Skocz do zawartości

Sello 1.23 nie mogę autoryzować

Polecane posty

Wersja 1.23 (nie beta). Nie mogę autoryzować konta. Wyświetla się okno jak poniżej, klikanie w zaloguj lub każdy inny link w tym oknie nie powoduje nic (słychać klik w głośnikach). Sprawdzane na 2 komputerach.

 

EDIT: wchodzi w linki: załóż konto, poradnik ... ale w zaloguj nie - słychać tylko kliknięcie.

sello1.23autoryzacja.jpg.aaaeb40bbfdb7a18e55da5b76cebb3e3.jpg

Link to postu

Najprawdopodobniej problem jest w niskiej wersji przeglądarki, tutaj jest opis problemu:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9824.msg66971#msg66971

 

Spróbuj aktualizować IE do 11, może na szybko pomoże. Jeśli nie, to od rana BarteK będzie pewnie pomagał, ale też prawdopodobnie zaleci najpierw aktualizację IE.

Albo chociaż uruchom to okno w Sello na kompie z aktualizacjami.

Link to postu

Na moim serwerze z Windows Server 2008 niestety nie mogę zaktualizować IE do wersji 11.

Wersja którą mam, jest "najnowszą" obsługiwaną przez ten system operacyjny.

 

Kombinuje jak mogę. Dodałem serwis allegro do witryn zaufanych w opcjach intnerentowych i teraz po odpaleniu autoryzacji, dosłownie na 0.5 sek pojawia się panel logowania allegro, niestety momentalnie znika i w oknie widać co poniżej:

sello.jpg.6af118956f60a4ebb9a2d9e884602567.jpg

Link to postu

Problem w tym, że jest to strona serwowana przez Allegro i najwyraźniej nie działa ona na IE8. Jeśli w sieci jest komputer z nowszą przeglądarką można autoryzować konta na tym komputerze - jest to wymóg jednokrotny*.

 

Można również zarchiwizować bazę, przenieść ją na komputer z nowszym systemem i tam dokonać autoryzacji, po czym przenieść bazę z powrotem na serwer.

 

* autoryzację trzeba ponowić po roku.

Link to postu

Witam,

Niestety sposób z autoryzacja na innym kompie nie zadziałał.

Przeniosłem bazy na laptopa z Win10 i najnowszym IE. Autoryzacja przebiegła bez problemu. Zachwizowałem bazy danych i zdearchiwizowałem je znowyu na serwerze. Niestety po dearchiwizacji konta znowu nie sa autoryzowane, i nie ma możliwości zmiany cen na aukcjach ze sprzedażą.

Czy macie może jakies inne sugestie?

Przypomnę, że na serwer działa na systemie Windows Serwer 2008 Standard, Service Pack 2 z IE: wersja 9.0.8112.16421. Jest to najnowsza wersja IE którą się da zainstalowac do tego systemu.

 

Link to postu

Przy uruchamianiu należy wskazać komputer oraz instancję serwera oraz bazę danych do których Sello ma się zalogować. Uruchamiając Sello proszę przytrzymać lewy klawisz Ctrl i podać nazwę komputera z serwerem.

np: KOMPUTER_SERWER\INSERTGT

Następnie podać login "sa" hasło puste (wartości domyślne) i wskazać bazę danych.

 

Natomiast dziwi mnie, że po dearchiwizacji status kont jest nadal niezautoryzowany - czy na pewno została przywrócona ta baza a nie używa stara?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...