Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

Pracujemy na 200% normy. Niestety prace się przedłużają, bo wychodzi co chwilę kolejny problem :(. Przy samym edytorze i okolicach było do rozwiązania ponad 150 różnych zagadnień. Najwięcej problemów przysparza wsteczna kompatybilność ze starszymi przeglądarkami i systemami.

 

Zostało jeszcze garść problemów do rozwiązania i będziemy puszczać. Nie wiem czy uda się w tym tygodniu ale będziemy się starać.

Link to postu

Nie, praktycznie większość czasu poświęciliśmy na usunięcie starego edytora HTML i zastąpienie go nowym.

 

Generalnie będzie tak, że nowy edytor działać będzie tylko na komputerach, na których jest zainstalowana przeglądarka IE11. Edytor ten posiada dwa tryby, tryb HTML oraz umownie tryb JSON (nowy opis Allegro).

 

Dla osób, które mają starszy system i nie mają IE11 jest tzw. edytor uproszczony. Edytor ten nie ma opcji WYSIWYG, czyli edycji graficznej. Ma tylko edycję kodu HTML oraz obok podgląd nieedycyjny tego kodu oraz w trybie JSON podobnie, z tym, że nowy opis tworzy się w uproszczony sposób, korzystając z języka Markdown (https://pl.wikipedia.org/wiki/Markdown) dostosowanego do potrzeb Allegro i nowych opisów.

 

Dlaczego Markdown? Bo został stworzony specjalnie do prostej edycji tekstów na stronach internetowych (zwłaszcza gdy użytkownik nie ma wpływu na sposób formatowania - jak w nowych opisach Allegro) a jego składnia jest bardzo prosta, nie trzeba znać HTMLa, JSONa, dbać o otwieranie i zamykanie tagów.

 

Jak widzicie ilość różnych kombinacji edytorów i przeglądarek jest spora, co również wpłynęło mocno na poślizg, który mamy.

Link to postu

Z tego co wiem to IE 11 jest od win7 - czy ktoś jeszcze korzysta z xp ?

Nie szkoda czasu na wsparcie dla starych systemów gdzie już wymierają?

 

No ja myślę, laptop z windowsem 7 kosztuje kilkaset zł na Allegro, więc jak kogoś stać na Sello to chyba stać i na IE11.

 

Może to niepopularne stanowisko, ale wobec takiego obłożenia robotą ST czy jest inna możliwość, innymi słowy:

 

czemu większość z userów Sello ma cierpieć w oczekiwaniu na nowe Sello tylko dlatego, że kilku maruderów ma Win XP ...

Link to postu

Z tym IE11 to nie tylko XP. Systemy serwerowe tez tego nie mają a w wielu firmach są używane. U nas aktualnie Win Srv 2012 więc nie podchodziłbym do tego w ten sposób.

 

@Bartek czy to nie będzie w żaden sposób przeszkadzało, że na serwerze nie będzie IE11? Wszyscy pracują na końcówkach Win7 pro, ale wszelkie aktualizacje Tadek robi na serwerze ;)

Link to postu

To już nawet nie o sam XP chodzi, część osób ma wersje serwerowe Windowsa, na którym również IE11 nie da się zainstalować a nie chcemy nagle zmuszać kogoś do reinstalacji całego środowiska.

 

Jeśli na komputerze nie będzie IE11 to nie będzie można uruchomić nowego edytora opisów aukcji. Zamiast tego włączy się tekstowy edytor z podglądem aukcji. Edytor uproszczony można będzie również włączyć na IE11, gdyby ktoś chciał z jakiegoś powodu, lub w razie problemów z nowym edytorem nie można było z niego skorzystać.

Link to postu

Trzymamy kciuki, żeby było wszystko cacy i żebyście zdążyli do lutego :)

 

Kiedy Bartku planujecie wypuścić wersje, która będzie umożliwiała poprawę obecnych aukcji? To będzie w nowej wersji, czy w którymś patchu? Ten na Allegro edytor opisu jest bardzo męczący.

 

P.S.

 

Zmień Bartku sygnaturkę: "Wersja 1.25 z nowymi opisami - początek stycznia."  ;D

Link to postu

To już nawet nie o sam XP chodzi, część osób ma wersje serwerowe Windowsa, na którym również IE11 nie da się zainstalować a nie chcemy nagle zmuszać kogoś do reinstalacji całego środowiska.

 

Jeśli na komputerze nie będzie IE11 to nie będzie można uruchomić nowego edytora opisów aukcji. Zamiast tego włączy się tekstowy edytor z podglądem aukcji. Edytor uproszczony można będzie również włączyć na IE11, gdyby ktoś chciał z jakiegoś powodu, lub w razie problemów z nowym edytorem nie można było z niego skorzystać.

 

To może dla takich osób po prostu daj notkę o tym, aby zainstalowały IE11 i odłącz edytor.

 

Jeśli ktoś ma wersje serwerowe to chyba nie będzie pracował normalnie na sello na serwerze windowssa? Co najwyżej skonfiguruje sello tak, aby pobierał wszystko automatycznie.

 

Dla osób z XP sello nie powinno wgl działać.

 

Jeśli ktoś dalej pracuje na XP to współczuję mu. Ten OS umarł, nie ma na niego wsparcia i jest dziurawy jak sito. Pracując na tym OS prosicie się o cryptolockery i o same kłopoty.

Można na necie kupić legalnego windowsa 10/7 OEM używanego za 300zł, naprawdę ktoś oszczędza na IT kosztem bezpieczeństwa?

 

Kilka osób z mojej rodziny też prowadzi jakiś mały biznes, jak zobaczyłem, że pracują na XP to powiedziałem im dokładnie o zagrożeniach bo nie byli świadomi i zmienili OS na nowszy.

 

Jestem na nie w kwestii wspierania XP przez Sello.

Panowie, mamy 2018! ;/

 

 

PS: Bartek, a gdyby tak oprzeć o silnik chrominium... :P

Link to postu
Kiedy Bartku planujecie wypuścić wersje, która będzie umożliwiała poprawę obecnych aukcji? To będzie w nowej wersji, czy w którymś patchu?

Po wypuszczeniu tej wersji będziemy w pierwszej kolejności wypuszczać ewentualne poprawki problemów na jakie się natkniecie. Jak to się ustabilizuje to zabieramy się za edycję trwających. Czy wyjdzie to w postaci wersji 1.26 czy 1.25.X to w zasadzie nie ma znaczenia dla Was. Dla nas łatwiej zrobić nową wersję niż poprawkową, bo to ma związek z działaniem systemu kontroli źródeł (mówiąc nowomową IT: brancze, merdże kodu i tego typu sprawy pochłaniają dodatkowy czas).

 

Ten na Allegro edytor opisu jest bardzo męczący

Mnie też on do gustu nie przypadł, więc staraliśmy się zrobić wygodniejszy edytor, a na pewno bardziej czytelny (zwłaszcza, że niedawno odbyłem różne szkolenia z tworzenia użytecznych interfejsów itp. więc ta dodatkowa wiedza mam nadzieję została dobrze spożytkowana ;) ).

 

Dla osób z XP sello nie powinno wgl działać.

Systemem XP już od jakiegoś czasu nie bierzemy pod uwagę, bo rok temu zakończyliśmy wsparcie dla niego. Chodzi tu o nowsze systemy, bo część użytkowników jednak nie ma i nie może mieć IE11 z różnych względów.

 

Awaryjny edytor uproszczony przyda się też zapewne użytkownikom mającym IE11. Niektórzy wolą tworzyć opisy nie odrywając ręki od klawiatury - do czego uproszczony edytor nadaje się idealnie. Zresztą ocenicie już niebawem :).

 

 

Link to postu

Kiedy Bartku planujecie wypuścić wersje, która będzie umożliwiała poprawę obecnych aukcji? To będzie w nowej wersji, czy w którymś patchu?

Po wypuszczeniu tej wersji będziemy w pierwszej kolejności wypuszczać ewentualne poprawki problemów na jakie się natkniecie. Jak to się ustabilizuje to zabieramy się za edycję trwających. Czy wyjdzie to w postaci wersji 1.26 czy 1.25.X to w zasadzie nie ma znaczenia dla Was. Dla nas łatwiej zrobić nową wersję niż poprawkową, bo to ma związek z działaniem systemu kontroli źródeł (mówiąc nowomową IT: brancze, merdże kodu i tego typu sprawy pochłaniają dodatkowy czas).

 

Ten na Allegro edytor opisu jest bardzo męczący

Mnie też on do gustu nie przypadł, więc staraliśmy się zrobić wygodniejszy edytor, a na pewno bardziej czytelny (zwłaszcza, że niedawno odbyłem różne szkolenia z tworzenia użytecznych interfejsów itp. więc ta dodatkowa wiedza mam nadzieję została dobrze spożytkowana ;) ).

 

Dla osób z XP sello nie powinno wgl działać.

Systemem XP już od jakiegoś czasu nie bierzemy pod uwagę, bo rok temu zakończyliśmy wsparcie dla niego. Chodzi tu o nowsze systemy, bo część użytkowników jednak nie ma i nie może mieć IE11 z różnych względów.

 

Awaryjny edytor uproszczony przyda się też zapewne użytkownikom mającym IE11. Niektórzy wolą tworzyć opisy nie odrywając ręki od klawiatury - do czego uproszczony edytor nadaje się idealnie. Zresztą ocenicie już niebawem :).

 

 

 

Dziękuje za odpowiedź. Cierpliwie czekamy na nowe funkcje  :)

Link to postu

Czy wyjdzie to w postaci wersji 1.26 czy 1.25.X to w zasadzie nie ma znaczenia dla Was. Dla nas łatwiej zrobić nową wersję niż poprawkową, bo to ma związek z działaniem systemu kontroli źródeł (mówiąc nowomową IT: brancze, merdże kodu i tego typu sprawy pochłaniają dodatkowy czas).

 

Dla nas też numerek Sello nie ma znaczenia. Skoro dla nikogo nie ma znaczenia, a robienie poprawek zajmuje więcej czasu, jest kłopotliwe.... to tylko pełne wersje, wszyscy zyskają na czasie, właściciel $.

 

A ten uzyskany czas mogę dla was zagospodarować ;)

Link to postu

Jeśli dobrze zrozumiałam to w pierwszej odsłonie 1.25 otrzymamy tylko możliwość wystawiania na nowym szablonie. Edycja przyjdzie za jakiś czas. Ja jednak chciałabym zapytać co z aukcjami których szablony teraz zmieniamy. Zauważyłam, że w tym momenczie po prostu tworzy im normalny szablon. Czy po aktualizacji sello je zaktualizuje i będzie widać, że szablon jest tym jedynie słusznym czy wszystkie aukcje trzeba będzie zmieniać przez sello od początku?

Link to postu

Jeśli dobrze zrozumiałam to w pierwszej odsłonie 1.25 otrzymamy tylko możliwość wystawiania na nowym szablonie. Edycja przyjdzie za jakiś czas. Ja jednak chciałabym zapytać co z aukcjami których szablony teraz zmieniamy. Zauważyłam, że w tym momenczie po prostu tworzy im normalny szablon. Czy po aktualizacji sello je zaktualizuje i będzie widać, że szablon jest tym jedynie słusznym czy wszystkie aukcje trzeba będzie zmieniać przez sello od początku?

 

Nie, Sello ich nie zaktualizuje po najbliższej nowej wersji. To będzie pewnie jedna z kolejnych wersji, pozwalająca na edycję aukcji trwających.

 

Z "nowego" Sello będzie można wystawić aukcję z nowym opisem od zera, lub zaciągnąć z allegro aukcję z nowym opisem i zostanie od rozpoznany jako nowy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...