Skocz do zawartości

Tworzenie dokumentu zakończone błędem: " nie jest powiązany z zewnętrznym syste

Polecane posty

Witam

Jestem nowy mam problem Subiekt Nexo + sello

zrobiłem wszystko jak w instrukcji do sello, działa chyba dobrze zaciąga aukcje, wiadomości komentarz itp, towar też jest zsynchronizowany ale jak klikam utwórz dokument końcowy to wyskakuje w Raporcie:

"Towar "towar  WYPRZEDA" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży" i na

 

kolejnej pozycji

 

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

 

Dotyczy:towara WYPRZEDA (nr aukcji )

Wyjątek: Nie wygenerowano żadnej pozycji na dokumencie. Żaden z towarów transakcji nie jest powiązany z systemem sprzedaży

 

ale jak w sello utworzę transakcje ręcznie to działa, nie wiem jak zrobić automatycznie

Pozdrawiam

Rafał

 

Link to postu

Stare aukcje, które miałeś wystawione bez Sello nie mają powiązania z towarami w Sello.

 

Można albo powiązać aukcje z towarami ręcznie, jak napisał HotKey, albo zakończyć wszystkie aukcje na Allegro, utworzyć szablony aukcji dla każdego towaru w Sello i wystawić aukcje przez Sello.

 

Wówczas wszystkie nowe transakcje będą już powiązane z towarami i będzie można automatycznie drukować paragony.

 

Szablony aukcji dla towarów i tak trzeba utworzyć, aby móc wystawiać aukcje przez Sello.

Link to postu

Witam,

aukcje mam wystawione przez allegro nie sello, czyli co ? z automatu nie mogę drukować paragonów/faktur ?

 

i czy jak wystawiam np fakturę lub paragon przez sello to po jakim czasie jest widoczna w subiekcie (mam subiekta nexo)

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Dodam, że transakcje, które powstały w Sello przed powiązaniem aukcji z towarami mają w sobie towary jednorazowe (kolumna J w transakcji przy towarach). W tych transakcjach musisz te towary - choć mogą wyglądać prawidłowo - podmienić na towary powiązane z Subiektem.

Link to postu
aukcje mam wystawione przez allegro nie sello, czyli co ? z automatu nie mogę drukować paragonów/faktur ?

 

Aukcje nieznane w Sello po pobraniu z Allegro nie mają powiązania z towarem - no bo na jakiej podstawie Sello miało by stwierdzić że aukcja "Kołpaki do Fiata 15 cali" ma być powiązana z towarem w Subiekcie o nazwie "kołpaki 4szt/15".

Do pobranych aukcji należy powiązać towary z kartoteki Sello (pobrane z Subiekta), wtedy transakcje tworzone dla takich aukcji będą miały poprawny towar kartotekowy.

W przypadku gdy aukcja nie była powiązana z towarem w transakcji pojawiają się towary jednorazowe (oznaczone małą ikonką [1]), o nazwie takiej samej jak tytuł aukcji.

Nie można dla takich nie-towarów wystawiać dokumentów, bo dokument wymaga aby był na nim towar z kartoteki - bo wpływa na jego stan w Subiekcie.

 

Dodam również, że po powiązaniu aukcji dopiero kolejne pobrane transakcje będą miały powiązanie. W tych utworzonych wcześniej należy podmienić towar na taki z kartoteki ręcznie - wtedy dokument się utworzy.

Link to postu

Witam

już chyba wiem w czym problem, w Subiekcie Nexo  mam wprowadzone towary i połączone z sello, ale nie wprowadziłem do Subiekta jako asortyment sposobu dostawy czyli np. list polecony ekonomiczny i nie wysłałem do Pozycja do serwisu aukcyjnego,

 

w Subiekcie ustawiam sposób dostawy jako usługa ??

jak w subiekcie ustawić stan magazynowy usługi kurierskiej ? czy jak na magazynie jest 0 (zero) to sello zminusuje ?

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Link to postu

Witam

już chyba wiem w czym problem, w Subiekcie Nexo  mam wprowadzone towary i połączone z sello, ale nie wprowadziłem do Subiekta jako asortyment sposobu dostawy czyli np. list polecony ekonomiczny i nie wysłałem do Pozycja do serwisu aukcyjnego,

 

w Subiekcie ustawiam sposób dostawy jako usługa ??

jak w subiekcie ustawić stan magazynowy usługi kurierskiej ? czy jak na magazynie jest 0 (zero) to sello zminusuje ?

 

Pozdrawiam

Rafał

 

 

W Nexo stwórz usługę (US) - koszty wysyłki. Nie musi mieć wówczas stanu magazynowego.

Link to postu

dziękuje za info, wiesz co jestem świeży w Subiekcie jak to stworzyć ? i jak zrobić płatność przelewem np 14 dni, bo mi nie wychodzi

 

i jeszcze jedno pytanie jak sello pobiera z allegro dane to jak zrobić żeby tworzył automatyczny dokument np PA, bo w Sello w polu Dokument> Typ: jest "nie twórz dokumentu"

 

Pozdrawiam

Rafał

Link to postu

dziękuje za info, wiesz co jestem świeży w Subiekcie jak to stworzyć ? i jak zrobić płatność przelewem np 14 dni, bo mi nie wychodzi

 

Wyszukaj "Formy płatności" w Nexo i stwórz Tobie potrzebne.

 

i jeszcze jedno pytanie jak sello pobiera z allegro dane to jak zrobić żeby tworzył automatyczny dokument np PA, bo w Sello w polu Dokument> Typ: jest "nie twórz dokumentu"

W Sello:

1/ ustawienia > parametry wysyłania i odbierania > system sprzedaży > twórz...

2/ ustawienia > zewnetrzny system sprzedaży > dokumenty

Link to postu

dalej walczę, nie mogę wydrukować paragonu lub faktury z poziomu Sello, w subiekcie i sello mam powiązane towary i dalej nic, nawet przy nowych aukcjach

 

co tu robić ?

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Jak próbujesz tworzyć te dokumenty? Czy ZK do transakcji pojawiło się w Subiekcie? Czy na transakcji masz nr ZK i czy jest wybrany rodzaj dokumentu końcowego? Jakie błędy występują w raporcie?

Link to postu

Samo powiązanie towarów Sello - Subiekt nie jest wystarczające. W transakcji musi być TEN towar powiązany a nie towar jednorazowy. Proszę sprawdzić czy w transakcji na liście towarów widnieje symbol towaru jednorazowego w kolumnie J (czarny prostokąt z 1).

 

Domyślny typ dokumentu ustawia się w parametrach systemu sprzedaży. Przy czym automatycznie tworzą się tylko zamówienia, natomiast paragony i faktury należy wystawiać ręcznie wywołując odpowiednią opcję.

 

W razie czego typ dokumentu jak i inne właściwości transakcji można przestawić zbiorczo Ctrl+B.

Link to postu

dokładnie tak jest literka "J" jak to zmienić ?

 

 

Jeżeli jest "J" to nie jest towar z Subiekta tylko 'towar jednorazowy'. Należy go usunąć i dodać (menu po prawej stronie tego okienka - dodaj z kartoteki) towar zsynchronizowany z Subiektem.

Link to postu

ale jak usunę z transakcji i dodam to będzie tylko w tej danej transakcji a jak zrobić na stałe ? i resztę towarów ?

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Nie usuwaj transakcji, tylko podmień w nich towary.

 

Na stałe będzie ok, jeśli w zakładce 'Aukcje' połączyłeś aukcje trwające z towarami z kartoteki sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...