Skocz do zawartości

Tworzenie dokumentu zakończone błędem: " nie jest powiązany z zewnętrznym syste

Polecane posty

Witam

serdecznie wszystkim dziękuje za pomoc jak narazie działa, a jeszcze jedno pytanie w sello klikam dokument końcowy i drukuje mi paragon, ale w programie Subiekt nie widzę go w polu sprzedaż, mam faktury +paragony wystawione subiektem a jak drukuje paragon przez sello to nie widzę ich w subiekcie

 

 

Pozdrawiam

Rafał

Link to postu

Witam

serdecznie wszystkim dziękuje za pomoc jak narazie działa, a jeszcze jedno pytanie w sello klikam dokument końcowy i drukuje mi paragon, ale w programie Subiekt nie widzę go w polu sprzedaż, mam faktury +paragony wystawione subiektem a jak drukuje paragon przez sello to nie widzę ich w subiekcie

 

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Paragony są w Subiekcie w zakładce Sprzedaż Detaliczna, w magazynie wybranym w Sello.

Link to postu

Witam,

 

już wiem coraz więcej, :) ale mam kolejne pytanie w Sello kilkam "ustaw dokument" końcowy i w przypadku faktury w Subiekcie Nexo drukuje mi fakturę i paragon, ale paragon chyba nie potrzebny jak ustawić druk samej faktury

 

podsumowując: klient wybiera dokument końcowy jako faktura,  ustawiam dokument końcowy i drukuje mi i fakturę w subiekcie i paragon na kasie, jak to wyłączyć

 

jak zmienić by na paragonie pobranym z sello drukował opłatę taką jaką wybrał klient  w allegro (ustawić jakoś automatycznie pobieranie), bo cały czas drukuje mi gotówka,

 

Pozdrawiam

Rafał

Link to postu

To zapewne wynika z ustawień faktury w Subiekcie, gdzie zaznaczona jest opcja fiskalizacji. Jeśli drukarka fiskalna nie obsługuje wydruku faktur to wydrukuje paragon - w zależności od ustawienia urządzenia (funkcja Drukowanie faktury jako paragon).

 

Konfiguracja typów płatności można dokonać w Sello w parametrach systemu sprzedaży na zakładce dokumenty.

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam,
Mam w Sello (1.31.1) kilkanaście ostrzeżeń typu:
1) Towar "Schuller taśma niebieska 19mm" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży
2) Brak informacji o towarze (SEA-LINE zestaw do naprawy żelkotu biały) w programie sprzedaży
i tyle samo błędów:
3) nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

Próbowałem w transakcjach wyszukać niepowiązane towary, szukałem po nazwie towaru (pełnej i częściowej). Wszystkich transakcji mam ponad 16 tys i niestety nie udało mi się wśród tych transakcji znaleźć niepowiązanych towarów generujących powyższe błędy i ostrzeżenia. Podejrzewam, że te towary niepowiązane mogą być w zgrupowanych transakcjach, których mam ok. 2 tys. Aby znaleźć niepowiązane produkty w transakcjach zgrupowanych, trzeba każdą otworzyć i przejść do zakładki "Podstawowe" i sprawdzić produkty - sporo klikania :( 

Czy jest jakaś możliwość odfiltrowania transakcji z produktami niepowiązanymi?
A może jest inny sposób na znalezienie transakcji które generują powyższe trzy rodzaje ostrzeżeń i błędów?

W jaki sposób mógłbym zawęzić obszar poszukiwań, to będą transakcje bez dokumentu końcowego, czy może bez dokumentu wstępnego?

Będę wdzięczny za podpowiedź. Przy okazji zmiany wersji Sello, chciałbym trochę rzeczy uporządkować w programie po poprzednich użytkownikach :)

Link to postu
1 minutę temu, Paweł Antoszczak napisał:

Próbowałem w transakcjach wyszukać niepowiązane towary, szukałem po nazwie towaru (pełnej i częściowej).

Jak transakcja nie jest powiązana z towarem to nie wyszukasz po towarze.

 

Najpierw sprawdź w AUKCJACH TRWAJĄCYCH.

Wybierz filtr i zobacz co Ci pokaże:

image.png.4cd72dfdd858eef32762f1bb69ba18d4.png

(jeśli towary masz przydzielone do grup w GT)

lub posortuj wg kolumny TOWAR.

Czy są takie, gdzie aukcja nie jest powiązana?

Link to postu

Ctrl+Shift+K - można włączyć kolumnę z numerem dokumentu w transakcji - dzięki temu będzie widać gdzie nie są utworzone dokumenty. Jeśli w transakcji jet towar jednorazowy to na dolnej liście towarów będzie symbol [1] obok towaru (podobnie jak na liście towarów w transakcji).

Link to postu

MARCIN e-kupowanie.plOdkąd wprowadziłem wystawianie aukcji z szablonu, nie mamy problemów z niepowiązanymi towarami. Mamy kilka różnych kanałów sprzedaży opartych na danych z Subiekta, więc synchronizacja stanów jest dla nas bardzo ważna dlatego staramy się pilnować powiązań. Niestety nie zawsze tak było. Podejrzewam, że są to jakieś stare transakcje, lub nawet grypy transakcji, w których są niepowiązane z Subiektem towary. Myślałem, żeby szukać błędu na poziomie transakcji, stąd moje powyższe pytania.

Link to postu

Dziękuję za podpowiedzi. 
Znalazłem generujące problem transakcje. Na początku szukałem wśród transakcji bez utworzonych dokumentów i produktami niepowiązanymi, czyli z symbolem [1], ale niestety nie znajdowałem wśród tych produktów nazwy produktów podane w ostrzeżeniach. Aukcje znalazłem po odfiltrowaniu transakcji po stanie dokumentu: "wstępny - do utworzenia".
W moim przypadku były to stare transakcje, więc po prostu usunąłem je. Co ciekawe, wszystkie produkty w tych transakcjach były powiązane z Subiektem, dlatego nie mogłem namierzyć tych produktów, bo szukałem produktów niepowiązanych. Opisuję sytuację, bo może komuś się przyda :) 

transakcje-stan.JPG

Edytowane przez Paweł Antoszczak
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...