Skocz do zawartości

Przeniesienie sposobu płatności do ZK

Polecane posty

jeśli ustawisz w subiekcie inną formę płatności dla ZK jako podstawowe, to tak będą one wystawiane też z sello. Ale to nic nie rozwiązuje. Przydałoby się, żeby do ustawień, które już sa w sello dla dokumentów końcowych, można było dodać do listy inny dokument, np ZK i dla niego określić sposób płatności.

Link to postu

tj dobre pytanie  :o

 

Ustawiłem dawno temu nie mogłem sobie przypomnieć. Ale znalazłem. Ustawiasz to dla kontrahenta. Dla każdego nowego klienta z automatu mam ustawione "Kredyt ratalny", tj opcja dla "za pobraniem".

 

Parametry > Kontrahenci > Płatności > Kredyt ratalny 100%

 

Zrobiłem tak bo często pracownikom zdarzało się zapomnieć o zmianie sposobu płatności w ZK na pobraniowy i paczka poszła do klienta a on nie zapłacić przy odbiorze.

 

Teraz jest odwrotnie. Z automatu jest paczka pobraniowa i pracownik musi zmienić na przedpłatę, jeśli klient już wpłacić. Gdy pracownik zapomni, to paczka idzie z COD ale klient sam się odzywa, że już ma zapłacone. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale unikam w ten sposób strat finansowych za dostawy towaru bez płatności.

 

 

 

 

Link to postu

tj dobre pytanie  :o

 

Ustawiłem dawno temu nie mogłem sobie przypomnieć. Ale znalazłem. Ustawiasz to dla kontrahenta. Dla każdego nowego klienta z automatu mam ustawione "Kredyt ratalny", tj opcja dla "za pobraniem".

 

Parametry > Kontrahenci > Płatności > Kredyt ratalny 100%

 

Zrobiłem tak bo często pracownikom zdarzało się zapomnieć o zmianie sposobu płatności w ZK na pobraniowy i paczka poszła do klienta a on nie zapłacić przy odbiorze.

 

Teraz jest odwrotnie. Z automatu jest paczka pobraniowa i pracownik musi zmienić na przedpłatę, jeśli klient już wpłacić. Gdy pracownik zapomni, to paczka idzie z COD ale klient sam się odzywa, że już ma zapłacone. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale unikam w ten sposób strat finansowych za dostawy towaru bez płatności.

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki działa mi już w Subiekcie - bardzo przydatne.

Link to postu

Jest w sello możliwość przeniesienia do dokumentu wstępnego sposobu płatności? Tak jak to się odbywa dla dokumentu końcowego.

Jak to "Tak jak to się odbywa dla dokumentu końcowego"??? A odbywa się? Sello potrafi automatycznie wybrać rodzaj karty/rat (Pobranie DPD, Pobranie Inpost, Płatności Allegro itp...) w dokumencie końcowym? A gdzie się to konfiguruje? :-O

Link to postu

Jest w sello możliwość przeniesienia do dokumentu wstępnego sposobu płatności? Tak jak to się odbywa dla dokumentu końcowego.

Jak to "Tak jak to się odbywa dla dokumentu końcowego"??? A odbywa się? Sello potrafi automatycznie wybrać rodzaj karty/rat (Pobranie DPD, Pobranie Inpost, Płatności Allegro itp...) w dokumencie końcowym? A gdzie się to konfiguruje? :-O

 

 

Tutaj pokazane. Można ustawić sobie dwa rodzaje kart płatności.

Ja np mam: PAYU oraz POCZTEX - POBRANIE

Dla reszty przy wystawianiu dokumentów wystawiam ręcznie (np pobranie inpost, lub pobranie  sendit).

cesje.png

 

Chociaż to obsługuje tylko dwie karty płatności. @Bartek - moim zdaniem przeniesienie kart płatności do modułu:

 

 

 

 

Wysyłka towarów ---> sposoby wysyłki rozwiązałaby resztę kombinacji - pisałeś kiedyś, że chcecie rozszerzyć tę funkcjonalność. Moim zdaniem również nie jest to jakaś wielka robota właśnie przenieść je tutaj.

Link to postu

Ja teraz dodałem dokument ZK poprzez funkcję w Sello - dodaj nową transakcję i ustawiło mi tak jak chciałem czyli jest przelew w ZK - zadziałało po porawce faktycznie w Subiekcie ustawienia Klientów - podpowiada teraz przelewy - super :D

 

 

Jeśli w sello masz transakcję "za pobraniem", to przy wystawianiu ZK z sello, też zaczytuje prawidłowo? Czy pozostaje przelew bez zmian?

Link to postu

Ja teraz dodałem dokument ZK poprzez funkcję w Sello - dodaj nową transakcję i ustawiło mi tak jak chciałem czyli jest przelew w ZK - zadziałało po porawce faktycznie w Subiekcie ustawienia Klientów - podpowiada teraz przelewy - super :D

 

 

Jeśli w sello masz transakcję "za pobraniem", to przy wystawianiu ZK z sello, też zaczytuje prawidłowo? Czy pozostaje przelew bez zmian?

 

 

Haha mam to faktycznie jest błąd, tzn cały czas jest PRZELEW. Ale FV idzie poprawnie mimo to, tzn ustawia kartę płatności - POBRANIE - dziwne. Masz rację, teraz już rozumiem.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

@Bartek jak wygląda sprawa nowego synchronizatora Sello <- >  SGT? Trochę czasu upłynęło :)

Możliwość przenoszenia sposobu płatności do SGT przy tworzeniu ZK nadal jest potrzebna. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój wysyłek (ilość firm z którymi współpracujemy), przydałoby się też, żeby można było ustawić Pobranie w zależności od firmy transportowej (cesja na Pocztę Polską, cesja na DPD, InPost itd).

 

Kolejne pytanie pewnie będzie zbyt zuchwałe, ale spróbuję:

Przewidujecie możliwość wprowadzenia synchronizacji Pól własnych w SGT? Np przy tworzeniu ZK, żeby w PW (pole własne) wstawiało konkretną wartość:

1. mamy PW w którym określamy rodzaj dokumentu końcowego (PAi, FS, FSd). Aktualnie tworząc ZK trzeba to ustawić ręcznie. Sello widzi jaki ma być dokument i teoretycznie można byłoby stworzyć mechanizm do ustawiania PW.

2. w kolejnym PW mamy sposób wysyłki (Paczkomaty24, Kurier48, DPD, Geis, FedEx, itd). To w teorii tez można ustawić w trakcie tworzenia ZK

 

 

Link to postu

No kolega programista właśnie wczoraj do niego "usiadł" :). Musieliśmy prace przerwać przed wakacjami bo były inne pilne rzeczy do zrobienia. Mam nadzieję, że teraz już nie będzie potrzeby odrywania człowieka od konektora :) .

1. Tym głównie kieruje zapotrzebowanie. Funkcje, z których skorzysta więcej osób mają generalnie przewagę nad takimi "dla jednej firmy". Takie rozwiązania co podałeś, w założeniu, że nikt więcej nie potrzebuje ustawiać PW, firmy realizują we własnym zakresie przy pomocy własnych informatyków lub serwisantów. Ustawienie PW w zależności od typu dokumentu jest do zrealizowania w bazie Subiekta poprzez triggery. Tutaj problemem może być jednak fakt, że tworzenie automatyczne ZK może wystąpić wcześniej niż w Sello pojawi się FOD - zatem niekoniecznie znajdzie się tam właściwy typ dokumentu.

2. To również da się zrealizować poprzez rozwiązania własne na bazie Subiekta. Ale tutaj ten sam problem co poprzednio. Transakcja jest zapisywana przed FODem a ZK jest tworzone po zapisie transakcji.

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

No kolega programista właśnie wczoraj do niego "usiadł" :). Musieliśmy prace przerwać przed wakacjami bo były inne pilne rzeczy do zrobienia. Mam nadzieję, że teraz już nie będzie potrzeby odrywania człowieka od konektora :) .

1. Tym głównie kieruje zapotrzebowanie. Funkcje, z których skorzysta więcej osób mają generalnie przewagę nad takimi "dla jednej firmy". Takie rozwiązania co podałeś, w założeniu, że nikt więcej nie potrzebuje ustawiać PW, firmy realizują we własnym zakresie przy pomocy własnych informatyków lub serwisantów. Ustawienie PW w zależności od typu dokumentu jest do zrealizowania w bazie Subiekta poprzez triggery. Tutaj problemem może być jednak fakt, że tworzenie automatyczne ZK może wystąpić wcześniej niż w Sello pojawi się FOD - zatem niekoniecznie znajdzie się tam właściwy typ dokumentu.

2. To również da się zrealizować poprzez rozwiązania własne na bazie Subiekta. Ale tutaj ten sam problem co poprzednio. Transakcja jest zapisywana przed FODem a ZK jest tworzone po zapisie transakcji.

konsultowałem sprawę triggerów - informatyk odradził mi i piszemy oddzielny program. Kłopot w tym, że nastąpi w ten sposób opóźnienie, trzeba czekać kilka minut (w zależności od ustawienia), żeby program edytował parametry ZK.

 

Tworzenie automatyczne ZK odpada - wpadają one do SGT jako każdy oddzielnie do danego przedmiotu. Nas interesuje realizacja ZK przez SGT i dokument wstępny wrzucamy tam z transakcji zbiorczej.

 

Myślę, że grono mogłoby znaleźć się znacznie większe :)

 

 

No ale na przenoszenie sposobu płatności czekam :)

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

@Bartosz Rosa jak postępy w tym temacie? Też przydało by się to żeby na ZK była prawidłowa forma zapłaty. Piszesz że to jest kwestia tego ze ZK powstaje przed FOD. TO może jest też jakaś możliwość zaktualizowania zbiorczego ZK kiedy te FOD-y już są. My drukujemy ZK i do zk podpinamy paragon z odpowiednią formą (żeby tak łatwo w paczce nie zginął) ale właśnie żeby nie było gotówki na każdym zk to przed wydrukiem edytujemy dokument przestawiając to ręcznie. Strata czasu.

Link to postu
  • 2 lata później...

W najbliższym czasie skupiamy się na ustabilizowaniu nowego synchronizatora, pozbyciu się problemów zgłaszanych obecnie. Gdy osiągnie on już "dojrzałość" i będzie można usunąć stary synchronizator, zajmiemy się implementacją nowości. Obecnie implementacja nowości jest dość trudna w realizacji gdy trzeba obsługiwać i stary i nowy synchronizator. Jak to wyjdzie czasowo? Trudno powiedzieć, ale dążymy do tego aby przejść na nowy synchronizator jak najszybciej. Na pewno nie będzie to w przeciągu miesiąca czy dwóch.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...