Skocz do zawartości

od Kwietnia Allegro przekształci się w Amazon :)

Polecane posty

Ks. Robak, czyli Twoim zdaniem Allegro jak zobaczy, że Amazon zabrał im sprzedaż w dziale Elektronika, nie zrobi nic?

 

 

I tu jest niezrozumiałe dla mnie zjawisko, bo to od dawna już jest, tzn. na Allegro są większe ceny elektroniki niż w sklepach na ceneo, a mimo to kupujący widać są, skoro są cały czas oferty.

A Allegro nie zrobiło nic. Więc i z Amazonem nie zrobi nic.

 

Druga sprawa to to, że ja jako mały nie mogę nawet przy zerowej prowizji Allegro sprzedawać np. pralek Samsunga w dobrej cenie, bo mi Samsung takich pralek nie sprzeda wystarczająco tanio.

 

To samo będzie dotyczyć wszystkich produktów, bo Amazon jest potentatem w każdej dziedzinie, więc ja nie będę mógł sprzedawać w konkurencyjnej cenie noży, bo obecnie biorę je od hurtowników. Czyli już dokładam jeden poziom marży.

A Amazon pomija hurtowników, wszystko bierze wprost od producentów. I jeszcze dostaje lepsze ceny niż pewnie każdy inny klient danego producenta.

 

 

Bo jak dla mnie wprowadzi tak niskie opłaty w tym dziale, aby był po pierwsze duży wybór,

 

Z wyborem na Amazonie nie ma problemu. Jest większy niż na Allegro.

 

aby było dużo sprzedających i aby Allegro miało z tego nadal dobre prowizje. Natomiast Amazon w tej sytuacji będzie mógł albo wspierać dalej tylko tych dużych, albo będzie musiał obniżyć opłaty za korzystanie z ich serwisu na tyle, aby Ci mali przeszli do Amazon.

 

 

A po co mali mają przechodzić do Amazona, skoro już ci duzi obsługują cały popyt i generują maksymalnie możliwe prowizje?

 

Mali są Amazonowi potrzebni tylko w przypadkach:

-mali producenci, robiący niszowe produkty

-zapasowi magazynierzy. Gdy u dużych się akurat towar skończy, wówczas można jeszcze sięgnąć do tego co skitrali mali i nadal zarabiać.

 

 

Jeszcze raz powtarzam, sytuacja konkurencyjności zawsze jest lepsza dla podmiotów zależnych,

 

 

Masz rację. Ale tutaj nie będziemy mieli przypadku wzrostu konkurencyjności, tylko wprowadzenia monopolu.

A to już bardzo źle.

 

Zyskają tylko klienci. Oczywiście będą zyskiwać, aż Amazon nie wykończy wszelkiej konkurencji. Wówczas będzie mógł nareszcie dyktować ceny.

Do tego jeszcze droga daleka, ale cel jest.

 

a gorsza dla dotychczasowego dominującego i nowego wchodzącego. Dlatego właśnie Amazon tak długo odkładał tą decyzję. Musiał być pewny że może konkurować z Allegro i dużo na tej walce zyskać.

 

Amazon miał szansę kupna Allego. Nie skorzystał z tego, bo uznał, że Allegro nie jest żadną konkurencją.

Przekalkulował, że te 3 mld Euro to za dużo, wyda znacznie mniej po prostu wchodząc na Polski rynek i przejmując go.

 

 

A jak oni będą walczyć, to o kupujących. A że kupującym zależy na cenach, to będą musieli przekonać nas, abyśmy oferowali niższe ceny. To zaś mogą zrobić tylko poprzez stosowanie bardziej liberalnej polityki, albo poprzez obniżki w prowizjach.

 

O realiach tego zagadnienia wspomniałem powyżej.

 

Ale wyszedł elaborat :D

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 3/1/2017 o 20:01, HotKey . napisał:

 

Zaraz dostaniesz od Allegro adres mailowy ks_robak@allegro.pl i tylko przez serwer email Allegrowy będzie komunikacja z Klientami, przy okazji całkowita inwigilacja korespondencji.

Chciałem przypomnieć powyższy post, który popełniłem 14 miesięcy temu. Proszę bardzo:

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zabezpieczamy-wasze-adresy-e-mail-Lvyj1Ed5muB

 

Jak zwykle piszą o trosce o Klienta, a najpewniej prawdę chodzi o filtrowanie korespondencji.

Link to postu
13 godzin temu, HotKey . napisał:

Chciałem przypomnieć powyższy post, który popełniłem 14 miesięcy temu. Proszę bardzo:

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zabezpieczamy-wasze-adresy-e-mail-Lvyj1Ed5muB

 

Jak zwykle piszą o trosce o Klienta, a najpewniej prawdę chodzi o filtrowanie korespondencji.

Ciekawe jak to się ma do tajemnicy korespondencji itp.? Już gdzieś czytałem, że prawnicy wyrażają wątpliwość co do zgodności takiego manewru z przepisami... Oczywiście oni to wprowadzają "w trosce o bezpieczeństwo i LEGALNOŚĆ transakcji".

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...