokowany w bazie np przez jakiś tigger (chyba tak to się nazywa)? Czy może być sytuacja, że Sello zatrzymuje sięn a tej pozycji i próbuje z nią coś zrobić, ale nie może pójść dalej?

 

3. W jakiej kolejności (po czym) sello synchronizuje towar? Po kodzie produktu? Czy może jakimś wewnętrznym ID, które jest niewidoczne z pozycji użytkownika SGT?

 

 

Synchronizacja towarów aktualnie zatrzymuje mi się na tym samym towarze. W logach mam, że została wykonana synchronizacja towaru "A" i dalej już nic. Tj powiedzmy 30 pozycja z 6 tys pozycji. Te 30 pozycji poszło bez problemu. Zrobił trzydziestą i stanął, tak jakby coś go zblokowało. Proces SGT jest dalej uruchomiony, bo nie ma w logach wzmianki "Zakończenie synchronizacji", nie dochodzi do tego etapu.

 

W ubiegłym roku miałem sytuację, że program s2s (jego tiggery) zablokowały bazę i nie można było zapisywać żadnych dokumentów w SGT. Pojawiał się "błąd zapisu do bazy" i nic więcej nie można było zrobić. Sam SGT działał, miałem wgląd we wszystko. Może teraz jest podobna sytuacja, tylko blokada dotyczy konkretnej kartoteki?

 

 

Dodam, że wyłączyłem "do serwisu aukcyjnego" dla wszystkich towarów i w logach miałem zarówno rozpoczęcie synchronizacji jak i zakończenie, co wskazuje na prawidłową komunikację między Sello a SGT. Proces SGT zamknął się samoczynnie.

 

Gdy włączyłem na 1 pozycji "do serwisu aukcyjnego", również poszło prawidłowo.

 

Mam w planach szukać towaru, który może blokować synchronizacja, jednak potrzebuję ww inf, żeby wiedzieć, czy to wgl dobry kierunek no i może precyzyjniej uda mi się znaleźć, co jest następne po produkcie "A", który jako ostatni przeszedł prawidłowo synchronizację?

 

 

 

Link to postu

1. Towar taki zostanie pominięty i synchronizacja pójdzie dalej. Właśnie to weryfikowaliśmy przed chwilą i wygląda na to, że towary takie jak zostaną pominięte tak już nie będą ponownie zsynchronizowane do czasu kolejnej aktualizacji w towarze Subiekta. Tymczasowym rozwiązaniem takiego problemu może być ponowne oznaczanie towarów jako do serwisu aukcyjnego, lub też aktualizacja za pomocą skryptu SQL dat w tabeli tw_Zmiana w Subiekcie.

 

2. Sello podczas normalnej synchronizacji nie aktualizuje obecnie towarów w Subiekcie więc potencjalny trigger aktualizujący nie wykonuje się w trakcie synchronizacji. Raczej wszelkie blokady zapisu objawiły by się błędem w raporcie, ale sama synchronizacja powinna pójść dalej. Chyba, że jest jakiś problem z zablokowanym przez trigger towarem nawet do odczytu i serwer SQL dziwnie zachowuje się w takiej sytuacji.

 

3. Trudno rozstrzygnąć, jest robiona lista towarów na podstawie dat tw_Zmiana i te towary trafiają do synchronizacji w kolejności takiej jak ją zwróci serwer SQL.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...