Skocz do zawartości

od Kwietnia Allegro przekształci się w Amazon :)

Polecane posty

Po dzisiejszej prezentacji wyłania się nowy obraz Allegro.

 

Będzie to wyglądało dokładnie tak jak w Amazonie.

 

Z drugiej strony dziwne, że interfejs Amazona jest tłumaczony od ponad roku na polski i nic w tym kierunku jeszcze nie drgnęło na samej stronie...

 

Chyba dają czas Allegro na zmianę koncepcji... być może na błędną :)

 

 

Link to postu

Podobno tak wyglądają plany:

 

- od kwietnia 2017: nowe narzędzie do wystawiania aukcji - bez możliwości dodania własnego szablonu html

- od lipca 2017: SA tylko dla aukcji wystawionych z nowym wyglądem

- bezpłatne wystawianie ofert - na razie brak info jak zmieni się prowizja

- oferty do odwołania - nie będzie już typowej Aukcji na 14 czy 30 dni, nie będzie też sklepu

- licytacje na 5, 7 i 10 dni

- możliwość zawieszenia oferty: START/STOP - w przypadku braku towaru oferta oznaczona jako towar chwilowo niedostępny

- od lutego 2018 - tylko oferty z nowym wyglądem, pozostałe zostaną usunięte

20.02.2017 zmiany te mają zostać oficjalnie ogłoszone, Allegro udostępni wszystko w formie strony jak przy ostatniej zmianie miniaturek.

 

w lutym 2018 zadebiutuje także zupełnie nowy wygląd całego portalu, jak to ładnie ujęli - nie było jeszcze tak dużej zmiany.

Link to postu

Czyli dodatkowych zdjęć w opisie też już nie będzie? I czy będą tylko te wysyłane do Allegro (i pewnie wszystkie będą musiały być na białym tle)?

 

Czyli sam tekst plus zdjęcia na białym tle? I wszystkie aukcje tylko z jednym przedmiotem.

 

Dzięki za informację. Czyli znowu mamy rok na kolejne przebudowanie całego systemu i ST ma kolejne problemy... ::)

 

A jak pisaliśmy o tym przy miniaturkach to nikt tego nie brał na poważnie ;) a wychodzi na to że niemieckie Allegro będzie teraz wyznacznikiem.

Link to postu

Możliwość zawieszania aukcji to super pomysł.

 

Ile razy wchodziłem do sklepu internetowego, a tam "Towar chwilowo niedostępny".

Bardzo mnie to denerwowało, a część sklepów miała (i pewnie ma) tak z większością towarów.

 

Teraz to samo będzie na Allegro.

A więc jeszcze bardziej znikną różnice pomiędzy Allegro a sklepami.

 

A jak dodamy do tego brak HTML, opis tylko tekstowy, bez tabelek, bez styli, wszystko arialem 12, to nawet w sklepach będzie atrakcyjniej.

 

Dlatego też Allegro teraz nie walczy z kradzieżami miniaturek.

Powoli przyzwyczaja użytkowników, że za chwilę korzystanie z jednej, stworzonej przez innego użytkownika miniaturki danego przedmiotu stanie się obowiązkiem i zostanie wpisane do regulaminu.

 

Jak żyć panie Prezesie ?

 

Link to postu

No to jak to teraz będzie.

Ceny już mamy jak na Amazonie ;P

Miniaturki też.

Bez HTML? Nie mogę sobie tego wyobrazić.

Wszystko będzie takie samo. Już jest na pierwszy rzut oka wszystko takie samo (miniaturki).

To kto będzie sprzedawał?

W handlu trzeba się umieć wyróżnić, jak mam sprzedawać, jak będę się mógł wyróżnić tylko ceną (i to niższą)?

Link to postu

Tak, a tak wyglądają miniaturki na białym tle

Ale wystarczy na oszukanie programu sprawdzającego miniaturki ;)

 

Przecież w głębi duszy wiedzieliśmy, że Allegro tak zrobi ;)

Jeszcze tylko grupowanie przedmiotów jak na Amazonie i oferta Allegro zawsze na pierwszym miejscu. No i na koniec wzrost prowizji ;)

Link to postu

Nie bardzo rozumiem, to gdzie będzie miał być opis przedmiotu, kontakt do sprzedawcy itd itd.

 

Najlepiej nigdzie :)

 

Ty będziesz pakował i płacił prowizję za to, że mogłeś spakować, magazynować towar u siebie i zadbać o prawidłowy opis i ładne zdjęcia.

 

Sami powiedzcie, że to jest genialne.

 

To tak jakbym poszedł do dentysty i on by mi płacił za to, że wybrałem złote zęby. ;D ;D

Link to postu

Nie bardzo rozumiem, to gdzie będzie miał być opis przedmiotu, kontakt do sprzedawcy itd itd.

 

Najlepiej nigdzie :)

 

Ty będziesz pakował i płacił prowizję za to, że mogłeś spakować, magazynować towar u siebie i zadbać o prawidłowy opis i ładne zdjęcia.

 

Sami powiedzcie, że to jest genialne.

 

To tak jakbym poszedł do dentysty i on by mi płacił za to, że wybrałem złote zęby. ;D ;D

 

Ja nosiłem się z zamiarem przebudowania Sklepów, chciałem kupić nowe panele aukcji, porobić nowe szablony i tak muszę coś zrobić, bo mi Dropbox za kilka tygodni wyłącza udostępnianie i miałem przesiąść się na inny hosting. Co w takim razie, kupować te nowe szablony, nowe panele, poczekać, aż i tak html Allegro zablokuje?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...