Skocz do zawartości

[baza] [modyfikatory] Nazwa punktu odbioru w szablonie mailowym

Polecane posty

Proszę o sugestię jakim modyfikatorem (jeśli dobrze się wyrażam) "wyciągnąć" do maila nazwę punktu odbioru (poczta lub ruch) lub adres. Chyba gdzieś być taki wątek, ale nie mogę go odnaleźć. Chodzi o wstawienie adresu dostawy różnego w zależności od wybranej opcji wysyłki, np.:

 

Adres wysyłki: Kiosk RUCH ....

             : UP Nowy Jork ....

             : zwykły adres w innych przypadkach

 

PS w zasadzie potrzebny kod chyba mam (wstawiłem różne stopki w zależności od konta aukcyjnego) - wydaje mi się, że do poprawnego działania potrzebuję "tylko" zapytanie/kodu który wyciągnie opis punktu (nie symbol, tylko opis dla człowieka)

Link to postu

Będzie skompliokowane, bo RUCHu punkty pojawiają się w polu NOTATKI, zaś pozostałe w polu DANE DO WYSYŁKI, ale chyba da się zrobić.

 

No to właśnie chodzi o to, żeby dane z notatki umieścić w mailu. Albo adres kiosku albo urzędu pocztowego. W takim wypadku nie potrzeba już adresu wysyłki (nawet na naklejkach adresowych też go nie ma).

Link to postu

Jeśli nic się nie zmieniło w tej kwestii to jest to stary temat i wymaga dorobienia iterowania w notatkach.

 

Adres punktu odbioru znajduje się w notatkach i obecnie notatka z wybranym punktem dodaje się tyle razy ile pozycji towarowych zakupił klient. Wstawiając notatki w maila nie wiadomo, która z nich (i pozostałych notatek) miałaby się wstawić, więc nie da się tego zrobić dla odbiorów w punkcie Poczty Polskiej. Podejrzewam że paczka w ruchu działa tutaj tak samo.

 

Ja u siebie w mailach mam to rozróżnione na zasadzie - jeśli odbiór w punkcie to wstaw tekst:

"Jeśli zapomniałeś jaki punkt odbioru wybrałeś to jego adres znajdziesz w mailu od Allegro o tytule: Wybrałeś sposób zapłaty i dostawy Twoich zakupów."

a jeśli pozostałe sposoby wysyłki (na adres klienta) to wstaw [Paczka::AdresWysylki]

 

Gdyby notatki w transakcji miały swój numer porządkowy to można by dodać tagi z numerami notatek i odwołać się do notatki o konkretnym numerze a potem wy-if-ować ją na zawartość tekstu z punktem odbioru. Wtedy dałoby się to zrobić.

Link to postu

Ja u siebie w mailach mam to rozróżnione na zasadzie - jeśli odbiór w punkcie to wstaw tekst:

"Jeśli zapomniałeś jaki punkt odbioru wybrałeś to jego adres znajdziesz w mailu od Allegro o tytule: Wybrałeś sposób zapłaty i dostawy Twoich zakupów."

a jeśli pozostałe sposoby wysyłki (na adres klienta) to wstaw [Paczka::AdresWysylki]

 

Jeśli rzeczywiście nie ma opcji wyszukania opisu punktu odbioru to Twój pomysł jest najlepszy. Tak prosty, że trudno na niego wpaść... Skończą się telefony, że czemu do domu, jak miało być na pocztę...

 

Dzięki za sugestię.

 

 

Link to postu

Wracając do tematu, mam zapytanie jaki błąd popełniam w poniższym kodzie. Celem jest to aby skonstruować szablon wiadomości mailowej w taki sposób aby przy wyborze wpisanych opcji wysyłki generował się blok1, a w innym wypadku blok2.

 

Jednak mail w każdym wypadku zwraca mi tekst bloku 2 zamiast wpisywać go wg instrukcji z bloku 1 (jeśli jest to odbiór w punkcie).

 

{Blok=`1`}
zakupione przez Państwa przedmioty zostaną wysłane do wybranego w trakcie składania zamówienia punktu odbioru
{/Blok}

{Blok=`2`}
[Transakcja::AdresWysylkowy::CalyAdres]
{/Blok}

[Transakcja::Dostawa|is=`Pocztex Kurier48 - odbiór w punkcie` or `Pocztex Kurier48 pobraniowy - odbiór w punkcie`
|then=`[szablon::Blok::1]`
|else=`[szablon::Blok::2]`]

Link to postu

Bartek, a czy pole z nazwą tego kiosku nie mogłoby trafiać do okna:

 

"dane do wysyłki", zamiast do "notatki"?

Rozumiem, że z czegoś to wynika, ale obsługa iteracji to jakaś masakra i dla Was i dla Użytkowników Sello.

 

Mielibyśmy łatwiej trochę z ogarnięciem mailingu z PWR. Chociaż ja tam specjalnie się nie przywiązuję do PWR, bo mam ostatnio szansę zdobyć te monety, a z pierwszą wysyłkę PWR dostałem dramatyczne oceny za terminowość, to jednak pewnie inni będą chcieli tego używać ...

Link to postu

Pierwszy błąd to użycie operatora OR, który nie jest obsługiwany. Sprawdź po prostu za pomocą modyfikatora contains, czy Dostawa zawiera "odbiór w punkcie".

 

Obecnie Allegro zwraca te dane w notatce od kupującego, które domyślnie trafiają do notatek.

 

Można spróbować wyciąć z notatek ten punkt odbioru korzystając z nowych modyfikatorów w 1.24, czyli index_of i substring. Dodatkowo trzeba by jeszcze wyciąć końcówkę notatek.

 

Coś na zasadzie:

 

[Transakcja::NotatkiDoDokumentu 

| substring=`[Transakcja::NotatkiDoDokumentu|strip=`_`| index_of=`Adres_wysyłki:`], 100` 

| remove_first=`15` 

] 

 

Ale problematyczna jest końcówka, chyba, że te kody są stałej długości, wtedy można odciąć tyle znaków ile potrzeba.

Link to postu

Wracając do tematu, mam zapytanie jaki błąd popełniam w poniższym kodzie. Celem jest to aby skonstruować szablon wiadomości mailowej w taki sposób aby przy wyborze wpisanych opcji wysyłki generował się blok1, a w innym wypadku blok2.

Mam takie coś i działa więc na szybko:

1. Spróbuj w poniższej kolejności, czyli najpierw warunek a potem bloki - nie pamiętam dokładnie ale miało to znaczenie:

[Transakcja::Dostawa|is=`Pocztex Kurier48 - odbiór w punkcie` or `Pocztex Kurier48 pobraniowy - odbiór w punkcie`
|then=`[szablon::Blok::1]`
|else=`[szablon::Blok::2]`]

{Blok=`1`}
zakupione przez Państwa przedmioty zostaną wysłane do wybranego w trakcie składania zamówienia punktu odbioru
{/Blok}
{Blok=`2`}
[Transakcja::AdresWysylkowy::CalyAdres]
{/Blok}

EDYCJA - ten kod jest błędny

 

2. Nadal może mieć znaczenie spacja w nazwach wysyłek dlatego należy użyć strip, np. wg poniższej zasady i oczywiście dopisać podkreślniki zamiast spacji w warunku

czyli na szybko takie coś:

[Transakcja::Dostawa|strip=`_`|is=`Pocztex_Kurier48_-_odbiór_w_punkcie` or `Pocztex_Kurier48_pobraniowy_-_odbiór_w_punkcie`
|then=`[szablon::Blok::1]`
|else=`[szablon::Blok::2]`]

EDYCJA - ten kod jest błędny

 

3. Nazwy wysyłek muszą się zgadzać z tymi w słowniku dostaw.

 

I powinno działać.

Link to postu

Wracając do tematu, mam zapytanie jaki błąd popełniam w poniższym kodzie. Celem jest to aby skonstruować szablon wiadomości mailowej w taki sposób aby przy wyborze wpisanych opcji wysyłki generował się blok1, a w innym wypadku blok2.

Sorki za zamieszanie ale w powyższym kodzie jest błąd - nie zauważyłem, że zmieniłeś mój kod na swoją wersję :(

 

Prawidłowa wersja powinna wyglądać tak jak napisał Bartek

lub

powinieneś mieć tak jak Ci pisałem, czyli dwa oddzielne szablony wiadomości - jeden dla przesyłek opłaconych, a drugi dla przesyłek pobraniowych i w jednym wpisujesz ten warunek

[Transakcja::Dostawa|strip=`_`|is=`Pocztex_Kurier48_-_odbiór_w_punkcie`
|then=`[szablon::Blok::1]`
|else=`[szablon::Blok::2]`]

a w drugim ten:

[Transakcja::Dostawa|strip=`_`|is=`Pocztex_Kurier48_pobraniowy_-_odbiór_w_punkcie`
|then=`[szablon::Blok::1]`
|else=`[szablon::Blok::2]`]

 

 

Link to postu

Bartek, a czy pole z nazwą tego kiosku nie mogłoby trafiać do okna:

 

"dane do wysyłki", zamiast do "notatki"?

Rozumiem, że z czegoś to wynika, ale obsługa iteracji to jakaś masakra i dla Was i dla Użytkowników Sello.

 

Mielibyśmy łatwiej trochę z ogarnięciem mailingu z PWR. Chociaż ja tam specjalnie się nie przywiązuję do PWR, bo mam ostatnio szansę zdobyć te monety, a z pierwszą wysyłkę PWR dostałem dramatyczne oceny za terminowość, to jednak pewnie inni będą chcieli tego używać ...

Jeśli mówimy o Poczcie Polskiej to ST już tak kiedyś zrobiło i pewien Pan B. zrobił o to wielką awanturę... bo zobaczył, że to było ZŁE! ;)

 

W skrócie - adres klienta to adres klienta i tego się nie rusza, a dane punktu odbioru to dane punktu odbioru i w Sello nie ma pola w które takie dane punktu odbioru miałyby trafiać.

 

Zarówno dane klienta (które są w Sello) jak i punktu odbioru (moje obejście z wpisaniem PNI UP w polu NIP w adresie do wysyłki w Sello) należy dostarczyć do Poczty Polskiej do EN'a - a Poczta Polska na wydrukach sama sobie te dane segreguje i inaczej wyglądają wydruki dla odbiorów w placówce Poczty Polskiej, inaczej dla Stacji Orlen, a jeszcze inaczej dla Kiosku Ruchu.

 

Rozwiązanie to dodać do transakcji kolejny adres -> punktu odbioru i przenosić dane punktu odbioru z foda do tego adresu, ale nie da się tego zrobić bo Allegro nie zwraca adresu punktu odbioru w fodzie, a co gorzej nie podaje jego PNI - a to on nam jest głównie potrzebny. Od lat przypominam się o to Allegro ale mają nas gdzieś bo chcą żebyśmy tracili czas na ręczne szukanie tych numerów PNI co mnie po latach już znudziło :(

 

Link to postu

Obecnie Allegro zwraca te dane w notatce od kupującego, które domyślnie trafiają do notatek.

 

Można spróbować wyciąć z notatek ten punkt odbioru korzystając z nowych modyfikatorów w 1.24, czyli index_of i substring. Dodatkowo trzeba by jeszcze wyciąć końcówkę notatek.

 

Coś na zasadzie:

 

[Transakcja::NotatkiDoDokumentu 

| substring=`[Transakcja::NotatkiDoDokumentu|strip=`_`| index_of=`Adres_wysyłki:`], 100` 

| remove_first=`15` 

] 

 

Ale problematyczna jest końcówka, chyba, że te kody są stałej długości, wtedy można odciąć tyle znaków ile potrzeba.

Bartek ale piszesz o notatkach do dokumentu, a adres punktu odbioru trafia do notatek do transakcji (a do nich nie ma tagów).

 

Więc zakładając, że ktoś nie korzysta z notatek do dokumentu to musiałby w każdej transakcji oznaczać jedną notatkę z punktem odbioru jako notatkę do dokumentu. A potem zastosować np. powyższe rozwiązanie w szablonie wiadomości mailowej.

Link to postu

Wracając do tematu, mam zapytanie jaki błąd popełniam w poniższym kodzie. Celem jest to aby skonstruować szablon wiadomości mailowej w taki sposób aby przy wyborze wpisanych opcji wysyłki generował się blok1, a w innym wypadku blok2.

Sorki za zamieszanie ale w powyższym kodzie jest błąd - nie zauważyłem, że zmieniłeś mój kod na swoją wersję :(

 

Prawidłowa wersja powinna wyglądać tak jak napisał Bartek

lub

powinieneś mieć tak jak Ci pisałem, czyli dwa oddzielne szablony wiadomości - jeden dla przesyłek opłaconych, a drugi dla przesyłek pobraniowych i w jednym wpisujesz ten warunek

[Transakcja::Dostawa|strip=`_`|is=`Pocztex_Kurier48_-_odbiór_w_punkcie`
|then=`[szablon::Blok::1]`
|else=`[szablon::Blok::2]`]

a w drugim ten:

[Transakcja::Dostawa|strip=`_`|is=`Pocztex_Kurier48_pobraniowy_-_odbiór_w_punkcie`
|then=`[szablon::Blok::1]`
|else=`[szablon::Blok::2]`]

 

 

PBB! - dziękuję, dopiero dzisiaj do tego wróciłem. Działa wyśmienicie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...