Skocz do zawartości

od Kwietnia Allegro przekształci się w Amazon :)

Polecane posty

Dzisiaj znowu widziałem ankietę w której pytali się czy zmusiło by mnie wpisywanie numeru listów przewozowych do zakładki FOD, gdyby od tego zależało SA

Także narobią nam tylko dodatkowej roboty.

 

Ciekawe chcą mieć może kontrolę nad terminowością dostaw ...

 

Moim zdaniem chodzi im o wykończenie małych.

 

Które narzędzie umie synchronizować numery nadawcze z Allegro ?

 

Sello nie umie.

Allegro Paczkomaty umieją i się same synchronizują.

 

Chcą postawić na wielkich, których stać na dedykowane systemy, które zrobią wszystko bez problemu.

 

A mały albo będzie musiał klepać ręcznie numery do Allegro, albo nie będzie miał SA.

 

Ale to dopiero początek. Najpierw SA, a potem obowiązek pod rygorem skasowania konta.

 

I gotowe. Można samemu sprzedawać, no może z małą pomocą tych, których się dopuści palcem.

 

W takim razie nasuwa się pytanie, dlaczego od razu nie powiedzą wprost - masz obroty poniżej 10 mln rocznie - nie możesz sprzedawać ?

 

No bo chcą jeszcze trochę tych małych wykorzystać, np. do robienia zdjęć, zaraz pewnie trzeba będzie uzupełniać EANy, wymiary opakowań, wagę, może zrobią produkty zbiorcze, pod które trzeba będzie podpiąć warianty.

Ktoś to musi zrobić. I najlepiej jak zrobi to za darmo.

Link to postu

w październiku ub. r. już o tym wspominałem https://forum.sello.pl/index.php?topic=9362.0 wygląda na to, że te odległe plany trzeba będzie jakość przyśpieszyć.

 

 

 

Obawiam się, że jak wejdą w życie modułowe opisy na Allegro, to wszyscy będziemy się cieszyć, jak będziemy mogli w ogóle wystawiać aukcje przez Sello  :D

 

Tak więc odległe plany mogą być jeszcze odleglejsze, o czym Allegro doskonale wie.

 

I kombinuje jeszcze w inną stronę - póki sami mali nie odpadną, niech chociaż używają przez ten czas MS.

Tam pewnie wszystkie "nowości" będą działać :-X

 

 

Link to postu

A ja już od dłuższego czasu myślę co robić dalej i czego mam się spodziewać po Allegro i teraz zaczynam widzieć to coraz wyraźniej, że sprostanie obecnym, zapowiedzianym i przyszłym wymaganiom Allegro pochłonie mi więcej czasu niż to wszystko warte.

 

Jeszcze gdybym wierzył, że jak się ciężko orobię to nadal będę mógł sprzedawać, to może bym jakoś bardziej optymistycznie do tego podchodził. Ale wychodzi mi na to, że orobię się jak głupi teraz, jutro i przez następne kilka lat ;) i nic nie sprzedam bo mam towary takie same jak każdy inny sprzedawca. Nie produkuję nic sam ani nie importuję więc pozostaje mi tylko cena, która nawet na zerowej marży i tak jest wyższa niż u mojej konkurencji na Allegro :( Bez wyróżnienia się moją ofertą, opisem i zdjęciami, to ja nic nie sprzedam. I nie dość, że się orobię, to jeszcze wszyscy będą mogli ukraść moją pracę (zdjęcia), a na to się nie godzę!

 

W takiej sytuacji mam gdzieś to całe Allegro i wolę zrezygnować (niech mnie wywalą) niż walczyć z wiatrakami. W moim sklepie będę mógł robić co chcę, a czas odzyskany z prób nadążenia za Allegro mogę przeznaczyć na pracę nad w 100% własnym biznesem bez pośredników. Wychodzi mi więc na to, że ten rok to dla mnie będzie raczej koniec z Allegro. Oczywiście nie z Sello, bo czymś muszę obrabiać transakcje i paczki ;)

 

I nawiązując do tematu wątku, że "od Kwietnia Allegro przekształci się w Amazon :)" to wg mnie od strony obsługi klienta i sprzedawcy to Allegro nigdy nie osiągnie poziomu jakości Amazonu ;)

Link to postu

ja już od jakiegoś czasu olałem SA i prócz nieco wyższych FV nie widzę zmiany w ilości transakcji. Póki co rejestruję swoje konta na wszystkich pojawiających się portalach i czekam spokojnie na rozwój wypadków inwestując w sklep.

 

Ciekawi mnie jedno.

 

Jeśli w innych państwach jet amazon i ebay i obie te firmy funkcjonują i to raczej całkiem nieźle to dlaczego w Polsce nie może być podobnie, Amazon i Allegro? Każdy z nich miałby swoją przestrzeń. Wystarczyło by tylko robić amazonowi czarny PR [wykorzystywanie ludzi, naginania prawa itp - jest sporo sposobów] Aby konsumentów zniechęcić do "obcego kapitału". Odczuwam podobne zniechęcenie do amazona jak do sklepu allegro. Reasumując, dalej uważam, że jest miejsce na portal podobny do allegro i fajnie gdyby ktoś tą lukę zapełnił. NIech sobie allegro walczy z amazonem, a taki ebay stałby się wówczas dla nas tym czym było dawniej allegro. Ah no i jeszcze musi idealnie współpracować z sello ;- )

Link to postu

Jeśli w innych państwach jet amazon i ebay i obie te firmy funkcjonują i to raczej całkiem nieźle to dlaczego w Polsce nie może być podobnie, Amazon i Allegro?

 

 

Słaby rynek konsumencki. Ale oczywiście, konkurencja pojawiłaby się walka wśród tych serwisów o Sprzedawców, no i niższe ceny, rabaty, promocje. Póki co możemy się spodziewać, że Monopolista będzie chciał wycisnąć ile się da ze Sprzedawców...

Link to postu

Czy dalsza praca na Sello i rozwijanie integracji ma przyszłość?

Czy na teraz może ktoś potwierdzić, że Sello nadal będzie działało z Allegro?

Oczywiście, że Sello będzie działało z Allegro bo z tego żyją :) Tu nie mówimy o problemie z Sello, tylko o problemie z Allegro, które utrudnia nam życie ;)

Link to postu

Czy dalsza praca na Sello i rozwijanie integracji ma przyszłość?

Czy na teraz może ktoś potwierdzić, że Sello nadal będzie działało z Allegro?

 

Sello, jak każde inne oprogramowanie działa na API. API nikt nie wyłączy, bo "wielcy z Allegro" mają swoje softy, które zakładam, że też działają na API.

Link to postu

Kolejna ankieta, pewnie też dostaliście.

 

Najciekawsze poruszone kwestie:

 

-gotowe opisy i zdjęcia towarów

-zestawy

-wymiary i waga przy wyliczaniu kosztu dostawy

-konfiguracja produktu (klamka do drzwi)

-usługi związane z dostawą jak montaż

-prowizje uzależnione od obrotów

-narzędzie do wystawiania faktur

-czasowa promocja

-zamówienie przesyłki zwrotnej

-pomoc w dostarczeniu wysokiej jakości zdjęć

-narzędzie do kontaktu z klientem przez Allegro

 

 

No to szykujcie się na dodatkową robotę, kradzież zdjęć, opisów, wymiarów  :D :D

A dodatkowo niedługo cała obsługa transakcji będzie musiała się odbywać przez Allegro, od zakupu, przez korespondencję aż po wystawienie faktury.

 

Czyli My będziemy tylko do obsługi magazynu i płacenia za to.

 

I jeszcze wymuszą na Nas darmowe zwroty, darmowe reklamacje, nawet te bezzasadne.

Klient po prostu zamówi na Allegro zwrot, a Allegro Nas tym kosztem obciąży.

Jak nie odbierzecie przesyłki - Wasza strata. :P

Link to postu

A dodatkowo niedługo cała obsługa transakcji będzie musiała się odbywać przez Allegro, od zakupu, przez korespondencję aż po wystawienie faktury.

 

Zaraz dostaniesz od Allegro adres mailowy ks_robak@allegro.pl i tylko przez serwer email Allegrowy będzie komunikacja z Klientami, przy okazji całkowita inwigilacja korespondencji.

Link to postu

 

Zaraz dostaniesz od Allegro adres mailowy ks_robak@allegro.pl i

 

 

Nie nie, dostanę adres allegro_super_serwis_ks_robak-bardzo_malo_wazny_pracownik_magazynu@allegro.pl  ;D ;D

 

Badania dowodzą, że taki format emaila powoduje wzrost sprzedaży o 7,41% (źródło: Pani Gienia).

 

tylko przez serwer email Allegrowy będzie komunikacja z Klientami, przy okazji całkowita inwigilacja korespondencji.

 

I tylko spróbuj dać linka do swojego sklepu ;D

 

No a potem cały towar będziemy przesyłali do magazynu Allegro, gdzie oni będą go za nas pakować, abyśmy nie wsadzili ulotki przez przypadek.

Oczywiście trzeba będzie za to Allegro dodatkowo zapłacić, a jak przesyłka zginie, to oczywiście to my będziemy za to płacili.

 

To jest bardzo korzystny układ - mieć pracownika, który jeszcze płaci za to, że pracuje.

Link to postu

To jest bardzo korzystny układ - mieć pracownika, który jeszcze płaci za to, że pracuje.

 

Tak sprytne, pracownik będzie płacił za to, że "może wejść na teren zakładu pracy" :D

 

 

Nie wiadomo co gorsze amazon czy allegro które za chwilę będzie jak amazon. No może też za jakiś czas będą oba tutaj ...

 

W tym czasie Allegro wykupi podupadające Paczkomaty, które są właśnie wycofywane z giełdy ehhh Będzie Paczkomateo.

 

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pogrom-paczkomatow-na-warszawskiej-gieldzie-7391020.html

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...