Skocz do zawartości

Zmiana opisu aukcji z poziomu sello w aukcjach trwających

Polecane posty

Tak nie dokonasz zmian. Ten widok służy jedynie do podlądu jakie dane są w allegro (gdy do Sello pobrane są pełne dane tej oferty)

Do ich edycji trzeba użyć okna ZMIANY ZBIORCZE (dostępne w menu myszy lub z Ctrl+B):

obraz.png.5a74b4c43c58665321696dae838ad5ec.png

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry,

niestety jestem zmuszony odkopać ten temat. Przejrzałem dokładnie Państwa odpowiedzi, w tym "krok po kroku" Pana Bartka Rosy oraz rady Pana Marcina, jednak dalej stoję w punkcie, tzn. nie mogę dodać kodu producenta/modelu/marki w wielu aukcjach. Robiłem zarówno "pobierz pełne dane (opis i zdjęcia), jak i Narzędzia -> Synchronizuj parametry z serwisu i wybrałem aukcje trwające. Od razu powiem, że w to działa na wyrywki - w niektórych trwających aukcjach przez zmiany zbiorcze kod producenta/model/marka się dodały, a w niektórych jest to niemożliwe. Można prosić o jakąś kolejną radę? 

Edytowane przez Maciej Zajdenc
Link to postu

Korzystając z okazji jeszcze bym zapytał. W wielu aukcjach jest błąd polegający na tym, że każe mi w specyficznych wpisać EAN. Jest to dla mnie zrozumiałe. Tylko czy istnieje jakaś opcja, żeby automatycznie mi te EANy wpisało w specyficzne, zaciągając je np. z zakładki "Podstawowe"? Czy muszę je ręcznie przerzucać przez Zmiany zbiorcze -> specyficzne? 

Link to postu
2 minuty temu, Maciej Zajdenc napisał:

Pokazuje mi w tych produktach błąd o zbyt krótkim kodzie EAN, co jest nonsensem, bo wszędzie kod EAN ma 13 znaków. 

Komunikat wskazuje na zbyt krótki Kod producenta a nie EAN. Co tam wpisujesz? Powinno się jednocześnie uzupełnić wszystkie brakujące pola obowiązkowe.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dzień dobry. Niestety jestem zmuszony ponownie odkopać temat.

Zgodnie z Państwa zaleceniami działam przez zmiany zbiorcze - idzie super, ponad 90% błędów wyeliminowałem. Jednak mam problem z kilkudziesiącioma produktami, i co ciekawe, wszystkie to są spławiki. Otóż non stop wyskakuje błąd:

obraz.thumb.png.2a3e188909156b14c96bf3ef981cfd53.png

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te produkty mają już te parametry dodane od kilku dni. Ba, nawet są już widoczne we wszystkich produktach:

obraz.png.1bcdf7280778097cb062b2888226f582.png

 

A mimo to błędy wyskakują, przez co nie synchronizują się stany magazynowe. Co robić, Panowie, co robić?

Link to postu
1 minutę temu, Maciej Zajdenc napisał:

Dzień dobry. Niestety jestem zmuszony ponownie odkopać temat.

Zgodnie z Państwa zaleceniami działam przez zmiany zbiorcze - idzie super, ponad 90% błędów wyeliminowałem. Jednak mam problem z kilkudziesiącioma produktami, i co ciekawe, wszystkie to są spławiki. Otóż non stop wyskakuje błąd:

obraz.thumb.png.2a3e188909156b14c96bf3ef981cfd53.png

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te produkty mają już te parametry dodane od kilku dni. Ba, nawet są już widoczne we wszystkich produktach:

obraz.png.1bcdf7280778097cb062b2888226f582.png

 

A mimo to błędy wyskakują, przez co nie synchronizują się stany magazynowe. Co robić, Panowie, co robić?

 

Hmm...

Sprawdź może:

1/ pobrać ponownie parametry specyficzne, może nastąpiły dodatkowe zmiany w ich zawartości? (można porównać specyficzne w allegro z tym co wyświetla Sello)

2/ czy któreś z pól nie jest polem wyboru w allegro a nie polem z wartością domyślną? np. tak jak tu Marka gdzie trzeba wpisać dokładnie to jest na liście?

obraz.png.01f2c7420a15d5760ef2d4b36d1f3de3.png

 

Link to postu
15 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

Hmm...

Sprawdź może:

1/ pobrać ponownie parametry specyficzne, może nastąpiły dodatkowe zmiany w ich zawartości? (można porównać specyficzne w allegro z tym co wyświetla Sello)

2/ czy któreś z pól nie jest polem wyboru w allegro a nie polem z wartością domyślną? np. tak jak tu Marka gdzie trzeba wpisać dokładnie to jest na liście?

obraz.png.01f2c7420a15d5760ef2d4b36d1f3de3.png

 

1. W Allegro parametry specyficzne wyświetlają się poprawnie.
2.W przypadku spławików przy marce nie ma wyboru, trzeba własnoręcznie wpisać.

 

A to wszystko jest o tyle dziwne, że my mamy wystawione ok. 1000 spławików, a problem występuje na wyrywki w około 30-40 produktach.

Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A mimo to błędy wyskakują, przez co nie synchronizują się stany magazynowe.

Ale synchronizację widzę na zielono - jakby było OK. Może po prostu błędy nie skasowane (ctrl+shift+B)?

I czy EAN jest po nowemu? w specyficznych? a w polu EAN go nie ma?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...