Skocz do zawartości

Allegro znów kombinuje z trafnością

Polecane posty

Pod koniec stycznia zmieniłem zdjęcia na wysokiej jakości i rozdzielczości.

Na początku lutego moje aukcje były bardzo wysoko wg trafności - zasługą zdjęć.

Teraz widzę że allegro zaczeło mieszać i moje aukcje są pomieszane z aukcjami konkurencji która %$#@^%$# nie pozmieniała zdjęć aukcje im spadły na sam koniec  a teraz  wyróżnia się dużo bardziej niż ja.

 

Nakazali nam zmienić miniaturki a tych którzy tego nie uczynili nie ukarali.

 

Ma ktos listę rzeczy która wpływa na trafność i jaką ma wagę? Bo jakość zdjecia ma dużo mniejsze znaczenie niż 3 tygodnie wstecz.

Link to postu

Nakazali nam zmienić miniaturki a tych którzy tego nie uczynili nie ukarali.

Spokojnie ;) Ja nadal mam kolorowe miniaturki, a sprzedaż mi ciągle spada na łeb i na szyję więc to na pewno nie wina miniaturek ;)

 

Nie wiem jak z tą trefnością ale ja np. ostatnio zauważyłem, że sklep Allegro dodaje coraz więcej przedmiotów z mojej branży i oczywiście sprzedaje ich coraz więcej - więc ja znam winnego ;)

 

O ciekawe. Ja już zauważyłem, że w zależności od komputera trefność daje inne wyniki.

Czyli chyba prawidłowo bo trefność powinna być zapisywana przez Allegro w cookies - idealne dopasowanie wszystkiego pod klienta, jak Google ;)

Link to postu
  • 2 lata później...
Dnia 17.02.2017 o 21:37, wilczusieq napisał:

Ma ktos listę rzeczy która wpływa na trafność i jaką ma wagę? Bo jakość zdjecia ma dużo mniejsze znaczenie niż 3 tygodnie wstecz.

Słuchajcie, jedną z prawideł trafności jest odpowiadanie na zapytania na 24 godziny. Jeśli się spóźnisz klops.

Zatem miałem kiedyś pomysł aby zrobić dodatek do MS Outlooka, który automatycznie odpowie na pytanie klienta (choćby uniwersalnym szablonem). Dodatek dlatego ze nie da się takiej akcji wykonać regułą, ponieważ tak jest mail skonstruowany ze tylko ręczna odpowiedź trafia do adresata. Zatem jeśli cie nie ma przy kompie (np przez weekend) no to....
Jeśli ktoś jest zainteresowany aby przynajmniej w tym stopniu nie dać plamy to zapraszam do kontaktu.

Większość z firm skupia się na pozycjonowaniu stron i prześciganiu się w tym aby pobrać jak najwięcej klientów których celem będzie najlepsza pozycja w wyszukiwarce. Ale jak to jest możliwe skoro jedna i ta sama firma promować będzie kilku klientów :)

Dlatego ja skierowałem uwagę na inne rozwiązanie skupione na samym zainteresowanym a nie na ślepym losie mechanizmów firm internetowych.

Autoresponder_allegro_konfigurator2.png

p.s. Sorki wiedzę ze więcej jest tematów które zahaczają o ten problem.

mam nadzieje że modek się nie obrazi, ale myślę że to choć trochę rozwiązuje problem nowego karnego mechanizmu Allegro

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...