Skocz do zawartości

Import danych z Subiekta GT

Polecane posty

Witam

Mam problem z importem danych z Subiekta GT. Dokumenty wgrały się wszystkie, ale jest problem z kartotekami - tutaj pusto. Wchodząc natomiast do kartotek pojawia się komunikat:

"Nieudana próba załadowania serwisu typu INSERT.MORIA.KLIENCI.Ul.INSTYTUCJESERVICE."

Dokumentów, które przeszły importem nie można zadekretować ze względu na brak kartoteki klientów.

Proszę o pomoc :)

Link to postu
Dnia 24.03.2017 at 16:49, Małgorzata Machalica napisał:

Po wgraniu aktualizacji pojawiła się zapełniona kartoteka klientów. Tu jest więc problem rozwiązany. Niestety nadal nie mogę wykonać dekretacji, gdyż pojawia się komunikat:

 

Przechwytywanie.thumb.PNG.f416d9f6e8338d41977901e5eea4a0f8.PNG

 

Jeszcze tak na szybko.

Przyszło mi na myśl, iż dokumenty są przesyłane do Rewizora zdalnie, czyli nie ma Pani Subiekta. Proszę wobec tego sprawdzić jeszcze w definicji schematu dekretacji "Faktura VAT sprzedaży" jak jest ustawiony tryb podłączania rozrachunku dla konta 201:

 

58da2039d2618_definicjapozycji.thumb.png.a5514a235ade805d7ce3f2e66aefe5e8.png

Link to postu

Witam

I problem był właśnie w ustawieniu trybu dekretacji rozrachunku.

 

A mam jeszcze pytanie dotyczące numeracji dokumentów. Czy jest możliwość tak ustawienia numeru dokumentu w programie aby odpowiadał on numerowi wewnętrznemu nadanemu przez program Subiekt GT. Chodzi mi o to aby przy dekretacji dokumentu system nadawał numery dokumentom biorąc numer wewnętrzny dokumentu - tak aby te numery były spójne z Subiektem. Jak i gdzie to w programie ustawić?

Link to postu
7 minut temu, Małgorzata Machalica napisał:

Obawiam się jednak że źle mnie Pan zrozumiał. Chodziło mi o to żeby numer rejestru księgowego był taki sam jak numer wewnętrzny dokumentu z Subiekta.

Nie ma takiej możliwości i na dzień dzisiejszy nie planujemy jej. Numer w rejestrze księgowym pełni bardzo ważną rolę: musi być chronologiczny w ramach rejestru i nie posiadać luk. W oparciu o ten numer działa kontrola numeracji i uzupełnianie luk przy wystawianiu kolejnych dokumentów. Numery wew. mogą być niechronologiczne i różnorakiej struktury , niekoniecznie zapewniające chronologię dokumentów.

Link to postu

Jest to jednak spore ułatwienie w relacji biuro-klient. Nie mieszam już w dokumentach poukładanych wg numerów wewnętrznych i łatwo je odszukuję w systemie księgowym.

Proszę w takim razie o informację - jaką datę system bierze pod uwagę: datę wystawienia, otrzymania czy dostawy? Czy tutaj nie mogłabym tego tak ustawić aby te numery współgrały - nie ukrywam jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. Przy imporcie dokumentów 200-300 szt miesięcznie nie jestem w stanie pojedynczo dekretować, a przekładanie dokumentów w segregatorze wg własnej numeracji to praca bezsensowna.

Link to postu

Wracając na chwilę do tematu numerów wewnętrznych - może da się to zaadresować inaczej. Czy na potrzeby zlokalizowania w systemie księgowym danej faktury po numerze wew. nie można np wykorzystać pola Uwagi w dekrecie? Dla serwisiu Dekretacja dokumentów można włączyć parametr by pokazywany był dla faktur zakupu nr wewnętrzny zamiast oryginalnego:

58e4ba13519e6_nrwew.thumb.jpg.04aabcd7ce2a935563a866a5f0d3ecad.jpg

 

Link to postu
23 godziny temu, Małgorzata Machalica napisał:

(...) Proszę w takim razie o informację - jaką datę system bierze pod uwagę: datę wystawienia, otrzymania czy dostawy? Czy tutaj nie mogłabym tego tak ustawić aby te numery współgrały - nie ukrywam jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. Przy imporcie dokumentów 200-300 szt miesięcznie nie jestem w stanie pojedynczo dekretować, a przekładanie dokumentów w segregatorze wg własnej numeracji to praca bezsensowna.

Przy dekretacji automatycznej faktur zakupu kolejność jest wyznaczana w drugim kroku kreatora:

import.jpg.7d5f36da30dc961e9d29b65a9c40b353.jpg

 

dodatkowo, dla dokumentów w danym dniu można kolejność przestawić ręcznie.

 

Dla faktur zakupu, kolejność dokumentów do dekretacji w tym kroku kreatora automatycznie jest wyznaczana wg daty otrzymania (można to zmienić na datę oryginału).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...