Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

Jeszcze nie wypuściliśmy wersji 1.23 i trwają nad nią prace poprawkowe. Po wypuszczeniu zajmiemy się m.in. obsługą nowych szablonów. W tej chwili nie jestem w stanie podać dokładnie terminu, ale myślę, że będzie to pierwsza połowa tego roku.

 

Pierwsza połowa br.? Na wczoraj już potrzebne ;)

Czy te API udostępnione od 5 kwietnia jest oki?

Link to postu

Jeszcze nie wypuściliśmy wersji 1.23 i trwają nad nią prace poprawkowe. Po wypuszczeniu zajmiemy się m.in. obsługą nowych szablonów. W tej chwili nie jestem w stanie podać dokładnie terminu, ale myślę, że będzie to pierwsza połowa tego roku.

 

Pierwsza połowa br.? Na wczoraj już potrzebne ;)

Czy te API udostępnione od 5 kwietnia jest oki?

 

 

Jeszcze nie jest kompletne ze strony Allegro, m.in zdjęcia są w bardzo wielu kategoriach normlanie płatne, przy czym mają być darmowe i Allegro każe wyglądać zmian w cenniku.

To jest moim zdaniem główne ograniczenie i dlatego nie wystawiamy jeszcze w nowym formularzu.

Link to postu

Ja sobie też tego całkowicie nie wyobrażam. Np w synchronizacji ze sklepem internetowym. Allegro ma w szablonie na karcie produktu możliwość umieszczania zdjęć i opisów do tych zdjęć, tak? I w sklepie mamy też zdjęcia i opis.

I jak to wyeksportować z automatu i aby było dobrze?

Na nowym szablonie do każdego zdjęcia można dać opis, w tej ich formie "tabelki", podziału części opisowej. To jak to co i do czego :)

A w ogóle jak w sklepie na karcie produktu są też grafiki i YT..

Normalnie się nie da tak z automatu..

Link to postu

Obecnie w Sello tego jeszcze nie ma. Natomiast mam pewne wątpliwości, czy jakikolwiek automat będzie w stanie zamieniać obecny szablon HTMLowy na nowy format, tak aby miało to ręce i nogi. Raczej będzie to wyglądać jak sieczka niezwiązanych ze sobą tekstów.

 

Tego się też obawiam.

 

Robota dla nas od nowa z przerabianiem wszystkich aukcji :D

Dziękujemy ci Allegro.

Link to postu

Absolutnie nie ma szans żeby stary opis zamienić na nowy bo w nowym opisie nie są dopuszczalne żadne teksty inne niż opis towaru. Pożegnajcie się z napisami w stylu - kupuj u nas, tylko u nas najlepiej, a nawet wysyłamy kurierem DPD i Pocztą Polską ;)

 

To samo dotyczy zdjęć - sam przedmiot i nic więcej.

 

Czyli tak jak piszecie - robota od nowa.

 

No chyba, że ktoś chce automatem powycinać wszystkie znaczniki HTML i dostać sito... ;)

Link to postu

w nowym opisie nie są dopuszczalne żadne teksty inne niż opis towaru.

 

Masz źródło tego?

Gdzie tu zacząć? Temat przewija się na forum zanim jeszcze Allegro oficjalnie to ogłosiło, a przewidywaliśmy to już w zeszłym roku przy ogłaszaniu zmiany miniaturek ;)

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9712.0

https://magazyn.allegro.pl/13471-kolejna-wazna-zmiana-na-allegro-uproszczony-wyglad-ofert

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/nowy-opis-oferty/artykul/nowy-opis-oferty-151

 

Najważniejszy fragment:

Warunki oferty oddzielamy od opisu przedmiotu. Opiszesz je w stałych sekcjach:

 

No i nie oszukujmy się - mało który klient będzie czytał te pozostałe sekcje, które i tak będą zwykłym tekstem.

 

 

I pewnie będzie tak samo jak z miniaturkami - Allegro wprowadzi zmiany, a sprzedawcy będą potem przez rok zgłaszać innych sprzedawców co nie dostosowali swoich opisów ;) Bo niby jakim cudem Allegro wyzamykało mi kilkadziesiąt aukcji i nastraszyło, że jak nie poprawię miniaturek to mi zaraz zawieszą konto - widocznie za dużo konkurentów mnie zgłosiło ;) A do tej pory jest jeszcze masa niepoprawionych miniaturek. I pewnie pojawi się zaraz taka sama opcja dla niezgodnych z regulaminem opisów:

 

5aa37fb532b5b_nieprawidowa_miniaturka.thumb.jpg.ef70976c156deab881bd0b9ddc6bbeba.jpg

 

 

Link to postu

Absolutnie nie ma szans żeby stary opis zamienić na nowy bo w nowym opisie nie są dopuszczalne żadne teksty inne niż opis towaru

 

Hej, czytałem to wszystko :) ale dalej nie widzę takiego nakazu Allegro.

Czy tym samym co napisałeś uważasz, że nie będzie można na poczatku opisu dać info tupu "Najtańsza oferta" "Witamy w xxx_xx" itd etc?

Link to postu

Absolutnie nie ma szans żeby stary opis zamienić na nowy bo w nowym opisie nie są dopuszczalne żadne teksty inne niż opis towaru

 

Hej, czytałem to wszystko :) ale dalej nie widzę takiego nakazu Allegro.

Czy tym samym co napisałeś uważasz, że nie będzie można na poczatku opisu dać info tupu "Najtańsza oferta" "Witamy w xxx_xx" itd etc?

Tak. A jak inaczej mamy rozumieć to zdanie i przedstawiony przykład? Przecież "witamy w xxx" czy "najtańsza oferta" to nie jest opis przedmiotu. Zresztą nie tylko ja tak uważam.

 

Dodatkowo pamiętaj, że obecne zmiany to wstęp do grupowania ofert na podstawie kodów EAN tak samo jak jest na Amazonie. Więc wtedy tym bardziej nie będzie w opisie nic innego oprócz opisu przedmiotu i zdjęć stworzonych przez sprzedawców, a wyedytowanych przez samo Allegro. Zajmie im to pewnie jeszcze ze 3 lata ale na pewno tak będzie.

 

I co więcej uważam, że nie będzie nawet nicków sprzedających, a będą tylko dane firmy - sprzedający: F.H. Jan Kowalski.

 

Naprawdę, chciałbym się mylić ale raczej plan już jest rozpisany - nie wolno go jeszcze ogłaszać w całości bo ktoś musi porobić Allegro te darmowe zdjęcia i opisy ;)

 

 

PS

Napisz do Allegro i zapytaj, ciekawe czy coś teraz odpowiedzą czy każą czekać do 2018r?

Link to postu

Zajmie im to pewnie jeszcze ze 3 lata ale na pewno tak będzie.

 

 

 

 

Tu się nie zgodzę. Zajmie im to góra 1,5 roku  ;D

 

I co więcej uważam, że nie będzie nawet nicków sprzedających, a będą tylko dane firmy - sprzedający: F.H. Jan Kowalski.

 

 

No i czcionka odpowiednio mała

 

PS

Napisz do Allegro i zapytaj, ciekawe czy coś teraz odpowiedzą czy każą czekać do 2018r?

 

 

Napiszą:

"Rafale, dziękujemy za wiadomość. Pracujemy nad zasadami opisu, wszystkiego się dowiesz z dużym wyprzedzeniem, pod koniec marca 2018 r.".

 

Link to postu

Witam Użytkowników Sello!

 

czytam sobie co tu słychać, i widzę, że straciliście wiarę w automatyzację zmiany opisów na nowy wygląd. Proszę się nie martwić. Moja firma opracowała autorski algorytm oparty na sztucznej inteligencji, który tworzy ze starego opisu nowe, piękne opisy. Tutaj przykład zmiany:

przyklad_zmiany.jpg

 

Zadanie nie jest proste, robimy jednak wszystko co się da, aby zautomatyzować ten proces i uzyskać wymagany efekt.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...