Skocz do zawartości

Sello 1.24.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

W zasadzie wydaje się, że wszystko działa. Po raz kolejny potwierdzę, że mamy super plakietki. Ja z tych, co ręcznie wysyłają zmiany stanów, więc od razu widzę korzyść z tej zmiany. Wykresy pomocne, choć dla mnie nie kluczowe. Najważniejsze pewnie zrobiono w środku. Specyficznych nie wypróbuję, dopiero jak będą nowe opisy...

 

Co do zmiany:

Za pomocą trójstanowego pola typu checkbox można dodawać, usuwać oraz pomijać zmianę konkretnej opcji wyróżniającej. Wybrany rodzaj zmiany zostanie zapisany w szczegółach zmiany oczekującej.

czy dobrze rozumiem, że:

białe puste - usuwam

szare z ptaszkiem - ignoruję

białe zaptaszkowane - wysyłam

?

Link to postu
czy dobrze rozumiem, że:

białe puste - usuwam

szare z ptaszkiem - ignoruję

białe zaptaszkowane - wysyłam

Dokładnie tak. Jeśli ustawisz np zaznaczony znacznik na pogrubienie i pusty na wyróżnienie, a Podświetlenie zostawisz szare to w polu Szczegóły na liście zmian będzie napisane np. +Pogrubienie -Wyróżnienie. Będzie to oznaczało, że jeśli na aukcji było wyróżnienie to zostanie usunięte, zostanie dodane pogrubienie a wyróżnienie pozostanie nie ruszone - jeśli było to będzie nadal, jeśli nie było to nie będzie.

 

Dokumentację bazy udostępnimy wraz z wersją publiczną.

 

Link to postu

"Mechanizm ten został przepisane na nowo i działa na innej zasadzie, dlatego prosimy zwrócić uwagę na zdjęcia dodawane do opisów, czy zachowują się poprawnie."

 

Czy to oznacza, że zdjęcia z opisów produktów w sello będą identyczne w allegro tyle, że zdjęcia będą na serwerze allegro zgodnie z wymogami na luty 2018 ?

 

Chodzi mi o to, czy zdjęcia z opisu produktu sello będą na tej samej pozycji w opisie produktu allegro tyle że nie na naszym ftp a na serwerze allegro.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Nie, to oznacza, że z Waszego punktu widzenia działanie nie powinno się zmienić, w stosunku do wersji poprzednich - natomiast pod spodem zmieniło się dużo, bo mechanizm ten sprawiał wiele różnych problemów. Jego modyfikacja jest również potrzebna aby zrobić obsługę nowych opisów.

 

To o co pytasz dotyczy nowych opisów, nad którymi będziemy teraz pracować.

Link to postu

Nowe Sello pokazuje jako zaległe (na stronie startowej) transkcje oczekujące na zwrot pobrania.

 

Poprzednio tego nie liczyło i moim zdaniem lepiej jak by liczyło tylko te transakcje, które nie mają utworzonych i wysłanych paczek.

Coś z tym liczeniem rzeczywiście... Chciałbym mieć taki obrót w sierpniu jaki wykazało nam sello :) Może to wynika z tego, że zbiorczo zaznaczyłem jako zapłacone pobrania z kilku miesięcy? (kontroluję to tylko w Subiekcie)..

 

Obrót za miesiąc to powinna być - wg mnie - suma transakcji za dany miesiąc (kupione zapłacone i kupione pobrania). Fajnie jak by jeszcze rozdzielało na konta allegro i na inne, zaciągane z subiekta lub wpisywane ręcznie...

Link to postu
Nowe Sello pokazuje jako zaległe (na stronie startowej) transkcje oczekujące na zwrot pobrania.

Źródło danych nie było zmienione, więc tak musiało być i w poprzednich wersjach. Zaległe są to wszystkie transakcje w stanie nowym i w trakcie realizacji, które były ostatnio modyfikowane dalej niż ustalona data.

Może dopiero to zobaczyłeś bo są teraz na czerwono wyświetlane :)

 

 

 

 

 

Link to postu

Nowe Sello pokazuje jako zaległe (na stronie startowej) transkcje oczekujące na zwrot pobrania.

Źródło danych nie było zmienione, więc tak musiało być i w poprzednich wersjach. Zaległe są to wszystkie transakcje w stanie nowym i w trakcie realizacji, które były ostatnio modyfikowane dalej niż ustalona data.

Może dopiero to zobaczyłeś bo są teraz na czerwono wyświetlane :)

 

 

Hmm... możliwe  :D

 

Tak czy inaczej fajnie byłoby to zmienić, bo trochę pokazuje liczbę mało zgodną z rzeczywistością.

 

Wyłączenie ze zliczania samych transakcji pobraniowych to moim zdaniem za mało, bo pobraniowe też mogą być zaległe, np. klient nie wybrał wzoru, albo napisał, żeby zaczekać z wysyłką, bo chce jeszcze coś dokupić.

 

Trzebaby zliczać wszystkie transakcje, które nie mają utworzonej i wysłanej paczki.

Link to postu

Mam wrażenie, że w BECIE sama resetuje się wybór 'transakcje > oczekujące na płatność' z wybranego 'w trakcie wysyłki' na brak wyboru. Z 3 razy już tak miałem od wczoraj...

 

Tam generalnie chyba od dawna coś się dzieje z tymi filtrami w wielu oknach ja kilka razy dziennie je resetuję, bo mi błędnie wyświetla.

Link to postu

Mam wrażenie, że w BECIE sama resetuje się wybór 'transakcje > oczekujące na płatność' z wybranego 'w trakcie wysyłki' na brak wyboru. Z 3 razy już tak miałem od wczoraj...

 

Tam generalnie chyba od dawna coś się dzieje z tymi filtrami w wielu oknach ja kilka razy dziennie je resetuję, bo mi błędnie wyświetla.

 

Starzy użytkownicy Sello wiedzą, że filtry mają swoje życie  ;D

Link to postu

Szkoda, że ekran startowy pomimo nowego wyglądu nadal się nie odświeża po np. wysłaniu emaili.

Taka funkcja i tak zadziała tylko na pojedynczym komputerze, jeśli wyślesz coś z innego komputera to się samo nie odświeży.

 

Tak, ale tacy mali sprzedawcy jak ja, używający tylko jednego klienta, już by się cieszyli :D

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...